Trupe noi de rock... pareri...

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Care va place cel mai mult...

AB 4
2
13%
Luna Amara
2
13%
Sport Sangeros 3
0
Niciun vot
Iedera
1
7%
Verso
1
7%
Omul cu Sobolani
4
27%
Los Embecilos
0
Niciun vot
Tapinarii
0
Niciun vot
Destin Balcanic
2
13%
Simon
0
Niciun vot
Coma
2
13%
altele...
1
7%
 
Voturi totale : 15

Trupe noide rock... pareri...

Mesajde Kryszti » Sâm Mai 04, 2002 2:31 am

Hai mai, ziceti ce parere aveti despre noul val?
(vdv si ipr le-am considerat trupe cu statye vechi)
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 04, 2002 4:11 am

Kryszti cred ca era mai potrivit sa faci pe Rock sondajul asta.

Din ce ai listat tu acolo prefer Luna amara, de departe. Promit mult baietii astia. Omul cu sobolani nu sunt asa noi. Canta si ei de ceva timp totusi.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Sâm Mai 04, 2002 1:09 pm

(am vrut sa voteze si altii decat publicul tipic de rock. De exemplu deedee asculta ab4... Cine ar fi crezut?!... Adica sa voteze si cei care nu intra pe rock).


Mie, in afara de sport sangeros 3 imi plac toate, dar cu un plus pt. luna amara si destin balcanic. Din solidaritate, votul meu merge la a doua.
Cat despre omul cu sobolani... cam ai dreptate, dar e inca cotata ca trupa noua... Adica inca semi-underground.
A! Si am uitat optiunile "Coma" si "altele". Ma ajuti? Adica ori sa stergi Omul cu sobolani si sa pui altele, ori pui si coma si altele (la alegerea ta).
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Kryszti » Sâm Mai 04, 2002 1:10 pm

Initial trimis de Aliosha
Din ce ai listat tu acolo prefer Luna amara, de departe


Ai uitat sa faci click!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 04, 2002 3:34 pm

Gata am pus in sondaj Coma si "altele". Am dat si click. :p
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Mar Mai 07, 2002 10:39 pm

Simon mi se pare cam nepotrivita pentru sondajul asta, adica in principiu e vorba de o singura formatie, nu de o trupa, plus ca nu e inca foarte cunoscuta, asa ca pentru cine nu a auzit de Simon, intrati la http://www.simons.go.ro ascultati melodiile si o sa va lamuriti.
imi place muzica ei dar nu cred ca e potrivita in sondaj (repet).
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Mie Mai 08, 2002 8:11 pm

intr-o seara am dat din greseala pe atomic si am avut ocazia sa ascult o melodie a baietilor de la coma.mi s-a parut buna si de-aia i-am votat.pacat ca nu mai tin minte numele melodiei :confused: :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde dyane » Joi Mai 09, 2002 12:25 am

OcS imi place cel mai mult din astea. Recunosc; Luna Amara nu stiu cum suna. Ab4 imi place destul de mult.
Nu-mi place de loc sport sangeros si cu atat mai putin coma, care este doar o imitatie ieftina.
The show must go on!
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Kryszti » Joi Mai 09, 2002 12:40 am

Initial trimis de Zgubilici
Simon mi se pare cam nepotrivita pentru sondajul asta, adica in principiu e vorba de o singura formatie, nu de o trupa, plus ca nu e inca foarte cunoscuta, asa ca pentru cine nu a auzit de Simon, intrati la http://www.simons.go.ro ascultati melodiile si o sa va lamuriti.
imi place muzica ei dar nu cred ca e potrivita in sondaj (repet).


Simon: Cunoscuta-necunoscuta... Eu zic ca vine destul de tare din urma. Eu zic ca e rock totusi, desi dam din nou in discutia cu ce e rock si cenu, care nu cred ca ajunge nicaieri. Clar ca pare dubios sa alaturi simon celor de la coma, dar eu cred ca trupele din sondaj sau o parte a lor ar trebui sa fie alea care peste cativa ani o sa fie cotate ca "etalon" pt. muzica rock. (chiar daca multe nu sunt pe gustul meu).
In plus, sondajul e irelevant oricum, dar eram curios sa aflu pareri...

(sper ca n-am fost prea incoerent, dar mi se arde mancarea pe foc :)) )
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde cristane » Joi Mai 09, 2002 3:23 pm

Majoritatea trupelor de pe lista sint bune sau foarte bune. Cu un plus pentru OCS si Iedera. Luna Amara si Destin Balcanic sint la inceput, nu stiu decit citeva piese, dar imi plac toate. Pe Simon nu am auzit-o inca, desi stiu de siteul ei de multa vreme, pur si simplu nu am apucat pina acum sa ascult nimic de la ea. Coma are potential si poate progresa, desi primul album este reusit. Cred ca singurii de pe lista pe care ii stiu si care chiar nu imi plac sint SS3. Slabi, foarte slabi...
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Kryszti » Joi Mai 09, 2002 6:04 pm

Ma surprinde ce aprecieri putine are ab4
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Joi Mai 09, 2002 8:52 pm

Initial trimis de cristane
Majoritatea trupelor de pe lista sint bune sau foarte bune. Cu un plus pentru OCS si Iedera. Luna Amara si Destin Balcanic sint la inceput, nu stiu decit citeva piese, dar imi plac toate. Pe Simon nu am auzit-o inca, desi stiu de siteul ei de multa vreme, pur si simplu nu am apucat pina acum sa ascult nimic de la ea. Coma are potential si poate progresa, desi primul album este reusit. Cred ca singurii de pe lista pe care ii stiu si care chiar nu imi plac sint SS3. Slabi, foarte slabi...


Pana la urma Sportul nu canta pentru aprecieri, ca sa urce in top-uri sau ca sa fascineze publicul, pur si simplu fac ce le sta in fire - misto.
La inceput a fost haios, a doua oara la fel dar ajungi sa te plictisesti de abordarea asta.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Vin Mai 10, 2002 12:01 am

Initial trimis de Zgubilici
La inceput a fost haios, a doua oara la fel dar ajungi sa te plictisesti de abordarea asta.


Cam asta e si parerea mea. Mi se pare ca rockul romanesc incepe se exagereze cu mistourile la adresa danceului. O faci o data, de 2, de 3 ori, dar fiecare trupa are 2-3 piese pe tema asta (generoasa de altfel). Adica a ajuns banal, ca te iubesc/te doresc; pt.mine, cel putin...
In minte imi vine omu cu sobolani, care putea mai mult din punctul meu de vedere... Ultimul single NU IMI PLACE DELOC, desi sunt mort dupa albumele vechi.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Vin Mai 10, 2002 5:58 am

Pentru a mari cantitatea de informatii cu privire la nominalizatii pentru "Rockerii de aur", spune-ti si voi care cum mai stiti de formatii precum Los Embecilos, Verso, etc.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Vin Mai 10, 2002 11:33 am

Si io votez OCS, desi nici mie nu-mi place ultimul single. Sa vedem albumul. Luna Amara tot aud aprecieri da nu stiu. Iedera imi mai place... sa zic si Tapinarii...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Zgubilici » Vin Mai 10, 2002 12:16 pm

Tot pe OCS am mizat si eu, "Mainile sus!" se vrea a fi o parodie la celebrul "Mainile sus!" am ascultat ceva piese noi la mobilizare si daca o parte nu m-au impresionat foarte tare, a fost de ajuns o singura piesa sa ma dea gata "In lumina" pe care la concert i-au dedicat-o lui Layne Staley. Albumul apare cu o tipa imbracat numai in blugi pe coperta!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Vin Mai 10, 2002 7:24 pm

Initial trimis de Zgubilici
Pentru a mari cantitatea de informatii cu privire la nominalizatii pentru "Rockerii de aur", spune-ti si voi care cum mai stiti de formatii precum Los Embecilos, Verso, etc.



Ce noutati stiu eu:

Verso a reziliat contractul cu Nova Music si a inregistrat acasa un nou demo pt. al doilea album. Vreo 3 piese noi sunt despre fotbal, dintre care "Divizia BlAt' seamana cu Vita de vie mult. In rest, un stil ceva mai rock decat primul album de balade...

De Los Embecilos h-abar n-am nimic nou.

Tapinarii stiu ca pregatesc si ei al doilea album, dar nu e nimic sigur.

Destin Balcanic pregateste un concert in aer liber pt. sfarsitul lunii mai si va filma la o piesa ceva mai rea decat ce au scos pana acum: "Lacrimi in iarba" (o alta inregistrare decat cea actuala)
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron