Lamb

Soundul din Bristol

Lamb

Mesajde whatever » Mar Feb 21, 2006 2:24 pm

Lamb au fost una dintre cele mai bune formatii engleze ale deceniului trecut, imbinand perfect in melodiile lor trip hop cu jazz, cu drum'n'bass si cu dub. Cei 2 care formau trupa, adica Andy Barlow si Louise Rhodes au format un duo experimental perfect, iar munca lor a fost concretizata in cateva albume precum Lamb, Fear Of Fours sau What Sound (sunt mai multe, dar astea sunt preferatele mele). Poate ati auzit de la ei Gorecki sau Gabriel. Daca nu, ia incercati sa gasiti piesele astea, ca merita.

Lamb au avut ultimul show live candva prin 2004, si de atunci membrii trupei au fost implicati in proiecte solo. Si ceea ce e bine, au dat de inteles sa ne asteptam la o revenire Lamb candva in viitor.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde simpsons3721b » Mar Feb 21, 2006 3:00 pm

whatever scrie:Lamb au avut ultimul show live candva prin 2004, si de atunci membrii trupei au fost implicati in proiecte solo. Si ceea ce e bine, au dat de inteles sa ne asteptam la o revenire Lamb candva in viitor.



Urmatorul album, "Remixed" apare in primavara asta.
"Best kept Secrets: best of '96-'04" - tare compilatie
Avatar utilizator
simpsons3721b
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Mie Aug 25, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Feb 21, 2006 3:06 pm

super faina faza cu albumul nou, nu stiam !
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Nymphenburg » Lun Feb 27, 2006 8:00 pm

Lamb... am apucat sa vad videoclipul 'Gabriel' de curand, taman pe TV KLumea! Frumoasa piesa, frumos videoclip... merita atentia voastra!
Nymphenburg
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Mar Feb 21, 2006 6:44 pm
Localitate: Constanta

Mesajde ihatebugs » Dum Aug 06, 2006 9:48 pm

First of all salut si sa traiti :)
Lamb - Gorecki a fost una din primele melodii trip hop pe care le-am ascultat si mi-a placut tare de tot.. din prima. Cateva zile mai tarziu am luat toata discografia. :) Imi pare rau ca s-au despartit si sper ca revenirea aia sa nu se lase prea mult asteptata, desi de obicei nu se intampla asa.
Imi place foarte mult Lamb - Transfatty acid, dar nu originala, ci mixul Kruder & Dorfmeister de pe Cafe del mar. Si bineinteles eterna Gabriel pe care trebuie s-o stie orice om care a auzit de acest gen. Am ascultat albumul solo a lu' Louise Rhodes, si e cu totul si cu totul alt gen. Nu zic ca nu-mi place ceea ce canta acum.. but.. I miss Lamb.. :)
ihatebugs
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 06, 2006 9:26 pm
Localitate: Brasov

Mesajde wednesday » Mie Aug 16, 2006 3:32 am

hmmm, o sa caut si eu clipul de la gabriel.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am


Înapoi la Trip Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron