U.n.k.l.e.

Genuri si artisti de muzica electronica

U.n.k.l.e.

Mesajde JungleboyT » Mie Ian 25, 2006 8:15 pm

deci cu-i ii place sa asculte unkle? cu-i ii place de Shadow? cu-i ii place de James Lavelle? cati ar da bani pe un LP Unkle? CAm astea is intrebarile primordiale....

Eu as da bani pe mai multe LP-uri
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde JungleboyT » Mie Ian 25, 2006 8:18 pm

http://unklemusic.3xforum.ro daca vreti sal umpleti
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Ian 25, 2006 10:18 pm

uite eu ascult unkle de ceva vreme. am neste treburi cu ei de care sunt foarte incantat. totusi, recunosc ca mi-a fost o lene ingrozitoare sa caut informatii despre ei. adica vreau sa spun ca nu stiu nimic, dar absolut nimic despre unkle. cine sunt, de unde sunt, daca e vorba de unul sau mai multi... daca sunt gagici sau transexuali, martieni sau gospodine.

prin urmare, nu vrei sa faci matale un pustiu de bine si sa pui acilea un bio despre unkle? cu cat mai dezvoltat, cu atat mai bine.

in plus, m-ar interesa side-project-uri (daca e cazu)
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde JungleboyT » Vin Ian 27, 2006 6:24 pm

Ba deci nus ce bio sati fac iti spun atat U.N.K.L.E. este un proiect a lui James Lavelle impreuna cu Dj Shadow. Pe proiect sau mai bagat Tom York, Ian Brown, Kool G rap, Alice Temple, Richard Ashcroft, Badly Drown Boy, Mike D, si nu mai stiu. In general proiectu' au facut mixuri dau promovat si niste albume: Psyence Fiction, U.N.K.L.E., remixuri: Bitter sweet symphony, the world is not enough, s.a. ( nu pra stiu nici eu ),

http://www.unkle.com
http://www.unkle77.com
http://www.djshadow.com
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Ian 27, 2006 9:08 pm

deci eu acuma m-am uitat mai bine printre mp3`urile detinute (ca tot ai zis de DJ Shadow, care e mega fain) si am gasit (ca si suna tare cunoscut numele de UNKLE) o piesa super faina, Dj Shadow cu Ian Brown - Dolphins Were Monkeys, remixata de catre UNKLE. Suna mega bine.

neatza, ma gandesc la ce a scos DJ Shadow, ca veni vorba de side projects. eu am ceva colaborari cu Zack De la Rocha si cu Mos Def de la el, si si alea suna beton.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde neatza » Lun Ian 30, 2006 12:33 pm

uatevare, pai ia baga frate neshte trebi DJ Shadow si Zack. ar trebui sa sune interesant.

desi, daca stau bine sa ma gandesc, proiectul UNKLE suna bine dar remixurile alea de care zicea jungleboy... sunt cam de cacat. nu prea se departeaza de piesa originala.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde JungleboyT » Mar Ian 31, 2006 1:23 am

dati da hole point nici nu tre' da :)
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Ian 31, 2006 11:21 am

poate pentru unii... pentru mine, daca tot e remix vreau sa aud ceva nou scos din piesa aia, nu doar doua, trei inflorituri
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde JungleboyT » Vin Feb 03, 2006 1:53 am

nus inflorituri si no daca nuti place.... eu cred ca e mai degraba o corectura in genul remasterarii, da efectele in plus il fac remix si totusi suna bine. Da intradevar nus geniali la remixuri (cred ca numa' James Lavelle so bagat pe ele)
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Feb 03, 2006 1:59 am

nu-s cine stie ce remixurile, dar nici chiar penibile nu sunt. Oricum, am mai tot ascultat DJ Shadow. Mega fain.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde JungleboyT » Vin Feb 03, 2006 2:03 am

mie imi plac ca le poti pune intr-un session de chill. Pe mine ma lasat rece Shadow la inceput ( strikeurile alea *bleah ce deam puta bate*), dar mi se pare ok acuma. Tot mai mult imi place varianta cu James Lavelle: Unkle
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde hxa » Vin Feb 03, 2006 4:39 pm

Am prins la sfarsitul lu 2003 reprezentatia lui James Lavelle din Martin de la lansarea compilatiei Global Underground Nr doozecisi. Live a sunat f bine. Mult break beat si atmosfera de nota 10. Lavelle a inclus in mix in a state, eye for an eye si alte cateva piese productie unkle. In contextul prestatiei live si al atmosferei din club, au sunat excelent.
Reprezentative pt unkle cre ca sunt proprile productii ci mai putin remixurile semnate. De remixuri se ocupa in particular, fiecare membru al proiectului.
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Nymphenburg » Dum Apr 02, 2006 5:47 pm

An eye for an eye (QOTSA remix) - am vazut si clipul realizat de Shynola.
Nymphenburg
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Mar Feb 21, 2006 6:44 pm
Localitate: Constanta

Mesajde Vladik » Mar Aug 15, 2006 3:30 pm

big fan aici!
As vrea sa-i vad colaborand cu Radiohead pentru un intreg album, nu doar o piesa.
Anyway, DJ Shadow e un muzician de prima clasa.
As fi putut sa-l vad live anul asta la festivalul de jazz, dar a "cancelat" show-ul, 'tul in gura...ma rog, altadata poate.
every morn' and every night
some are born to sweet delight

every morn' and every day
some are born to endless pain
Avatar utilizator
Vladik
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Mie Mai 19, 2004 11:00 pm

Mesajde JungleboyT » Mie Aug 16, 2006 2:47 am

ce fest? nu inteleg....si nu te speria va veni. daca a trecut big bud, trece dj vadim, va trece si el precis
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde danik2 » Dum Dec 10, 2006 7:18 pm

sunt buni, asta e sigur:)
danik2
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 10, 2006 5:36 pm
Localitate: Romania

Mesajde danik2 » Dum Dec 10, 2006 7:38 pm

...si inca ceva, imi expun opinia nu ca un conoscator... haha :)
danik2
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 10, 2006 5:36 pm
Localitate: Romania


Înapoi la Muzica electronica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator