Top 100 worst pop songs

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde stefan » Mar Mar 02, 2004 5:20 pm

Din melodiile oarestecum mai "cu pretentii", vad ca n-a pomenit nimeni Celine Dion - "My Heart Will Go On", o melodie total insipida (daca nu luam in calcul concentratia ridicata a elementului "siropos", bineinteles). Din astea de la noi, aia cu piticu' a Tapinarilor am retinut-o in sens negativ.

Repet, am vorbit de melodii mai "cu pretentii", exemple ca Cheeky Girls cred ca-s suficient de multe sa vorbim pana raspoimaine.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cubu » Mar Mar 02, 2004 10:41 pm

Tot din categoria melodii ale unor formatii "cu pretentii", mi se pare de-a dreptul stupida melodia To Be No.1 a celor de la Scorpions, care nu canta pop, bineinteles, dar melodia asta cam e... Si pe care in general ii stimez si-i salut cu aceasta ocazie, ne vedem sapt. viit. la o bere...

:A Isn't it fun fun fun to be number one ;n

Dintre astea romanesti, fara nici un fel de pretentie, cred ca aia cu "In plastic e fantastic" - Camioane 'n Multime si aia cu "Mi-e frica sa dorm singurica" - Spicy sunt lideri de seama...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde fahrenheit » Joi Mar 04, 2004 12:37 pm

Aia cu ''Mi-e frica sa dorm singurica'' e de o dulce imbecilitate.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde Godisagirl » Lun Mar 29, 2004 2:54 pm

[quote="dEpEchEmIND"]Tin minte ca prin '93 pe cand eram eu prin clasa I, am facut o reuniune si au pus soarecii o melodie care suna cam asa: "Umana Sexy, ala-ba-la-bam, ala-ba-la-bam..." Uram melodia aia, chiar si acum imi dau seama ca era o porcarie. :D

Si din muzica romaneasca, trebe sa-l aleg pe Stefan Banica junior cu "Durli-durli-da", "Rodica"(asa o chema pe aia?) si "Bubulina gospodina".

aestea-s voturile mele. ]
subscriu la ideea ca unele melodii ale lui Stefan Banica sunt varza, nu stiu daca muzica e copiata sau nu, dar versurile rivalizeaza cu cele de la Ozone, cu care iar "nu mi-e rusine", mai ales aia cu..."am s-o astept mereu" care pe langa faptul ca intoneaza cuvintele ciudat mai merge si cu "Any" brat la brat cat o asteapta pe cealalta....:)
semnatura maxim 4 randuri !
Godisagirl
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mar 10, 2004 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde shinee » Lun Mar 29, 2004 2:59 pm

offtopic, cred ca tanase trece prin aceeasi criza prin care a trecut vita de vie, odata, cand formatiei i se parea ca daca se ia de "monstri sacri" castiga popularitate.
imi displace cumplit sa vad ca esti ipocrit, dle tanase. cand te vezi cu dan bittman sau cu marian ionesc de ce zambesti si vorbesti frumos cu ei?

bleah.
unul din cele mai slabe cantece de la o trupa la care inca am pretentii ( ca la alea la care n am avut niciodata...) este "fraiere"...
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde 7vies » Lun Mar 29, 2004 4:50 pm

ti-e si greu sa alegi dintre atitea porcarii,dar sa fac totusi o mica lista(deocamdata romanesti)n-am tinut cont de cei ce le cinta...pur si simplu melodii penibile:
-etnic-,,blestem,,(voodoo de la tzara,satanism curat )
-spicy-,,bikini party,, ,,mi-e frica,,
-fizz-(o aparitie penibila el insusi-un fel de ,,sunt lipsit de calitati da` apar la tv inconjurat de fufe, si zice lumea ca-s interesant si viril)
-don baxter-(aceleasi principii ca la fizz)
-dl.problema-(aceleasi principii ca la ultimii doi)
-elegance-,,ma vrei,,(manea undercover)
-camioane in multime-,,in plastic e fantastic,,
-andreea balan-aia cu luatul vietii la misto
-tapinarii-aia cu piticu
-EMIL-,,copacii infloriti,,
-vitza de vie-,,varza,,(cu refrenul ,,varzaaaa ouu ou ouu ou...,,)
-antract-ceva cu din 1000 de femei m-a ales una
-ASIA-in garsoniera ta e ca in america(as fi recunoscator celui ce mi-ar putea explica refrenul asta)
-demmo-,,in 7 zile de 8 ori,,
-akcent-,,un buchet de trandafiri,,
-69-mi-a promis c-o sa ma vad la televizooor
-iedera-,,romania wow,,
-sweet kiss-,,alin,alin,,
-taxi-,,agentul 008,,
-bambi-,,fetise fisoase,,
-tnt-,,asta e,,
-florin chilian-,,paralele,paralele,,
-non stop-,,jimi,jimi,,
-vama veche-,,betia,,
-verso-tot ceva cu betie
-simplu-,,hai-bye,,
................................................
-parca au facut concurs :cine scoate cea mai proasta piesa....
parca o si vad pe teo in emisiune strigind :,,piese extraordinare!!!!senzationale!!!,,
..........................................
hai fis...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 12:13 pm

mda, ce nashpa ca nu sunt tuate pop. ma gandeam sa bag shi io nishte piese manowar. :D

pe mine m-a inspaimantat teribil, la vremea respectiva, duetul Withney Houston - Enrique Iglesias, piesa pe care se intindeau respectivii prin nush ce subsol infect, insalubru shi jilav...sau era o piscina acoperita? in fine, fuarte urat.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Yellow Pinkie » Mie Mar 31, 2004 12:26 pm

Extrem de penibil, ca sa adaug si io ceva nou pe lista, sunt niste 5 gagice pe care le-am observat de curind la teveurile muzicale, care cinta asa: "suntem fete frumusele fara fite si rebele". Trec peste categorisirea versurilor (reiese de la sine) si remarc:

1. clip varza: alea danseaza fiecare ce o taie capul, culorile sunt sterse, si in plus parca e filmat de mine, din prima.
2. sunet muci: alea la refren se vede ca misca din guri toate cinci, dar se aude o singura voce.
3. linia melodica: tot parc'am facut-o io.

Putina decenta, sau macar rusine.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Apr 01, 2004 3:27 pm

ascultam o "natiune" d'a lu' Gheorghe de undeva de la inceputu' lu' martie...facu' nenea o emisiune cu si despre dedicatii penibile...si a ales, in afara de coco jambo, o melodie care si acum imi ridica parul din nas si ceara din urechi..."a kiss is not a kiss in Casablanca...and a kiss is not a kiss without your smile" sth. like that. o recunoaste careva?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde b0nechina » Joi Apr 01, 2004 3:49 pm

Da. Ace of Base. :bleah:

Edit. sa vezi faza, ca nu-i ace of base. dupa o gugaleala sumara reiese ca pesa e a lu' un nenea, bertie higgins (never heard of). daca e varianta de-o stiu eu, apai nenea bertie e ca personaju ala din seinfeldu de aseara, are voce de fomeie... mai rau, are vocea lu' aia din ace of base. :shock:
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Joi Apr 01, 2004 4:05 pm

nu-i vocea lu' aia din ace of base, da' e sigur voce de fomeie. nujtu cine-i berthie higgins ala, da'...berthie nu-i nume de tipa?

ca tot veni vorba de ace of base...nu cumva tot ei erau aia cu "happy nation/living in happy nation...situation leading to the sweet salvation" bla bla?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde b0nechina » Joi Apr 01, 2004 4:11 pm

Ba da, happy nation e a lu ace of base, despre asta bag mana in foc.
Cat despre bertie... dupe poza de la allmusic as zice ca-i berbat, da'n ziua de azi nu mai poti fi sigur de nimic. Oare sa conteze ca are barba? :D
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Joi Apr 01, 2004 4:36 pm

ce sa-ti spun...nujtu, vazui poza si m-am tot gandit si m-am razgandit si-am ajuns la doo concluzii. tipu' ori e clona BeeGees, ori e eunuc. alta explicatzie nu gasesc. in afara de aia ca i-au mancat ratzele...

m-am tot gandit la o melodie, ceva, sa nu fiu off-topic...si dupa un mic efort de memorie...Evrika!
La Bouche cu a lor "la da da dee da da da da"..."Be my Lover". acu' nujtu daca e pop...da' nashpa cu sigurantza este. inca imi mai aduc aminte de o vecina la vreo 60 de ani, cu al sau accent moldovenesc, care ma intreba la un moment dat ce vor, maica, astia cu Lí£bush, la_bushi(liniutza e pusa de mine), sau cum le-o zishi, de tot ii canta pushlamalele pe-afara? :D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 01, 2004 8:40 pm

Casablanca este interpretata de Jessica Jay. Si este o piesa exceptionala !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Apr 01, 2004 8:44 pm

...grai profetul cu gura de aur! aja, mah, asta suna mai cunoscuta decat nenea lu' bí nechina...multzam. da' mie tot nu-mi place melodia.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 01, 2004 9:50 pm

Pai asta pentru ca nu ai vazut filmul. *p
I fell in love with you watching Casablanca.
Nu vrei sa-l vedem impreuna ? :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Apr 02, 2004 8:21 am

E Jessica Jay - Casablanca. Si nu mai facetzi atatea fitze. Vai cine canta asta. Toata lumea aprecia piesa asta. Cele mai tari porceli le-am tras pe combinatii de Casablanca, Clash, Cocojambo, Motoare motoare, Radiohead, Iggy Pop etc. Deci io am vru sa spun ca piese de genu asta merg f. bine la porceli si nu mai facetzi atata pa mironositzele.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 02, 2004 10:32 am

piskeshule sunt de acord cu tine. pe vremea cand eram mai tanar nu concepeam petrecere fara Coco Jambo si Macarena.
probabil ca si Macarena este inclusa la acest top de worst.

urmarind as'noapte filmul Casablanca, am realizat ca tema melodiei de la Jessica Jay este inspirata chiar din film. O superba piesa la pian, numita As time goes by.
Recomand din inima filmul celor ce nu l-au vazut.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Dum Apr 04, 2004 9:36 pm

Moshule si yo urasc Macarena..."hey cacarena"
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde wwritza » Lun Apr 05, 2004 7:20 pm

Macarena e pe locul 37 :B
uite aci: http://www.channel4.com/entertainment/tv/microsites/G/greatest/pop_records/results.html

dupa ea, pe 38, e Sabrina cu Boys...hehehe imi aduc aminte ca eram prin scoala generala cand aparuse si la noi melodia asta..si avea un videoclip cu ea in piscina si cu un sutien la costumul de baie care ii tot aluneca :j
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde George900 » Joi Apr 15, 2004 2:40 pm

Vand Sunte de tobe si pian Roland luate de mine de pe Roland G 1000 pentru Fruityloops in total 350 de sunete si vrea mai multe detalii sa ma contacteze.
George900
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 14, 2004 6:03 pm
Localitate: Moinesti

Mesajde Dany_S » Vin Apr 16, 2004 6:07 am

mie nu-mi palce genul rock/punk/metal etc de nici un fel deci multe dintre alea le consider cele mai proaste, dar e chestie de gust asta oricum........din celelalte genuri de muzica, sunt si acolo as de multe porcarii ca e greu sa zic care e cea mai rea, cantece de gen The Ketchup song sau din muzica autohtona, Bambi, Andre, Spicy, O-Zone - oribil, mai ales Numai tu, si Dragostea din Tei ("Chitarele" imi place), majoritatea cantecelor etno, multi asa zis raperi romani care mi se par total varza (de ex majoritatea celor de pe albumul Bug Mafia prezinta Casa), Pepe e un wannabe latino, emil - capacii infloriti (sau ceva asa) mare mizerie, Stigma-fraier, Amicii care mai bine si-ar termina scoala generala inainte sa se apuce de cantat, Stars - nu prea m inteles cum se poate canta breakdance-ul, manelele care majoritatea sunt oribile, N5 - niste neterminati care vor sa-i imite pe nsync ......a rog, se pot scrie romane
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde wwritza » Vin Apr 16, 2004 1:34 pm

Dany_S scrie: manelele care majoritatea sunt oribile

"majoritatea"?? nu ti se pare ca esti prea indulgent?? :-?
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Dany_S » Vin Apr 16, 2004 4:56 pm

pokenitza scrie:"majoritatea"?? nu ti se pare ca esti prea indulgent?? :-?


pai unele imi plac ca au texte haioase, dar in general sunt dezgustatoare
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Mai 02, 2004 11:17 pm

vengaboys-boom boom boom boom
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Mai 03, 2004 8:38 am

Boom boom boom boom
I want you in my room
And spend the night together
From now until forever!

Misto piesa - multe distractii, multe porceli!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Mai 03, 2004 10:10 pm

Boom boom boom boom
I want you in my room

deci mai rar asa versuri idioate.

in alta ordine de idei o piesa care mie imi placea, imi mai place dar sunt sigur ca multa lume ar pune-o acuma in top e Snow-Informer
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde tester » Mar Mai 04, 2004 10:21 pm

pokenitza, subscriu toate piesele productie proprie cantate de castigatorii concursului de "pop idol", gareth gaithes si will young sau cum draku ii cheama. Voce poate dar talent ioc.

Am mai vazut cateva "top 100 worst (pop) songs" si le cam schiimba tot timpul.

Si dupa ce le cumpara singelul/albumul intr-o veselie acuma le pun pe extrem de netalentatele fete cichi in topu ala.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde ana17 » Vin Mai 14, 2004 2:24 pm

andre - lasa-ma papa la mare
blondy - tot
exotic
aaaaaahhh.... 3 Sud Est... yaks
ana17
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mai 14, 2004 2:00 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori