Despre magazine online gen iTunes

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Despre magazine online gen iTunes

Mesajde Azetec » Joi Feb 17, 2011 1:13 am

Ma intereseaza sa stiu daca exista artisti independenti romani care au reusit sa-si vanda muzica lor prin iTunes ?
Eventual daca cineva de pe acest forum are muzica pe iTunes sa ne explice si noua care sunt procedurile de urmat pentru a putea vinde muzica prin acest magazin online ?

Si daca cunoasteti din experienta si alte magazine online la fel de bune prin care se poate vinde muzica ca si artist independent ? Ma refer la cineva care deja isi vinde muzica prin acel magazin.
Azetec
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Feb 17, 2011 1:02 am

Re: Despre magazine online gen iTunes

Mesajde danicsx » Joi Mar 10, 2011 5:48 pm

Asta nu merge la noi in tara. Tot romanu isi ia muzica dupa net gratis. Nu plateste el 1$ sau 2$ pe o melodie. In schimb in afara unde si politica fata de piraterie e pusa mai bine la punct se cumpara la greu dupa iTunes. Toata lumea are un iPad sau chestii de genul asta si isi iau muzica astfel.
danicsx
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Mar Mar 01, 2011 3:58 pm
Localitate: bucuresti

Re: Despre magazine online gen iTunes

Mesajde eliana » Sâm Mar 12, 2011 10:14 pm

Daca gaseste cumparatori din afara, desigur. In Romania inca nu stam asa de bine cu cardurile, sau cu obiceiul de a plati online. :)
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Despre magazine online gen iTunes

Mesajde AnduXX » Mie Oct 31, 2012 6:25 pm

Sunt de acord cu cei dinaintea mea. In Romania nu cumpara nimeni muzica. In rpimul rand pt ca putini si-ar permite, si intr-al doilea pentru ca oricum e gratis, si toata lumea o ia de pe torrente!
Avatar utilizator
AnduXX
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 30, 2012 11:47 pm
Localitate: arad

Re: Despre magazine online gen iTunes

Mesajde eliana » Lun Noi 19, 2012 11:58 am

Multzam fain pentru acord, :D

Insa si la noi deja au fost operate arestari, si au fost oameni judecati pentru diverse chestii luate de pe net. Vom trai si vom vedea!
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 4 vizitatori