concerte, festivaluri si alte evenimente

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde Shaki » Mar Iul 07, 2009 9:39 am

Estivalul de chitară: In căutarea frumosului pierdut propune o stagiune extraordinară de 8 concerte de vară găzduite de Rotonda din sediul central al Bibliotecii Naţionale, in Str. Ion Ghica 4.

mai multe detalii aici
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iul 08, 2009 8:57 am

Concerte - Luna Amară
(Sibiu, Cetatea Cisnădioara, duminică 19 iulie, ora 20:00
In cadrul Festivalului Artmania 2009)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Iul 08, 2009 11:26 am

ar mai fi de adaugat si ca:
Concertul din Cetatea Cisnadioarei necesita inscrieri pe listele organizatorilor datorita numarului de locuri limitat la 150.

Posesorii de abonamente doritori sa vada concertul special Luna Amara sunt rugati sa scrie un email la adresa [email="luna.amara@artmaniafestival.ro"]luna.amara@artmaniafestival.ro[/email] in care sa mentioneze seria abonamentului personal indicata pe ticketul achizitionat.

Primele 150 de mesaje vor fi tiparite pe listele de la intrarea in cetate. Persoanele inregistrate vor primi confirmare scrisa pana in data de 10 iulie.

Va vom tine la curent cu numarul solicitarilor primite.


destul de slabut anul asta, daca au ajuns sa-i bage pe amari la cisandioara
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Shaki » Mie Iul 08, 2009 4:52 pm

da ciare? (serios)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Iul 09, 2009 8:38 am

pai in nush care an parca au fost aia de la anathema. anathema.. luna amara.. nah..

in plus, chiar si afisul initial de anu asta ma includea si alte trupe. pana la urma au ramas 7 (daca imi ies mie socotelile)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Mar Iul 21, 2009 9:14 pm

Concertul din Cetatea Cisnadioarei

daca n-ar fi fost si amuzant, as putea sa zpun ca am motive temeinice sa urasc localitatea cu pricina

la topic: am vazut prestatia Nightwish de la Artmania - jalnic spre jălnicuţ, in sensul ca tehnic a fost cumva amatoricesc (sunetul distorsionat destul de grav, iar asta nu se iarta), iar artistic a fost asa, cam dupa banii pe care i-au incasat (dupa estimarile mele, ca nu stiu exact; ma ghidez dupa ţarcul platitorilor, si anume destul de goluţ)

mai degraba as povesti ce am vazut in public, decat ce am vazut pe scena
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Mar Iul 21, 2009 10:03 pm

am vazut prestatia Nightwish de la Artmania - jalnic spre jălnicuţ,

eh, ca si fanii lor de pe FC
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Iul 22, 2009 10:36 am

un eveniment interesant care incepe azi la Brasov

Watumi_Festival__Fringe_2009
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Daimon » Joi Iul 23, 2009 12:37 pm

hip hop si reggae in goblin'n'gulag din vama veche

www.summerjam.ro
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eliana » Mar Aug 18, 2009 1:15 pm

Jessy Dixon, in concert la Bucuresti

...Cele peste 20 de albume inregistrate i-au adus 7 nominalizari Grammy, 5 discuri de aur si aprecieri unanime din partea muzicienilor cu care a colaborat in cele 5 decenii de cariera muzicala - intre cele mai sonore nume regasindu-se Mahalia Jackson, Paul Simon, Diana Ross, Albertina Walker, James Cleveland sau Bill Gaither.
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Shaki » Mar Aug 18, 2009 8:02 pm

de asemenea si scorpions pentru a 5a oara - romexpo, 5 noiembrie si simple minds, 20 noiembrie
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Noi 13, 2009 11:24 pm

pink martini, 22 nov ora 20:00, sala mare a tnb, in cadrul festivalului "viata e frumoasa" organizat de opereta :)
http://opereta.ro/festival/festival_2009.html

paradise lost si samael la cluj, 03 dec, casa de cultura a studentilor, bilete 85 ron

dark bombastic evening, 12 dec in silver church, bilete 85 ron, line up: spiritual front, ordo rosario equilibrio, rome, triarii si altii, detalii aici: http://www.kogaionon.com/ (unde mai gasiti si alte evenimente, dintre care as mentiona dordeduh cu thy veils pe 24 ianuarie la anu)

negura bunget pe 28 nov in arad si pe 09 ian 2010 in cluj

simple minds pe 15 dec 2009 la polivalenta
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Feb 25, 2010 3:28 pm

printre concertele tari de anul asta a mai fost confirmat unul mai exact concertul aerosmith de pe 18 iunie :drum guitar guitar guitar
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde dutchess » Joi Feb 25, 2010 5:06 pm

bestial, abia astept ;)
pana atunci...Amazing Live
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde Festival Arena » Mie Iun 09, 2010 6:17 pm

[............blablabla...........]

modedit, by kant emir:
pentru ca reclama ta nu s-a multumit sa fie o simpla informare atragatoare de platitori, ci ai preferat sa o transformi intr-un spam agasant (te superi daca zic "spam nesimtit"?), se sterge tot si matale primesti ban general si definitiv

nu ti-ar fi ajuns un singur anunt, cum au mai facut si altii? a trebuit sa mai deschizi inca cinci subiecte identice, cu continut identic?


ps - daca proprietarii saitului (si angajatii lor, ca nu-i intreaba nimeni nimic despre incompetenta) si-au permis (si inca isi mai permit, cat mai e ceva de distrus) sa distruga acest forum, au o scuza (au dat bani, au de scos bani; cam ca politicienii nostri) -tu cu te te-ai putea scuza? mergi cu domnu'
Ultima oară modificat de kant emir pe Mie Iun 09, 2010 7:10 pm, modificat 1 dată în total.
Motiv: necesitati firesti
Avatar utilizator
Festival Arena
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 09, 2010 6:06 pm

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde Concret » Joi Iun 10, 2010 11:42 am

Ok. Sunt de acord cu tot ce ai spus tu. Singurul intrebare pe care o am este: de ce a trebuit sa primesc ban general si definitiv? Cred ca era normal sa primesc avertisment sau ban pentru o perioada sau ma rog...alta/alte sanctiuni, dar nu ban general si definitiv. Nu am nici un interes sa distrug acest forum ba din contra.
Imi cer scuze fata de cei pe care i-am deranjat cu spam-ul meu nesimtit. Singurul motiv pentru care am postat la mai multe rubrici este faptul ca la SummerJam Fest 2010 vor fi prezente multe genuri muzicale. Astept sa imi spui daca am vreo sansa sa fie debanat acel cont.

Multumesc pentru intelegere.


Festival Arena scrie:[............blablabla...........]

modedit, by kant emir:
pentru ca reclama ta nu s-a multumit sa fie o simpla informare atragatoare de platitori, ci ai preferat sa o transformi intr-un spam agasant (te superi daca zic "spam nesimtit"?), se sterge tot si matale primesti ban general si definitiv

nu ti-ar fi ajuns un singur anunt, cum au mai facut si altii? a trebuit sa mai deschizi inca cinci subiecte identice, cu continut identic?


ps - daca proprietarii saitului (si angajatii lor, ca nu-i intreaba nimeni nimic despre incompetenta) si-au permis (si inca isi mai permit, cat mai e ceva de distrus) sa distruga acest forum, au o scuza (au dat bani, au de scos bani; cam ca politicienii nostri) -tu cu te te-ai putea scuza? mergi cu domnu'
Concret
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iun 10, 2010 11:35 am

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde kant emir » Joi Iun 10, 2010 5:14 pm

de ce a trebuit sa primesc ban general si definitiv? Cred ca era normal sa primesc avertisment sau ban pentru o perioada sau ma rog...alta/alte sanctiuni, dar nu ban general si definitiv.

de ce, de ne-ce

iaca, "de chichi" e bun?

nu cred, asa ca detaliem, in scopul instruirii nestiutorilor:

- un forum este o comunitate (comunitate formata din useri, care useri au drepturi si obligtii, dintre care drepturi si obligatii am putea aminti ca au dreptul de a face un anunt de pe urma caruia cineva o sa traga foloase, dar au si obligatia de a nu umple forumul intreg cu anuntul lor)

- daca vine un non-user si isi face cont doar pentru reclama cu pricina, noi socotim ca nu-i tocmai cuser, dar daca (macar) si-a postat anuntul la locul (locul, da? adica unul singur, nu tot forumul) potrivit, zicem ca merge si-asa, si nu zicem nimic

- daca acel non-user se apuca si umple o buna parte a forumului cu anuntul sau, si anume deschide x subiecte cu exact acelasi continut, deja se cheama spam, care spam (am impresia ca are si o definire si incadrare juridica - poate cauti mataluta) este o agresiune la adresa comunitatii; daca pentru un user care activeaza deja, face parte din comunitate si o face sa existe intelegem sa manifestam oarecare ingaduinta si sa incercam sa-l aducem pe drumul cel bun si calea cea dreapta, pentru un non-user (pastrez acest termen, pentru ca experienta ne-a invatat ca spamerii vin, fac mizerie si pleaca, nu se mai intorc) nu vad de ce am arata ingaduinta: tu, pentru acest forum, nu existi decat in postura de exploatator (te folosesti de forum ca sa faci ceva reclama) si ca agresor (umpli forumul cu false noutati, ocupi spatiul, monopolizezi homepage etc)

daca ai intentia sa devii user, e ok, n-ai decat sa forumesti pana o sa treci prin tastatura; dar daca mai postezi cumva anunturi publicitare, s-ar putea sa ai surpriza sa-ti fie restrictionat accesul la un nivel mai amplu decat cel de user (insemnand userul care este plus nenumaratele lui clone) banat - legea permite providerului tau sa tina cont de reclamatiile la adresa (bunaoara) ta; esti constient(a) ca avem acces la ceva date despre ISP, IP si alte maruntisuri care tin de activitatea ta internautica, nu-i asa? si nu se sperie nimeni de un faker de ip
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde Concret » Joi Iun 10, 2010 7:46 pm

kant emir scrie:
de ce a trebuit sa primesc ban general si definitiv? Cred ca era normal sa primesc avertisment sau ban pentru o perioada sau ma rog...alta/alte sanctiuni, dar nu ban general si definitiv.

de ce, de ne-ce

iaca, "de chichi" e bun?

nu cred, asa ca detaliem, in scopul instruirii nestiutorilor:

- un forum este o comunitate (comunitate formata din useri, care useri au drepturi si obligtii, dintre care drepturi si obligatii am putea aminti ca au dreptul de a face un anunt de pe urma caruia cineva o sa traga foloase, dar au si obligatia de a nu umple forumul intreg cu anuntul lor)

- daca vine un non-user si isi face cont doar pentru reclama cu pricina, noi socotim ca nu-i tocmai cuser, dar daca (macar) si-a postat anuntul la locul (locul, da? adica unul singur, nu tot forumul) potrivit, zicem ca merge si-asa, si nu zicem nimic

- daca acel non-user se apuca si umple o buna parte a forumului cu anuntul sau, si anume deschide x subiecte cu exact acelasi continut, deja se cheama spam, care spam (am impresia ca are si o definire si incadrare juridica - poate cauti mataluta) este o agresiune la adresa comunitatii; daca pentru un user care activeaza deja, face parte din comunitate si o face sa existe intelegem sa manifestam oarecare ingaduinta si sa incercam sa-l aducem pe drumul cel bun si calea cea dreapta, pentru un non-user (pastrez acest termen, pentru ca experienta ne-a invatat ca spamerii vin, fac mizerie si pleaca, nu se mai intorc) nu vad de ce am arata ingaduinta: tu, pentru acest forum, nu existi decat in postura de exploatator (te folosesti de forum ca sa faci ceva reclama) si ca agresor (umpli forumul cu false noutati, ocupi spatiul, monopolizezi homepage etc)

daca ai intentia sa devii user, e ok, n-ai decat sa forumesti pana o sa treci prin tastatura; dar daca mai postezi cumva anunturi publicitare, s-ar putea sa ai surpriza sa-ti fie restrictionat accesul la un nivel mai amplu decat cel de user (insemnand userul care este plus nenumaratele lui clone) banat - legea permite providerului tau sa tina cont de reclamatiile la adresa (bunaoara) ta; esti constient(a) ca avem acces la ceva date despre ISP, IP si alte maruntisuri care tin de activitatea ta internautica, nu-i asa? si nu se sperie nimeni de un faker de ip



Ok. Cum spui tu. Repet: nu vreau sa fac nici un rau forumului. Pot demonstra oricand ca sunt unul dintre cei mai vechi utilizatori ai acestui forum. Crede-ma...ORICAND!!! Doar ca am facut un cont nou. Asta e tot. Acum chiar ca va las eu pe voi cu Domnu'!!! Imi pare rau ca dupa mai bine de 6-7 ani trebuie sa parasesc acest forum chiar daca nu mai scrisem de foarta multa vreme pe el. Domnule admin...daca chiar ai curiozitatea sa aflii de cand am eu cont pe acest forum te rog da-mi un PM pana duminica si iti voi raspunde cu placere. Incepand de duminica seara eu personal nu voi mai intra aici si nu pentru ca m-as simtii jignit de regului (care chiar sunt mega ok) ci pentru expresiile folosite de moderatori:de ce, de ne-ce...iaca, "de chichi" e bun? sau ...maruntisuri care tin de activitatea ta internautica, nu-i asa?

Si asta sper sa fie ultimul post al meu pe acesta tema. Destul cu off-topicul...ca oricum nu ajungem la nici o concluzie.

P.S.: Stim amndoi cat de valabila este legea pe care ai pomenit-o mai sus...daca vrei iti las datele mele de contact (numar de telefon si nume real) sa ma suni si pe mine cand se va aplica aceasta "definire si incadrare juridica" cum o numesti tu.

Pana atunci va rog ascultati muzica buna si nu faceti spam (fara nici o ironie)!!!
Concret
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iun 10, 2010 11:35 am

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde kant emir » Vin Iun 11, 2010 1:41 am

Pot demonstra oricand ca sunt unul dintre cei mai vechi utilizatori ai acestui forum. Crede-ma...ORICAND!!! Doar ca am facut un cont nou.

asa, si? ce vrei sa demonstrezi, ca desi nu prea stii cu ce se mananca forumeala (doua plide: spamul si citarea integrala a postului precedent), esti unul dintre userii stravechi? sa fii sanatos, eu nu definesc userul dupa data la care s-a inscris, ci dupa calitatea (si chiar si cantitatea) activitatii sale
Doar ca am facut un cont nou.

a treia gafa de nestiutor: nu-i voie cu clone! vezi regulamentul, ca precizeaza explicit ce si cum (de aia am si acceptat sa vorbesc cu tine, ca am zic ca-ti aperi cauza; desi n-ai facut reclamatia in zina potrivita, ceea ce ar releva o a patra nestiinta: oftopicul, si anume in forma continuata)
Imi pare rau ca dupa mai bine de 6-7 ani trebuie sa parasesc acest forum

de parasit nu-l parasesti acuma, cand te-ai sifonat ca ai luat peste unghii, ci l-ai parasit cand ai incetat sa activezi (cand o fi fost ssi dac-o fi fost si asta, ca n-am curiozitatea sa investighez si sa te identific)
Domnule admin

ei, lasati, intre noi, userii vechi, nu-i cazul

daca chiar ai curiozitatea sa aflii

nu, am mai zis deja, n-am curiozitatea sa afluuuuuuuuuuuu
te rog da-mi un PM pana duminica si iti voi raspunde cu placere

da' de ce sa-mi raspunzi tu "cu placere" abia dupa ce o sa ma aplec eu la ghiseu, dupe ce o sa fac o cerere si dupa etc? lasa, baga mare cu placerea inca de la inceput, sa vedem cata vlaga ai
Incepand de duminica seara eu personal nu voi mai intra aici

si nu te temi c-o sa-ti simtim lipsa, si c-o sa ramana forumul pustiu?

ci pentru expresiile folosite de moderatori:

vai, ce rai au fost "moderatorii", si cum te-au mai jignit si umilit ei pe tine! daca te duci la mama lor, mama-mama ce-or sa mai pateasca ei!

(vezi ca te oparesti cam cu apa calduta matale)

ascultati muzica buna si nu faceti spam (fara nici o ironie)

of-of, "fara ironie, viata e pustiu", mai-mai

mersi, vom vedea; om asculta noi ceva-ceva, dupa cat ne-o duce si pe noi capul
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde Concret » Sâm Iun 12, 2010 12:08 am

Ce or intelege oamenii astia care chiar isi pierd timpul (din pacate) sa citeasta balivernele noastre (eu + corespondentul meu) demne de PM?!?!? Oare inteleg un om care a facut spam si si-a recunoscut gresala si un admin care a sanctionat acest om asa cum a crezut el de cuviinta?!?! Sau or intelege altceva? Chiar sunt curios sa aflu parerile voastre!!!

P.S.: Forumul e forum (app de forumism si internauti). Daca cineva vrea sa se faca inteles mai bine prefer discutiile barbatesti face 2 face!
Concret
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iun 10, 2010 11:35 am

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde eliana » Sâm Iun 12, 2010 2:04 pm

eu inteleg asa:

un singur anunt era suficient. clonele nu se accepta, duc automat la banarea clonei. la insistente se baneaza si contul principal.

acceptam si explicatiile suplimentare, si bunavointa de a reveni printre noi o vom aprecia, daca va fi cazul. ce nu inteleg eu este de ce nu ti-ai facut tu un thread special, in care sa descrii pe larg si cu multe detalii si poze ce vrei sa publicitezi, fara sa incerci sa scrii acelasi lucru peste tot?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde kant emir » Sâm Iun 12, 2010 11:02 pm

pentru unele dintre babele cele surde si (... absurde) neintelegatoare
ce nu inteleg eu este de ce nu ti-ai facut tu un thread special, in care sa descrii pe larg si cu multe detalii si poze ce vrei sa publicitezi


uite, mai tragem clopotul si a doua oara:
nu ti-ar fi ajuns un singur anunt, cum au mai facut si altii? a trebuit sa mai deschizi inca cinci subiecte identice, cu continut identic?

a deschis omul, n-auzi ca a deschis? din belsug a deschis; a "publicitat" si explicat si cu multe detalii
fara sa incerci sa scrii acelasi lucru peste tot?

tu-i ceri chiar nemurirea sa
in schimb pe-o patlagea
sau gogonea
sau altceva


si acuma sa facem rezumarea rezumarii: omu' gafeaza, modu il sanctioneaza

da' omu n-are ce face si cere socoteala (ca de ce s-a sters? ca doar se potrivea si ici, si colo!), modu n-are ce face si ii da si scoteala, ii explica asa, pe limba incepatorului ce e forumul si cu ce anume se mananca el, ca sa nu cada greu la stomac

omului nu-i ajunge, mai vrea si intalnire fata-n fata cu ilie serbanescu, ca doar nu-i destul de "barbateste" sa discuti, despre forum, pe forum
(parfumat, epilat?)

si atunci intervine strepsils:
ce nu inteleg eu este de ce nu...


si eu (se mira cineva?) is gata s-o iau de la capat:
de ce, de ne-ce

iaca, "de chichi" e bun?




se mai inscrie cineva la cuvant?
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde Concret » Dum Iun 13, 2010 12:32 am

Eliana...eu am incercat sa promovez un eveniment de mare amploare...care implica multe genuri mzicale ( http://www.summerjam.ro ). Eu ca ascultator al unui singur gen muzical (cu preponderenta) nu stau sa citesc ce scrie pe alte subforumuri sau topicuri. Citesc FIX ce ma intereseaza. La fel si ascultatorii de raggae, drum'n'basse etc. De aceea am postat acel anunt la mai multe rubrici. Teoretic simplu de inteles!!! Practic sunt acuzat de spam (lucru pe care nu l-am negat nici un moment, eu fiind un utilizator al forumurilor de mai bine de 7 ani ceea ce inseamna ca am cunostinte cu ce se mananca acest lucru). Tu ai pus o intrebare foarte pertinenta la care ti s-a raspuns la MISTO de catre un admin/moderator!!! Lucru care nu se face din punctul meu de vedere!!!

Pe de alta parte prietene kant emir: faza cu "nr de telefon si numele real" si cu "barbateste" am spus-o pentru ca nu pot sa iti spun pe forum ceea ce as avea de spus din cauza rstrictiilor normale si logice pentru o pagina la care are acces orice om...sau chiar daca pot nu vreau!!! esti prea mandru de "functia" pe care ai primit-o pe acest forum ca sa poti suporta o discutie ca intre oameni egali. SI LUCRUL ASTA L-AM OBSERVAT DE MULT! Oricum invitatia mea ramne valabila: daca te hotarasti sa fi om astept un mesaj de la tine; da-mi e-mail ca aici nu stiu cand si daca o sa mai intru. Pun pariu ca face 2 face nu ai bbbiiiiiiiiiiippp atat de mari incat sa imi spui in fata ce gandesti.

Ne vedem la SummerJam Fest 2010. Peace!!!
Concret
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iun 10, 2010 11:35 am

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde eliana » Lun Iun 14, 2010 11:10 am

Concret scrie:Eliana...eu am incercat sa promovez un eveniment de mare amploare...care implica multe genuri mzicale ( http://www.summerjam.ro ).... Teoretic simplu de inteles!!!



tocmai de aia, vei observa ca threadurile cu anunturi nu sunt in subforumurile de gen, ci la categoria generala MUZICA. astfel pot vedea toti anunturile importante. :hatoff da, simplu de inteles, nu?


Practic sunt acuzat de spam (lucru pe care nu l-am negat nici un moment, eu fiind un utilizator al forumurilor de mai bine de 7 ani ceea ce inseamna ca am cunostinte cu ce se mananca acest lucru). Tu ai pus o intrebare foarte pertinenta la care ti s-a raspuns la MISTO de catre un admin/moderator!!! Lucru care nu se face din punctul meu de vedere!!!

lasa-l pe emir sa raspunda la misto :) pe mine nu ma deranjeaza, pentru ca incerc sa imi educ simtul autocritic si auto-ironia umoristica. :D:

nu te lasa afectat de astfel de lucruri nici tu. si pt ca momentan suntem cam offtopic. reluam discutia aici daca vrei, ca sa nu umplem thredul e idei care nu isi au rostul aici.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: concerte, festivaluri si alte evenimente

Mesajde Daimon » Mar Iul 06, 2010 2:29 pm

INTERNATIONAL ROMANI FESTIVAL 2010

se tine tot la Timisoara, iar ca sa nu fie dubii, vorbesc despre IRAF !

mai multe detalii pe www.iraf.ro
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

silent disco la ciuc summer fest

Mesajde Daimon » Joi Iul 15, 2010 2:30 pm

ciuc summer fest ofera o gramada de chestii interesante.

una din cele mai tari chestii va fi seara de silent disco cu talvin singh. omul canta cam asa traveller
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

yann tiersen la bucuresti, silver church

Mesajde Daimon » Mie Iul 21, 2010 5:02 pm

Concert Yann Tiersen in Silver Church !
super tare, pe 9 decembrie. sper sa ajung.

detalii despre bilete si altecele aici
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

IPR - Rezistenta continua !

Mesajde Daimon » Mar Oct 19, 2010 2:18 pm

IMPLANT PENTRU REFUZ canta sambata 23 octombrie acasa, la Timisoara in Club Daos

Rezistenta Continua
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

project pitchfork si rabia sorda la darkwave fest 3

Mesajde Daimon » Mar Dec 07, 2010 5:22 pm

2011 incepe foarte bine pentru amatorii de electro si industrial, darkwave.ro fest aduce la editia a treia doua nume foarte tari: project pitchfork si rabia sorda.

acum vreo 4 ani nu imi iamginam ca as putea avea ocazia sa ii vad in romania. detalli pe darkwave.ro i
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori