Evenimente/Party-uri

00tz 00tz 00tz 00tz

Evenimente/Party-uri

Mesajde whatever » Lun Dec 19, 2005 11:53 pm

Aici se cade sa aruncati informatii daca stiti despre diverse eventuri drum'n'bass din orasul vostru. Poate ca lumea nu stie, ar vrea sa mearga si alea alea. Un pret estimativ ar fi ok, ora si locatia. Sau macar in mare. Si tot aici se vorbeste despre cum a fost la acele party-uri dnb la care ati participat.

dau eu startul

de regula, la fiecare 2 saptamani, vineri in Arad, pe strand, in clubul Latino se organizeaza party-uri drum'n'bass. Intrarea de regula e 5-6 lei, si e ok. Preturile din incinta sunt acceptabile, adica berea e cam pe la 3 lei jumate
(Becks parca)

In Taboo Rock se mai organizeaza party-uri drum'n'bass (la vreo 20 de m. cum mergi inainte de la fosta Frontiera e locatia) Pretul e cam la fel, oamenii care vin sunt la fel, distractia e mai ok din punctul meu de vedere, pentru ca spatiul e ceva mai mare si preturile ceva mai mici. Atentie, din cate stiu, nu se vand tigari inauntru, asa ca aduceti de acasa.

Mai sus de Taboo, in complexul Artexin de 2 ani la rand Zoomy organizeaza de revelion mega drum'n'bass party. Am fost, si a fost super ok. 60 de lei pentru seara de revelion, mancare si bautura la discretie cat doresti, distractie garantata. Daca se tine si anul asta inca nu stiu, cand o sa aflu revin cu amanunte.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Dec 24, 2005 5:11 am

duminica 25 decembrie, club Latino pe strand, drum'n'bass party. Intrarea foarte posibil sa fie 5 lei. Eu probabil o sa fiu acolo, mai veniti daca vreti, o sa fie ok.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Dec 26, 2005 10:02 pm

bun, am fost, am vazut, a fost super fain. Intrarea era 5 lei noi, asa cum anuntasem, berea din intauntru era cea mai ieftina la 4.5 lei (Tuborg Christmas din ala)

Muzica mega ok, s-au pus multe mixuri, dar spre surprindera mea, a fost unul absolut genial ce nu il mai auzisem pana acuma, si anume varianta dnb de la Varza (Vita de Vie), Chemical Brothers !!!! ceva Daft Punk parca, ma rog, a fost super! Lume multa, distractie, tipe, dansuri, baie, treburi, etc. Am vorbit si cu Zoomy, o sa fie revelion drum'n'bass pana la urma, Tub Party, inca nu se stie unde. Cand aflu, anunt.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Dec 31, 2005 8:47 pm

asa, deci in seara asta, pe strand, in clubul Latino va avea loc Tub Party, revelion drum'n'bass organizat de Zoomy. Intrarea e 50 de lei, si plata trebuia facuta pana ieri :D De pretul asta e asigurata mancare si bautura. Multa si buna, asta va garantez eu, ca am mai fost la reveluri dnb. Eu nu stiu daca merg, poate o sa trec dupa 12 pe acolo sa vad ce si cum.

Distractie faina tuturor
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Ian 03, 2006 11:14 pm

pe data de 6 Ianuarie 2006, in clubul Sky va avea loc un drum'n'bass party. Intrarea o sa fie 3 lei, si capetele de afis le zic maine, ca nu imi mai amintesc acuma.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde marian jan » Joi Ian 05, 2006 6:54 pm

13 ianuarie dnb party in underwold.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Joi Ian 05, 2006 8:37 pm

si maine ,pe 6 in under dnb party.fara intrare.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Ian 08, 2006 12:17 am

am bifat si party-ul din Sky.
dar nu a fost party, a fost ABATOR ! la poarta ne-au pus stampile, pe care le-am examinat apoi cu Tiron si cu Selfmademusic, si pe ele scria : "fresh MEAT srl" In fine, a fost doar 3 lei intrarea, Tuborgul inauntru era la 3.5 lei. In Sky am mai fost acu` vreo 3 ani la alte "tub party-uri" si de atunci nu am mai calcat acolo. Locul e cam mic. Cam prea mic de fapt, si pe langa oamenii pe care de regula ii vad acolo, de data asta au aparut 2 specii noi. De regula, in sky, vineri seara se organizeaza party-uri hip hop (comercial, si dupa ce pleaca mare parte din lume, underground) Ei bine, la dnb party au venit toti wazeii (va dati voi seama ce sunt) plus ceva gasti de manelari trendy. Bine, ultimii au intrat si au iesit scarbiti, dar wazeii au tot stat pe acolo, mega "cool" si smecheri. In fine, scandaluri nu au fost, desi se tot spargeau sticle, si a venit si politia pe la 3 dimineata, si au plecat in uralele celor din jur care strigau : "militia baaa !!!"

Muzical nu prea mi-a placut. 2 ore m-am plictisit ingrozitor, am tot baut si am fumat, dar la un moment dat, au bagat ceva remix de la remixul Prodigy pentru Voodoo people 2005, care a fost genial. Si au bagat si ceva piese ragga, ceva breakbeat penal, si nu bag mana in foc, dar cred ca s-a pus si Armageddon. In orice caz, cele 4-5 piese ok nu au salvat noaptea, totul a fost slabut de tot.

In fine, vedem ce iese la urmatorul
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

DARKO STEPIC & Dj SNOW Vineri 27 Ian@Underworld

Mesajde DHC » Vin Ian 20, 2006 1:47 am

*Dharma Creative & Unusual Suspects prezinta

Vineri 27 Ianuarie @Club Underworld (Kogalniceanu)

DARKO STEPIC ( Macedonia ) (Dnb /BreakBeat)

Dj Snow (D n B )

Tamaka (allmassive.org/Break Beat)

Bully [DARKE*ST]


- Activeaza de 11 ani in domeniul muzical (Dnb /BreakBeat)

- Original si rezident in Macedonia -Skopje a cantat si a avut parte de rezidentiate in toate cluburile principale.. prezent cu success in diferite tari cum ar fi Elvetia sau Brazilia (Sao Paolo)

- A incantat urechile publicului alaturi de Roni Size, Paul B, Storm and so on
& check this out a cantat in deschidere la PRODIGY

- A fost primul si singurul Dj din Macedonia care selectat la Red Bull Academy din..... 1600 de participanti(w) !!!

http://www.dnb.com.mk/djs/darko-en

Urmeaza suprize din partea casei :wink:

Start Hour - 22 -


stay tunned 4 infoz
DHC
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 08, 2006 9:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde DHC » Sâm Ian 21, 2006 4:11 am

Surprizele din partea casei continua de data acesta

~ Vin Fiert sau Bere pentru 50 de norocosi platitori de bilet
~ Turta Dulce :D
~ Si propunem Fructe din partea casei dimineata pentru o mica revigorare


Intrare 10 ron

Va asteptam
DHC
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 08, 2006 9:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Tasurinchi » Sâm Ian 21, 2006 2:37 pm

BrEAkT
a.k.a.
Breakbeat overdosed v.oo1

27 IANUARIE
IASI, Club XS

TRIBECALL(nuschool breaks)
DUDETTE(dnb)
TREMBLA(dnb)
MINDREEPER(raggacore)
KIldazY(breakcore)

Intrarea 10RON(5 consumatie)
Avatar utilizator
Tasurinchi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Apr 12, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Ian 21, 2006 11:19 pm

si ieri a fost dnb party in Sky, dar cum sunt prins in mijlocul sesiunii nu m-a interesat. In orice caz, se pare ca in fiecare vineri de acum inainte o sa tot fie.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Ian 29, 2006 3:29 am

2 party-uri consecutive prinse in Underground (local nou). A fost fain, relatez maine ca acuma sunt prea rupt.

drum'n'noise, nu drum'n'bass :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde JungleboyT » Dum Ian 29, 2006 9:28 pm

ce stiiti de faza din Timisoara, ca cica vine Lyon de la Prodigi ( ala da da din picioare super tare in No good si Out of space ). Si mixeaza super

vine pe 25 februrie
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Ian 30, 2006 12:29 am

a, da, bine ca ai zis, eu uitasem total. am auzit si eu de chestia asta, aflu mai multe maine sau poimaine probabil. Ei bine, inapoi la ce vroiam sa zic.

in Underground e ok. Vineri a fost party in acelasi timp cu cel din Sky, dar Undergroundul imi pare avantajat din mai multe motive. Intrarea e libera, preturile sunt mai mici (cea mai ieftina bere e 2.5 si cea mai scumpa 4.5), plus ca spatiul e mai mare, si chiar daca sunt si mese, nu sunt asa de prost amplasate ca si cele din Sky. Muzica e poate mai ok, ieri am prins si Daft Punk, tone de remixuri faine, bineinteles dnb, breakbeat, a fost ok. Mai trebuie lucrat in schimb la instalatia de sunet, interferentele fac, ca din cand in cand sa avem si faze de noise. Dar noise mega tare :D

Oricum, e ok, si e doar la inceput. Sa vedem ce o sa iasa pe parcurs.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde JungleboyT » Mar Ian 31, 2006 1:21 am

era Leeroy nu Lyon :D
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Ian 31, 2006 9:36 pm

oricum nu mai e in Prodigy de ani de zile, asa ca nu tare conteaza. Si era meseria lui sa dea tare din picioare, doar dansatorii pentru asta sunt platiti :D

asa, ca uitasem sa zic. In Underground NU se gasesc tigari de vanzare !!! Asa ca aduceti-va de acasa, sau riscati sa mergeti la chioscurile din preajma, la Boul Rosu, noaptea la ora 3. Faceti cum vreti voi. Nici cafea nu e !
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde marian jan » Lun Feb 06, 2006 4:27 am

deci e sigura chestia cu ferry corsten pe 26.02 in romania?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde hxa » Lun Feb 06, 2006 11:22 am

ferry corsten vine sambata, pe 25, in fostu why not. 90% ie sigur.
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde whatever » Joi Feb 09, 2006 3:12 pm

mega party in Sky, aici e afisul. Intrarea e 4 lei noi, chiar daca nu e afisat nicaieri :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Feb 11, 2006 2:25 pm

bifat inca un dnb party. Nu am fost de la inceput, dar am ajuns la timp pentru Roli Breaker, si a meritat cei 4 lei. A mixat super fain, a bagat la un moment dat Goldie(!!), au fost ceva piese inspre reggae, mult dnb desigur, ce mai, a fost ok.

mai am de zis pentru oamenii din sky : FACETI LOC IN SALA, CA E MULT PREA MULTA INGHESUIALA, IN FUTERE !

atat.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Feb 21, 2006 2:11 pm

si dupa abia cateva saptamani, Underground s-a inchis.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Mar 04, 2006 3:44 am

tocmai m`am intors de la cel mai penal drum'n'bass party la care am fost vreodata. S-a tinut pe strand, in club Latino, muzica a fost foarte proasta (de la house infect pana la techno german si mai infect) abia la final s-a mai dres un pic cu ceva dnb foarte agresiv. Nu a fost suficient ca sa salveze seara. Macar nu am platit intrarea care cica era de 2 lei.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Mar 05, 2006 2:11 pm

si dupa cateva saptamani, Underground s-a redeschis, de data asta in alta locatie, mai aproape de centru, exact in locul fostei Frontiera. A fost prima seara de party aici, nu a fost intrare, clubul nu a fost pus la punct tare bine, si eu inca nu sunt in stare sa imi formulez o parere concreta despre ce a fost. Tinand cont de faptul ca Marius, proprietarul e mare fan Rammstein, gusturile lui muzicale trebuie sa fie impartasite de mai multa lume (adica toata lumea) si tocmai din cauza aceasta, pe la 2-3 dimineata, din drum'n'bass party (si se bagasera chestii destul de faine, inclusiv aproape un album Prodigy complet -> music for the jilted generation) totul s-a transformat in rock night, cu Rammstein la maxim (Du Hast, Engel, in fine, hiturile).

Preturile iarasi nu le stiu (inca) e totusi un anunt care ne spune ca o bere Guinness costa 13 lei.

Pai cam atat .... sambata cealalta ma voi duce din nou, si poate revin cu mai multe detalii

ps - cum dumnezo pot sa scriu asa de clar la ora asta ?!?!?!?!?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde marian jan » Dum Mar 05, 2006 3:39 pm

nu mai e frontiera in arad?deloc-deloc?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Mar 05, 2006 4:03 pm

din pacate nu. A mers treaba acolo cum a mers pana inspre 2003, dar se intamplase deja fenomenul papi din Timisoara. De la clubul sa zicem select care era la deschidere, care punea muzica de calitate, si cu preturi rezonabile, s-a ajuns sa fie plin de scolari (clasele 8 in sus) si am prins odata La Familia in Frontiera, daca iti vine sa crezi ! Ultima data am fost acolo prin primavara lui 2005, si cand am vrut sa mergem dupa o saptamana dupa ce ne-am intors de la Timisoara, era inchis, cica pentru renovare. Renovarea a tinut toata vara, apoi toata toamna, toata iarna, cand am aflat (de parca nu era evident) faptul ca Frontiera nu mai exista. Daduse faliment (chiria era enorma intr-adevar)

Eu am mers ani buni de zile in Fronti (atunci nu aveam KF'ul) si era foarte fain. Si nu o sa uit faptul ca in Frontiera am avut primul nostru concert (si printre putinele concerte de rock care s-au tinut vreodata acolo). Cu proprietarii si chelnerii habar nu am ce s-a intamplat ... pe Coni am vazut-o la facultate de cateva ori, unul dintre barmani lucreaza la un bar de pe aceeasi strada cu Fronti, si cam atat.

Ca si o amintire, ieri/azi unul dintre cei prezenti la dnb party a gasit insigna unei chelnerite (Gina) undeva pe podea.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde killah_baby » Vin Mar 10, 2006 12:22 am

tinere, mai lasa sky-u in pace.. noi ne chinuim din pasiune, nu din alte motive. macar apreciaza asta
Avatar utilizator
killah_baby
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 07, 2006 12:00 am

Mesajde killah_baby » Vin Mar 10, 2006 12:29 am

si pana una alta, super chef maine,vineri, 10 martie.locatia o stiti, aici e si afishu
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
killah_baby
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 07, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Vin Mar 10, 2006 12:52 am

foarte bine, apreciez treaba asta evident, alftel nu as veni si eu, dar daca tot faceti asta din pasiune, faceti sa se si simta lumea bine, pentru ca nu doar eu sunt nemultumit de lispa de spatiu.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Mar 12, 2006 12:47 pm

bifat drum'n'bass party in Underground, si dupa ce muzica s-a pus, pot spune ca a fost seara Prodigy ! Si a fost mega ok. Pana si spatiul e destul de ok, preturile nu sunt foarte mari .... treaba merge bine pana acuma.

ps : killah_babe, tweety, tu esti cumva ? :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Drum'n'Bass

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron