N&d

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Cine credeti voi ca are cea mai buna voce feminina : Delia (N&D) sau Dana (N&D)

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Apr 24, 2002 10:19 am

Delia
5
56%
Dana
4
44%
 
Voturi totale : 9

N&d

Mesajde uzi » Mie Apr 10, 2002 10:16 am

Cum vi se pare aceasta formatie ? Mie imi place foarte mult, dar cred ca daca nu ar fi fost Delia nu as fi auzit de formatia asta in veci. Astept raspunsurile voastre !
Avatar utilizator
uzi
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Apr 09, 2002 11:00 pm

Mesajde Aburila » Mie Apr 10, 2002 10:22 pm

Eu n-am votat inca ca nu inteleg care Dana. Cumva confunzi cu Double D? E foarte posibil. Ia zi-ne si noua mai multe detalii.
Fan al muzicii bune de orice gen
Aburila
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:58 pm
Localitate: Romania

La Sondajul de mai sus......

Mesajde uzi » Joi Apr 11, 2002 7:39 am

.......Vorbeam de Dana de la Hi-Q si Delia de la N&D
Avatar utilizator
uzi
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Apr 09, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Joi Apr 11, 2002 11:32 am

dana e in top dar shi delia are voce destul de cool...am auzit-o cantand live de cateva ori...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Re: La Sondajul de mai sus......

Mesajde Aburila » Joi Apr 11, 2002 9:43 pm

Initial trimis de uzi
.......Vorbeam de Dana de la Hi-Q si Delia de la N&D


Ma gandeam eu ca despre asta e vorba dar titlul subiectului tau arata cam asa: "Cine credeti voi ca are cea mai buna voce feminina : Delia (N&) sau Dana (N&)"
De asta eram cam derutat.
Fan al muzicii bune de orice gen
Aburila
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:58 pm
Localitate: Romania

Re: N&d

Mesajde garcia » Lun Apr 15, 2002 9:42 pm

da ai foarte mare dreptate daca nu ar fi fost Delia poate ca nu ar fi existat acesta formatie.
dar si Nick are un rol unportant in aceasta formatie.
garcia
 

Re: Re: N&d

Mesajde Aburila » Lun Apr 15, 2002 11:09 pm

Initial trimis de garcia
da ai foarte mare dreptate daca nu ar fi fost Delia poate ca nu ar fi existat acesta formatie.
dar si Nick are un rol unportant in aceasta formatie.

Aici trebuie sa te contrazic si sa-ti spun ca Nick a facut formatia. El a cautat prin liceele bucurestene o voce feminina. Deci as putea spune ca: daca nu ar fi fost Nick poate ca nu ar fi existat aceasta formatie.
Fan al muzicii bune de orice gen
Aburila
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:58 pm
Localitate: Romania

Mesajde djdiu » Mar Apr 16, 2002 4:14 pm

mdaaa , am citit undeva ca Delia face playback cu precipitatii . h3h3h3. are dreptate ala` care o zis-o. Am vb cu un prieten care a fost la un concert n&d , si mi-a confirmat acest lucru!
Cred ca aia de la hi-q are voce mai buna
Dar oricum vocile sunt filtrate prin calculator , si prin urmare ...
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde darkshines » Mar Apr 16, 2002 7:59 pm

delia e fiica profei cor de la versioara mea de la scoala si am avut ocazia sa o ascult cum solfegia . are voce bunicica dar playback tot face ca oboseste in concerte live :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

mare e grardina ta,Doamne!

Mesajde marian jan » Dum Mai 12, 2002 8:42 am

cum sa va placa n&d,mah?
canta ratatu' ala de iti vine sa iti omori vecinii:),au niste texte de cacat....ma rog,poate are aia voce,da' daca playbacku' e in floare,ce sa faci?pei ce,voi ascultati pe oricine are voce?

:bleah::bleah::bleah::bleah::bleah::bleah:
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 12, 2002 9:16 am

N&D e un exemplu de muzica de iritat urechile! Ala mare si blond isi atarna kilograme de lanturi la gat, isi gaureste sprancene, si atat. Rolul lui in formatie e nul, cu toate ca o fi fost el fondatorul.
La Hi-Q muzica e un picutz mai sus, nu de ajuns de sus ca sa fie pe ultimele locuri de muzica de calitate.
Am avut ocazia sa le vad pe ambele domnisoare care fac subiectul acestui thread, ambele au voce superba si daca despre Delia (alias Diana :p ) pot sa spun ca muzica pentru ea nu va putea fi niciodata mai evoluata, despre Dana am o parere destul de bine, am discutat destul de serios cu ea si am ajuns sa o admir pentru felul de a gandi, a recunoscut ca muzica pe care o canta nu i se potriveste dar "cum as putea sa renunt la a face atata lume fericita pentru simplul moft de a face ce imi place mie".
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Lun Mai 13, 2002 12:54 am

Doamne, ce am ajuns sa scriu....

Dana de la HIQ mi se pare o gaina fitoasa si atat. Motiv pentru care nu mai reusesc sa imi dau seama daca are sau nu voce. Dar,mi se pare ca nu iti trebuie mare talent sa canti ce canta ea acolo.
Cat despre N&D... Ala e penibil, saracul, ma afce sa rad de fiecare data cand il vad. (Ce fata avea cand era cu tepi.. :hehe:... IAr acum cu fazele astea de hiphoper ma da pe spate... )... Revenind... E prost, dar el face muzica, versurile etc. Ca Delia poate sa cante cu vocea, dar nu o ajuta capul, mi se pare destul de just.
N&D per ansamblu mi se pare una dintre trupele care nu deranjeaza in penibilul lor... Nu as asculta eu niciodata, dar nici nu ma face sa vars... Iar daca amandoi au habar de muzica, cred ca e mai de bun simt decat sa fii paralel si sa-ti faca duta textele, iar tu sa dansezi...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Lun Mai 13, 2002 11:43 am

La faza cu N&D nu deranjeaza nu sunt de acord, cu ce sunt ei mai speciali decat restul?
Cat despre Dana, repet, chiar e o tipa ok, numai ca postura in care se gaseste nu o avantajeaza deloc si arunca si o pata neagra asupra personalitatii ei!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Bagheera » Lun Mai 13, 2002 12:55 pm

Pe mine la N&D ma impresioneaza "Muschiulet" ala (mi-e scarba) sa-i spun numele care sufera pe scena de parca e cel putin 2pac. Si fetita aia... dau tv mai incet sa nu intre in rezonanta casa sa mi se mai sparga si vreun pahar sau altceva..
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

! !

Mesajde marian jan » Lun Mai 13, 2002 4:02 pm

baaa,tu te iei de 2PAC?

:) :) :)
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Kryszti » Lun Mai 13, 2002 5:02 pm

Initial trimis de Zgubilici
La faza cu N&D nu deranjeaza nu sunt de acord, cu ce sunt ei mai speciali decat restul?
Cat despre Dana, repet, chiar e o tipa ok, numai ca postura in care se gaseste nu o avantajeaza deloc si arunca si o pata neagra asupra personalitatii ei!


Mi se par mai putin vulgari si mai conteaza faptul ca stiu muzica atunci cand ii judec.
Am spus nu-mi place, dar nu sunt pe lista neagra.
Cat despre hiq... Nimic nu ma va convinge
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Lun Mai 13, 2002 5:41 pm

pai exact ca si la hi-q, or fi stiind ei muzica dar nu o arata, asa ca nu vad de ce ar trebui sa-i apreciem pentru asta.
cica n&d era initial nnd, adica Nick Nicu si Dan hehe:
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde djdiu » Mar Mai 14, 2002 5:06 pm

Initial trimis de Zgubilici
N&D e un exemplu de muzica de iritat urechile! Ala mare si blond isi atarna kilograme de lanturi la gat, isi gaureste sprancene, si atat. Rolul lui in formatie e nul, cu toate ca o fi fost el fondatorul.
La Hi-Q muzica e un picutz mai sus, nu de ajuns de sus ca sa fie pe ultimele locuri de muzica de calitate.
Am avut ocazia sa le vad pe ambele domnisoare care fac subiectul acestui thread, ambele au voce superba si daca despre Delia (alias Diana :p ) pot sa spun ca muzica pentru ea nu va putea fi niciodata mai evoluata, despre Dana am o parere destul de bine, am discutat destul de serios cu ea si am ajuns sa o admir pentru felul de a gandi, a recunoscut ca muzica pe care o canta nu i se potriveste dar "cum as putea sa renunt la a face atata lume fericita pentru simplul moft de a face ce imi place mie".


Cam asta zice si mama mea. Dar de ce crezi ca e blond?Ala ii cameleon :) . nnd ...pe atunci cand aveau numele asta cantau hip-hop , nu ? :confused:
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde sly » Vin Mai 17, 2002 7:21 pm

eu cred ca daca ar canta hip-hop nick ar avea un ff mare succes!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 18, 2002 1:19 am

Io cred k daka Nick ala ar canta muzica bisericeasca romania ar fii declarat stat ateu...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Sâm Mai 18, 2002 7:05 am

Daca Nick ar canta. tot mare papagal ar fi.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

...mda....

Mesajde marian jan » Sâm Mai 18, 2002 1:27 pm

Initial trimis de sly
eu cred ca daca ar canta hip-hop nick ar avea un ff mare succes!



sly, tu cate piese hip-hop ai ascultat pana acum?poate ai ascultat doar rimaru cu guta si zici ca ala e hip-hop....fratioare, nu mai vorbi daca nu stii...ca rade lumea de tine.ala nici femeie de serviciu nu l-as angaja...e prost rau frate.
ASA CA DUPA CE MAI ASCULTI CEVA HIP-HOP,MAI DA UN POST AICI,FRAIERE!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori