Mai moale cu critica

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mai moale cu critica

Mesajde Guppy » Mie Feb 20, 2002 6:07 am

Va simtiti mai bine daca aruncati cu kkt in formatiile care nu va plac? :con:

Observ ca unii chiar nu au ce face. Si pe barfe onlain curge venin si sictireala la kilogram. Acolo nu prea mai intru pt ca nu am chef sa ma enervez si nici timp de replyuri inutile.Au distrus-o pe fata aceea,Georgia parca ii zice, parca le-ar fi fost cel mai mare dusman,nu alta ..

Dar la naiba, nici pe "Muzica" nu pot sa citesc si eu chestii faine , discutii normale despre formatii sau ultimele hituri? Una doua pac apar antipleibecii si alti suparati pe viata.

Uite, rockerii is simpatici cu mania lor pt. genul asta de muzica, daca ar fi si mai toleranti fata de alte genuri ar fi si mai placuta conversatia.

Mai sunt cei care vor ca versurile sa fie cat mai inteligente. No problem. E parerea lor si trebuie respectata. Eu n-am timp sa deslusesc adancimea nu stiu carui vers. Azi am ascultat la munca numai Ackcent si Voltaj, suna excelent, am avut un randament maxim, m-am simtit bine si alte pareri nu ma intereseaza. Daca o melodie e copiata,si originalul suna mai bine, atunci acesta va iesi in fata eclipsand clona, pana atunci e egal cu 0.
Dar mai e insa o specie care critica tot ce misca in muzica desi nici ei nu stiu ce anume le place si ce nu. Dar da bine la public sa zici hua pleibec, fac andre, akcent sax. Nu mai e spatiu de aberat pe "Barfe" ? :rolleyes: Atat timp cat playbackul va suna mai bine altceva nu mai conteaza.

Imi place tot ce inseamna dance & co. atat din Ro cat si de afara.
Mi se pare normal sa asculti muzica in functie de dispozitie.La toamna la restante => nervi => merg foarte bine Rammstein si BUG Mafia. S.a.m.d

Excelent si Iris si Colibri, si Rammstein si Britney si Akcent etc etc deopotriva .

Unii reusesc sa respecte parerile celorlalti,altii nu. Ce ziceti,puteti lucra la aspectul asta? :rolleyes:

Cand am propus forumul "Muzica" ,la asta ma gandeam ... dar deja devine inutil, mai bine il uniti cu barfe.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Feb 20, 2002 6:48 am

asta e si parerea mea, dar momentan nu prea imi convine sa o exprim public.... nu imi convine ca un om bine intentionat sa intre aici si sa vada cum toti zic ca muzica romaneasca este de kko si artistii sunt fie curve fie boschetari.... Totul depinde de moderatori, iar daca moderatorii nu o sa faca nimic in sensul asta, am sa ii schimb si am sa ii schimb pana o sa apara unii care realizeaza ceea ce e bine sa faca si care contribuie la nishte discutii cu bun simtz (daca nu o sa apara, am sa moderez eu cat pot si inca altii - putini, bine intentionati). Recunosc, momentan am pus nishte moderatori care nici macar nu trec saptamanal pe aici, iar unii din cei care trec sprijina batjocura si alte forme asemanatoare. Dar asta e inceputul... si nu am de unde sa ii cunosc pe toti, insa, incet incet, se va schimba totul in bine, promit.


PS: singurul forum pe care o sa vorbeasca fiecare ce vrea si pe care nu ma intereseaza ce se posteaza, este Barfe Online, in rest, am sa casc ochii in 4.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Zgubilici » Mie Feb 20, 2002 7:14 am

Unii sunt rutaciosi, dar altii chir au dreptate, spre exemplu eu nu sunt de acord cu multe chestii din muzica dar am dat ceva mai multe argumente pentru asta decat "X sux!";)
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Pentru Guppy

Mesajde Aliosha » Mie Feb 20, 2002 7:42 am

Critica este foarte buna cat timp se aduc si argumente. Nu stiu daca ai observat dar de cand este noul format ( automat si noile reguli) al forumului lumea si- a mai cizelat posturile cel putin aici pe muzica.
Asta nu este doar o impresie de a mea ci un fapt evident. Daca ai sa te uiti prin subiectele relativ noi ai sa vezi lucruri destul de interesante la care poate sa scrie toata lumea indiferent de stilul de muzica preferat.
Unii sunt intrigati de playback si isi spun punctul de vedere pe unde apuca ( arata-mi posturile vulgare de pe Muzica si le sterg eu desi m-as mira sa fie in ultimul timp pentru ca le citesc aproape pe toate).
Cat timp oamenii aduc argumente nu are de ce sa te deranjeze ca intra in grup sa scrie chestia asta. Te asigur ca nu e nimic permeditat si nu e altceva decat o reactiune fireasca la adresa superficialitatii si a non - valorii.
De cate ori ai impresia ca se depaseste limita anunta moderatorii si o sa se faca ce trebuie facut.
Stiu ca esti vechi pe forum si observ in acelasi timp ca nu prea te-ai omorat cu postatul in ultima perioada. Dupa cum prea bine stii esti liber sa deschizi cate subiescte vrei sa postezi oriunde crezi de cuviinta.
Observ ca pe tine de fapt te deranjeaza posturile de pe barfe... de exemplu cele referitoare la Ackcent si Voltaj. Deschide subiecte despre aceste formatii aici pe muzica si o sa poti sa vorbesti fara sa mai fi jenat de posturi rautacioase daca asa consideri.

Ideea de forum se bazeaza pe schimb de pareri si nu cred ca ti-ai dori ca subiectele sa fie ca in unele locuri ( stii bine unde) de genul:
post1 : am auzit ca X are un cercel albastru
post2: nu e rosu mi-a zis soar mea:
post3: ba e galben si in forma de para.

unde toata lumea este cazuta in admiratie si aproba tot la unison. Pentru asta exista sectele.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Feb 20, 2002 8:55 am

subscriu la aliosha. sopra mai gandeste-te. daca vrei doar discutii: io ii iubesc pe X si Y sunt cei mai tari, discutiile in contradictoriu sa dispara, atunci asta nu mai e forum. mai gandeste-te.

guppy, daca intri din an in paste doar ca sa te aberezi si sa faci mizerii imi pare rau ca am avut de-a face cu tine.:mad:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Guppy » Mie Feb 20, 2002 10:42 am

Aliosha: nu vulgaritatile sunt problema (multi se declara ofensati dar in real life scot niste chestii pe gura de cade tencuiala :D).Sunt pe aici de cand fanclub insemna doar "Barfe online" , "Animalx" si "Sugestii" .. de postat nu postez din lipsa de timp,chestii interesante intr-adevar sunt dar nu prea apuc sa le citesc. De acord cu faptul ca e necesara discutia in contradictoriu . Si da,stiu la ce te referi cand zici despre cerceii in forma de para :) .Eu am creat siteul cu formatia respectiva si am vrut sa le ofer forum fanilor. Nu sunt fan infocat.

Ma declaram impotriva criticii aruncate la nimereala ,de plictiseala,de bagare in seama. Normal ca posturi de genul: "Post1: Mie imi place Voltaj. Post2 : Da,si mie,sunt cul!" sunt penibile dar exista o gramada de alternative .

Dana, ce am postat eu e mizerie ? Interesant mod de a privi lucrurile.

Pe moderatorul de la barfe il cunosc bine,am fost colegi de munca , etc .. ideea de la care au plecat ei e ok dar unii exagereaza.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Feb 20, 2002 11:17 am

Io zic ca daca oamenii despre asta vor sa vorbeasca asta e. Ce pot face moderatorii (in afara de a incerca sa animeze discutiile prin diferite metode) este sa pastreze discutia de pe un thread la subiect si sa mai traga de urechi pe cei care ataca nejustificat alti membri. Nu avem inca asa multi membri incit unii dintre ei sa traga discutiile inspre un nivel la care sa nu se mai raspunda aberant sau daca se raspunde sa fie vorba de un minoritar, imediat sanctionat de postatorii seriosi in primul rind prin ignorarea postului. Cind majoritatea nu ii va baga in seama pe cei citiva care se abereaza gratuit, acestia se vor indrepta sau vor disparea de la sine, sau daca insista, pot fi ajutati sa dispara.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Mie Feb 20, 2002 11:29 am

Da Guppy, in sensul de tentativa de comunism forumist. Lacat la gura... OK, daca (asa cum a zis si rolf si cum scrie in regulamente) se exagereaza/abereaza, etc. Daca nu-ti place un anumit fel de muzica (peste, ma rog...) ai dreptul sa desfiintezi argumentat. Daca forumul de Muzica tinde sa devina un soi de Barfe Online cu atat mai bine (cu mentiunea ca injuraturile nu sunt admise aici)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Kryszti » Mie Feb 20, 2002 12:22 pm

Ce mi-a ramas mie din mesajul tau, gupy:
1. Chiar daca e mizerie, important e sa fie popular
2. Sa vorbim numai de bine si sa ii laudam pe cei puternici
3. Daca furam, dar nu se prinde nimeni, nu-i nici o problema
4. Daca ai pretentia sa se faca ceva serios (versuri, nu rime), esti un distrus, un sinistru si un suparat pe viata.

E bine, domnule! Dar asta e un forum de muzica. Eu spun aici tot ce as vrea sa spun altfel decat la o bere si sa afle unu altu' ca nu e chiar toata lumea fan akcent si animal x (e problemna ta daca asta asculti, sau bucuria ta...). Dar daca nici aici nu e bine sa ne spunem parerile si sa putem "promova" o idee... nu inteleg despre ce vrei sa vorbim aici? Despre cat de super sunt fetele de la andre? Sa se puna intrebarea "Nu-i asa ca baietii de la animal x sunt cei mai cool din lume?", iar noi sa raspoundem cu totii da, asa e!? Noutati si alte alea le gasesti pe siteuri, in reviste. Aici nu auzi decat recenzii: ce parere are publicul despre ce apare. Si eu zic ca am avut pareri echilibrate, argumentate... (si eu si altii)
Mie mi se pare ca mesajul tau e un nou apel la imbecilitate, la supunere, la servitudine, la fatarnicie. Ori de aici pana la a ma intreba (a te intreba) de ce am facut o revolutie in 89 daca tot trebuie sa fim respectuosi si sa gandim "cum trebuie"?!
Eu cred ca oricine trebuie sa spuna ce vrea, dar sunt de acord ca trebuie oprite vulgaritatile. Poti sa "injuri" si fara sa-ti bagi, scoti, fara sa suga nu stiu care.
mama ce coerent am fost!...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Mai moale cu critica

Mesajde b0nechina » Mie Feb 20, 2002 2:46 pm

Initial trimis de Guppy
Daca o melodie e copiata,si originalul suna mai bine, atunci acesta va iesi in fata eclipsand clona, pana atunci e egal cu 0.


Ce vorbesti, Franz? Ia expliciteaza matale aceasta afirmatie (eventual cu argumente si exemple...)

Atat timp cat playbackul va suna mai bine altceva nu mai conteaza.


Hai, ca asta e si mai tare!
Bai, tu stii ca in Occident termentul playback NU EXISTA? Ai idee ca inclusiv la talk show-urile lui Letterman se canta live? Iti vine sa crezi ca daca vreun individ indrazneste sa faca playback in fata unor oameni care au dat niste bani pentru un nenorocit de bilet, iese de pe scena in suturi?
Cum poti sa sustii o asemenea ineptie? Macar si pentru faptul ca playback inseamna stagnare si nu aduce nimic nou fata de ce a fost imprimat initial pe banda si tot ar trebui sa ai o vorba de spus impotriva...
Asta te deranjeaza pe tine la forumuri, ca oamenii sunt impotriva playback-ului?
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Feb 20, 2002 3:56 pm

DANA - nu am zis ca nu vreau discutii in contradictoriu.... daca imi arati unde am scris asta, te pup dulce :bleah:

Kryszti - in legatura cu 1. nu sunt de acord cu asta si stiu eu bine din ce cauza. Barfe Online este de acord, asa ca acolo puteti sa postati ce vreti, dar nu si pe restul forumului. Ai sa intzelegi in 3-4 luni care sunt planurile.

Eu am zis ca nu sunt de acord cu posturile in care apar chestii de genul: Hi-Q sa shtiti ca emisiunea voastra pute; Andre nu sunt decat nishte curve cu par la subratz etc etc. Vreau sa zic ca eu sterg destul de multe astfel de posturi, zilnic, si ca nu prea mai am chef sa fac asta. Ce am de gand sa fac? am sa limitez numarul de moderatori la cei care se ocupa, nu am sa mai permit userilor sa posteze fara sa se inregistreze, iar inscrierea o sa fie putin mai grea (cu email valid si alte alea). In plus de asta, am sa banez userii pe cont propriu, fara avertismente si fara prea multa valva (in cazul in care vad ca intrec masura prea tare; pana acum am banat astfel 4 inshi).

Cam asa stau lucrurile din punctul meu de vedere, daca sunteti de acord bine, daca nu... asta e.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde gaga » Mie Feb 20, 2002 4:04 pm

nu imi convine ca un om bine intentionat sa intre aici si sa vada cum toti zic ca muzica romaneasca este de kko si artistii sunt fie curve fie boschetari


pai buba e ca muzica romaneasca (nu am chef acum de argumente) e de kko in genere.
despre posturile pe care le stergi tu, si eu sterg destule sa stii, si de pe rock si de pe muzica, etc.
cu banatul (e fruncea, hehe) de mult voiam sa-ti zic asta :j

te pup si mai dulce :bleah: :u
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Kryszti » Mie Feb 20, 2002 5:15 pm

Nu vreau sa par carcotas sau sa fac pe gigi contra. Iata cum se deschide subiectul "dana ce frumoasa e" p eforumul hi-q:

"Dana, un fotomodel de invidiat!!!!!
DANA TE IUBesc TE ADOR
SUCces
Dana are o voce fermecatoare si care iti spulbera inima"

E mai bine sa fie masaje de genul asta, nu?!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Feb 20, 2002 5:55 pm

Kryszti - un post de moderator... ceva... ?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Kryszti » Mie Feb 20, 2002 7:22 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
Kryszti - un post de moderator... ceva... ?


?
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Feb 20, 2002 7:24 pm

e super oferta :D, vrei sa moderezi 1-2-3 forumuri?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Kryszti » Mie Feb 20, 2002 7:31 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
e super oferta :D, vrei sa moderezi 1-2-3 forumuri?


Esti ironic sau vorbesti serios? Daca e prima varianta (ceea ce mi se pare rezonabil...), te rog explica-te!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Mai moale cu critica

Mesajde the radical » Mie Feb 20, 2002 9:50 pm

Initial trimis de Guppy
Va simtiti mai bine daca aruncati cu kkt in formatiile care nu va plac? :con:

Observ ca unii chiar nu au ce face. Si pe barfe onlain curge venin si sictireala la kilogram. Acolo nu prea mai intru pt ca nu am chef sa ma enervez si nici timp de replyuri inutile.Au distrus-o pe fata aceea,Georgia parca ii zice, parca le-ar fi fost cel mai mare dusman,nu alta ..

Dar la naiba, nici pe "Muzica" nu pot sa citesc si eu chestii faine , discutii normale despre formatii sau ultimele hituri? Una doua pac apar antipleibecii si alti suparati pe viata.

Uite, rockerii is simpatici cu mania lor pt. genul asta de muzica, daca ar fi si mai toleranti fata de alte genuri ar fi si mai placuta conversatia.

Mai sunt cei care vor ca versurile sa fie cat mai inteligente. No problem. E parerea lor si trebuie respectata. Eu n-am timp sa deslusesc adancimea nu stiu carui vers. Azi am ascultat la munca numai Ackcent si Voltaj, suna excelent, am avut un randament maxim, m-am simtit bine si alte pareri nu ma intereseaza. Daca o melodie e copiata,si originalul suna mai bine, atunci acesta va iesi in fata eclipsand clona, pana atunci e egal cu 0.
Dar mai e insa o specie care critica tot ce misca in muzica desi nici ei nu stiu ce anume le place si ce nu. Dar da bine la public sa zici hua pleibec, fac andre, akcent sax. Nu mai e spatiu de aberat pe "Barfe" ? :rolleyes: Atat timp cat playbackul va suna mai bine altceva nu mai conteaza.

Imi place tot ce inseamna dance & co. atat din Ro cat si de afara.
Mi se pare normal sa asculti muzica in functie de dispozitie.La toamna la restante => nervi => merg foarte bine Rammstein si BUG Mafia. S.a.m.d

Excelent si Iris si Colibri, si Rammstein si Britney si Akcent etc etc deopotriva .

Unii reusesc sa respecte parerile celorlalti,altii nu. Ce ziceti,puteti lucra la aspectul asta? :rolleyes:

Cand am propus forumul "Muzica" ,la asta ma gandeam ... dar deja devine inutil, mai bine il uniti cu barfe.



atata timp cat mare parte din topicurile de pe muzica nu-s foarte departe de cele de pe bafre online , nu cred ca ai cum sa te astepti la altceva ; chestii de genul "ce parere aveti despre trupa X?" ei bine iti ofera exact ceea ce vrei ; parerile oamenilor despre trupa respectiva ; cine e devina ca marea majoritate nu gaseste ca muzica romaneasca are vreo valoare ? artishtii , casele de porductie , media, sau toate la un loc?Sau noi "suparatiipe viata"?! A cere unui om s-o lase mai moale cu critica , e echivalent cu ,sa zicem, "ia mai taci dreq`ca m-am plictisit de atata negativitate " . Insa eu personal daca as vedea numai posturi de preaslavire imbecila , m-as plictisi de moarte.Si pe mine ma irita cand vad nickuri in exces de zel , dand reply la absoult orice post , de cele mai multe ori din lipsa de alta preocupare ., insa nu m-am gandit sa ma plang inca. Rockerii sunt simpatici in mania lor pt ca stiu sa aduca argumente despre mania lor ,in afara de "dana te iubesc! si vreau sa corespondam ca sunt fan mare" sau " mie-mi place de aia bruneta de la andre ca are niste tite de mori".
argumentele pe care le aduci tu acum , in sperantza unei anume cenzuri (asa imi suna mie cel putin) sunt destul de subtiri ;
nu poti cere cuiva sa se complaca in placerea de a fii de acord cu tine doar ca sa nu te deranjeze sau sa para lipsit de bun simtz , admitzand ca nu conteaza inteligenta versurilor , sau idea de playback sau Georgia si Animal X.
Unde e libertatea de exprimare si ce rost ar mai avea sa ceri parerea oamenilor?!
La randul tau , poti veni si spune ;"da mah mie-mi place akcentsi voltaj si britany , ok nu situ versuri ca nu ma intereseaza versurile atata timp cat ma stimuleaza suficient sa dau ramdanemt maxim si sa ma simt bine" Insa tu te contrazici , pt ca spui ca nu-ti convine cantitatea de venin varsat aici si in acelasi timp ca nu te intereseaza parerea celorlalti atata timp cat tu te simti bine! Deci care e pana la urma?

Specia aia care zici tu ca ar critica tot de aici a fie rockerii? cred ca da .Nici eu nu agreez vulgaritatea sau replicile de doi bani gen "u suck" si ca urmare le ignor (nu citesc decat forumurile si topicurile care-mi starnesc un anume interes , nu plictisul ; stiu clar ca n-am ce sa caut la fanclub aminalx sau Hi-q si deci n-am trecut niciodata pe acolo asa sa dau cu venin , ca daca nu-s fan ce sa caut acolo?! dar daca cineva pune un post cu ce parere am despre ei , pe muzica , mi se pare normal sa-mi spun parerea , asa cum e .Nu cum s-ar incadra in regulile stabilite de moderator .
Desigur moderatorul poate sa cenzureze cat vrea , de la limbajul vlugar pana la ironie ; pana la urma nu-i nimeni de vina ca uni-s mai inteligenti ca altii.
Personal , am mai spus in cateva ocazii , nu , nu-mi plac andre si animalx si hi-q si voltaj si restul de se chema muzica romaneasca astazi , nu consider ca aia e muzica , si nici versuri si nici calitate si nici imagine ; pt mine sunt doar nisteclowni .
Si oricata cenzura s-ar aplica acestui forum , nu ma face sa vin sa spun ca "ei , aia e , castiga si ei o paine " ; ca-s multe modalitati de a castiga o paine (vezi prostitutia , coruptia etc) .
Mi se pare corect sa fie cenzurat un anume limbaj , dar o atitudine e deja exagerat , ca doar n-o safim toti aici "shiny happy ppl" sa ne dam mana ca la bisericile de pocaiti si sa preaslavim prostia doar pt ca nu-i frumos sa spunem ce gandim ; cata ipocrizie ?!
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Feb 20, 2002 10:05 pm

da mah, de ceva timp nu se mai injura pe fanclub... si in mod normal nici eu nu sunt de acord cu chestii de genul: "Salut. AnimalX sunt bestiali, sunt cei mai tari. PA!!!" ... sau cu posturi asemanatoare... dar acum suntem inca la inceput si pana incepe sa se cunoasca lumea si sa se vada de capul caruia este ceva si care e mai bine sa ne lase... trebe sa avem parte si de topicuri extrem de tampite. Stati linistiti, cei care mertia sa ramana or sa ramana, cei care merita sa plece, probabil ca or sa plece.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Guppy » Joi Feb 21, 2002 2:23 am

Va place sa interpretati .
- deranjanti sunt cei care critica din lipsa de ocupatie, plictiseala , surplus de shmecherie :rolleyes:
- cred ca nu muzica e marea problema a Romaniei acum .. si nu numai aici se critica,ce-i drept. Insa as indrazni sa zic ca daca s-ar folosi timpul pierdut cu critica pentru a realiza ceva mai bun ar fi un castig. Nu ma refer aici strict la discutia noastra despre muzica.
- coveruri .. aici e doar parerea mea si mi-am exprimat-o pentru ca e un forum liber, asa cum il doriti si voi :p . Un exemplu : am ascultat destul Queen ,tot respectul pentru ei, melodii super. Insa piesa lor "We will rock you" ,parca asa ii zice, nu ma binedispune in aceeasi masura in care o face coverul de la Candy "Nu ne place scoala". Mai e unul scos de "5ive" - deci se poate si la 'ei'.
- in rest nu-i decat o diferenta de abordare ; eu nu vad in muzica decat un simplu instrument de entertainment asa cum ar fi sa zicem biliardul sau un joc pe PC. Pentru intelect se gasesc multe alte chestii. Asta-i tot.

Bai Sopra ,pune si tu niste coduri mai bune la smilies pt ca ies tot felul de mutre prin mesaj, fara intentie.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Feb 21, 2002 3:29 am

o regula de bun simtz zice ca: dupa semne de punctuatie se lasa spatiu... in ideea asta am pus codurile alea... am zis ca toti shtie (ca e doar unul :D)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde gaga » Joi Feb 21, 2002 8:35 am

E doi sopra :D si nu e regula doar de bun simt ci si de punctuatie :T
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Feb 21, 2002 8:44 am

DANA - te-ai prins ;P
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde gaga » Joi Feb 21, 2002 9:02 am

Sopra, intotdeauna ma prind. btw stop joc, suntem offtopic (ca de obicei) ;v
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Guppy » Dum Feb 24, 2002 5:48 am

Ca tot am Winampul pe asa ceva: o formatie pe care cred ca ar trebui s-o considere decenta chiar si cei mai suparati dintre suparatii pe muzica .ro :rolleyes: este Parlament. In noua formula au scos pana acum melodii foarte faine: "Valul", "E frumoasa foc" si "Suflet pierdut". Mie imi plac mult.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Feb 24, 2002 10:29 am

deci avem un vot Parlament... se mai ofera cineva?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Kryszti » Dum Feb 24, 2002 8:31 pm

Da, Parlament e o trupa decenta. Dar piesele lor vechi sunt mai bune si, la fel ca si trupa cu "v" care se termina cu "j", (sa nu mai zica zgubilici ca vorbesc prea mult despre "voltaj") nu e rock!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Dum Feb 24, 2002 9:02 pm

Kryszti, de data asta esti iertat.
Pentru Guppy: cum sa spui domne ca o piesa de la Candy suna mai bine decat una de la Queen, varianta originala se ia de fraieri, in timp ce piesa de la Candy (pe care nu am auzit-o), aduce, dupa titlu, mai mult ca se adreseaza de la fraieri pentru fraieri.
Parlament, pe vremea cand nenea Helciug mai dansa pe acolo, piesele erau ceva mai bunicele, mai haioase, mai originale. De cand a venit Calul care se #$%#$ tot anul, mai precis de cand muzica a inceput sa fie compusa de nenea ala cu clapa de la formatia cea mai mentionata a lui Kriszty ;) muzica s-a transformat in ceva ieftin, "catchy" cum ar spune americanul si cam fara inteles.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde LMG » Mie Feb 27, 2002 9:35 pm

mama ce coerent am fost!... [/B][/QUOT


Pentru a raspunde la mesajele in genul celor trimise de guppy, nu merita sa fii coerent!
Mai las-o draq de treaba!Sa ajungi la un asemenea grad de inferioritate intelectula, eufemistic vorbind, si sa aberezi spunand ca o piesa de la o formatie al carei insusi nume ma duce cu gandul la voma muzicala, a facut un cover dupa o piesa Queen si a iesit mai bine decat originalul!De fapt trebuie sa fii tolerant cu astfel de( hai sa fim indulgenti ) oameni...
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

Mesajde Vizitator » Joi Feb 28, 2002 4:25 am

guppy, iti raspund acum la primul post, pentru ca abia acum vazui:

sunt liber sa imi place ce vreau io (io nu te judec pentru parerile tale, iti judec parerile, ceea ce e cu totul altceva) shi sunt liber sa imi exprim opiniile in limitele legilor din aceasta tara. asha ca te rog sa imi dai voi sa fa mishto de versuri si muzicile pe care le dispretuiesc. acest drept l-am primit la nastere.
Vizitator
 

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori