LFO

intelligent ... clicks and cuts

LFO

Mesajde FlameKid » Lun Ian 16, 2006 3:33 pm

Mi se pare ca din scena IDM nu ar trebui sa lipseasca nici LFO, care mie mi-au placut destul de mult, desi nu sunt un fan infocat al acestui gen.
Been there, fucked that!
Avatar utilizator
FlameKid
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Lun Sep 26, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Lun Ian 16, 2006 11:37 pm

eu am ascultat doar Advance si Frequencies (si alea din cate stiu de la tine le si am) si mi-au placut destul de mult.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Ian 17, 2006 9:31 am

ma escuzatzi, lfo inseamna ce? (cucu vintele vuastre, nu ale enciclopediilor...)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Ian 17, 2006 11:31 pm

Draga Shaki
cucu vintele mele, LFO inseamna Lame Female Online

cucu vintele enciclopediilor (care evident is gresite) si pe baza cunostintelor mele despre trupa (care probabil is gresite si alea) LFO inseamna Low Frequency Oscillation sau ceva de genul. Dar cum spuneam, sigur e gresit, pentru ca, deh, e internetul implicat, si nu e lucru bun. Eu i-as intreba pe aia de formeaza LFO, poate ei stiu mai bine.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Ian 19, 2006 10:48 am

puteam sa dau un search, sa shtii, da ma gandeam k puate imi raspunde cineva care are abar, intr-un fel de discutzie constructiva.
da daca vrei sa postezi aici numai tu shi inca doi, (again) mea culpa...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Ian 20, 2006 8:56 pm

daca vroiai discutie constructiva, nu comentai cu un aer gen : "da cu cuvintele voastre nu cu ce zice enciclopedia"

nici nu stiu de ce ma mai obosesc cu tine, asa ca acuma iti zic pentru ultima oara ceea ce am de zis. Atata timp cat postezi pe forumurile unde eu moderez, te rog sa renunti la ironia ieftina. Atata, nimic mai mult. Si atunci totul o sa fie ok, si o sa putem vorbi in termeni civilizati. Eu am avut foarte multa rabdare cu tine, dar toate au o limita.

LFO'ul e o chestiuta ce se utilieaza in muzica electronica. E un device, il gasesti pe sintetizatoare mai vechi, si pe samplerele actuale, care face ceea ce zice si numele. Plus ca da multe efecte, pe langa asta controlezi o gramada de parametri cu el, si atunci cand modulezi volumul, obtii tremelo. Foarte pe scurt astea is ceva informatii despre LFO.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am


Înapoi la IDM/Glitch

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron