A venit vara!!

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

MODA VERII

Te iubesc / te doresc
2
20%
La mare / la soare
4
40%
Drogurile nu te ajuta
3
30%
Altceva si mai misto (scriu acum sa aflati si voi)
1
10%
 
Voturi totale : 10

A venit vara!!

Mesajde Kryszti » Sâm Mai 18, 2002 9:16 am

Ca orice vara de bun simt, cred ca trebuie sa ne streseze un anume tipar de cantece, ca altfel nu se poate...

Eu remarc o noua directie: cantecele antidrog. Dom'le, cine nu face piese antidrog, nu e artist... Asta zic eu ca e moda.

Dar astept pareri... Am facut si un sonda jpe tema asta
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde darkshines » Sâm Mai 18, 2002 4:38 pm

nu , o vara in romania nu e niciodata completa fara smecherasi in masini din care se aud melodii [ date la max desigur , sa stie poporu cat prost gust au ] cu fete in bikini sau cum e la mare .

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Guppy » Sâm Mai 18, 2002 5:32 pm

Mda ... si cam ce ai dori matale sa se asculte vara asta? :rolleyes:

Unii vor sa se simta bine, vin concedii, vacante & stuff, pentru cea mai placuta perioada a anului... optimism si voie buna. Cel putin eu asta imi doresc. Ai vrea sa asculti melodii despre viata grea, ura, drogurile te ajuta, intuneric, life sax, vine iarna/esti bolnav pe versurile lui nea' cu cosciugele de plumb ? :D :rolleyes:

Ciudat mai esti...
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde djdiu » Sâm Mai 18, 2002 5:32 pm

si daca tot vorbim de droguri ati vazut videoclipul lui JoJo. Acum cativa ani era la o emisiune de copii , cu totul roz si acum o trecut la Playboy si la droguri. Ce schimbare de mentalitate....sau cam asa ceva. :)
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde alina » Sâm Mai 18, 2002 10:45 pm

pe mine ma streseaza alea cu la mare la soare sorin danescu de la vdv zicea f bine intr-un interviu :'ce s-ar face romanii daca n-are rima mare cu soare' :con: good point!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Mai 19, 2002 12:28 am

Io ce pot sa mai zic k la vara o sa fie litoralu pin de moldoveni shi o sa urle maneaua la toate bombele shi al teresele alea mai da luxe o sa fie ori dance romanesc or latino shi seara haus...asa k deja incep sa ma stresez mai ales cand vad shi palmierii aia...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 3:18 am

Guppy, iar trebuie sa iti explic lucrurile elementare?
Ciudat esti tu, ca singurul lucru pe care il faci este sa respiri... Atat! Si culmea, ai senzatia ca te bucuri de fiecare clipa... Tu respiri, gupy, respiri!!!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

La mare/La soare

Mesajde Vizitator » Dum Mai 19, 2002 3:20 am

Io vreau sa-mi arat funduletzu pe plaja la baietzii adevaratzi, numa. E timpu sa ne eliberam, si sa ascultam Andre.
CA vara asta plec la mare singura, nu mai am nevoie de parintzi, VREAU sa fiu libera !!!
Vizitator
 

Draga Krysti

Mesajde Vizitator » Dum Mai 19, 2002 3:34 am

Referitor la manele, Adrian shtie cum sa vrajeasca o femeie. Cand o sa ai shi tu o mashina ca a lui shi banii shi casele lui o sa faca plopu pere. I zi Krysti, tu ce asculti cand eshti fericit, cand vrei sa dansezi, sa te bucuri de vara, de viata ? Cumva rock ? :-))))))
Vizitator
 

Mesajde Guppy » Dum Mai 19, 2002 3:36 am

Initial trimis de Kryszti
Atat! Si culmea, ai senzatia ca te bucuri de fiecare clipa... Tu respiri, gupy, respiri!!!


Acum mai esti si stresat... :o Vezi ca face rau la inima.
Grea e viata pentru unii... Enjoy life bre, ca e scurta ...
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 19, 2002 8:30 am

Cum Adrian Copilu Minune parca a mai intrat in umbra uite ce pronostic dau eu:
vara asta o sa fie house la greu! nu o sa fie house a la Dj Vasile dar o sa fie si mai combini si cu ramasite de vara trecuta de dance cu influente si astfel rezulta ceva asemanator cu "Future sound of Guta".
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Guppy » Dum Mai 19, 2002 12:14 pm

Krysty, ia exemplu de la Zgubilici.. desi paremi-se ca aveti aceleasi opinii despre muzica, poate veni cu un mesaj decent in care lasa dreptul la opinie si celor care prefera alte genuri.

FSOG ... e cumva pe genul Future Sound Of London? (heh, tema pentru acasa la barfe onlain..) .

Vad vara asta se poarta si versurile tembelistice/ funny spre disperarea unora :p ...

Sa exemplificam cu : Plus2 - Dau la pompa (si videoclipul e remarcabil :o ) sau Ca$$a Locco - Goanga .
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 19, 2002 12:20 pm

Future sound of Guta nu are nici o tangenta cu Future sound of London, pur si simplu e un beat cu niste tambale si cu "artistul nostru de aur" prestand guitaturi de porc. Nu recomand spre ascultare.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 12:40 pm

XZzbit: Daca vreau sa ma simt bine cand ascult muzica "vesela", ascult Verso, Aerosmith, Sarmale Reci, Bon Jovi... Chestii d'astea. Ele exista, doar ca cei fara minte nu le cauta... n-au cum sa le gaseasca... Pe atomic nu merge asa ceva.
De dansat: "Muzica decenta de dans">> INXS, DM, REM, '60 etc.
Eu nu ma bucur de viata, am trecut de stadiula ala.

Gupy: Nu ma face sa ma repet, urasc asta...
Cred ca cei care au alte preferinte au avut prea mult dreptul la opinie :hehe: ... Serios, e aberant sa latri intr-una "eu sunt fericit(a) si e super". Muizca e chiar ceva serios, gupy!

Cum sa te fac eu sa intelegi? Te pricepi la film? E diferenta dintre Pulp Fiction si Paloma; pur si simplu nu poti sa spui la nesfarsit "ma relaxeaza paloma". Cateodata vrei mai mult.
Sau in stiinta: Nu e acelasi lucru Einstein si Hrancu (care dupa 3 beri a ajuns la concluzia ca op sa fie cutremurul letal).
Nu-i tot una filosofia lui Heidegger sau Sartre si Sandra Brown sau Andrea Alpin :)
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde MissBugMafia » Dum Mai 19, 2002 1:01 pm

Initial trimis de Zgubilici
Future sound of Guta nu are nici o tangenta cu Future sound of London, pur si simplu e un beat cu niste tambale si cu "artistul nostru de aur" prestand guitaturi de porc. Nu recomand spre ascultare.
:D
:o "guitaturi de porc" ;)
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Guppy » Dum Mai 19, 2002 1:16 pm

Initial trimis de Kryszti
Serios, e aberant sa latri intr-una "eu sunt fericit(a) si e super". Muizca e chiar ceva serios, gupy!


O fi ceva serios pentru unii. E opinia ta si o respect, foloseste-te de muzica asa cum crezi tu ca-i mai bine. Eu n-am timp/chef sa iau muzica in serios, asa ca ma multumesc doar cu partea sa sonora, care, daca imi gadila cum trebuie retina urechii ;) , e suficient. Ce o fi atat de complicat sa intelegi ca pentru unii muzica nu-i decat un produs de entertainment... Cu atat mai putin consider cantaretii ca eventuale modele, idoli, etc (vezi threadul tau de pe animalx..). Modelele, hrana pt suflet etc la care tot faci referire, le caut in alta parte si cu asta basta.

Un singur lucru iti cer si anume sa nu sustii ca daca preferintele mele muzicale nu coincid cu ale tale stau mai prost la capitolul intelectual ... sau ca, asa cum zice semnatura ta reprezint "Un popor detergent incuiat in televizor" (apropo, n-am televizor, n-am timp de el si nici nu ma intereseaza).

Si cu asta cred ca mi-am pierdut deja prea mult timpul pe subiectul asta, macar de s-ar alege ceva din tot ce am incercat sa spun...
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: La mare/La soare

Mesajde MiG29 » Dum Mai 19, 2002 1:49 pm

Initial trimis de xzibit2002
Io vreau sa-mi arat funduletzu pe plaja la baietzii adevaratzi, numa. E timpu sa ne eliberam, si sa ascultam Andre.
CA vara asta plec la mare singura, nu mai am nevoie de parintzi, VREAU sa fiu libera !!!


Unii oameni ie pur-shi-simplu hopeless....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

xzibit

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 19, 2002 2:33 pm

Hai ca pe asta n'am mai auzit-o. Atat de persecutata ma simt acasa la mine incat ma descarc ascultand Andre. Probabil ca esti pedepsita pentru asta, mare dreptate au parintii tai!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 4:29 pm

Initial trimis de Guppy
timp de el si nici nu ma intereseaza).

Si cu asta cred ca mi-am pierdut deja prea mult timpul pe subiectul asta, macar de s-ar alege ceva din tot ce am incercat sa spun...


Discutia asta nu duce nicaieri... Te incapatanezi sa nu intelegi!

Si daca as crede eu ca faci parte dintr-un popor detergent, ce?!... I'm just a man, with just a fukin' life philosophy...

Oricum se pare ca nu o sa ajungem absolut de loc la un numitor aproximativ comun asa ca propun sa nu ne mai "intepam"... Ultimul lucru pe care il mai zic pe tema asta e ca nu poti sa faci o pasiune pt. o distractie, intelegi? Nu faci site-uri despre mancarea preferata, nu discuti pe forum despre cat de buni sunt cartofii prajiti exact 347 secunde in ulei la 175 grade, intelegi?

Deci, ce incerc eu sa spun din noiembrie si voi sustine pana cand cineva imi va explica contrariul este ca:
Va mintiti putin cand cautati argumente pentru care va place muzica goala (fara instrumente, mesaj etc). Pur si simplu va e frica de ce ati putea descoperi in ceva serios. Si dupa cum spuneam, traiti doar pt a respira in ideea de a nu pati nimic! Si asta numesti tu "traiesc clipa" (am evitat pericolul unei vieti complexe). Muzica de dans este "o jignire la adresa ideii de muzica" [ (c) Zgubilici ] si este un instrument de spalat creierul.

Daca ai ceva de comentat, astept; daca nu, Toate bune, Gupy! Vezi sa nu te sperie ideea ca zoofil x vorbeste despre altceva decat iubire in aberatia cu antidrogu'...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Guppy » Dum Mai 19, 2002 7:17 pm

Initial trimis de Guppy
macar de s-ar alege ceva din tot ce am incercat sa spun

Heh, sunt naiv.

Initial trimis de Kryszti
Pur si simplu va e frica de ce ati putea descoperi in ceva serios. Si dupa cum spuneam, traiti doar pt a respira in ideea de a nu pati nimic! Si asta numesti tu "traiesc clipa"


Sa stii ca am patit multe si am descoperit multe lucruri pe care tu le-ai pune in categoria "ceva serios", multe nu ti le-as dori vreodata... Sunt satul de asa ceva si muzica e ultimul loc in care as dori sa le mai gasesc. De asta ziceam ca ti-ar ajuta sa fii mai tolerant cu parerile celor din jurul tau si sa .. enjoy life.

Zici "zoofil x" - rezulta ca respectul pt. preferintele altora de care vorbeam nu este posibil. Ok. No problem. So what? Ma duc sa-mi spal creerul cu niste Candy. :rulz:

Apropo, tu chiar esti convins ca fanii HIQ, AnimalX, etc ar trebui sa asculte la varsta lor "Muzica decenta de dans">> INXS, DM, REM, '60 ?

Daca vrei trairi intense, lasa-i in pace pe ei (ai victoria asigurata la orice discutie) si intra pe forumul BUG sa le explici fanilor formatiei anumite lucruri, daca te tine. :o

Toate bune, Gupy!


Toate bune.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 9:25 pm

Chiar nu ma inspira o discutie despre bug mafia. Nu am o parere clara despre trupa asta.

Cat despre DM, inxs... Vrei "actualitati"? Stigma, Savage garden, roxette...

Mai e ceva de spalat? :N
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 9:27 pm

Initial trimis de Guppy
Sa exemplificam cu : Plus2 - Dau la pompa (si videoclipul e remarcabil :o )


Asa e... tu nu te uiti la televizor, am uitat! :hehe:

:sal:
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: Draga Krysti

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 19, 2002 9:59 pm

Initial trimis de xzibit2002
Referitor la manele, Adrian shtie cum sa vrajeasca o femeie. Cand o sa ai shi tu o mashina ca a lui shi banii shi casele lui o sa faca plopu pere. I zi Krysti, tu ce asculti cand eshti fericit, cand vrei sa dansezi, sa te bucuri de vara, de viata ? Cumva rock ? :-))))))

Asta e o prostie mai mare decat admisibila!!! probabil ca nu s-a facut inca formul de prostitutie ca ai fi fost buna de moderatoare.
Daca pe tine te vrajeste un tigan pitic scarbos care scartaie din voce despre niste tampenii, ai ajuns tare rau. da, stiu, gusturile nu se discuta, aici nu e vorba de gusturi ci de tendinta asta nesimtita de a face totul pentru bani. de ce mai pierzi timpul pe forumul asta? iti dai seama cati bani se vor scade din venitul tau lunar datorita factuii telefonice? iti dai seama ca acum ai putea sta la marginea orasului facand semn celor care "stiu sa vrajeasca o femeie"!
Tu esti la vrajeala, fac pariu ca mai apari pe forum si sub alt nume mai vechi si poate mai cunoscut.
Daca vrei sa te bucuri de viata, te bucuri, daca vrei sa te binedispi cand asculti muzica, pai asta e deja un cu totul alt topic. Asa ca te mai las pe tine sa cheltuiesti cativa lei de om care tine la ban ca la ochii din cap cautandu-l!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Re: Draga Krysti

Mesajde Kryszti » Dum Mai 19, 2002 10:09 pm

Initial trimis de Zgubilici

Asta e o prostie mai mare decat admisibila!!! probabil ca nu s-a facut inca formul de prostitutie ca ai fi fost buna de moderatoare.



Cred ca a incercat o ironie?! Sper ca a incercat o ironie sau o gluma...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Guppy » Lun Mai 20, 2002 12:35 am

Initial trimis de Kryszti

Asa e... tu nu te uiti la televizor, am uitat! :hehe:
:sal:


Am zis ca n-am televizor, asta nu inseamna ca mergand la cineva ma asez cu spatele la TV :rolleyes:

Referitor la BUG... explicam de ce te intretii cu mistocareala pe seama AnimalX & co , bazandu-te pe categoria fanilor - la BUG pe forum insa, nu ai tupeu :N

Uite ca putem sa fim si de acord ... Stigma si Savage Garden imi plac foarte mult.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: Draga Krysti

Mesajde MiG29 » Lun Mai 20, 2002 1:21 am

Initial trimis de xzibit2002
Referitor la manele, Adrian shtie cum sa vrajeasca o femeie. Cand o sa ai shi tu o mashina ca a lui shi banii shi casele lui o sa faca plopu pere. I zi Krysti, tu ce asculti cand eshti fericit, cand vrei sa dansezi, sa te bucuri de vara, de viata ? Cumva rock ? :-))))))


Oare unii oameni au ceva in cap?Sau e numa` in scop pur decorativ?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rolf » Lun Mai 20, 2002 11:27 am

Io unu va anunt ca voi fi complet imun la orice muzica o fi la vara la mare. Abia astept/sper sa prind 7 zile de litoral, unde voi zace ca beshnitza, voi bea beri si nu ma va interesa defel muzica din jur (de obicei oricum ma duc pe plaje unde nu e muzica). Singurul lucru care imi face greata sunt 'impresarii', in principal de bucale.

Tendinta anu asta se poa sa fie antidrog, dar sigur vor aparea si clasicele (plaja/fetite/mare/soare).
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Re: Draga Krysti

Mesajde K-gula » Lun Mai 20, 2002 1:24 pm

Initial trimis de xzibit2002
Referitor la manele, Adrian shtie cum sa vrajeasca o femeie. Cand o sa ai shi tu o mashina ca a lui shi banii shi casele lui o sa faca plopu pere. I zi Krysti, tu ce asculti cand eshti fericit, cand vrei sa dansezi, sa te bucuri de vara, de viata ? Cumva rock ? :-))))))


poti gasi ceva distractiv in orice numai manele sau dance-ul romanesc. cat R&B ai ascultat? iar te grabesti cu raspunsul? am vrut sa zic R&B de buna calitate. cat de bine sti sa dansezi pe acest gen de muzica? bai dar tu te grabesti extraordinar de mult. nu sti deloc. asta este raspunsul. sunt si piese rock ce merg ascultate pt. a te distra.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Kryszti » Lun Mai 20, 2002 6:07 pm

Gupy, am raspuns deja:

Nu as avea pe ce tema sa ma cert cu fanii bug. Nu sunt admirator al hip-hopului, dar e o lume aparte, cu un public selectiv si care lume si muzica nu intra in viata mea la fiecare pas...
Nu am de ce sa fac misto de fanii bug, pt ca, oricat de "exotici" ar parea, au niste credinte cu care pot fi sau nu de acord, dar am ce respecta la ei... La animalutza_x sau pisica... sa en ierte dumnezeu...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde K-gula » Mar Mai 21, 2002 1:28 am

eu ma gandesc cu lehamite la ce va fi la vara. nu stiu ce vom asculta sau care va fi hitul verii insa un lucru este clar. nu mai vreau in jur muzica de KKT si nici ascultattori ce PUT.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron