Puscariasa la moda

o imagine valoreaza cat 1000 de cuvinte

Puscariasa la moda

Mesajde Hex » Lun Oct 24, 2005 3:32 pm

Azi am facut cunostinta cu noul trend in materie de moda: modelling in penitenciar. Da, se poate si se intampla in Romania. Se intampla ca niste oameni sa se duca la o inchisioare de femei, sa ia o condamnata pe viata, sa o imbrace frumos si sa o pozeze. Si apoi sa o puna intr-o revista glossy si sa-i zica pictorial de moda.

Pozele sunt nu neaparat socante, cat, mai degraba, surprinzator de firesti. De la primele cadre, cu puscariasa nearanjata, pana la momentul transformarii totale. Vedem o femeie daca nu frumoasa, atunci macar interesanta, vedem o expresie daca nu angelica, macar foarte profunda. In spatele ei, sunt 10 ani de puscarie, iar in fata, o viata intreaga.

Ma gandesc ce o fi in capul femeii aleia dupa o astfel de experienta. Se simte probabil frumoasa, se simte reintegrata in societate. Simte ca a trait o minune. Intrebarea pe care mi-o pun este daca merita o astfel de minune...
Hex
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 24, 2005 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Oct 24, 2005 4:57 pm

Poi ai si poze? ca ochiu-i curios!
(nu de alta, da sub-forumu ista ie de fotografie)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Hex » Lun Oct 24, 2005 5:05 pm

am si poze. sunt facute de cosmin bumbut A-)
http://www.despinuca.blogspot.com
pozele de mai sus sunt din making of.
ieditu meu mic, ca nu ie nici voie, nici fromos si nici practic sa baji doo posturi la 1 min distanta (iegzista butonu de "edit")
Hex
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 24, 2005 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Hex » Lun Oct 24, 2005 5:06 pm

pozele de mai sus sunt din making of.
Hex
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 24, 2005 3:01 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Fotografie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron