CONCURS FOTOGRAFIE EDITIA 2 - Comentarii

o imagine valoreaza cat 1000 de cuvinte

Mesajde kant emir » Vin Noi 11, 2005 1:06 pm

Bun! adica cesantzeleg? amanam co saptamana? nam nicanpo triva, poasa fie.
Ori te aliezi cu hxa si ceretz hint? daca da, specificatz proba pentru care va trebe agiutoriu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Noi 11, 2005 1:08 pm

Ori te aliezi cu hxa si ceretz hint?

iaca cer si io hint casa ajut hxa. problema la mine e lipsa de subecte
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Noi 11, 2005 1:15 pm

cer si io hint.. da' am aceeasi problema ca memetu. oricum putin probabil sa mai postez la proba 4, numa daca ma loveste inspiratia in mod neasteptat.
kantemire, las locul intai altora mai buni:P
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde jeorj » Vin Noi 11, 2005 2:25 pm

as vrea sa fiu si io lamurit daca am nimerit in veun fel sau am luat-o iar pe aratura ca atunci le declar nule si astebt si io hintu cu pricina:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Noi 11, 2005 2:47 pm

Proba cu pricina zi cecel mai des "oameni" (de muuuulte ori):
1) introducztiunea (ca au fost pohtitz, cineva ia pohtit pre iei undeva; uaspetz, da?) care are sujestii vizibile
2) si adi cace soi de uameni? "din pamant iesitzi" (cam greu de pozat, ie drept, da nu inposibil; daca iera concu ista pe vremea lu mineriadele, sar fi gasit prin tatz bucurejtii "uamini" den pamant esiti), "din cer coboratzi" (nui usor, da se gasejte - pilotz spreo pilda, or frun arhanghel de pin fro icuana); porma "initziatz" (hehehe, ce dea treaba ie aci - orce mester tinikigiu, papucar, popcornist, tronpetist, geamgiu or alt soi de profesionist care lucra ie initziat, nu numa iogarii lui grigore de la misa) "si neofitzi" (iar greutz, da nu inposibil - vez scolerii de clasantai, stoluri de doctoritze stagiare, feciuare, soferu incepator samd) "fericitz, nefericitz" (nu va mai insult creerele, da?), ....., "prafuitz sau dikisitz" (nui greu nici aici), ..., "in petrecere-nfratzitz" (ce mare jme, orce kef are asa ceva) shapoi lautaru (chear si calic, dupa cum reese).
pe scurt, se puate alege ca tema "uamini" (ce vrea insush mujkiu lu fotografu, numa sa fie cu uamini multz) or freuna din cele pilde, or altceva care sa se lege de fragmentul de cantic.
gigiell - dupa parerea me ai nemerito, da asta decid juratzii, nu ma bag eo in treaba lor; organizatoriu den mine zice asa: aprobata fiind amanarea cu o stamana (pentru tatz), si mai fiind la mijloc si noutatea hintuirii, ai voe satz schinbi pozele. Daca vrei sa faci asta, ne anuntzi azi (ca sa stergem postu cu pricina) k?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jeorj » Vin Noi 11, 2005 2:51 pm

pai daca e deja o parere ca da atunci ramane asa
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Noi 11, 2005 3:14 pm

gigiell scrie:pai daca e deja o parere ca da ...

poi tu nu te baza pe parerea mea, ca nare nici o treaba parerea organizatorului cu parerile juratzilor, ca ei tzor rasplati munca si inspi ratziunea
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde hxa » Vin Noi 11, 2005 5:38 pm

memetShol:iaca cer si io hint casa ajut hxa

aplaud memetu pentru fairplay :zambet:
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Vin Noi 11, 2005 5:40 pm

hehe....mersi.
cert e ca e nu aj vrea sa vad concursu asta mort penca e misto tare.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Noi 11, 2005 6:01 pm

nu muare bre.. deci uamini tre sa facem. acuma io am o dilema morala, daca sa mai pun sau nu poza la proba asta.
avand in vedere faptul ca doar gigiell a postat pana acum, poate ar fi bine ca organizatorul sau cineva din juriu sa faca niste precizari
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde memetshot » Vin Noi 11, 2005 6:24 pm

daimoane, daca am inteles io bine, ai timp pana luni....(s-a acordat inca o saptamana)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Noi 11, 2005 6:45 pm

bre, uamini buni, in special concurenti
domnu tzake vrea sa vi se alature. va rog sa va dati cu parerea asupra cererii lui:
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=437824&postcount=44
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Noi 12, 2005 7:01 am

io nam nicampo triva sa ni se alature Tzake si gabitzu (ar fi de preferat sa se apuce de recuperat si probele precedente, ca sa aiba si sansa completa); daca freunu dintre ceilalti concurenti (nu prea vad ce ar avea de obiectat) sau jurati (eh, aici ar fi de inteles, ca tresa mai dea niscai note) nu este de acord, sa anunte pana luni (ori sa taca deam pururea). Daca nu apare nici o contestatie, se considera validata inscrierea celor doi (mai vrea cineva? e momentul potrivit)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Noi 14, 2005 11:20 am

din partea mea: welcome domle
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 14, 2005 1:37 pm

uelcamu ca uelcamu, da unde-s pozele?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Noi 14, 2005 1:38 pm

hehehe. inca ma gandesc, inca ma gandesc.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 14, 2005 2:05 pm

nu numa ale tale, memetule! ale lor mah, ca-s pruaspetz sh-ar trebui sa afiseze niscai zel, no?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Noi 14, 2005 2:23 pm

kantemire: care e data limita alu pozele astea?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 14, 2005 3:40 pm

poi dupa cum se vede treaba, daca nu posteaza nimeni nica (azi), se amana bai difolt pana stamana viitoare. Poate s-or indura concurentzii si juratzii sa ne dea un semn si noo.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde tzache » Lun Noi 14, 2005 9:14 pm

pot sari peste proba 2 o zi, doo si sa postez proba 3 acu? si in cateva zile ajung si eu la zi, sper. desi la nunta si zaraza de pe acu imi storc creerii :D
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde kant emir » Lun Noi 14, 2005 11:22 pm

Tzake, ai timp pana vineri sa ajungi la zi (primele 4 probe); "Zaraza" vine la rand saptamana viitoare, deci nu tresa te streseze (inca).
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Noi 15, 2005 9:34 pm

apoi daca juriul a dat dovada de atata bunavointa:) ma stradui si eu sa apar cu o poza:) ca deja am io o idee.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Mie Noi 16, 2005 2:31 pm

Daïmon scrie:apoi daca juriul a dat dovada de atata bunavointa

n-as baga mana in foc de bunavointza aia care ii omuara (io as paria pe lene - sau ma rog, "alte trebi")
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde nbm » Mie Noi 16, 2005 2:36 pm

kant emire,
din puntu meu de vedere, nu e treaba juriului sa admita participarea unor noi concurenti, ci a organizatorilor.
dat fiind ca exista un regulament care specifi caca noi inscrieri se accepta doar pina la a treia etapa si noi am ajuns deja la a patra, era normal sa cerem si parerea celorlalti concurenti, care puteau avea ceva de obiectat.
dar - daca si organizatorii si concurentii s-au pus de acord cu modificarea acestei prevederi a regulamentului - ce sens avea sa-si dea juratii cu parerea?? cred ca nimanui nu ii este extrem de greu sa mai dea cinci-sase note in plus...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Noi 16, 2005 2:53 pm

aa, stei cul, ca nu despre asta era vb (s-a si precizat ca asteptam contestatii de la toata lumea "afectata" in frun fel, pt ca genul de solicitare nu era prins in regulament). io bateam baizaueiu de graba cu care se napustesc juratzii sa dea notele
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde tzache » Joi Noi 17, 2005 7:29 pm

avand in vedere ca nunti nu prea mai sint :D (oricum nu as interpreta proba a patra chiar ase motamo, ma gandeam la vrun musuroi de furnici "din pamant iesite", dar alea doar vara, si la un stol de pasari "din cer coborate", dar la fel... vara; ar fi fost o ideie cuul, dar na) tre sa ma reorientez. Si repede. Ocserv lipsa de activitate la proba asta. Cand e cu un copac sau un peisaj, tăţi pun poze ~p . Sint curios ce-o sa fie si la zaraza, eo deja am idee. Si mai ocserv ca probele devin din ce in ce mai... profunde, in sensu ca se cere mai multa creativitate de la noi si sa incercam sa gandim altfel "cadrul". Pentru mine conteaza notele de la tematica. Aci se face diferenta dupa parerea mea. Asta e spilu oricum. Din punct de vedere tehnic aproape oricine poate invata sa fotografieze. Io ma intorc sa-mi pun capu la contributie. Va dorex si voo acelas lucru :)
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde kant emir » Joi Noi 17, 2005 7:43 pm

Tzake scrie: Si mai ocserv ca probele devin din ce in ce mai... profunde, in sensu ca se cere mai multa creativitate de la noi si sa incercam sa gandim altfel "cadrul".

mersi, dada!
creativitatea ie oricand binevenita si bineprimira si bineinteles ca da (asta in general)
un cliseu : "o fotografie care reuseste sa surprinda este, fara indoiala, o fotografie buna!"
amu, ie loc destul sa surprinzi (inclusiv prin interpretarea temei)
sin covorba: la "zaraza" ie ridicol de sinplu (am precizat ca nu ie musai sa loatz in sama vorbele)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde tzache » Joi Noi 17, 2005 7:47 pm

d`acord cu zaraza. de cand ai zis sa nu luam sama de cuvinte, mi-ai dat mura-n gura cu ideia de vechi-nou. si parerea mea este, daca permitetz, ca ar fi mai mijto ca de la proba a sasea incolo sa ne lasati singurei sa ne stoarcem mintile ca sa scoatem ceva injenios si orijinal
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde nbm » Joi Noi 17, 2005 7:51 pm

bre tzake, v-am lasat si pina amu...
duar ca unii mai neinspiratzi cerura hinturi - asta si pt caca ntemiru i-a invitat :D

deci da, fii inspirat si orijinal, nu te va omori nimeni pt asta :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde tzache » Joi Noi 17, 2005 8:43 pm

hintu la zaraza fu nesolicitat de niminea. nu vreau sa ma fac inteles gresit, adica ca sint nemultumit. i chill, maan, aaaai chill :D
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotografie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron