Prin ochii mei

Prin ochii mei

Mesajde Djinn » Vin Aug 11, 2006 1:11 pm

Azi, din cel mai recent periplu prin Sinaia si imprejurimi:

1. Valea Rea, furtuna se aproprie / Valea Rea, partea superioara, drum infundat / paianjen de Valea Rea / bureti de Valea Rea :P

2. Ce se mai gaseste pe Valea Rea: roua / bascheti (banuiesc ca fostul posesor o fi facut imprudentza sa supere spiritele locului :D ) / oops, asta nu-i in valea rea, e trenu-n gara Sinaia ~p ma rog, privit dinspre Valea Rea, na / fragi de Valea Rea, yum.

3. De prin curte si vecini: craitze / alune / flori ciudate / menta inflorita.

4. Satanaila in mar / coriandru / mitza si coriandru / mitza si coriandru reloaded. Ce fotogenica poa sa fie ticaloasa asta neagra, mor de ciuda :P

5. o casa parasita de p-acolo, de langa padure, frate cu ursul.

ps - pe aceasta cale as dori sa multumesc lu' gaga pentru ideea cu powerpointul :)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

manipulari

Mesajde Djinn » Sâm Aug 12, 2006 9:59 pm

Dupa cum spune si titlul, sunt poze normale, modificate in MS Photo Manager (da, sunt lenesha sau neprofesionala :D )

1. Banca bunicilor. Poza cu care am participat la concursul fulger nr. 12bis (parca), cu tema "singuratate". Am zis atunci ca ar fi aratat mai deprimanta poza daca era in sepia... asa ca, dupa ce s-a incheiat concursul, mi-am facut damblaua. Si am crescut mult si luminozitatea, ca sa aiba aspectul ala un pic "ars" pe care-l au unele poze vechi, vechi...

2. Blue light - O lumanare pozata in noaptea de revelion 2005/2006. Imaginea era frumoasa ea insasi, dar m-am amuzat un pic cu culorile si contrastul si mi-a placut cand flacara a devenit albastra la miez. Aminteste un pic de flacarile de pe comori si eventuale ritualuri vrajitoresti :hades:

3. Skies of Blood - Una dintre favoritele mele. Poza este facuta in Sibiu si iesise oricum foarte intunecata... m-am jucat cu culorile, luminozitatea si contrastul, ajungand la varianta asta, care mi s-a parut super. Cam apocaliptica :D dar frumoasa.

4. Vedere veche de la mare. Poza e facuta in Costinesti si initial era o poza normala, cu culori foarte frumoase, vii... insa mi-am amintit de vederile de pe vremea lu' ceashca si, un pic nostalgica, am "executat" aceasta imagine.

5. Sticle - Piese de sah din sticla (regele si regina), pozate pe intuneric, cu blitz, si apoi date un pic cu "sepia" :D dragutz.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am


Înapoi la Jurnale...fotografice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori