Mai moale cu critica

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde Kryszti » Joi Feb 28, 2002 5:31 pm

Initial trimis de LMG
Mai las-o draq de treaba!Sa ajungi la un asemenea grad de inferioritate intelectula, eufemistic vorbind, si sa aberezi spunand ca o piesa de la o formatie al carei insusi nume ma duce cu gandul la voma muzicala, a facut un cover dupa o piesa Queen si a iesit mai bine decat originalul!De fapt trebuie sa fii tolerant cu astfel de( hai sa fim indulgenti ) oameni... [/B]


Si mie mi s-a parut absurd cel putin. Pt. ca daca (ne-am mai ciocnit noi pe tema asta) accept cu greu un cover al lui iris, la candy e aberant sa spui ca suna mai bine ca originalul... Mai ales cand e vb de queen!!

Si inca ceva:
Libertatea, Gupy, e ceva ce nu poti sa iei doar pt. ca iti place muzica dance!!!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Guppy » Vin Mar 01, 2002 2:59 am

Initial trimis de LMG
Pentru a raspunde la mesajele in genul celor trimise de guppy, nu merita sa fii coerent!


Ce frumos le zici tu acolo, elemgi .. ca un om mare.
Acum ca te-ai remarcat, lasa-ne .

Krysty & vali .. n-are nimeni nimic impotriva libertatii doar ca incercam sa vad daca se poate sa fiti mai toleranti. Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie. Unii au o personalitate mai puternica, cine nu asculta ce asculta ei e un nasol. Cat despre Candy si Queen .. nimeni nu contesta valoarea Queen, am ascultat destul, tot respectul pt ei. Hai sa zicem ca melodia de la Candy imi place mai mult fie si numai pt faptul ca e in limba romana, limba asta amarata pe care o stim de mult .. si pe care multi habar n-au s-o foloseasca dar se simt foarte mandri cand mai polueaza forumul cu inca un mesaj inteligent de critica .
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Vin Mar 01, 2002 3:00 am

kinda women suck...but we love them anyway???
Vizitator
 

Mesajde LMG » Vin Mar 01, 2002 4:03 am

[quote]Initial trimis de Guppy
[B]

Ce frumos le zici tu acolo, elemgi .. ca un om mare.
Acum ca te-ai remarcat, lasa-ne

:con: M-am remarcat?!?!?!...Dar nu m-am marcat niciodata...
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

Mesajde Zgubilici » Vin Mar 01, 2002 7:54 am

Guppy, chill out...
Si pe mine ma enerveaza astia cu "X e varza!", "Y rulz!", dar nu am vazut nici macar in topic-ul asta cineva care sa se potriveasca descrierii tale.
Mie imi place o anumita parte a muzicii, restul nu imi place din diverse motive (obiective!), pe care le specific atunci cand ma apuc sa critic o piesa!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde the radical » Vin Mar 01, 2002 8:30 am

Initial trimis de LMG
Initial trimis de Guppy
[B]

Ce frumos le zici tu acolo, elemgi .. ca un om mare.
Acum ca te-ai remarcat, lasa-ne

:con: M-am remarcat?!?!?!...Dar nu m-am marcat niciodata...



lasa ca te-am remarcat eu : pacat ca nu te pot vota , ca nu figurezi cred pe la topuri alea :o
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Mar 01, 2002 10:11 am

jesus guppy, nu mai functioneaza acvariu.ro? blesfamia de a face macar cea mai umila comparatie intre Queen si fufele alea (bah, sigur nu esti pedofil?) te-a descalificat. Iti urez un piranha in acvariu, daca ti se pare aberant fa o comparatie cu toate comentariile pe care le-ai facut tu care nu numai ca sunt lipsite de bun simt muzical dar nu dispui nici de argumentatie, tu esti cel ce face posturi "x sucks" y rulez", daca nu crezi reciteste-te:

Ce frumos le zici tu acolo, elemgi .. ca un om mare.
Acum ca te-ai remarcat, lasa-ne .
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Guppy » Vin Mar 01, 2002 1:26 pm

Uite chiar acum ascult 'Nu ne place scoala' de la Candy si e super. :N :p
Nu vad ce legatura are quote-ul pe care l-ai dat cu afirmatia ta cum ca am eu vre-un post in care zic : "formatia x ruleaza si y sax" :rolleyes: . Cat despre partea cu Candy si a fi pedo .. OMG cata imaginatie .. am zis ca ascult si Queen .. si Britni .. pai hotaraste-te :D . Dupa cum am mai zis, daca o melodie imi pica bine pe timpan, si mai ales la momentul potrivit, nu ma intereseaza ce gen este, cu atat mai putin ma intereseaza cum arata interpretii.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Mar 01, 2002 1:43 pm

bah Guppy, tu oarecum ai dreptate... ca si eu ascult chestii ieftine, romanesti, desi am posibilitatea sa ascult Queen sau Beatles sau muzica clasica sau bla bla... dar daca pe forum nu am discuta si abera in proportie de 60% pe marginea muzicii romanesti, atunci, in proportie de 60% forumul o sa isi piarda functionalitatea... deci, sa o lasam asa cum este si sa vorbim de ceea ce dorim... ca doar in cea mai mare parte este forum de muzica... sau ma inshel?

PS: cine e gagiul din avatarul tau?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Kryszti » Vin Mar 01, 2002 1:47 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
bah Guppy, tu oarecum ai dreptate... ca si eu ascult chestii ieftine, romanesti, desi am posibilitatea sa ascult Queen sau Beatles sau muzica clasica sau bla bla... dar daca pe forum nu am discuta si abera in proportie de 60% pe marginea muzicii romanesti, atunci, in proportie de 60% forumul o sa isi piarda functionalitatea... deci, sa o lasam asa cum este si sa vorbim de ceea ce dorim... ca doar in cea mai mare parte este forum de muzica... sau ma inshel?


GOOD POINT OF VIEW!!!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Guppy » Sâm Mar 02, 2002 5:42 am

Da mai Sopro,ai dreptate ..

Peace! :p
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Mar 02, 2002 8:45 am

ma poate acuza cineva ca de 2 zile nu ascult decat lista asta de melodii? :


D:\Muzica\romaneasca\3 Sud Est - Te Voi Pierde.mp3
D:\Muzica\romaneasca\B.U.G. Mafia - Cine e cu noi.mp3
D:\Muzica\romaneasca\B.U.G. Mafia - Romania.mp3
D:\Muzica\romaneasca\Demmo - Iarna Fara Tine.mp3
D:\Muzica\romaneasca\Ducu Bertzi - Si De-ar Fi.mp3
D:\Muzica\romaneasca\Ducu Bertzi - Norocul.mp3
D:\Muzica\romaneasca\Minodora - De ce vrei sa plec.mp3
D:\Muzica\romaneasca\Parazitii - Avort verbal.mp3
D:\Muzica\romaneasca\Parazitii - Shoot Yourself (tryitonthestage rmx).mp3
D:\Muzica\romaneasca\Taxi - Nebunia furtunii.mp3
D:\Muzica\romaneasca\Verdict - Sa Vina Politia.mp3
:D:D:D

PS: Guppy cine e gagiul din avatarul tau?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Vizitator » Sâm Mar 02, 2002 9:32 am

Initial trimis de Sopra Tutt1


PS: Guppy cine e gagiul din avatarul tau?



sopra, daca vrei niste muzica buna, zi-i ca ma reped io pana la tine shi iti dau ceva gare sa iti gadile urechile in mod placut

ala din avataru lu guppy e ... mai bine nu spun
Vizitator
 

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Mar 02, 2002 9:43 am

am la muzica de imi da pe nas... dar exact cum zicea Guppy... nu am chef de muzica buna in momentul asta... sunt zile in care nu ascult melodii romanesti... da acum is in forma pentru manele si hip-hop ;n
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Guppy » Sâm Mar 02, 2002 1:19 pm

Soprooo ,m-ai luat .. pai Minodora ma?? :D
< ot >
avatarul meu - el stie cine-o fi .. dar ma reprezinta bine (om relaxat).
Vali,imi zici tu pe chat cine e ca eu n-am idee... daca al tau reprezinta trecutul,al meu o fi viitorul :rolleyes:
< /ot >
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde LMG » Dum Mar 03, 2002 10:51 pm

Initial trimis de the radical


lasa ca te-am remarcat eu : pacat ca nu te pot vota , ca nu figurezi cred pe la topuri alea :o


S-ar putea totusi sa fiu...la categoria "Cea mai naspa melodie"...pt unii...totul e relativ
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

Re: Mai moale cu critica

Mesajde theriotingsonyo » Mie Mar 20, 2002 10:47 pm

"peste tot sint oameni d-astia care din cauza ca sint o
minoritate se considera mai destepti si cred ca e
normal (sau cool) sa fie vesnic nemultumiti si sa
critice si sa-si dea cu parerea de experti."
asa! kim rulz!phobia rulz!

Initial trimis de Guppy
Va simtiti mai bine daca aruncati cu kkt in formatiile care nu va plac? :con:

Observ ca unii chiar nu au ce face. Si pe barfe onlain curge venin si sictireala la kilogram. Acolo nu prea mai intru pt ca nu am chef sa ma enervez si nici timp de replyuri inutile.Au distrus-o pe fata aceea,Georgia parca ii zice, parca le-ar fi fost cel mai mare dusman,nu alta ..

Dar la naiba, nici pe "Muzica" nu pot sa citesc si eu chestii faine , discutii normale despre formatii sau ultimele hituri? Una doua pac apar antipleibecii si alti suparati pe viata.

Uite, rockerii is simpatici cu mania lor pt. genul asta de muzica, daca ar fi si mai toleranti fata de alte genuri ar fi si mai placuta conversatia.

Mai sunt cei care vor ca versurile sa fie cat mai inteligente. No problem. E parerea lor si trebuie respectata. Eu n-am timp sa deslusesc adancimea nu stiu carui vers. Azi am ascultat la munca numai Ackcent si Voltaj, suna excelent, am avut un randament maxim, m-am simtit bine si alte pareri nu ma intereseaza. Daca o melodie e copiata,si originalul suna mai bine, atunci acesta va iesi in fata eclipsand clona, pana atunci e egal cu 0.
Dar mai e insa o specie care critica tot ce misca in muzica desi nici ei nu stiu ce anume le place si ce nu. Dar da bine la public sa zici hua pleibec, fac andre, akcent sax. Nu mai e spatiu de aberat pe "Barfe" ? :rolleyes: Atat timp cat playbackul va suna mai bine altceva nu mai conteaza.

Imi place tot ce inseamna dance & co. atat din Ro cat si de afara.
Mi se pare normal sa asculti muzica in functie de dispozitie.La toamna la restante => nervi => merg foarte bine Rammstein si BUG Mafia. S.a.m.d

Excelent si Iris si Colibri, si Rammstein si Britney si Akcent etc etc deopotriva .

Unii reusesc sa respecte parerile celorlalti,altii nu. Ce ziceti,puteti lucra la aspectul asta? :rolleyes:

Cand am propus forumul "Muzica" ,la asta ma gandeam ... dar deja devine inutil, mai bine il uniti cu barfe.
theriotingsonyo
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 19, 2002 11:21 am
Localitate: buc

Anterior

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron