Chillout, Lounge si cele..

Genuri si artisti de muzica electronica

Chillout, Lounge si cele..

Mesajde ekuator » Mie Mai 10, 2006 10:00 am

Haideti sa discutam despre segmentele astea muzicale. Cine asculta asa ceva?

Thievery Corporation, ORG Lounge, Tosca, Yonderboi, Kinobe, A Forest Mighty Black, Rinocerose, Jazzanova, Ursula 1000, Omnimotion, Ooze, anyone?

Pe partea romaneasca ar fi Michi, bineteles, si ceva artistii de la LaStrada Music, desi unii dintre acestia sunt mai mult pe jazz.
Avatar utilizator
ekuator
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Mai 08, 2006 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Mai 10, 2006 11:53 am

mai rar, dar ascult si din astea ... in special Thievery Corporation (Richest Man In Babylon mi-a placut destul de mult), Jazzanova sau Lemon Jelly (ii stii pe astia ? )

plus ca tot ai zis de lounge, Richard Cheese's Lounge Against The Machine trebe mentionati. Geniali de-a dreptul, astia sunt o trupa care face cover-uri lounge si jazz de la piese cunoscute de rock si hip hop (cum ar fi Nookie, Break Stuff, Rape Me, Gin & Juice, Welcome to the Jungle, etc)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde ekuator » Mie Mai 10, 2006 1:18 pm

Nu auzisem de Richard's Cheese's LATM, dar uite ca tocmai asta am facut, mersi, mai bine mai tarziu decat niciodata. :)

Am sa caut sa ii ascult.
Avatar utilizator
ekuator
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Mai 08, 2006 11:00 pm

Mesajde Nymphenburg » Mie Mai 10, 2006 5:45 pm

Lemon Jelly sunt tari de tari. Videoclipurile lor sunt preferatele mele, am vazut multe videoclipuri la viata mea, dar putine au avut la fel de mult impact asupra mea ca cele ale Lemon Jelly.
Nymphenburg
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Mar Feb 21, 2006 6:44 pm
Localitate: Constanta

Mesajde wbk » Vin Aug 04, 2006 11:13 am

how about niste romanian chillout???


Polarity Official Website


e proiectul meu de chillout. check it out si ziceti ce credeti (ca sa nu mai zica lumea ca nu se face chillout in Romania)
wbk
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 04, 2006 11:07 am
Localitate: Cluj-Napoca


Înapoi la Muzica electronica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori