ce muzica ascultati si DE CE?

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Re: ??????!!!!!!!!

Mesajde Aliosha » Mie Oct 23, 2002 5:03 pm

Initial trimis de Pirtea Sorin


"Noapte buna si pofta buna la masa"... Parca asa zicea Demostene Botez... :rolleyes:


Sorine nu stiu daca ai observat dar aici sunt alte reguli decat pe Barfe. Te rog ca pe viitor sa nu mai postezi offtopic. Este scris clar in regulament ce se intampla in cazul posturilor "de bagare in seama".
Multumesc.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde belenenses » Joi Oct 24, 2002 2:36 pm

Ascult absolut de toate (si downloadez cat ma tzine conexiunea) si pun de toate cand mai prind cate-un job ocazional de 'bagator de muzica'. Cand eram mic pitic am facut vreo 6 ani de pian asa ca am inceput cu clasicii volens-nolens, de-acolo am ramas cu Gershwin, Strauss, Beethoven si ... Apocalyptica (va plac cei 4 contrabasisti "clasici" ? nu prea seamana cu gasculitele playback de la Amadeus - aia de la clape cu siguranta n-a facut pian la viata ei, va povestesc altadata), apoi am trecut pe rock unde nu pot sa nu-i citez pe Zeppelini, nu pot sa nu-i multumesc lui Florian Pittis pentru minunatele "Istorii ale rockului" desfasurate in semiclandestinitate in cluburile studentesti din Iasi inainte de '89 si unde am descoperit pe Beatles si Elvis, continuand cu Deep Purple si Cream si Jethro Tull si Pink Floyd si multi altii care mi-au largit orizontul in care erau pana atunci numai la Holograf, Compact, Iris , Pro Musica si Timpuri Noi new-wave, ca atat aveam pe vinylurile de la Electrecord, iar acum ... imi plac toti muzicienii care au ceva de spus. De ce ? Fiindca au ceva de spus. Imi place Romica Puceanu, de exemplu, fiindca merge la mahmureala, mamaa... si nu vad nimic rau in asta. A,si uitasem, desi la vremea aia puteau parea antagonice (ca si acum cred) - mi-a placut, imi place si probabil voi muri placandu-mi (daca nu moare ea inainte :)) Madonna, pentru ca niciodata nu stiu ce va urma si pana unde va merge, pentru ca doua albume nu seamana unul cu altul, pentru ca stie sa transforme un esec intr-o victorie, pentru ca da clasa tuturor in ceea ce priveste show-biz-ul - muzica comerciala, facuta, cu siguranta, pentru bani, insa profesionist 100%, care-si merita banii. Daca e sa va spun ce-mi place exact in momentul asta, ei bine, imi place trupa ACVILA din Iasi si am convingerea ca CD-ul lor ... autoprodus este cel mai bun produs muzical al anului 2002 in Romania. Pentru ca imi trezesc toate simturile, imi canalizeaza energiile, ma fac sa simt ca traiesc prin toti porii fiintei mele.
belenenses
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Mai 21, 2002 9:56 am
Localitate: Iasi

Anterior

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori