Ce poze-s astea dom'le ?

o imagine valoreaza cat 1000 de cuvinte

Mesajde Weet-weet » Sâm Noi 19, 2005 7:53 am

Superbe pozele lui older :) Pacat ca nu-s mai mari :P
Dar am luat poza lui kantemir, aia cu luna si stelele, dupa ce inainte avusesem rasaritul de luna, cu tot cu copirait ofcors.
Ce aparat ai btw? ca sa stiu ce ar fi bun pentru facut poze noaptea, ca harbu meu nu stie..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde older » Sâm Noi 19, 2005 10:09 am

kant emir scrie: editez si intreb si io: poi de ce nu te-ai bagat la concurs?


Pentru ca nu am avut timp si oricum va incurcasem deja la rimul concurs cand m-am inscris la jurati si nu am putut sa ma tin de treaba :((
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Noi 19, 2005 11:44 am

weet - canon 350d (da vesca daca-l iei, mai trebe bagatz niste bani in obiective, ca ala din kit ie slabutz); si ms de aprecieri!
older - da matale ce scule folosesti? si de cand faci poze? ca pe mine m-ai naucit cu "evening twilight"
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde older » Sâm Noi 19, 2005 11:55 am

Foto pe care l-em pus sunt facute cu camera unui prieten CANON A510

Noi am facut toata facultatea un curs de fotografie si ceva ceva tot mi-a ramas de acolo, plus ca m-a ajutat si aparatul. Dar foto fac absolut ocazional. :)
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde nocturna » Sâm Noi 19, 2005 12:11 pm

older, shi mie mi-au placut tare mult pozelele, in special evening twilight shi divinity. acuma, io tot preumbland netu' am descoperit urmatoarele de mai jos:

http://www.spirit.ro/cpg/displayimage.php?mode=hosting&album=32&pos=11

http://www.spirit.ro/cpg/displayimage.php?mode=hosting&album=32&pos=14

shi mai apoi, ca tot personu', manat de curiozitatzi nebanuite, am shi io nelamuririle mele din care nu prea pricep nimica. lamureshte-mi shi mie nelamuririle, cine ie emil cercel shi de ce ishi asuma truda colectivului ?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde older » Sâm Noi 19, 2005 12:16 pm

el e prietenul cu a carui camera am facut pozele :) alea trei sunt pozele facute de mine, restul sunt ale lui
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Noi 19, 2005 12:21 pm

apoi ce preten ie iel? ca le publica sub numele lui, ca si cum ar fi ale lui! urat!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Sâm Noi 19, 2005 12:28 pm

deci subliniez: Photographer: Emi Cercel. daca practic nu ie ale lui, ie frumos ca le-a pus in dreptul numelui sau ? mie nu prea mi se pare corect. cum ar veni, iel ca prieten face o treaba nu foarte ferplei, daca ma-ntzelegi. scuzi, da' nu-i prea satisfacator.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Noi 19, 2005 12:51 pm

deci subliniez si io: pacat de nelamurirea aparuta si de prietenia suspecta
(pozele raman superbe)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Sâm Noi 19, 2005 10:13 pm

kant emir scrie:weet - canon 350d (da vesca daca-l iei, mai trebe bagatz niste bani in obiective, ca ala din kit ie slabutz)

Fani.. am cautat oleaca pe gugal si intre tinp am intrebat si consortu ce vrea sa ia. M-o intrebat de ce, etc, si se pare ca gand la gand cu bucurie :) Deci acum sunt convinsa ca a facut alegerea buna. Bine, pana sa il ia, mai e ... Si pentru obiective, era clar ca o sa ia.. Deci poate e bogat Moshu anu asta :)
Leitar: uitasem, neatza, ce e in a doua poza? la prima m-am cam prins, da a doua? e un pahar.. cum?
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde neatza » Lun Noi 21, 2005 10:05 am

un pahar nuaptea singur pe-o lanterna. asta dupe ce in prealabel a fost plin cu gotca. de mai multe ori.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde older » Mar Noi 22, 2005 8:46 pm

nocturna scrie:deci subliniez: Photographer: Emi Cercel. daca practic nu ie ale lui, ie frumos ca le-a pus in dreptul numelui sau ? mie nu prea mi se pare corect. cum ar veni, iel ca prieten face o treaba nu foarte ferplei, daca ma-ntzelegi. scuzi, da' nu-i prea satisfacator.


fotografiile sunt la el in aparat, sunt facute cu destul de mult timp in urma, relatia dintre noi permite... el e mai pasionat de fotografie ca mine si mai interesat sa afle pareri despre munca lui. El de multe ori de apropie periculos de arta, eu am doar scapari. Daca e sa o luam pe aia dreapta as putea spune ca meritul e in totalitate al lui (pentru ca imaginile sunt un pic prelucrate si nu de mine, ci de el), dar cele trei imagini sunt ale mele :)
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde Necko » Dum Dec 18, 2005 4:22 pm

hxa, ce-mi place grozav la pozele tale e limpezimea detaliilor si incredibilele ipostaze in care le surprinzi. superbe !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde hxa » Lun Dec 19, 2005 10:43 am

Iesti oficial prima admiratoare a pozelor mele. Sarumana mult de apreciere

Iera cazu sa imbracam desktopu matale in straie de sezon :santa:
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Necko » Mie Dec 28, 2005 9:03 am

hxa, faina-i pirtia, bun ii vinu fiert, dar nici "accidentele" astea ale tale nu-s de lepadat. las' sa fie cit de multe !

la multzi ani, hxa !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Dec 28, 2005 9:10 am

Necko scrie:...la multzi ani, hxa !

da' ce bre, ie zioa lui? nu ca nar fi bun de multzanit si asea, sarbatoristic, da' orishicat
si, jupane hxa, nu neaparat oficial, ci mai degraba fatzish ie nen-tu Necko laudatoru nambar uan a lu pozele lu matale (ca, mai ales de alea den concurs, io nu posa zic nica, ca nui fromos - cel putzin pana se va termina - den partea mea)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Necko » Mie Dec 28, 2005 9:33 am

dishe sa nu zic, bre, multzani? ca rar il prinde omu pe hxa pe aicisha si numa pe la poze si daia profit de ocazie sa nu-l pierd si sa-i urez alea alea pentru noii ani ce vin.

si dap! oficial si fatzish imi plac pozile lu hxa pe care le colectionesc si mi le pun desctop. na!

ofticosule ! :P

yrtfg%$*: asta nare nicio treaba cucon cursu.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Dec 28, 2005 9:44 am

poi jtiu ca nare, d'aia am dat si io cu praf de laudatura (cei fromos, ie frumos)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde hxa » Mie Dec 28, 2005 1:34 pm

Ajung mai greu p'aci, bre Necko, ca m-o pus pe drumuri nebemeu sa caut luminitze, spiridushi, reni shi alte nebunii si cica acu trebe sa la pozez si sa le aduc aci pe FC, sa vaza poporu daca emana spiritu craciunului ori ba.
Ale dreaq poze ies doar cu sori, nori shi prapastii. Picior de spiridusi sau moshi craciuni nu vazui in cadru.

Kant'emire, vaz ca-ti onorezi postura matale de sef de trib cu multa elegantza shi diplomatzie. Trebe sa fie greu sa nu poti lauda pozele fatzish, precum doamna cu cafeaua. Urma un zambet d'ala cu dinti mari da nu merje bene netu.

Cum deja ceruiesc placa, trag vinu shi pregatesc bombele shi petardele ie cazu pt:

Multzan, doamna
Multzan shi pt copchii matale
Multzan nenea organizatoru
!!!
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Dec 28, 2005 1:47 pm

ehehei, stei matale cul, ca nu ie fatzarnicie-n vorbele mele; shuguim - ie drept, facem si mijtouri mai duricele - si asta ie drept; da nu suferim rautaciuasa bataie de joc, si nici posturile (accent pe "u" -o postura, doo posturi) meschinutz-umilituare (la nici un capat al "firului")
alfel ie bine, si tuate cele bune si domniei vuastre dorim (iara la "spiritutzu Craciunului" creca pui si io pozuca - deci pazea!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde hxa » Mie Dec 28, 2005 3:23 pm

vorba matale, nene kant'emir-o imagine valoreaza cat o mie de cuvinte. in cazul asta un zambet colgate la sfarsit cre ca ma facea bine inteles. O fost o afirmatie scrisa cu zambet pe buze shi in spirit de gluma, far de ganduri malitioase.
daca s-o inteles altceva, a fost fara intentie


iara la "spiritutzu Craciunului" creca pui si io pozuca - deci pazea!)

Asta-i tema usoara nene. Io astept sa te vaz pozand pentru vreo tema d'aia cu enshpe mii de intelesuri. Tare ne-ai mai chinuit. Sa vezi atunci note ce-ti iei :D
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Necko » Mie Dec 28, 2005 4:16 pm

domnilor, abia ajtept sa vaz ce poze or sa iasa din sinbul domniilor voastre de replici ! :D
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde nbm » Joi Ian 05, 2006 7:42 pm

hxa, super simpatici catzeii de straja (sau de Straja?!) ;)

si al tau, Rajaf, e haios, dar de ce era asha de amarit? sau asha e fatza lui? :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde hxa » Vin Ian 06, 2006 4:30 am

simpatici si disciplinati. au stat la poza fara sa apeleze la traditionalele coarne, wazzap-uri sau alte smecherii :zambet:
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Necko » Vin Ian 06, 2006 9:48 am

deci io acuma am vazut pozele cuca tzei si alte luminite de Craciun.

memetule, daca ma ntrebi pe mine, prima poza mi place mai mult. ie supermijto.

kanty, cumva puiu mic iti apartine? ei, asta DA poza de Craciun! :)

raja, mie nu mi se pare amarit catelushul tau, ci doar infinit de iubitor si atasat de stapinul lui.

hxa, cei doi strajeri vigilenti iti apartin sau sunt doar angajati in staful de garda de la Straja? oricum, e clar ca pe acolo nu se trece!

editdit: uidule, ce dulce ejti! ca o inghetata ! numa ia reflectuarele alea de pe bietu uom, ca mi-e ca se topeste :P
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde hxa » Vin Ian 06, 2006 10:26 am

Necko: nu sunt catzeii mei dar tare mi-as fi dorit sa-mi apartina, cu tot cu'cabanutza pe care o pazeau :D
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Vin Ian 06, 2006 12:04 pm

BRE CE FACI P'AICI? AZI NU TE DUCI LA MUNCA?
capshit

azi aduc monitoru' acasa, stai pe aproape :D

ontopic: ce poze-s alea dom'le?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde kant emir » Sâm Ian 07, 2006 3:51 am

memetule - faine artificiile tale (mai ales a treia !)
nenea Necko (si nu duar iel, ci si ceilaltz si inca mai ajteptam, ca ie loc!) - foarte multzumim de apreciere
gaga - chear asea, ce poze-s alea?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Ian 30, 2006 3:12 am

Uidule , pozele alea merjea foarte bine la Romania in imagini. Faine poze :)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Mai 09, 2006 5:22 pm

shiona,
in primul rind, nu mai pune data pe poze, iti strica toata imaginea
in al doilea rind, incearca sa gasesti un punct de greutate al imaginii, pe care sa-ti pice ochii.
de exemplu, cea cu cactusul e mult prea aglomerata si nu ai nici un centru de atractie
stradutza aceea imi place, e dragutza :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotografie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron