Cultura muzicala

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde gaga » Mar Dec 11, 2001 9:51 am

Initial trimis de Aliosha
Uite Dana mi-am luat inima in dinti si am deschis un subiect pe Rock.
Nu am vrut sa deschid mintea si nici macar perspectiva cuiva cu topicul asta ci doar am vrut sa vorbim despre muzica, sa facem un schimb de pareri si cunostinte...


Am vazut, aliosha, e un subiect bun, problema e ca nu pot eu defini prea bine "noul". Daca te referi la trupe nou aparute sau la trupe noi pentru tine/mine/noi, e destul de evaziv... De exemplu eu am descoperit Iced Earth anul asta thanx to manelesux care mi-a starnit interesul dar ei canta demult, pentru mine sunt noi.

Ceva asemanator s-a mai discutat pe subiectul asta:

ROCKUL INCOTRO


P.S. link pentru aliosha, blink stay out.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Aliosha » Mar Dec 11, 2001 5:00 pm

Initial trimis de DANA


Am vazut, aliosha, e un subiect bun, problema e ca nu pot eu defini prea bine "noul". Daca te referi la trupe nou aparute sau la trupe noi pentru tine/mine/noi, e destul de evaziv... De exemplu eu am descoperit Iced Earth anul asta thanx to manelesux care mi-a starnit interesul dar ei canta demult, pentru mine sunt noi.

Ceva asemanator s-a mai discutat pe subiectul asta:

ROCKUL INCOTRO


P.S. link pentru aliosha, blink stay out.



Prin "relativ nou" am incercat sa ma refer la perioada incepand cu anii 90. Sa discutam despre ce consideram noi ca merita ascultat din ce a aparut in ultimii 10-11 ani.
Asa se mai afla de cate o trupa buna: o recomandare , un download, la fel ca in cazul tau cu Iced Earth. ( m-am uitat si au primul album in 91)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 14, 2001 5:59 pm

Am vazut cu stupoare..pe VH1...un remake al celebrei piese "Something stupid" cantata in varianta originala de Frank & Nancy Sinatra. In varianta noua o canta Robbie Williams & ..incredibil..Nicole Kidman ! Nu mi-a venit sa cred !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 20, 2001 10:42 am

Pe Dana o intreb....cum i se pare ultimul videoclip al celor de la Blink 182 ( Stay together for the kids).
.....................................

Am si eu o nelamurire. Ce e cu Georgia..care tot apare pe Atomic & MCM ? Ce fel de cantareatza este ? De unde provine...de la casa de copii ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Dec 20, 2001 11:48 am

1. Clipul cu Nicole si mr. Williams a aparut mai demult

2. Nu am vazut (cred) noul Blink

3. Georgia e mic copil, e frumoasa si are si voce daca ati vazut-o pe noua Mirela (creatie probabil a unor manageri imbecili, orbi si mai ales SURZI!!! ;wa Va recomand sa evitati ascultarea melodiei (e ceva cu iarna sau craciunul) acestei noi primadone a zornaitului tip canal si sa schimbati cu incredere postul... ;sm
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Joi Dec 20, 2001 4:15 pm

Ceeeee, exista ceva mai urit ca Georgia! De talent nu vorbesc.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Joi Dec 20, 2001 4:28 pm

Initial trimis de Rolf
Ceeeee, exista ceva mai urit ca Georgia! De talent nu vorbesc.


Da... numai ca in loc de ochi kknii are albaaaaastriiiiii.... la voce nu o bate in schimb nimeni (in sens negativ) I mean : NIMENI!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Joi Dec 20, 2001 4:39 pm

Tocma mi-am adus aminte ca mai e una, Uni-k sau asa ceva. A scos acu o melodie cu labirint, ceva de genu de ce ai plecat. Ascultati cu atentie: s-ar putea sa o bata pe Mirela aia la lipsa de voce. E ceva de-a dreptu jenant. Si se si strimba cind cinta, ca sa arate ca traieste ce cinta, pardon, ce zbiara.;wa ;f
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Joi Dec 20, 2001 4:45 pm

Nu o stiu, daca ma gandesc sunt multe dude da pe aia de care zic io nu o bate nici wonderkid pe wc. Pe bune... :cou:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 21, 2001 10:46 am

Dar totusi cantaretele astea de wc-u ..isi iau bani pentru prestatziile lor dezgustatoare. Cine si de ce le plateste ?
.............................
In alta ordine de idei..ia sa ma invatatzi si pe mine sa fac iconuri d-alea miscatoare..cum ati facut voi la mesajele voastre ! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Dec 21, 2001 12:00 pm

Blink, le iei din zimbete, mai multe. De vreo citeva zile au aparut.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 21, 2001 2:04 pm

Rolf..nu am inteles nimic din sumara ta explicatzie..legata de zambete !

In sfarsit...despre partea cu onorariul pseudo-vedetelor..ce parere avetzi ? Cine le plateste pentru prestatiile lor ,mai mult decat jenante ? Si de ce ? In ce scop ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Vin Dec 21, 2001 5:06 pm

Scuze. In stinga ferestrei in care scrii mesajul este o fereastra cu zimbete. Corect? Corect. Sub ele scrie afisez 15 din 75. Este? Este, cum sa nu este. Sub asta scrie, citez, "[mai multe]". Click acolo si apare o noua fereastra. De aici iti alegi iconurile miscatoare. Nota: dupa ce click pe unul alelalte nu mai sunt animate (in lista, ca in mesajul tau vor aparea toate animate). Alta nota: cind dai click pe un zimbet este introdus automat la sfirsitul mesajului. Daca vrei sa-l inserezi in text in alta parte il selectezi si il copiezi unde vrei, sau copiezi pur si simplu codul.

Daca nu merge inseamna ca e ceva gresit cu setarile tale sau cu browserul tau de net.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Aliosha » Vin Dec 21, 2001 7:47 pm

Georgia...
Daca cineva a ascultat melodia "Ugly" a lui Violent Femmes... o caracterizeaza perfect. :cou:

Posturile TV/ radio ar trebui sa-si impuna o autocenzura dar din 1000 de motive stim ca asa ceva este imposibil. Nu se poate sa se dea atatea chestii sinistre la tv pe care apoi sa le fredoneze copii de 13 -14 ani. (bambi, amicii si care dracu mai sunt)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 23, 2001 10:05 am

Multumesc mult Rolf ! Nu stiu ce m-as fi facut fara ajutorul tau !
:kiss:

......................................................

Aliosha...dupa mine ar trebui sa fie interzisi si Animal X,Andre....etc + toate manelele..........pentru ca prostesc populatzia.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Dec 24, 2001 10:09 am

Foarte multi din cei enumerati (de aliosha si blink) au PILE fratzilor, tatzi, mame, amantzi, sotzi... in show biz, de-aia ies in fata. Solutia? Faceti cultura muzicala oricui (chiar si lu' nea gheghe din autobuz, intoxicatii cu muzica, daca nu le place bagati-le-o pe gat)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Dec 27, 2001 10:30 am

Pai le facem..Dana..cultura muzicala ..tuturor ! De exemplu..celor ce asculta manele..le recomand...muzica neaose tiganeasca..gen Taraful Nelu Ploiesteanu sau Romica Puceanu ! E mult mai buna..decat jafurile de manele !
Celor ce asculta 3SE,Animal si Andre...te las pe tine sa le faci recomandari !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Dec 27, 2001 3:22 pm

Blinkote, faci ce faci si-o dai in barba, bah... io recomand Defecator :madd:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 29, 2001 1:30 am

Ultimul post al Danei de la acest subiect..nu l-am inteles !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Explicatie

Mesajde gaga » Sâm Dec 29, 2001 3:20 pm

Blink: Celor ce asculta 3SE,Animal si Andre...te las pe tine sa le faci recomandari (adica io)

Dana: io recomand Defecator (e o trupa pe care ar trebui sa o asculte cei enumerati de tine)

Acum ai inteles?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 29, 2001 5:04 pm

Am inteles ! Dar trebuia sa vorbesti si tu serios ! Cum vrei sa se indrepte oamenii ?!
.................
In ultimele noptzi...am stat sa vad si eu Scimbul 3 de la OTV....unde aduca aia diverse formatzii & cantaretzi. Ieri au adus-o pe Georgia....care a prestat destul de bine ! Chiar a inceput sa imi placa ! Ce ma fac ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Dec 30, 2001 1:07 am

Blink te aflii intr-un stadiu de depreciere avansata...
Te uiti la telenovele, iti place Georgia...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Ce draq?

Mesajde alina » Dum Dec 30, 2001 4:47 am

aveti toti ceva cu saraca fata atata poate atata face sincer nu am urmarit nici un videoclip de al ei in intregime daca vad ce e la tv schimb canalul .Asa greu e?
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Dec 30, 2001 9:02 pm

Initial trimis de Aliosha
Blink te aflii intr-un stadiu de depreciere avansata...
Te uiti la telenovele, iti place Georgia...


Ai dreptate..nu stiu ce sa ma fac ! Dar chiar mi-a placut cum a cantat ! Iar telenovela despre care ti-am zis...e chiar buna,buna !
Si a mai inceput sa imi placa o melodie...nu stiu cine o canta...darla refrent zice cam asa : "..as vrea sa fiu diavolitza ta !".
Tu daca nu mai stai prin Romania..probabil nu o stii...dar Dana,Alina & Co. ...sunt sigur ca au auzit-o !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 02, 2002 7:56 am

Dragi prieteni ai muzicii...ce parere avetzi despre Mircea Rusu Band ? Mie mi se par de geniu cele 2 noi melodii ce le-au scos in preajma sarbatorilor : "Iarba verde de acasa" si "Fa Doamne din suferintza" !
Asemenea muzici ar trebui sa aiba forum separat...nu Andre,Zoofil,HiQ si 3sud est !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Ian 04, 2002 5:40 pm

Initial trimis de Blink 1 82

darla refrent zice cam asa : "..as vrea sa fiu diavolitza ta !".
Tu daca nu mai stai prin Romania..probabil nu o stii...dar Dana,Alina & Co. ...sunt sigur ca au auzit-o !


Am auzit-o/vazut-o. Daca mai pui pe "cultura muzicala" asemenea ineptii le sterg, pe bune... nu au legatura fanteziile tale aberanto-telenoveliste cu subiectul asta. Baga unul separat, putin respect ce draq :diavol:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 05, 2002 12:15 am

Subiectul CULTURA MUZICALA eu l-am creat..tocmai pentru a-mi putea exprima liber parerea pe forumul de muzica....un forum in rest foarte slab..datorita oamenilor cu idei fixe precum Dana !

Dana..e parerea mea...asa ca lasa-ma in pace ! N-ai de cine sa te iei acum la inceputul noului an ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Ian 16, 2002 3:53 pm

Initial trimis de Blink 1 82
Subiectul CULTURA MUZICALA eu l-am creat..tocmai pentru a-mi putea exprima liber parerea pe forumul de muzica....un forum in rest foarte slab..datorita oamenilor cu idei fixe precum Dana !

Dana..e parerea mea...asa ca lasa-ma in pace ! N-ai de cine sa te iei acum la inceputul noului an ?


Ba da. de tine...:rolleyes:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde alina » Joi Ian 17, 2002 5:34 am

Initial trimis de Blink 1 82


Tu daca nu mai stai prin Romania..probabil nu o stii...dar Dana,Alina & Co. ...sunt sigur ca au auzit-o !


din pacate urechilor mele le-a fost dat sa auda o asemenea aberatie.Pe atomic de craciun cam la o ora o dadeau cred ca am fost in vreo 12 case si in 6 sigur am vazut-o cam asa era (jbeng deschizi tv pui pa atomic ca tot romanu incult si ce 'diavolita mea').E nasoala rau piesa nu gasesc nimic interesant nici macar la videoclip.

Hai ca mai stiu 2 penibile rau : aia cu Mi-am inselat iubita si cu N-am bani de bilet ;a.
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 19, 2002 4:59 pm

Aia cu n-am bani de bilet...e marfa ! Dar sa lasam prostiile !
................
Uitatzi..dragi prieteni ai muzicii....va recomand o melodie speciala....Procol Harum - A whiter shade of pale .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron