Sneaker Pimps

Soundul din Bristol

Sneaker Pimps

Mesajde whatever » Mar Feb 21, 2006 2:18 pm

Sneaker Pimps au unul dintre cele mai tari nume de trupa ce le-am auzit pana acuma. Si muzical vorbind, sunt sus de tot. Eu i-as incadra la trip-hop, desi chiar ei se feresc de aceasta categorisire. Becoming X si Splinter mi-au placut cel mai mult de la ei (cu toate ca pe Splinter nu mai era deja Kelli Dayton in cadrul trupei). Daca nu ii stiti, ma gandesc ca ati auzit piesa aia de la Stigma : "Dragostea-i o curva" sau ceva de genul. Ei bine, piesa este "imprumutata" pe fata de la Sneaker Pimps, mai precis de la piesa Bloodsport (apropos, geniala melodie)

Voi ii stiti ? Si daca da, va plac ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde simpsons3721b » Mar Feb 21, 2006 2:54 pm

whatever scrie:...gandesc ca ati auzit piesa aia de la Stigma : "Dragostea-i o curva" sau ceva de genul. Ei bine, piesa este "imprumutata" pe fata de la Sneaker Pimps, mai precis de la piesa Bloodsport (apropos, geniala melodie)



cik Stigma a cumparat drepturile pt piesa respectiva, oricum au stricat-o.
Despre Sneaker Pimps, de-abia astept urmatorul album...
+ ca proiectul solo a lui Chris Corner - I Am X : "Kiss and swallow" suna chiar bine.

Kelli Dayton / Kelli Ali s-a cam dat la fund, chiar dak a scos 2 albume.
Totusi mi-ar placea sa apara din nou pe urmatorul album.
Avatar utilizator
simpsons3721b
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Mie Aug 25, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Feb 21, 2006 3:03 pm

SP4 e titlul albumului care trebuia sa iasa pe piata in 2003, si e interesanta povestea. Cica a fost inregistrat cu Chris la voce, si casa lor de discuri a respins materialul. Si trupa s-a pus din nou pe treaba, cu scopul de a inregistra un nou album, cu o tipa la voce. Si inca nu se stie ce se va intampla cu SP4

Da, e super fain albumul lui Corner, a iesit si ceva disc de remixuri anul trecut dar inca nu l-am ascultat.

Despre faza cu Stigma nu stiam ca au cumparat drepturile .... dar ideea ramane exact aia pe care ai mentionat-o si tu, adica au stricat piesa.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde simpsons3721b » Mar Feb 21, 2006 3:17 pm

Pana cand va aparea urmatorul Sneaker Pimps, putem asculta I am X - "The Alternative", care va aparea pe 3 aprilie.
Avatar utilizator
simpsons3721b
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Mie Aug 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Nymphenburg » Mar Feb 21, 2006 7:13 pm

Da, mie imi place de Sneaker Pimps, doar ca... am o intrebare pentru voi :
A aparut piesa 6 Underground pe coloana sonora a filmului 'Sfantul'( aaaa, Orbital...)? Daca da, asta ar explica de ce am vazut in videoclipul piesei si secvente din acest film.
Nymphenburg
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Mar Feb 21, 2006 6:44 pm
Localitate: Constanta

Mesajde whatever » Mar Feb 21, 2006 7:49 pm

pai da, piesa a facut parte din coloana sonora a filmului The Saint, si ulterior si datorita acestui fapt a fost promovata intens de catre radiourile din Anglia.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Nymphenburg » Mie Apr 19, 2006 5:08 pm

Hmmmm, ce ziceti de Bloodsport?
Nymphenburg
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Mar Feb 21, 2006 6:44 pm
Localitate: Constanta

Mesajde whatever » Mie Apr 19, 2006 9:52 pm

super super ! absolut tot mi-a placut de pe album, cu un mare plus la black sheep, small town witch, m'aidez si evident si piesa bloodsport, care a fost masacrata de draguta noastra formatie Stigma.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde bristol » Mar Apr 25, 2006 2:30 pm

eu nu sunt fan Sneaker Pimps... nu ma atrag deloc albumele lor.
Avatar utilizator
bristol
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Apr 11, 2006 11:00 pm

Mesajde Nymphenburg » Mie Mai 10, 2006 5:38 pm

Cred ca esti primul non-fan Sneaker Pimps pe care il intalnesc.
Nymphenburg
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Mar Feb 21, 2006 6:44 pm
Localitate: Constanta

Mesajde bristol » Vin Mai 12, 2006 11:34 am

Nymphenburg , ce preferi... Sneaker Pimps sau Karmacoda ?
Avatar utilizator
bristol
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Apr 11, 2006 11:00 pm

Mesajde Nymphenburg » Vin Mai 12, 2006 3:38 pm

Ha, ha, ha, very funny question. Ei bine, sunt foarte interesat zilele astea de Karmacoda, (apropo, chiar i-ai ascultat? Ar trebui.) dar, nici cu Sneaker Pimps nu mi-e rusine. Ba din contra. Piesa "6 Underground" este o adevarata capodopera, o imensa satisfactie pentru urechi.
Nymphenburg
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Mar Feb 21, 2006 6:44 pm
Localitate: Constanta


Înapoi la Trip Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron