O shueta...amicala

Mesajde ssonja » Sâm Iul 09, 2005 9:37 am

shi pana la urma se intampla ceva?
i kjærlighet med bubuletz og dra fremme inn i B
Avatar utilizator
ssonja
 
Mesaje: 152
Membru din: Mar Aug 31, 2004 11:00 pm

Mesajde gaga » Sâm Iul 09, 2005 9:46 am

altfel spus, sa nu se retraga din concurs.


daca sare o proba nu inseamna ca se retrage din concurs. ci ca sare o proba.

daca tu confunzi lenea cu problemele si daca si tu refuzi sa intelegi ce inseamna a fi acea persoana inzestrata cu un anumit simtz si cu generozitate, io ce plm sa zic, fi OM.

peseu: nu te obo ca nu ma mai intereseaza nici threadul de discutzii nici notele nici ni'ca eo o sa scriu cand si daca o sa pot si atata.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 09, 2005 9:59 am

respectivul concurent voia sa se retraga din concurs, pentru ca nu avea dispozitia necesara sa lucreze la acel jurnal de calatorie.

hai sa iti dau un exemplu: la concursul de pronosticuri la Campionatul European de fotbal din vara anului tecut, participantii au avut, dupa o proba, doar 21 de ore si 30 de minute sa posteze. din vreo 25 stii cati au uitat / nu au avut timp sa posteze? nici unul.

tu incerci pe mine sa ma convingi ce? ca nu sunt suficiente doua saptamani ca un user sa scrie la un jurnal de calatorie si sa se ingrijeasca sa il trimita prin pm?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Sâm Iul 09, 2005 10:35 am

ti-am explicat deja. poate nu ai avut doo saptamani de alergatura continua. si jurnalul a fo scris. basta cu asta

respectivul concurent voia sa se retraga din concurs, pentru ca nu avea dispozitia necesara sa lucreze la acel jurnal de calatorie.


nu inseamna sa se retraga ci sa sara o proba. basta cu tot
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 09, 2005 11:15 am

se gaseste vreo persoana care sa spuna ce se intampla cu acest concurs? continua? nu continua? se tine cont de vreo lucrare?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Iul 09, 2005 12:05 pm

din pct meu de vedere concursul continua cu gazelul care trebuie trimis pana in 20.07.

avem cinci lucrari mari si late unele,. in limita timpului ii asteptam si pe ceilalti sa participe la porbele urmatoare.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Dum Iul 10, 2005 6:07 am

reusit-am sa citesc cateceva din discutiile care au avut loc in lipsa mea. in concluzie, mergem mai departe in urmatuarea formula:

organizatori :

- nocti
- baics

jurati :

- amaterasu
- alienor
- aiu
- daimon
- enbiemu

concurenti :

- flufanela
- gabuba
- cecu
- danone
- afecs
- dl necko
- pijkej
- older
- mirela
- delphyna
- johny nupreaadanc
- voinicu h0va
- ssonja

la prima proba au participat doar 5 concurenti din cei 13 inscrisi. nu este obligatoriu ca la fiecare proba sa participe toti cei inscrisi, concursu este deschis tuturor, este o distractie si nu loc de aratat mujchii.

organizatoru, respectiv nocti, are optiunea de a amana postarea lucrarilor unei probe cu pana la 48 de ore, oferind astfel o extindere si pentru concurentii "intarziati". amanarea datei limita pentru o proba nu afecteaza pe nimeni. dupa postarea lucrarilor, evident ca nu se mai accepta alte lucrari la acea proba. exemplu : termenul pentru gazel este 20/7 orele 18.00. nocti are optiunea de a amana data limita de predare cel mult 48 ore, respectiv pana pe 22/7 orele 18.00 data la care obligatoriu trebuie sa posteze lucrarile probei pe care le-a primit.
deasemeni, nocti, nu are obligatia de a anunta extinderea perioadei de trimitere a lucrarilor pentru o aumita proba.

juriul are obligatia sa trimita notele lui baics cel tarziu cu 24 ore inaintea termenului oficial de inchidere a probei urmatuare. exenplu: pt jurnalu de calatorie, termenu limita de trimitere a notelor este 19/7 orele 18.00. pentru jurati nu se accepta intarzieri.

sper ca am clarificat unele aspecte care s-au discutat pe acest tred in ultima perioada

succes in continuare

asfljhg : regulamentu a fost modificat corespunzator
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Vin Iul 15, 2005 8:07 am

Deci am scotocit toate threadurile astea d-aci de pe concurs shi mi s-a ridicat o intrebare:
Unde is celelalte capodopere de la concursurile anterioare?

Daca shi astea de o sa se scrie o sa se piarda aiurea-n tramvai sau mai shtiu io ce alt mijloc de transport in comun numai dupa cateva zile, ce rost mai are sa se chinuie concurentzii?
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Iul 15, 2005 8:35 am

si shaki m-a intrebat, abar n-am. si aiu nu-i pin preajma da' nu cred ca a avut ceva cu ele deci nush. pe cine sa mai intrebam?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde paiacec » Vin Iul 15, 2005 8:37 am

zoso cumva??????Zic shi io.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Iul 15, 2005 10:31 am

ce-aveti bre?! ca io le vad pe toate, n-a disparut nici un thread, sunt pe forumu concursului.
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iul 15, 2005 10:48 am

paiacece, ia arunca matale ocu pe atasamentii atasati si vezi daca e acolo ce crezi ca absenteaza. daca da, iti ecsxgzplic eu ce sa faci sa reapara.
Fişiere ataşate
paiacec1.jpg
paiacec1.jpg (137.62 KiB) Vizualizat de 3217 ori
paiacec.jpg
paiacec.jpg (140.78 KiB) Vizualizat de 3221 ori
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Iul 15, 2005 11:05 am

da bre de alea din al doilea atashament e vorba, nici eu nu le mai vad
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde baixinho© » Vin Iul 15, 2005 11:23 am

ratiadriacu de abarnijti ce este-ti. deci:

Utilizator CP -> Modifica Optiuni -> dupa care vede-ti ce este in atasamentul atasat
Fişiere ataşate
Paiacecu.jpg
Paiacecu.jpg (344.54 KiB) Vizualizat de 3213 ori
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde paiacec » Vin Iul 15, 2005 11:58 am

Imdeah!Merje!Sunt deshtept!:D

Multzumesc baicsule!Itzi doresc sa-tz fie slabirea cat mai suportabila shi benefica!:)
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Iul 15, 2005 12:39 pm

paiacec scrie:Sunt deshtept!

ejpa dreac. daca er-ai, face-ai singur.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Iul 18, 2005 1:37 pm

nocturna scrie:IN ATENTZIA JURATZILOR: MAINE, MARTZI, 19 IULIE, ORL 18 - DATA LIMITA PENTRU TRIMIS NOTELE.
IN ATENTZIA CONCURENTZILOR: MIERCURI, 20 IULIE, DATA LIMITA PENTRU TRIMIS LUCRARI PROBA 2.

nu inteleg de ce atata zor. nu se poate amana cu o saptamana, maxim doua (luni)?

ce voiam sa intreb? se poate face media aritmetica daca am o singura nota?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iul 19, 2005 8:13 am

jijica, de la jurnal si pana maine ie ezat 2 sactamani plus eventual doo zile oferite de organizator daca considera necesar. in plus, crezi ca daca termenu ar fi o luna sa zicem, n-or sa mai fie intarziati? mira-m-as...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 19, 2005 9:32 am

eyewitness scrie:plus eventual doo zile oferite de organizator daca considera necesar.

depinde care sunt aia intarziatii.

nici cu juratii nu mi-e rusine. in afara de tine nu mi-a mai trimis nimeni notele, iar diseara, dupe 18.00, asa, n-o sa mai intru pe forum pana maine dimnineata. sa vezi ce-o sa ma hlizesc daca o sa trebuiasca sa fac media aritmetica dintr-o singura nota.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Iul 20, 2005 10:31 am

interesant, la prima proba numa gajici :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Mie Iul 20, 2005 10:33 am

baixinho (c), zi si tu ce e prima nota si ce e a doua.

In alta ordine de idei, sunt curioasa daca juriul a tinut seama de cerinta referitoare la limita impusa de 10.000 de caractere in pm de fc. Si daca a sanctionat corespunzator lucrarile care nu au respectat aceasta cerinta.
Daca nu, ok, dar macar sa stim si noi, sa nu ne mai obosim data viitoare sa stergem fraze intregi scrise in focul creatiei si sa modificam de zeci de ori lucrarea ca sa incapa intr-un pm.
Multumesc.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iul 20, 2005 10:44 am

dorintza vecinei lu Shaki a fost indeplinita.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Alienor » Mie Iul 20, 2005 10:50 am

Eu una, recunosc ca am omis sa sanctionez "corespunzator" depasirea limitei de caractere. Nu stiu ce se poate face retroactiv. Daca exista nemultumiti, eventual ies din juriu daca-i cazul.
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Daimon » Mie Iul 20, 2005 10:54 am

eu unul am tinut cont de caracterele alea si am depunctat cat m-a lasat inima, si la tanti necku si la mirela. ca sa evitam chestiile de genul asta, propun sa se renunte la chestia cu alea 10mii de caractere. si-asa sunt doar cateva lucrari..
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde nbm » Mie Iul 20, 2005 10:55 am

fluffy* scrie:In alta ordine de idei, sunt curioasa daca juriul a tinut seama de cerinta referitoare la limita impusa de 10.000 de caractere in pm de fc. Si daca a sanctionat corespunzator lucrarile care nu au respectat aceasta cerinta.

eh, kk. fluffy*, din punctul meu de vedere, asta e treaba organizatorului. daca el accepta lucrarile, eu le notez asa cum sunt. mai ales ca io le iau acasa in word si le printez, nu ma apuc sa numar caracterele pe foile A4 :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Iul 20, 2005 10:58 am

am scazut 0,4 puncte din cele 2 acordate la tehnica pentru "respectarea cerintelor probei" (2 : 5 = 0,40). in aceasta situatie s-au aflat 2 lucrari.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 20, 2005 10:58 am

nbm scrie:nu ma apuc sa numar caracterele pe foile A4

ar cam trebui
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Iul 20, 2005 11:07 am

propun sa se renunte la chestia cu alea 10mii de caractere


ete p00la, in loc sa merg la plaja sa citesc tot felu de ineptii ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Iul 20, 2005 11:09 am

ce ie fluf, iar nemultumiri? :D
eo nici nu citesc alea juriu sa faca ce crede ca ie treaba lui de juriu, eo zic ca ie competent asa ca sfarma dejte nu cred ca e cazu sa va retragetz :D:

bre munca asta a mea imi afecteaza capacitatzile literar-artistice, ar trebui sa-mi dau demisia sa scriu de acasa, la LCD cu rob zombie alaturi, cu o bere si un uischean castigat cinstit de mama mea care mi l-a donat cu tot cu apendicele uischicios care nu mai este.

oricum la prima proba cred ca am scris 15 minute, statz sa vedetzi gazelu' de 5 ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Mie Iul 20, 2005 11:11 am

oricum la prima proba cred ca am scris 15 minute, statz sa vedetzi gazelu' de 5


hai sa ne dam artisti acu :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursuri creatii literare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori