Spears vb. Aguilera

Stronger than yesterday

Spears vb. Aguilera

Mesajde gabuba » Mar Dec 17, 2002 11:42 pm

Aceasta este o comparatie care de 3 ani de zile, incinge netul si gurile barfitorilor.
Bine inteles ca pe ambele le deranjeaza comparatia, dar nu au ce face, au suferit, si au mai existat cazuri si exista (vezi antonescu si balan-andrelele). Parerea mea este ca Britt a castigat in europa teren prin tinute extra si de prost gust. Pe cand Aguilera era o fetita cuminte care a izbugnit in "Lady MArmelade". De atunci Spears a fost in cadere libera iar Aguilera a devenit no. 1 in SUA, Japonia, China, america de S, si pe 8 in topul european. E o realizare. A socat o lume intreaga prin latura ei salbatica, se vede ca acum este ea insasi, nu are nici un gest regizat. Este ea!
Pe cand spears sufera dupa Justin, si mai apare din 5 in 5 zile cu cate o lacrima in plus intr-un ziar...
ca mishcare shcenica... Aguilera e live, e vie, e acolo... are ritmuri de hiphop, r'n'b, rock, soul, pe cad spears a ramas la copilarescul pop. Spears se motzaie acolo, iar Aguilera urca de iti sparge timpanele si coboara mai jos ca un bariton. E buna Aguilera, ca voce. Plus ca face exercitiu mult pentru a si dansa. Ce-i pasa lu' spears, trage un playback si s-a scos.

1. Aguilera chiar canta.
2. Spears si ea pe acolo... (apropo are o voce COMUNA, dar trebuie sa ma cresteti un picutz ca sa realizati,am trecut si eu prin asta)
faceti un test : luati-va colega de banca care e la cor si puneti-o sa cate orice melodie a lu britt, o va canta indentic, pe cand la aguilera se va impotmolii pentru ca timbrele vocale difera.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: Spears vb. Aguilera

Mesajde candyman4u » Mie Dec 18, 2002 7:56 am

Initial trimis de Gabyzzu
Aceasta este o comparatie care de 3 ani de zile, incinge netul si gurile barfitorilor.
Bine inteles ca pe ambele le deranjeaza comparatia, dar nu au ce face, au suferit, si au mai existat cazuri si exista (vezi antonescu si balan-andrelele). Parerea mea este ca Britt a castigat in europa teren prin tinute extra si de prost gust. Pe cand Aguilera era o fetita cuminte care a izbugnit in "Lady MArmelade". De atunci Spears a fost in cadere libera iar Aguilera a devenit no. 1 in SUA, Japonia, China, america de S, si pe 8 in topul european. E o realizare. A socat o lume intreaga prin latura ei salbatica, se vede ca acum este ea insasi, nu are nici un gest regizat. Este ea!
Pe cand spears sufera dupa Justin, si mai apare din 5 in 5 zile cu cate o lacrima in plus intr-un ziar...
ca mishcare shcenica... Aguilera e live, e vie, e acolo... are ritmuri de hiphop, r'n'b, rock, soul, pe cad spears a ramas la copilarescul pop. Spears se motzaie acolo, iar Aguilera urca de iti sparge timpanele si coboara mai jos ca un bariton. E buna Aguilera, ca voce. Plus ca face exercitiu mult pentru a si dansa. Ce-i pasa lu' spears, trage un playback si s-a scos.

1. Aguilera chiar canta.
2. Spears si ea pe acolo... (apropo are o voce COMUNA, dar trebuie sa ma cresteti un picutz ca sa realizati,am trecut si eu prin asta)
faceti un test : luati-va colega de banca care e la cor si puneti-o sa cate orice melodie a lu britt, o va canta indentic, pe cand la aguilera se va impotmolii pentru ca timbrele vocale difera.



Hai Zi pe unde pe internet ai gasit porcariile astea in mare parte inflorituri cum ca Aguilera ar fi mai buna.
o sa-ti pun eu un mesaj mai tarziu ca acuma trebiue sa ies si o sa-ti demonstrez ca Britney e mai buna (cel putin dupa ce Christina s a dezbracat in Revista maxim a decazut fff mult ca si cantareata si a urcat ca si ..... )

Apropo ati mai auzit voi de vreo cantareata celebra sa se dezbrace in halaul ala DE CE NU O FACE Jlo sau Kylie sau chiar Britney (pentru ca ele au succes si fara sa-si arate .....) saraca numai asa a putut atrage putin atentia asupra ei!
Avatar utilizator
candyman4u
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Dum Iul 07, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Dec 22, 2002 9:49 pm

1.Nu s-a dezbracat de toate hainele. Ea e EA, si nu e falsa. Ea recunoaste ca e tarfa rockului. Pe langa ...
2. Cu ultimul album Britt nu a mai reusit sa ajunga no.1 nicaieri in lume, ea si fanii ei se hranesc numai cu amintiri. Christina a vandut deja 3.000.000 de exp, din albumul ei care e pe piata doare de 1 luna, si nu a aparut in toata lumea.
3. Aguilera dezbracata sau nu, tot aceeasi voce de exceptie recunoscuta oriunde de orice om de specialitate o are, pe langa comunitatea vocii lu britt, care daca nu se dezbraca e grav, si o huiduie lumea.
4. Chris a zis "fac ce simt, hainele clasice nu sunt stilul meu, nu sunt perfecta si nu sunt virgina".
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Bubbels » Lun Dec 23, 2002 12:01 am

Initial trimis de Gabyzzu
1.Nu s-a dezbracat de toate hainele. Ea e EA, si nu e falsa. Ea recunoaste ca e tarfa rockului. Pe langa ...
2. Cu ultimul album Britt nu a mai reusit sa ajunga no.1 nicaieri in lume, ea si fanii ei se hranesc numai cu amintiri. Christina a vandut deja 3.000.000 de exp, din albumul ei care e pe piata doare de 1 luna, si nu a aparut in toata lumea.
3. Aguilera dezbracata sau nu, tot aceeasi voce de exceptie recunoscuta oriunde de orice om de specialitate o are, pe langa comunitatea vocii lu britt, care daca nu se dezbraca e grav, si o huiduie lumea.
4. Chris a zis "fac ce simt, hainele clasice nu sunt stilul meu, nu sunt perfecta si nu sunt virgina".




da... Prostia invige si de data asta!
Daca tu zici ca Christina a vandut 3.000.000 de copi pana acuma te rog pune si tu un link
de la un site oficial in care apare ca Christina ar fi vadut 3000000 si dupa aia te cred.
Mai gata si tu cu aburelie. Daca chiar vrei sa stii cat o vandut Britney in prima sapt
din ultimul album adica "Britney" e simplu 785.000 de copi (a 2 a cea mai
mare vanzare in prima sapt a unei cantarete) fata de Christina cu al ei Stripped care a
vandut doar 345.000 (drept ar fi sa-l comparam cu al 2 lea album a lui Britney ca doar acesta este
al 2-lea album la Chrisitnei adica 1.3 milioane pt Britney cu "OOps..!" si 345.000 pentru Stripped)
daca nu crezi verifica la http://www.billboard.com .
Cum Britney o fost pe #1 in top Billboard adica topul vanzarilor din USA o fost si in alte tari
ca Germania, Franta, Mexic, Italia, Irlanda, RUSIa, etc. si a ajuns
pe #2 chiar in Romania in top vanzari Hollywod Music And Film si in colcluzie ce ai spus tu
cum ca ultimul album a lui Britney nu a ajuns pe #1 loc nicaieri in lume a fost o minciuna!!!
DA POATE AI VRUT SA ZICI ca STRIPPED nu o ajuns pe #1 nicaieri in lume)

Si hai sa zicem ca Christina ar fi vandut 3000000 in lume (desi dupa billboard sunt doar 2000000)
Anul trecut pe vremea asta Britney vandu-se deja 7.000.000 de albume din albumul Britney
(sursa World Music Awords unde Britney a pierdut in favoarea lui DIDO cu 11.000.000).
Bubbels
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 26, 2002 6:50 pm
Localitate: Turda

Mesajde candyman4u » Lun Dec 23, 2002 11:47 am

Initial trimis de Gabyzzu
1.Nu s-a dezbracat de toate hainele. Ea e EA, si nu e falsa. Ea recunoaste ca e tarfa rockului. Pe langa ...
2. Cu ultimul album Britt nu a mai reusit sa ajunga no.1 nicaieri in lume, ea si fanii ei se hranesc numai cu amintiri. Christina a vandut deja 3.000.000 de exp, din albumul ei care e pe piata doare de 1 luna, si nu a aparut in toata lumea.
3. Aguilera dezbracata sau nu, tot aceeasi voce de exceptie recunoscuta oriunde de orice om de specialitate o are, pe langa comunitatea vocii lu britt, care daca nu se dezbraca e grav, si o huiduie lumea.
4. Chris a zis "fac ce simt, hainele clasice nu sunt stilul meu, nu sunt perfecta si nu sunt virgina".


Initial pus da avril4u la barfe online

Daca tot vrei sa comparam vanzarile hai s-o facem
sa vedem cum s-a descurcat albumul Stripped pana acuma
fata de albumul Britney in aceasi perioada anul trecut!

In USA
Britney Spears Britney (Jive) prima saptamana #1 - 768.000 copi
http://www.hitsdailydouble.com/sales/archcht.cgi?cht770

Chrisitna Aguilera Stripped (RCA) prima sapt #2 - 342.000 copi
http://www.hitsdailydouble.com/sales/archcht.cgi?cht818

In Gremania
Britney Spears Britney (Jive) prima sapt #1
http://musikmarkt.lw-t1.thuecom-medien.de/content/charts/history.php3?jahr=2001
(alegeti 18./19.11.2001 apoi dati click pe "Anzeigen")

Chrisitna Aguilera Stripped (RCA) prima sapt #8
http://musikmarkt.lw-t1.thuecom-medien.de/content/charts/history.php3
(alegeti 10./11.11 apoi dati click pe "Anzeigen")

Austria
Stripped #10
Britney #1


In Franta
Stripped #49
Britney #1


In UK
Stripped #18
Britney #4


Canada
Britney #1
Stripped #10



Deci in concluzie cine a vadut mai mult Britney
(pana azi a vandut peste 18.000.000 milioane in lume din albumul "Britney" sursa http://www.billboard.com
+ OOps cu 22.000.000 si Baby cu 24.000.000 fazta de christina care a vandut cu "Christina Aguilera" 14.000.000 si
"stripped" pana acuma 1,900.000 )

In concluzie Britney nu este moarta dpdv al vanzarilor si a fost #1 in multe tari fata de
Christina care ... vedeti si voi.
Avatar utilizator
candyman4u
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Dum Iul 07, 2002 11:00 pm

Re: Spears vb. Aguilera

Mesajde Titina » Mie Dec 25, 2002 12:43 pm

Io tin cu amandoua...ceea ce m-a deranjat la Christina Aguilera a fost ca shi-a batut joc de Brit continuu...(''Gunoi cantator,cu fitze de adoleshcenta'')
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde omnem » Mie Dec 25, 2002 12:56 pm

tinuta de prost gust ??? hmmm, nu-mi amintesc...

ma rog, shi nu britney s-a masturbat in concert...
eu personal o prefer pe Britney...
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde Zotycos » Mie Dec 25, 2002 11:46 pm

Britney #1 Christina ii o ....
Zotycos
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mie Dec 25, 2002 10:38 pm
Localitate: Cluj

Mesajde gabuba » Sâm Ian 11, 2003 10:58 pm

Inteligentzilor ... alea-s vanzarile din America ... :rolleyes:

Cum poti sa compari un album lansat acum un an si aproape juma' cu unul lansat de 2 luni. Christina in 2 luni avandut mai mult de jumate decat a vandut Spears intr-un an.

Si sa o luam asa. Nu toti puradei americii descrierati, inteleg muzica C.A.

Da si ea recunoaste ca e tarfa. Care e faza? in definitv nu a dus-o nimeni la ginecolog

Xtina numai asculta toate aberatile presei. De multe orii sunt simple inventii. Christina a spus oficial ca o respecta pe Britt si sper ca sentimentul e reciproc. Pacat ca sentimentul nu e reciproc.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Kyliebaby » Dum Ian 12, 2003 11:04 am

Initial trimis de Gabyzzu
Inteligentzilor ... alea-s vanzarile din America ... :rolleyes:

Cum poti sa compari un album lansat acum un an si aproape juma' cu unul lansat de 2 luni. Christina in 2 luni avandut mai mult de jumate decat a vandut Spears intr-un an.

Si sa o luam asa. Nu toti puradei americii descrierati, inteleg muzica C.A.

Da si ea recunoaste ca e tarfa. Care e faza? in definitv nu a dus-o nimeni la ginecolog

Xtina numai asculta toate aberatile presei. De multe orii sunt simple inventii. Christina a spus oficial ca o respecta pe Britt si sper ca sentimentul e reciproc. Pacat ca sentimentul nu e reciproc.



cum poti sa spui ca Christina a vandut in 2 luni cat Britney intr-un an. Pana acum Christina a vandut 2.178.000 copi in lume pe cand Britney 15.234.000 in lume. Sa stii ca ie nu imi place matematica dar toatisi 2 mil nu ii jumatatea lui 15 mil. De remarcat ca in aceias periada anul trecut (2001 ) pana la inceputul lui 2002 adica tot in 2 luni Britney ajungea deja la 7.500.000 de copi in lume!!!!

surasa: http://www.billboard.com

P.s. nici britney nu asculta de aberatiile cresei si Christina ii cea mai cur** ca recunoaste ca ii!!!
Kyliebaby
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Oct 26, 2002 7:04 pm
Localitate: I don't know

Mesajde Bubbels » Lun Ian 20, 2003 11:12 pm

Da fas! Se stie ca Britney e mai buna!!!
Bubbels
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 26, 2002 6:50 pm
Localitate: Turda

Mesajde Nightmare » Mar Mar 25, 2003 9:53 pm

Inainte imi placea mai mult Britney, dar dupa despartirea de Justin a devenit pur si simplu patetica. A intrecut-o Chris.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Kyliebaby » Mar Mar 25, 2003 10:24 pm

SA vedeti voi in august-noiembrie cand va scoate Britney noul album cine va fi mai bun!

Si apropo Christina a atras atentia asupra ei doar aratandu-si ....
pentru ca Britney sa fie in centrul atentie e de ajuns sa scoata niste melodii bune!
Kyliebaby
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Oct 26, 2002 7:04 pm
Localitate: I don't know

Mesajde Nightmare » Mar Mar 25, 2003 10:36 pm

Initial trimis de Kyliebaby
SA vedeti voi in august-noiembrie cand va scoate Britney noul album cine va fi mai bun!

Si apropo Christina a atras atentia asupra ei doar aratandu-si ....
pentru ca Britney sa fie in centrul atentie e de ajuns sa scoata niste melodii bune!



Abia astept sa scoata noul album. Totusi, in august-noiembrie este prea tarziu.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Mar 29, 2003 11:55 pm

Bai,pe mine m-a enervat rivalitatea asta care nici nu exista in realitate intre Christina shi britney.Am vazut shi pe site-ul christinei ca nu a urat-o niciodata pe britney,doar ca nu-i placea sa fie comparata cu ea.....ca au stiluri total diferite de muzica.....(inainte semanau stilurile,dar acum sunt total diferite).
Sa vedem acuma ce fel de "imagine" ishi va face brit.....(o imagin e noua shi altfel sper....)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde CR@ZY » Dum Mar 30, 2003 7:04 pm

Britney:
-arata bine
-are voce buna
Christina:
-e vulgara
-stie sa-si atraga fanii
A-)
El este departe,foarte departe,...dar totusi nu e chiar asa de departe.
:a
Avatar utilizator
CR@ZY
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Dum Mar 30, 2003 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Joi Apr 03, 2003 9:53 am

Mie imi place mai mult Britney
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Andreea Pisoi » Dum Mai 04, 2003 3:06 pm

Bai, ganditi logic!! Va aflati pe forumu` lu` Britney!!!! E logic sa "Castige" Britney la voturi si la toate!! Dak erati pe forumu` X-tinei, era exact la fel treaba! X-tina iesea invingatoare pentru k era mai multi fani de-a ei kre o sustineau!! Dohh... Ce-i asa greu?!
P.S.: X-tina are forum!??
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde brytnutza » Mie Aug 30, 2006 12:33 pm

lol...NU EXISTA COMPARATIE....PENTRU SIMPLU FAPT CA BRITNEY ESTE ORIGINALUL...IAR christina E-O COPIE XEROX IEFTINA ALB NEGRU:))))).....si cat ar afirma christina ca brit n-are voce doar ptr fizick o place toata lumea...no way...BRITNEY ARE O VOCE PLACUTA....POTI S-O ASCULTI ORICAND.....NU DEGEABA A CANTAT SI IN CORUL BISERICII!....iar christina..cu vocea ei care te zgarie....suksssss!!.....dar na trebuie s-o intelegem pe saracutza christina .....fizicul nu prea o ajuta...desi a facut multe operatii....nu poate sa arate K BRITNEY SPEARS!!..clar are motive ptr care s-o invidieze pe baby brit!!PRINTESA MUZICII POP 4EVER&4ALWAYS=BRITNEY SPEARS!
brytnutza
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 30, 2006 10:55 am
Localitate: constanta


Înapoi la Britney Spears

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron