Despre drepturile de autor

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Re: Despre drepturile de autor

Mesajde Autumn » Sâm Mar 12, 2011 9:05 pm

Stii ceva? Nu vreau sa ma mai cobor la nivelul tau de broasca. Ramai cu drepturile tale de autor, mars din calea mea.
Vreau link în semnătură!
Avatar utilizator
Autumn
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 28, 2011 11:26 pm

Re: Despre drepturile de autor

Mesajde Azetec » Sâm Mar 12, 2011 9:55 pm

Acum am inteles de ce se zice: Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.
Azetec
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Feb 17, 2011 1:02 am

Re: Despre drepturile de autor

Mesajde eliana » Sâm Mar 12, 2011 10:04 pm

Baieti, eu pot inchide acest thread, pana va calmati, dar ma tem ca e inutil.


Autumn, ai trei avertismente, la urmatorul primesti ban pe cel putin o saptamana.

Azetec, daca doresti o discutie civilizata, sfatul meu ar fi sa nu lasi discutiile de acest gen sa escaladeze. Mai ales cand exista evidente probleme de comunicare.

In alta ordine de idei, parerea mea e ca o banala conversatie despre un subiect aparent banal, duce la grave manifestari. NOi romanii nu stim sa dialogam cand suntem pe pozitii opuse.


Personal am opinii mai ample la categoria drepturi de autor, dar in cazul unor creatii originale, da sunt de parere ca munca omului trebuie sa fie respectata, si ca copyright-ul trebuie sa ii fie respectat cata vreme este in viata. :)
Pentru ca nu este usor sa muncesti si sa vina altcineva sa decida in locul tau ca rezultatele acelei munci trebuie sa fie gratuite. Si sa le publice pe internet.


Mai discutam, totusi.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Despre drepturile de autor

Mesajde Autumn » Sâm Mar 12, 2011 10:28 pm

Azetec scrie:Acum am inteles de ce se zice: Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.

E cat se poate de okay sa ma faci idiot. Eu am 3 avertismente, din cate inteleg, pentru un singur conflict. Iar tu, implicat in egala masura, pare-se ca poti face tot ce te taie capul. Nu are rost sa-ti mai raspund, nu am chef sa iau ban din cauza ta. (probabil asta se si asteapta)
Vreau link în semnătură!
Avatar utilizator
Autumn
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 28, 2011 11:26 pm

Re: Despre drepturile de autor

Mesajde eliana » Dum Mar 13, 2011 1:21 am

Autumn, nu iti da nimeni ban, daca nu o meriti pe bune. Avem o intreaga sectiune unde oamenii pot sa se duca sa se injure reciproc, se numeste "Curtea Zmeilor".


In mod pur teoretic, tu ai primit warn doar pentru ca disputa a degenerat.

As dori sa fie clar, ca nu tin partea nimanui. Insa nu e deloc placut sa ma cheme moderatorul sambata seara, sa fac ordine pe forumul de muzica, unde doi oameni in toata firea se joaca de-a hotii si vardistii. Recunoaste si tu ca discutia asta se putea purta mult mai civilizat.

Poftim, Autumn. Minge in teren. Discuta cu mine, si iti raspund in cel mai politicos mod posibil. Una din minunatiile de reguli ale acestui forum e ca pe mine ma poti provoca la infinit, si nu patesti nimic. Cel mai rau lucru care ti se poate intampla, daca abuzezi de regulile casei, e sa fii restrictionat pe Curtea Zmeilor. Aici nu exista BAN definitiv. :)
Pe de alta parte, sunt greu de enervat.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Despre drepturile de autor

Mesajde Autumn » Dum Mar 13, 2011 1:01 pm

Il invit pe Azetec aici. :hatoff
Vreau link în semnătură!
Avatar utilizator
Autumn
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 28, 2011 11:26 pm

Re: Despre drepturile de autor

Mesajde kant emir » Dum Mar 13, 2011 11:40 pm

Topicul se inchide o vreme, pentru ca n-are cine cu cine sa discute, iar ciorovaiala nu se primeste.

Azetec, nu-mi mai trimite PM ca nu pot (naiba stie din ce motiv!) sa-ti raspund pe aceeasi cale, si nici sa public mesajul trau ca sa pot raspunde punctual nu merge. Insa, pe scurt, pot sa-ti spun asa: l-ai provocat pe Autumn, ti-ai permis familiaritati nesolicitate, ai sugerat/afirmat ca e prost si ca are pareri tampite si ca suna imbecil, l-ai numit taran (nu mai vorbim si de pacatele lui, ca el a primit deja trei avertismente!) si scrii analfabet si agasant; ai raportat la eliana si ai primit solutie regulamentara, dar nu te-a multumit, asa ca ai venit si la mine (pe privat) sa-l reclami pe Autumn ca e rau si pe eliana ca e incapabila sa solutioneze conflictul.

Prin urmare, ai ban trei zile pentru necunoasterea/nerespectarea regulamentului (in principal activitatea generatoare de conflict e problema, nu problemele de judecata sau de scriere), dupa care te invit sa-ti scrii la vedere plangerile, la locul potrivit.


In egala masura va primi restrictionare si Autumn, pentru multumirea tuturor si ca sa nu ramana nedreptatit (iar pentru ca cearta voastra nu are sanse sa intereseze pe cineva, o sa se stearga si scrisul urat de pe topicul de la zmei; doar daca se baga si Azetec mai ramane acolo, daca nu, se sterge de tot).
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori