Top 100 worst pop songs

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Top 100 worst pop songs

Mesajde wwritza » Joi Ian 08, 2004 2:15 pm

Am vazut acum cateva zile la un post de tv din anglia , o emisiune Top 100 worst pop songs. Cantecele care mie unele din ele, sincera, la momentul cand le-am auzit prima oara , mi-au placut. Acum insa le dau dreptate celor care au facut acest top, top realizat si pe votul telespectatorilor. In studio erau invitati compozitori, cantareti, producatori, oameni din lumea muzicii, si fiecare argumenta de ce acea melodie a fost votata ca una proasta;
votata ca una proasta in primul rand versurilor....!!!
pe primul loc a fost, deloc neasteptat cheeky girls cu melodia lor de debut ...cica...
"The Cheeky Girls record Cheeky Song (Touch My Bum) has been voted the worst pop song of all time. The British public voted it the "worst crime against music" in a countdown of 100 contenders.
M-a surprins doar sa vad ca pe locul 4 este Candle in the wind a lui Elton John. Argumentele insa au fost ca o melodie compusa special pt cineva si apoi ii schimbi un pic versurile si o transformi intr-un imn altei persoane este ca si cum ai cumpara un cadou pt cineva, dar il dai altcuiva...

pt cine vrea sa vada acest top : http://www.channel4.com/entertainment/tv/microsites/G/greatest/pop_records/results.html
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Ian 08, 2004 2:41 pm

Pt. mine , pe primu loc a fost, este shi va fi nemuritoarea piesa care mi-a fiert creierii ani de-a randul: "MAKARENA"
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Ian 08, 2004 2:44 pm

dar acesti ienglezi de le votara pe cici garls ie aceiasi ienglezi datorita carora cici garls is la fel de urate de cu un bulion de lire mai bogate...

si sa nu uit sa si zic pepeu meu: cocojambo...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde wwritza » Joi Ian 08, 2004 3:02 pm

ie si aci snuobi destui.....
si in romania ie oameni care : huh, io?? ?!?!manele?!?!? no way!! si se destrabaleaza si se dantzuiesc cu foc pe ele
aici insa copiii au parte de bani de buzunar, iar cd-urile nu sunt foarte scumpe, pompeaza in contul celor doua cichirleze :bleah:
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde paiacec » Joi Ian 08, 2004 4:14 pm

Pa mine m-a stresaat la culme melodia aia cu:ninia,bielsaintigo,sono bielsa,niiiiiiiiiiniaaaaaaaaaa,bieeeeeeeelsaaaaaaaaaaa.Nu shtiu cum se numeshte,nici nu vreau sa shtiu,nici nu vreau s-o mai aud vreodata.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde shakti » Vin Ian 09, 2004 12:35 pm

cea mai varza melodie? mi se pare destul de greu de ales, sunt prea multe care se bat pentru primul loc :)
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde Tanase » Vin Ian 09, 2004 4:57 pm

POP: Holograf (care nu mai sunt ROCK demult)...cu.........Ti-am dat un inel...e cea mai proasta...romantism ieftin si de kkt
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde shakti » Vin Ian 09, 2004 8:46 pm

cred ca esti camdur cu cei de la holograf, nu sunt chiar asa de rai ... daca au cantat rock si nu mai canta inseamna ca nu mai sint asa sau s au vandut , e treaba lor... mai bine te ai gandi la penibilii de la valahia melodia aia cu scufita rosie...
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde wwritza » Sâm Ian 10, 2004 2:12 pm

n-am uitat de lambada....
din cele romanesti la ora asta imi vine in minte ceva de bambi...cu fetitze cu fitze.... sau cam asa ceva....
ail bi bec:D
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Ian 10, 2004 2:32 pm

cum cici garls , au fost desemnete impreuna cu touch my bum cel mai mare kkt al anului? mi se pare corect, dar nu inteleg cum de tocmai ienglejii care le cumpara albumul astfel incat is pe locu 2 in chart, inaintea lu robby. ciudati mai sunt si astia...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde wwritza » Sâm Ian 10, 2004 2:46 pm

nu e cel mai kkat al anului, ci e cel mai mare kkt din toate timpurile pana acu.....
si kiar daca se cumpara, ca deh, prosti ie peste tot.....se pare ca mai ie inca uoameni care apreciaza calitatea nu cantitatea vanzarilor
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Prozac » Sâm Ian 10, 2004 6:39 pm

Pe mine cel mai tare cred ca m-a stresat Aqua cu melodia aia cu "I'm a Barbie girl ..." Doamne cat au mai dat-o la radio si oriunde te duceai numai barbie cu lumea ei de plastic auzeai. Bineinteles ca m-au enervat si pe mine de-alde Cocojambo si Macarena, dar astea au mai fost amintite.

Aaa si inca ceva, acum sa nu imi sariti in cap... cred ca eram prin clasa a VIa -a VII a poate, cand a aparut Ace of Base cu melodiile alea.... The sign cred si Wheel of Fortune, dar mai era una si mai populara decat astea doua da nu imi pot aduce aminte numele. Faceam spume cand auzeam melodiile astea.

CAm astea ar fi melodiile care mi-au stresat pubertatea!!
Avatar utilizator
Prozac
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Vin Oct 10, 2003 11:00 pm

Mesajde wwritza » Dum Ian 11, 2004 2:17 pm

All that she wants...(sau asa ceva..) ace of base
si pe mine m-a cam stresat la vremea aia. eram prin clasa a 8a la pe munte la Susai pe langa predeal. si era un nene cu familionu' la picnic. si 5 ore cat a stat acolo numai melodia asta am ascultat-o, "datorita" lor.....
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am


Mesajde dEpEchEmIND » Dum Ian 11, 2004 11:54 pm

Tin minte ca prin '93 pe cand eram eu prin clasa I, am facut o reuniune si au pus soarecii o melodie care suna cam asa: "Umana Sexy, ala-ba-la-bam, ala-ba-la-bam..." Uram melodia aia, chiar si acum imi dau seama ca era o porcarie. :D

Si din muzica romaneasca, trebe sa-l aleg pe Stefan Banica junior cu "Durli-durli-da", "Rodica"(asa o chema pe aia?) si "Bubulina gospodina".

aestea-s voturile mele. ;)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Lun Ian 12, 2004 7:49 am

Stiu ca s-a mai spus, dar pentru mine a fost o adevarata tortura Holograf cu Inelul lor. Groaznic. Mizerabil. Cum poti sa gindesti o asemenea melodie si mai ales asemenea versuri... "ti-am dat un ineeeel, ti-am dat un ineeeel...." si asa la nesfirsit. Si acum ma enervez numai cind imi aduc aminte.

De manele nu vorbesc. Acestea nu exista.

Iar din muzica de afara m-a terorizat I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That) - Meatloaf.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Re: Top 100 worst pop songs

Mesajde dany_70 » Lun Ian 12, 2004 12:21 pm

Un mare adevar a spus Goethe.....
Cred ca si voi ati vazut la tele sau ati auzit la radio,interviu cu fetele de la cheeky girls e dezgustator sa vezi dar mai ales sa auzi cum vorbesc......
E durere sa vezi ca nu stiu lb.romana ce sa mai vb de maghiara sau engleza...........e de plans ;P
Avatar utilizator
dany_70
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Mie Ian 14, 2004 8:08 am

Pe mine ma oftik alea Las Ketchup, Chiki Girls...ca's proaste si urate de bubuie...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Re: Re: Top 100 worst pop songs

Mesajde bonvoyage » Mie Ian 14, 2004 10:56 am

Initial trimis de dany_70
Un mare adevar a spus Goethe.....
Cred ca si voi ati vazut la tele sau ati auzit la radio,interviu cu fetele de la cheeky girls e dezgustator sa vezi dar mai ales sa auzi cum vorbesc......
E durere sa vezi ca nu stiu lb.romana ce sa mai vb de maghiara sau engleza...........e de plans ;P


bre nu stiu cea zis francezu goethe despre cichi garlz da io stiu cea zis celebru critic de muzica silozu_poplaca despre talentatele fete :...care este..
bonvoyage
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 18, 2002 2:35 pm
Localitate: omniprezent

Mesajde kenashia » Mie Ian 21, 2004 1:27 pm

Cea mai naspa melodie este cea care a castigat Eurovisionul anul trecut :Sertab-every way that i can urmata de Lumidee-never leave you
kenashia
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 30, 2003 1:16 am
Localitate: Bucuresti

The worstest...

Mesajde RalucaB » Mie Ian 21, 2004 1:55 pm

Toate melodile de la Chici Girls :)
Worst man... yeahhhhhh!!!
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Armin » Joi Ian 22, 2004 10:17 am

Mambo no 5. Deci eram la mare si pe plaja se auzea din 3 parti simultan dar parti diferite din piesa; m-a omorat, nu alta.
Buna idee: manelele nu exista. de la ele l muzica mai sunt miliarde de miliarde de ani lumina...

cele 2 primele de la o_zone sunt de toata jena.

miahiii, maiahuuu, maiaha, maiaha-ha... este produsa prost, mixata naspa, texte de 2 bani, coperta CD-ului arata execrabil, pai cu asa ceva vin ei pe piata?!

Nu vreau sa ofensez pe nimeni, e parerea mea.
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

parerea mea....

Mesajde dany_70 » Joi Ian 22, 2004 12:11 pm

Sunt de acord cu tine,nici mie nu-mi place Mambo no 5 iar de manele sa nu mai vb.Dar tre sa recunoastem baetii de la o_zone au spart piata in vara.....
Ne place sau nu au fost in top........si cred ca asta spune multe.....
Si asta e doar o parere........:)
"Sa iubesti e bine,dar sa stii pe cine..."
Avatar utilizator
dany_70
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 am

Mesajde kashmira » Joi Ian 22, 2004 8:15 pm

eu as nominaliza Redneex cu Cotton eye joe si Mr. President cu Coco jambo...astea doua si acum cand le mai aud mi se face rau...
iar din cele romanesti as mentiona Impact cu Sapun si Pepe cu toate melodiile...
kashmira
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Ian 22, 2004 7:19 pm
Localitate: over the hills and far away...

Mesajde dany_70 » Joi Ian 22, 2004 8:23 pm

Pepe...........:confused:
Am impresia ca urla tot timpul,doar cand il aud imi vine sa plang.....;P (de durere de cap)
"Sa iubesti e bine,dar sa stii pe cine..."
Avatar utilizator
dany_70
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 am

Mesajde Armin » Vin Ian 23, 2004 1:44 pm

Da, dar sa vezi parerea mea: O_zone au fost in top pentru ca sunt atatia care nu au auzit de kraftwerk si care nici pink floyd nu asculta, si marea majoritate nu au o educatie muzicala sanatoasa; de aceea romania s-a virusat de manele si muzica produsa ieftin si prost (dar sa se auda tare, asta conteaza pentru oameni); Din aceleasi motive nu se gaseste pe piata decat cu greu un CD-player bun, un MiniDisc, si scule in general, lumea isi cumpara o galeata cu becuri (combina audio) si baga muzica de pe atomic, manele si alte cele. Nu am nimic cu O_zone ca sunt romani, din contra, ma bucur ca avem producatori, avem voci, avem ce ne trebuie, mai putin inspiratie, si de multe ori lipseste si talentul; Macar la textele alea se mai putea lucra... pe mine ma enerveaza trupa asta, chiar daca a fost in top, indiferent pe ce loc si cat timp; si nu imi spune ca coperta discului nu putea sa arate mai bine, daca nu una de exceptie.
Din nou sper sa nu ofensez pe nimeni, e o parere personala, nu opresc pe nimeni sa asculte atomic si alte cele.
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

Mesajde piskeshu » Vin Ian 23, 2004 2:34 pm

Mie imi plac Kraftfoods shi Stolwerk!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

calitate....

Mesajde dany_70 » Vin Ian 23, 2004 2:37 pm

Da,daca e sa vb de combine audio,CD-playere,DVD-uri sau aparate video aici ai o foarte mare dreptate.Eu am avut norocul sa imi cumpar toate astea de la americani.Si cand spun asta sa stii ca nu exagerez de loc.(sau nu o spun ca sa ma laud)
Sunt prea putine lucruri de calitate la ora actuala pe piata romaneasca.
Nu sunt un fan o_zone doar ca mai ascult si eu din cand in cand.comparativ cu Pepe,Vita-de-vie sau altii mai bine ei......
In ceea ce priveste coperta discului sincer nu am vaz......:)
"Sa iubesti e bine,dar sa stii pe cine..."
Avatar utilizator
dany_70
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 am

Mesajde euL » Mie Feb 04, 2004 1:18 pm

Asa e iti dau dreptate..urata mai e melodia aia care a luat eurovision .... ;a
Deep is smile
Avatar utilizator
euL
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde Dada » Mar Mar 02, 2004 4:47 pm

[quote="dany_70"]
Nu sunt un fan o_zone doar ca mai ascult si eu din cand in cand.comparativ cu Pepe,Vita-de-vie sau altii mai bine ei......QUOTE]

:con:

Tre' sa-mi notez asta undeva, ca mai bine ozonii decat vitza. Si pe urma ma impusc.

Cel mai penibil canticel? Amor, amor. Cu Cristiana Radutza.
Sunt alternativ... si cateodata depresiv.
Dada
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Iun 02, 2003 4:30 pm
Localitate: Focsani

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori