note & comentarii pentru "concurs fulger nr 7 - Paşte"

o imagine valoreaza cat 1000 de cuvinte

cea mai pascala (sau cea mai frumoasa!) poza

Chestionarul s-a închis pe data de Lun Mai 08, 2006 12:02 am

[url]http://www.fanclub.ro/attachment.php?attachmentid=19014[/url]
4
44%
[url]http://www.fanclub.ro/attachment.php?attachmentid=19065[/url]
0
Niciun vot
[url]http://www.fanclub.ro/attachment.php?attachmentid=19066[/url]
5
56%
 
Voturi totale : 9

note & comentarii pentru "concurs fulger nr 7 - Paşte"

Mesajde kant emir » Lun Mai 01, 2006 11:59 pm

cu precizarea (destul de lipsit de importantza, adevarat) ca nu 7, ci 8 era numarul acestui concursuletz, va poftim sa votatzi si sa comentati (daca vretzi, normal! ca la nevoie e suficient sa votatzi) productia de fotografie pascala a userilor nostri
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Mai 03, 2006 5:29 am

bagatz, bagatz, da nu va calcatz pe piciuare!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Mai 03, 2006 6:29 am

numaru 3, chiar daca ie evidenta si fara suptilitati artistice ofera ideea de pajte. numaru 1 si 2 inspira fie frun accident mortal pe autostrada fie ziua mortilor sau craciunu :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Mai 03, 2006 6:32 am

unu, venitzi de luatzi lumina :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Mai 03, 2006 8:54 am

ie cam de felicitare, dar am vazut si mai rele :D, deci de la mine pentru locu 3 un vot
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Mai 04, 2006 8:38 am

votul meu a mers la poza lu memetu, pentru ca a lasat destul loc fanteziei mele - e o metafora aceasta poza, bravos memetu!
poza 2 - reusita (desi umpicutz macabra - alea-s luminarile care se aprind pt mortz, no?), dar nu neaparat pascala - de aia, rokeritzo, tura asta zicem pas!
poza 3 - frumuasa poza ai adus si tu, flufaciuneo! bravos, mai vrem! (nu tziu sa te flatez fara rost - ca shasha nu pica nica, e clar! - da poza ie frumoasa; numa ca mi-a placut mai tare a lu memetu, ce sa fac? si da, vreau sa te incurajez, sa mai pui poze p'aci)
in concluzie: foarte frumoase pozele de la aceasta proba!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Joi Mai 04, 2006 10:39 am

nda mersi, kantemire :D

acu... mai aveam si io diverse poze cu lumanari in diverse pozitii si tare le-as fi pus si p-alea, da' nu stiam daca am voe sa particip cu mai mult d-o poz(n)a. Si mie aia cu ou rosh mi-o zis mai multe despre Paste decat o lumanare aprinsa, care putea sa fie si cu alta simbolistica/ocazie (vorba aiului).

Mai aveam cu oo colorate si ceapa verde, da' n-a iesit bine, cacu aia va dadeam gata :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 04, 2006 11:24 am

nu stiam daca am voe sa particip cu mai mult d-o poz(n)a. Si mie aia cu ou rosh mi-o zis mai multe despre Paste

regula asa e, cu o singura poza; si, adevarat, oul rosu este cat se puate de pascal - daca mai ai poze despre care crezi ca-s reusite, baga la "productia proprie", nu te sfii (cacu sfiala mori de fuame, ori de mana; si nici nu se mai puarta, nai optservat?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde hxa » Joi Mai 04, 2006 12:05 pm

Io votez cu poza 3. Ie tocmai buna de screensaver.
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde sin ella » Joi Mai 04, 2006 12:52 pm

eu am votat cu poza lui fluf (singura care ma duce cu gandul la Paste), postul 19066, care ar fi numarul 3, dar ceva nu e in regula. dupa calculele mele ar trebui sa aiba 4 voturi, nu?
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde kant emir » Joi Mai 04, 2006 1:16 pm

la urma, dupa ce se inchide pollul numaram toate voturile (unii voteaza fara sa comenteze, altzii comenteaza si isi anunta votul fara sa mai bifeze ce trebe bifat si sa apese "voteaza acum" sau cum i-o zice butonului)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde sin ella » Joi Mai 04, 2006 1:22 pm

poida, dar daca la unii merg posturile de la deal in vale si la altii de la vale in deal, poate ca ceea ce la mine e poza trei, la memetshol e poza unu si tot asa, intelegi rationamentul? sau pozele merg mereu de la vale in deal?

stiu ce o sa raspunzi: "care rationament?" :zambet:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde kant emir » Joi Mai 04, 2006 1:31 pm

aaaa, da, inteleg (de AIa ie bine sa precizezi ce anume tzo placut)
si despre care ratzionament vorbeai, unde ieste iel (eventoal linc)?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Joi Mai 04, 2006 2:21 pm

[quote="kant emir"] (cacu sfiala mori de fuame, ori de mana]
ba am optservat, da' io-s incremenita-n desuetudinea mea perimata :D

bre, ie vorba de setarea aia: incepe cu inceputu sau incepe cu sfarsitu? ce, se aplica si la poll-uri?
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 04, 2006 2:32 pm

ce, se aplica si la poll-uri?

nu breh, nare nicio treaba (adica asa cred, o sa verific si promit sa te anuntz)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde rockera » Vin Mai 05, 2006 9:31 am

Asa, votasi cu prima poza din doua motive puternice: are idee, e curata, transmite si te pune pe ganduri si apoi pentru ca.. nu am alternativa :stresat: .

In ceea ce priveste "accidentul rutier" pe care il inspira poza mea :D: ma mir ca avem viziuni atat de diferite asupra Pastelui. Pentru mine este o sarbatoare crestina, in primul rand se mere la biserica, se aprind lumnari pentru cei vii si cei morti, apoi se ia lumina, se merge la cimitir (in caz ca aveti rude apropiate acolo sau cunostinte la care stiti ca nu se duce nimeni) ducandu-se si acolo lumina, se impart oua, cozonac si pasca celor mai saraci si apoi se merge fie acasa, fie la oameni despre care, tot asa, stiti ca nu se pot deplasa sau nu au pe nimeni apropiat sa le duca lumina. Astea fiind pentru mine chestiile care definesc Pastele, abia apoi se pune burta la cale. :beer: Asta a fost ca sa imi "explic" viziunea, dar e deja naspa cand e nevoie de explicatii :stresat:

Spor la vot si.. probabil ne vedem la concursu` urmator aka spor la pozat, deasemenea :da:
Cel ce nu aude muzica crede ca dansatorul e nebun...
Avatar utilizator
rockera
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Aug 16, 2001 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Mai 05, 2006 9:39 am

Eu am ales tot poza numaru 3, (pt fluf - adik aia cu oul), din motive de felicitare de Pasti.
nush de ce poza numaru 1 (fluf, cea postata de memetu) - care este aproape ireprosabila din punct de vedere tehnic si compozitional, felicitari bre :) - m-a dus cu gindul la Craciun mai mult decit la Pasti.
fir-ar ei sa fie cu marketingu lor :D ca la cite lumanari vad si primesc de craciun (in felicitari) am ajuns sa le asociez cu alta sarbatoare...

pese: rockero, vezi ce zisei si eu. lumea nu mai asociaza la fel unele simboluri...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Mai 05, 2006 10:02 am

Asta a fost ca sa imi "explic" viziunea, dar e deja naspa cand e nevoie de explicatii

nu breh, nu ie najpa deloc (desi nici mie num place sam ezplic "lucrarile"), ie drept si cinstit satz aperi creatzia; daca io am zis ca nu ie neaparat pascala, am zis asta din cauza ca lumanari se pot aprinde in orice zi, nu era nimic specific pastelui; daca poza ta ar fi fost ceva mai intunecoasa (sa nu se mai vada decat luminitzele, fara suportul luminarilor, fara fetijcana cea "reculeasa"), io mi-ash fi imaginat ca-s luminari aflate in mainile celor ce inconjuara biserica - da' nu meai lasat shansa asta; la poza (1) se vede in primplan o luminare aprinsa - arde domol si lumineaza bland - iar in planul indepartat (si defocalizat - nu mai e nimic de vazut, nu mai sunt detalii, ci doar doua cerculetze de lumina, care ar putea sa fie alte luminari, aflate in mainile altor crestini, aflatzi la slujba de Inviere: eu deja imi imaginez mirosul de tamaie si ma umplu de pace - poate chiar si de Lumina
e drept, se poate sa fie vina mea ca imi imaginez asa de multe - dar asta pentru ca am avut aceasta posibilitate: poza mi-a placut si mi-a sugerat
poza ta (repet, nah) e buna si frumoasa, dar (in mintea mea, ofcors) nu se leaga de Paste si Inviere, ci doar de locul in care se aprind luminari pt cei dusi; fata din poza pare sa isi implineasca "datoria" ori obiceiul de a aprinde luminari de sufletul nushcui.
marog, asta e viziunea mea - si sa stii ca mie imi place sa discut despre poze (pozele altora, ofcors)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mai 05, 2006 4:22 pm

sorry flufa, am zis 3 da n'am votat. votai acu
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Mai 05, 2006 4:29 pm

nu-i bai :) kantemiru parca stiu ca aduna toate voturili, clickuite sau exprimate
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Mai 05, 2006 4:35 pm

aduna, breh, ca-i conjtiintza si responsabilitatea intruchipate intr-un sin gur iuzar
(da de poze nu comentatz nica? numa amabilitatz d'astea jtitz? ia mai bagatz niscai critici constructive!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Mai 09, 2006 5:43 pm

cu flori, felicitari (ca AIa pe care o jtim, si nu numai) si alte trebi ispitituare pohtim pe cea pufuasa djinn sa ne provuace cu fro tema de nou concurs (al noolea fiind iel) fulgeratoriu
baga mare, invingatuareo!
(iaca si ieditutz, ca nam precizat: djinn 5 voturi, memetu 4 si rockerea nicanica)
shinca: dezstichizam
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Fotografie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron