Ce trupe canta numai pentru bani

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde djdiu » Mar Mai 14, 2002 4:52 pm

Dar daca stam si ne gindim la cat au luat inainte...
Si apoi o parte merg la impresar , inca 1 la casa de discuri, etc.
Dar sti cat i-a Akcent? Am auzit ca ia pina la 5ooo$ (!) :confused:
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

ironic!

Mesajde Zgubilici » Mar Mai 14, 2002 6:12 pm

tarifele sunt de 10 ori mai mici aproape la o trupa respectabila care face muzica de calitate!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mai 14, 2002 7:27 pm

cine p**a mea sa dea 5000 de coco pe akcent astia? pai nici holografu' sau treisudestu' nu au tarife d'astea.fiti bre,realisti.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Black Beauty » Mar Mai 14, 2002 10:32 pm

Initial trimis de darkshines


saracutza de tine ... :cry:
another lost soul...

Oricum, banuiesc ca subiectul asta nu a fost facut doar pt. impresiile voastre... fiecare are dreptul la propria opinie! fiecare are parerea lui personala! asa ca nu va ofticati daca nu sunt si ceilalti de aceeasi parere (no offence)... Din cate observ eu, sunteti convinsi (nu dau nume: cine se simte se simte) ca toti canta pt. bani... sa zicem ca o fi asa, dar fiecare are dreptul sa creada ce vrea... eu ii apar pe unii din motive personale... Sunteti liberi sa credeti ce vreti, dar nu le puteti impune altora sa fie de acord cu voi! clar? :a
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mar Mai 14, 2002 10:42 pm

pisicutzo , nu e vorba de impresiile noastre cand toata lumea(sau cel putin cei care au gust in materie de muzica) STIU SIGUR ca ax canta numai pt bani.
sau nu ti-e clar?

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Black Beauty » Mar Mai 14, 2002 10:44 pm

toti canta pe bani... e normal sa fie asa... daca ar canta pe gratis, ar fi chemati sa cante pana si la nunta, la botez, la diferite sarbatori, etc. am exagerat un pic, dar asta-i adevarul...
Sa canyi pt. bani e ceva normal... nimeni nu face nimic pe gratis! Sa canti numai pt bani e deja ceva ce nu ar trebui sa se intample!
Si referitor la Animal X, 3SE si Cristiana Raduta! Chiar credeti ca mesajul lor nu a ajuns nicaieri? Sa spunem ca au facut turneul asta doar ca sa se bage-n seama, dar totusi nimeni inaintea lor nu a luptat impotriva drogurilor! Asa ca nu fac totul DOAR pt bani! Iar cei mai sus mentionati sunt f. de treaba si le pasa si de ceilalti, nu numai de castigul lor personal!...;s ;j
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde Black Beauty » Mar Mai 14, 2002 10:48 pm

Initial trimis de darkshines
pisicutzo , nu e vorba de impresiile noastre cand toata lumea(sau cel putin cei care au gust in materie de muzica) STIU SIGUR ca ax canta numai pt bani.

CINE TE-A PACALIT? ;m imi pare rau ca ai ajuns la concluzia asta...GET LOST
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Mai 14, 2002 11:34 pm

Initial trimis de Pisica
a! Asa ca nu fac totul DOAR pt bani! Iar cei mai sus mentionati sunt f. de treaba si le pasa si de ceilalti, nu numai de castigul lor personal!...;s ;j



Nu k imi vine sa sparg moniotoru cu capul.E atat de greu de inteles ca scopul acestui asa-zis turneu anti-dor ge de fapr doar cresterea popularitatii celor mai sus mentionati?Cati drogati o sa vina la concerte?Shi daca o sa vina ce o sa inteleaga din scalambaielile shi play-backu de acolo?Eventulal or sa isi mareasca doza...nici macar turneu de prevenire nu poa sa fie ...k io nu cred k copii de 12-13 ani o sa se drogheze..shi daca o sa inceapa e tot din cauza muzicii shi a prestatiilor asa-zsilor lor "idoli"
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

justificari,baby cat!

Mesajde marian jan » Mie Mai 15, 2002 8:41 am

pisicuta scumpa,spune motive pt. care iti plac ax,3se si alte infectii clitorisiale.raspunde acuzatiilor noastre.nu mai spune ceva de genul "gusturile nu se discuta",pt. ca se cultiva!!

o sa iti spun niste chestii,niste trestii:normal ca orice trupa canta pt. bani,ca ei din asta traiesc.mama de ce se duce la serviciu?nu pt bani?normal.conteaza sa nu o faci numai pt asta.
cum se face ca astia de la 3se primesc bani ca sa isi petreaca o zi cu fanii?cum se face ca la concerte mult iubitele voastre dejectii de formatii bocal-instrumentale stau retrase in culise si nu stau cu fani?de cate ori au platit ei biletele fanilor si le-au facut cadou un concert exclusiv pt ei?
sunt decat 2-3 exemple,dupa ce raspunzi o sa iti mai dau si alte motive......pot sa vb asa pana maine, doamna fan a prostiei in romania.

:bleah: Animal X
:bleah: 3SudEst
:bleah: Akcentv
:bleah: DANCE
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Mie Mai 15, 2002 7:43 pm

Initial trimis de Pisica

GET LOST

wtf?i can't get lost cuz this is a free forum and i can post whatever and wherever i want :p

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Mai 15, 2002 7:47 pm

Initial trimis de Pisica
toti canta pe bani... e normal sa fie asa... daca ar canta pe gratis, ar fi chemati sa cante pana si la nunta, la botez, la diferite sarbatori, etc. am exagerat un pic, dar asta-i adevarul...
Sa canyi pt. bani e ceva normal... nimeni nu face nimic pe gratis! Sa canti numai pt bani e deja ceva ce nu ar trebui sa se intample!
Si referitor la Animal X, 3SE si Cristiana Raduta! Chiar credeti ca mesajul lor nu a ajuns nicaieri? Sa spunem ca au facut turneul asta doar ca sa se bage-n seama, dar totusi nimeni inaintea lor nu a luptat impotriva drogurilor! Asa ca nu fac totul DOAR pt bani! Iar cei mai sus mentionati sunt f. de treaba si le pasa si de ceilalti, nu numai de castigul lor personal!...;s ;j

fix in cur ii doare pe sponsorii acestui turneu ca berceniu' sau pantelimonu' sunt pline de drogati.fix in cur ii doare si pe trupetii sus amintiti.citeste cu atentie informatia despre turneu si ai sa afli ca este un minunat prilej de promovare si lansare a noului album 3se.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Black Beauty » Mie Mai 15, 2002 9:56 pm

Initial trimis de MiG29



Nu k imi vine sa sparg moniotoru cu capul.E atat de greu de inteles ca scopul acestui asa-zis turneu anti-dor ge de fapr doar cresterea popularitatii celor mai sus mentionati?Cati drogati o sa vina la concerte?Shi daca o sa vina ce o sa inteleaga din scalambaielile shi play-backu de acolo?Eventulal or sa isi mareasca doza...nici macar turneu de prevenire nu poa sa fie ...k io nu cred k copii de 12-13 ani o sa se drogheze..shi daca o sa inceapa e tot din cauza muzicii shi a prestatiilor asa-zsilor lor "idoli"

gresesti! oricine isi da seama ca dependentii de droguri nu pot face nimic! dar nu toti isi dau seama ca ceilalti care mai gandesc limpede ii pot ajuta! ce-i asa greu de inteles?
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde Black Beauty » Mie Mai 15, 2002 10:00 pm

Initial trimis de SOD

este un minunat prilej de promovare si lansare a noului album 3se.

si nu numai... iti recomand si tie acelasi lucru!
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Re: justificari,baby cat!

Mesajde Black Beauty » Mie Mai 15, 2002 10:03 pm

Initial trimis de popalin
pisicuta scumpa,spune motive pt. care iti plac ax,3se si alte infectii clitorisiale.raspunde acuzatiilor noastre.nu mai spune ceva de genul "gusturile nu se discuta",pt. ca se cultiva!!

o sa iti spun niste chestii,niste trestii:normal ca orice trupa canta pt. bani,ca ei din asta traiesc.mama de ce se duce la serviciu?nu pt bani?normal.conteaza sa nu o faci numai pt asta.
cum se face ca astia de la 3se primesc bani ca sa isi petreaca o zi cu fanii?cum se face ca la concerte mult iubitele voastre dejectii de formatii bocal-instrumentale stau retrase in culise si nu stau cu fani?de cate ori au platit ei biletele fanilor si le-au facut cadou un concert exclusiv pt ei?
sunt decat 2-3 exemple,dupa ce raspunzi o sa iti mai dau si alte motive......pot sa vb asa pana maine, doamna fan a prostiei in romania.

din cate observ eu, nu numai ca esti prost informat, dar ai si inteles gresit unele lucruri...:bleah:
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde Black Beauty » Mie Mai 15, 2002 10:05 pm

Initial trimis de darkshines

wtf?i can't get lost cuz this is a free forum and i can post whatever and wherever i want :p

inteleg sa poata posta oricine, dar aberatii cum sunt multe nu mi se pare normal... desi...(ma abtin)!
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mie Mai 15, 2002 10:08 pm

lumineaza-ma proasta idioata!
da explicatii!
ca nu va duce capu deloc!sunteti niste inculti inapti neadaptati!
da in pula mea argumente si zi de ce nu sunt bine informat!!!
prostii draq!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde darkshines » Mie Mai 15, 2002 10:22 pm

pisico , aberatii cumva de genul "animalx sunt cei mai tttaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrriiiiiiiii!" "omg,am stat la 3 metrii de hyena" "shoparla te iubeeeeeeeeeesssssssssccc" "laurentiu te implor suna-ma" :rolleyes:?
ai grija ce postezi pisico , ca poate iti iei un avertisment.
eu sunt de acord ca si tu ai dreptul la o parere dar nu mai categorisi mesaje logice drept aberatii doar fiindca incadreaza animalX in grupa formatiilor comerciale.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Black Beauty » Mie Mai 15, 2002 10:35 pm

Initial trimis de darkshines
pisico , aberatii cumva de genul "animalx sunt cei mai tttaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrriiiiiiiii!" "omg,am stat la 3 metrii de hyena" "shoparla te iubeeeeeeeeeesssssssssccc" "laurentiu te implor suna-ma" :rolleyes:?
ai grija ce postezi pisico , ca poate iti iei un avertisment.
eu sunt de acord ca si tu ai dreptul la o parere dar nu mai categorisi mesaje logice drept aberatii doar fiindca incadreaza animalX in grupa formatiilor comerciale.

ok! atunci imi iau adio de la subiectul asta... I'm sorry, eu n-am vrut sa supar pe nimeni...
=Crows bring the spring=
R.I.P.
Avatar utilizator
Black Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 293
Membru din: Mar Iul 31, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Mai 15, 2002 10:48 pm

Initial trimis de Pisica

si nu numai... iti recomand si tie acelasi lucru!

ce-mi recomanzi bre,sa-mi promovez albumu'?poate cu trupa "xxxx".vezi ce zici ca te faci de ocara.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Joi Mai 16, 2002 10:40 am

Initial trimis de djdiu
Dar daca stam si ne gindim la cat au luat inainte...
Si apoi o parte merg la impresar , inca 1 la casa de discuri, etc.
Dar sti cat i-a Akcent? Am auzit ca ia pina la 5ooo$ (!) :confused:



singura trupa ce au avut tarife piperate in perioada de glorie, au fost BUG Mafia. cine sunt a"ca"cent astia? ce draq puneti botu la toate tampeniile?

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Sep 14, 2002 7:47 pm

Manelishtii bineintzeles.
Atzi auzit ca Aditzu Zglavogul dat in Ma-sa ia 500 de milioane pe ora de manele?
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Sep 26, 2002 12:12 am

Ah ah ah... aproape toti canta pentru bani, dar cei pe care ii urasc cel mai mult:

- manelistii
-3SE, AnimalX, Cristiana Raduta. Cu 3SE inca ma mai impac, Mihai are voce, Viorel e simpatic, Laurentiu ma cam chinuie cu fata lui de copil retardat si toate trupele pe care le promoveaza. AnimalX efectiv ma dezgusta, mi-e si sila sa le scriu numele: cantece jalnice, voce zero, IQ zero. Cat despre Cristiana...mare dezamagire: o fata draguta, actrita nu chiar netalentata, dar iata ca (scuzati cacofonia si exprimarea neeleganta) curva care se ascunde in femeie iese la suprafata. Fata asta n-are nici o treaba cu muzica, nu are pic de voce ( Amor amor amoooor - si bunica canta mai frumos), in schimb se marita cu cine trebuie si scoate cel mai scump videoclip(35000$), asta in conditiile in care trupe ca Iris nu-si permit decat clipuri modeste
-in general trupele de dans... melodii simple, versuri idioate. Aici intra : Hi-Q, Candy, Cream, Alina Sorescu, Andrelele etc.
-Holograf-formatia asta nu era chiar rea, are vechime si cateva melodii remarcabile ( "Ochii tai" imi vine acum in minte), dar in ultimul timp au devenit tare comerciali, incercand sa stoarca cat mai multi bani cu cat mai putin efort
-Costi Ionita - se pare ca ar avea ceva talent, ca inainte canta Rock, dar vrand sa castige mai mult s-a pervertit

Sunt ft. multe, mi-e lene sa mai scriu, hai totusi sa dau si cateva contraexemple :
- Iris - 25 de ani de rock
-Sarmalele Reci - cateva melodii exceptionale: Violeta, MTV is my friend, Ana are mere si multe altele
-Vama Veche - uneori exagereaza prin patetism ( vezi introducerea de la Hotel Cismigiu sau piesa cu armata de pe primul album, am un lasus), dar au in general sunt ft. buni
- pe alocuri Vank, Zob, Directia 5 ( uneori ingrozitor de comerciali)
-Andra - fata asta e o revelatie, are o placere extraordinara de a canta si piesa cu luna e chiar draguta.
-Adriana- intra in aceeasi categorie cu Andra

Ar mai fi, dar deja m-am lungit prea mult.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Dum Sep 29, 2002 10:03 pm

-Ackent (o trupa care mie mi se pare extrem de proasta...Nu inteleg ce gasesc unele persoane la unii ca ei care se dau cu ruj ROSU si nici macar nu arata bine...)
-Blondy
-Sexxy
-Ro-mania(no comment)
-Simplu(Inspecial Tazman...Singurul 'normal' e Piticu da si el...)
-Cristina
-Andrea A.
-Andrea B.
si mai sunt...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Anterior

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron