cathartic media

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

cathartic media

Mesajde catharsis » Dum Feb 20, 2005 3:24 pm

in spiritul sarbatoririi postului cu numarul 1500 de pe acest forum si cu constatarea ca fac un plagiat evident, am si eu intentia sa ma lansez in treaba cu trimisul de muzica prin posta, electronica evident. in principiu daca va inscrieti veti primi in jur de doua mp3-uri pe saptamana (s-ar putea sa trimit si wma-uri daca mi-e lene sa le convertesc sau chiar trei) pe toata durata anului universitar si pe parcursul vacantelor in functie de cum o sa imi merga reteaua locala de porumb, ca internet nu prea ii pot spune. mp3-urile vor consta in muzica, muzica va apartine in mare parte categoriilor indie si alternative, desi s-ar putea sa imi scape si ceva electronic, punk, metalic, de prin deceniile 6, 7 si 8 sau mai vorbit daca se incadreaza in spiritul a ce trimit si daca imi gadila mie urechea intr-un mod placut. nu va asteptati la infantilisme gen nu metal, buscuiti sau parcuri de-ale lui lincoln, ci la o gramada de formatii, multe cu the in fata, care au un oarece succes in insula britanica.
daca sunt destui doritori ma lansez peste o saptamana, doua in caz ca sunt putini, iar daca sunt sub 10 nu ma mai lansez deloc, decat daca primesc oaresice injuraturi de mama din partea inscrisilor.
acestea fiind scrise, va astept sa va inscrieti prin post mai jos de postul meu de acum sau prin mail la catharticmedia@yahoo.com .
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Dum Feb 20, 2005 3:29 pm

Io is primu inscris! o sa bag un pm mai incolo cu mailu.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde nbm » Dum Feb 20, 2005 4:06 pm

sa nu-l las pe piskeshu la greu :D ma bag shi eu

PS: de asemenea, pm cu mailul mai incolo
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Feb 20, 2005 4:21 pm

IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde kahlan » Dum Feb 20, 2005 4:33 pm

kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Feb 20, 2005 4:35 pm

si io :D
[email="rechina@gmail.com"]rechina@gmail.com[/email]
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Cristy » Mar Feb 22, 2005 1:15 pm

Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Feb 28, 2005 3:24 pm

nu va inghesuiti toti o data. din lipsa de doritori cathartic media se va lansa saptamana viitoare. plusez oferta cu un album complet, la cerere, din cand in cand si totusi mai astept doritori.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Lun Feb 28, 2005 3:41 pm

intrebarea mea este urmatuarea: eo ce am la afacerea asta ?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Lun Feb 28, 2005 3:54 pm

pai cu cubu cum ai rezolvat?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Lun Feb 28, 2005 4:03 pm

contravaloare greutatzii lui in bere.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Feb 28, 2005 10:52 pm

Pe care o voi plati la anu, dupe cura de zlabire. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Mar Mar 01, 2005 1:12 pm

la fel si eu. m-am cam ingrasat in ultima perioada si o sa ies cam prost.
nu se mai inscrie nimeni? s-ar putea sa nu ii mai dau drumul, am 5 oameni + pskeshu care nici pana acum nu mi-a dat mail-ul.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Mar 01, 2005 1:38 pm

Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Mar 01, 2005 1:44 pm

aaaa, pai zii bre ca-i cu manele :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mar Mar 01, 2005 2:28 pm

lol, nu e cu manele :p
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Mar 01, 2005 2:36 pm

pai vazand ca s-anscris si keshu credeam ca-i cu manele ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mar Mar 01, 2005 3:15 pm

pai asa l-am pacalit sa se inscrie :p altcineva se mai inscrie?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Mar 01, 2005 3:49 pm

Zi ca trimiti techila!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Mar 05, 2005 10:57 pm

teoretic, de luni sau posibil marti dau drumul la mailuri. pana acum am 8 inscrisi, daca mai vrea cineva, sa ma anunte aici.

later edit: din lipsa de obiectul muncii (respectiv placa grafica la el), lansarea se amana pe miercuri sau joi. mai astept totusi doritori...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde black_pearls » Sâm Mar 12, 2005 9:26 pm

Si eu ma alatur voua.... rhytmofindia@gmail.com
black_pearls
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mar 12, 2005 9:20 pm
Localitate: Oradea

Mesajde piskeshu » Mie Mar 16, 2005 2:16 pm

Catharsis misto aia the go! people sau cum plm.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Mie Mar 16, 2005 11:54 pm

the go! team se cheama. albumul e printre cele mai bune pe cae le-am ascultat anul trecut. poate il pun full pe yahoo! briefcase, daca sunt doritori.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 18, 2005 1:54 am

In aceasta noapte am ascultat toate cele 3 melodii trimise de catharsis pana acum. Nu stiam nici una dintre ele. Le gasesc..foarte necomerciale...si imi plac.
Babyshambles - Killamangiro mi-a placut cel mai mult. (am incercat sa caut informatii suplimentare despre Babyshambles pe allmusic.com si nu am gasit)

catharsis...numai d'astea sa trimiti si pe viitor ! pana acum nota 10 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Mar 19, 2005 3:03 am

astept cu nerabdare primele melodii:)
realdaimon@yahoo.com
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Bulldoser » Joi Mar 31, 2005 5:42 pm

vreau si eu pls ... nikunara2004@yahoo.com.
Avatar utilizator
Bulldoser
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Joi Dec 23, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Apr 15, 2005 11:31 pm

mai baga si acilea fulcrum29@gmail.com
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 17, 2005 9:28 am

Am tras pana acum tot ce a bagat catharsis, in spetza 20 de melodii. Indie, punk, alternative....exceptionale. Si nu auzisem de nici unele.
E chiar marfa emisiunea asta a lu' Andrei.

Acum ma delectez cu Blonde Redhead - Elephant Woman :yD

catharsis...vocalu e barbat sau femeie ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

martie

Mesajde catharsis » Lun Apr 18, 2005 10:34 pm

desi vroiam sa incep trimisul de pe 1 martie cateva evenimente independente de mine si numarul ca mic de doritori au facut sa incep ceva mai tarziu. intre timp s-au mai strans oameni (momentan trimit la vreo 20 si ceva), nu stiu cati din ei asculta piesele, dar sper sa le placa. am incercat sa trimit cat mai des si datorita problemelor cu timpul nu am reusit sa scriu intotdeauna ceva concludent la descriere. piesele din luna martie au fost:

01 - The Go! Team - Junior Kickstart
In primul rand imi cer scuze pentru lansarea intarziata, lipsa de calculator sau internet fiind independente de vointa mea.

02 - Arcade Fire - Neighborhood #2 (Laika)
Arcade Fire e format din membri din Ontario si Texas, iar Funeral este albumul lor de debut, intregistrat in Canada, unde s-au stabilit. Funeral va fi probabil unul dintre cele mai bune albume indie ale anului, fiind foarte bine primit de critica. Presarat cu evenimente importante in timpul inregistrarilor (morti ale rudelor componentilor, nunta a dintre doi membri), Funeral este un album sensibil si intens, fiind un amestec de pop, art-rock, post-punk si instrumentatie clasica (viori, acordeoane).

03 - Babyshambles - Killamangiro
Babyshambles a inceput ca un side-project a lui Pete Doherty, pe fondul certurilor cu Carl Barat si a consumului tot mai mare de droguri, consum din cauza caruia avea sa fie exclus din The Libertines, pana cand isi va rezolva problemele. Intre timp Barat a semnat un contract solo, iar Doherty si-a continuat viata agitata cu Babyshambles, cateva incercari esuate de dezintoxicare, inchisoare pentru atac, relatie cu Kate Moss, ocupand kilometri patrati de hartie din tabloidele britanice. Killamangiro este al doilea single al formatiei si demonstreaza ca Doherty inca mai poate scrie o piesa decenta, intr-un stil ce nu se deosebeste foarte mult de The Libertines.

04 - Interpol - Evil
Pentru azi e o melodie care ma bantuie pe MTV si VH1 de cateva zil. Interpol s-au format in New York, in 1998 si fac parte din acelasi val de "rock revival" ca si concitadinii de la The Strokes, dar au un sound mai special si mai 'dark'.

05 - The Killers - Mr. Brightside
The Killers sunt probabil cei mai mari fani The Smiths din Las Vegas si canta un pop rock cu influente puternice din anii '80, avand un sound imbogatit de sintetizatoare. Albumul lor, Hot Fuss, s-a vandut destul de bine in Marea Britanie, The Killers fiind una dintre revelatiile anului trecut.

06 - The Duke Spirit - Red Weather
The Duke Spirit abordeaza un rock cu puternice influente Velvet Underground. Red Weather e de pe albumul de debut ce trebuia sa apara anul acesta, dar despre care nu am auzit nimic de ceva timp...

07 - The Departure - All Mapped Out
The Departure e o trupa engleza care s-ar putea sa aiba ceva succes in 2005. All Mapped Out este primul lor single lansat anul trecut, primul album urmand sa apara candva anul acesta.

08 - Kasabian - LSF (Lost Souls Forever).
Albumul Kasabian a avut un destul de mare impact vara trecuta in Marea Britanie, anul acesta urmand sa fie lansat si Statele Unite. Kasabian combina brit-ul de inspiratie Stone Roses sau Oasis cu muzica electronica. LSF e single-ul lor de debut.

09 - Electric Six - Danger! High Voltage
Electric Six e o trupa americana de fuziune punk/funk/disco, albumul de debut, Fire, aparand in 2003. Ajutata de un videoclip excelent, Danger! High Voltage cred ca e cea mai cunoscuta piesa a lor, alimentata de zvonurile ca vocea de pe refren e a lui Jack White, iar saxofonul e a lui Bill Clinton

10 - Hope of the States - Enemies/Friends
Britanicii de la Hope of the States canta un post-rock cu unele influente Radiohead si dovedesc ca se pot face si melodii bune despre prieteni si dusmani

11 - Bloc Party - Banquet
Bloc Party e o formatie britanica promitatoare, iar albumul de debut Silent Alarm a aparut la inceputul anului acesta, generand critici pozitive si titulatura de "urmatorul Franz Ferdinand". Banquet este unul dintre primele lor single-uri.

12 - Mercury Rev - In a Funny Way
Ultima piesa de pe luna asta e un dream pop frumos de la Mercury Rev, o formatie care scoate albume din 1991 si care a lansat luna aceasta unul nou, The Secret Migration.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Joi Apr 21, 2005 6:54 pm

dupa cum am spus si la inceput voi pune online un album complet, aparetinand formatiilor cu melodie trimisa. astept sugestii pana duminica seara, cu mentiunea ca Babyshambles si The Departure nu au inca album scos.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori