Butonand spasmodic telecomanda

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Butonand spasmodic telecomanda

Mesajde Aliosha » Vin Iul 26, 2002 10:38 am

Peste tot in lume o pereche de tate si un fund frumos pot aduce o celebritate nesperata daca sunt sustinute de mainile care trebuie. La cap este discutabil pentru ca de exemplu celebra Cristina care face acum plaja in Italia da impresia ca partea de peste gat i-a fost insurubata cu maiestrie de un doctor inspirat. Dar ce mai conteaza...Unde nu-i cap , vai de picioare. Iar Cristinei ii trebuia cu sigurantza un cap.

O colega de suferinta a reginei de mai sus, Cristiana Radutza, a reusit sa iasa si ea in fatza datorita baietzilor de la 3se dupa ce prin 97 intorcea cu zel patratele care ascundeau mascote robingo sau felurite premii la o populara emisiune de cultura generala.

Baietii de la Stigma exceleaza printr-un look ce vrea sa aduca a Suede, cu freze brit, dar de fapt ei nu canta absolut nimic. M-am tot uitat la ei dar nu am putut desprinde o melodie.

In schimb cei de la Supermarket nu se pot lauda nici macar cu o infatisare decenta. Se imbraca ca niste cocalari cu intsrumente muzicale dar in schimb se contopesc in talent cu cei mentionati mai sus.

Mi-a placut chestia de pe paradoxuri cu "daca ieri au fost 0 grade iar astazi este de 2 ori mai frig, cate grade sunt astazi ? "
Reformulez:
Daca Supermarket sunt nuli iar Animal X sunt de 2 ori mai nuli, cat de varza sunt Animal X ?
La ei e deja ceva ce tine de sfidarea bunului simt cu o insistenta demna de un hot de buzunare. Ulciorul merge de multe ori la apa din moment ce ei sunt un zero barat si nimic mai mult dar reusesc sa pacaleasca de fiecare data. Noroc lor este ca fetitze gen Melutza si Animalutza xxx incep sa se uite dupa baieti odata cu aparitia ciclului menstrual. Odata cu vanzarea de tampoane cu aripioare acest fenomen lunar aduce si multe albume vandute in beneficiul celor trei animalutze dulci si scumpe.

Da. Trebuia sa ajung si la Vank. Baietii care odinioara cantau "Praslea cel voinic " si alte chestii cu tenta punk alaturi de cei de la ZoB continua sa uimeasca prin stupizenia cantelelor lor. Ei pot mai mult dar ce rost are daca e mai simplu sa dai la fete de liceu dupa o prajitura cu jeleu. Si ei arboreaza o oarecare imagine brit dar ce le iese din scule este retard d.p.d.v muzical.

Cele 2 fetitze de la Andree s-au despartit. Acum ele sunt Andreea A si Andreea B.

Andreea A a mai lucrat la lookul ei si arata decent in ultimul clip. Nu ma leg de muzica pentru ca nu are rost. Same shit, different video.
Andreea B a.k.a fatza de cal are un mare lucru in minus fatza de prima. Este foarte urata. Cum talent nu are niciuna ea iese cel mai in pierdere. Neavand cum sa arboreze o personalitate mai matura ea se rezuma in continuare la imaginea fostei trupe, inconjurata de copii de clasa a 9-a aflati in tabara si care se pupa patimas pe plaja.

Partizan - clip dragutz, melodie simpatica. Am fost ieri la lansare si am plecat destul de multumit. Chiar am rezistat 30 de minute in ploaie in special pentru Artanu. Au cantat toate melodiile de pe album si au stiut cum sa distreze lumea. Caterinca.

Tiger one babe, no more pain babe. Nu ma iau de ei. Nu intra in ridicol. Clip slab totusi.
Sistem sau baietii cu butoaiele. Nu zic nici aici nimic.

Coma - imi plae melodia la care au clip acum. Nu stau sa caut sa vad daca e luata de undeva pt ca nu are rost. Nu sunt chiar atat de carcotas.

"Copacii infloriti" - melodie penibila, clip penibil. Daca ai tente ska si fugi cu un copac in spate crezi ca esti cool ? Nu esti.

....stati sa mai butonez sa vad de ce mai dau ....

Ah ...da !! Cream. Ha ha ha.
Fata cu "discuri vadute in Germania" care de fapt este populara pe un site (hostat gratis probabil.) Pana mea... si Oribilu Mosh e mai popular decat asta. Desi e inalta si are paru cret e urata. Priviti cu atentie prim-planurile insistente. Mentionez lucrurile astea pentru ca in lumea asta a muzicii slabe conteaza tot dar mai ales cum arati. De ce credeti oare ca Ricky Martin nu e aratat niciodata pe langa alti oameni ? Pt ca are 1.60. Unu ca mine ii poate scuipa in cap sau numara vartejurile. Sopra i-ar putea da *** din picioare ca are 2 metri.

stati sa mai schimb odata canalul....

Simplu...pur si simplu zerouri. O alta melodie care nu spune nimic.

M-am plictisit.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 26, 2002 5:00 pm

Butonand telecomanda in pauzele de publicitate din timpul Turului Frantei ,transmis pe Eurosport....am dat peste MTV Romania. Emisiunea de dupa masa. Nu am idee cum se numeste,dar este o copie a celebrei emisiuni din aceiasi parte a zilei de la MTV-ul pe care il prindeam inainte. Prezentatori : Kitty Cepraga (este urata cu spume) ,inca o blonda si un chelios cu tricou de clovn. Invitatzi erau Holograf.
Domne..niste dialoguri stupide si penibile. Adica..ce vorbim noi pe scandal si pe alte threaduri idioate....e ceva destept rau..pe langa ce vorbeau aia. O artificialitate iesita din comun ? Se vedeau ca doresc sa copieze de la MTV-ul strain. Mi s-a facut sila...si am comutat la loc pe Eurosport..tocmai la tanc pentru ca se daduse legatura inapoi la ciclism.

Ma intreb eu ! Unde sunt emisiunile frumoase de dinainte de MTV Romania ? Si unde sunt prezentatoarele alea dragutze si mulatre ? Si dialogurile simpatice ?
MTV Romania....e un kkt de post ! Si are niste emisiuni de kkt !
Pe tot ce pun romanii mana ..strica ! Indiferent ca e MTV,ca e McDonald's sau ca e Playboy !
Doamne ajuta..sa nu se infiinteze si VH1 Romania.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Guppy » Sâm Iul 27, 2002 1:51 am

Butonand ocazional fanclubul... constat ca atmosfera este aceeasi. Numai eminente cenusii carora le pute tot ce se intampla in Romania si pierd ore intregi din placerea de a-si bate joc de tot ce misca. Apatie este cuvantul. Mai bine ne impuscam caci oricum suntem o natie penibila, nu? :rolleyes:

P.S. no offence Mosu & Aliosha, parerea este generala, dar citind threadul asta mi-am adus aminte ca n-am mai postat de mult .
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Iul 28, 2002 12:21 pm

hmmm

Aliosha... te-ai gandit ca nu multi gandesc ca tine din moment ce majoritatea asculta ceea ce critici tu? Poate ca esti tu mai deosebit, poate ca suntem noi mai varzari... dar, daca tot critici, de ce nu te apuci de cantat si faci ceva super?...
Sau, daca tot critici, prezita si formatiile care crezi tu ca fac muzica "adevarata" si care iti plac... sa vedem si noi unde se afla balanta la tine... caci, ai sa vezi ca din formatiile care iti plac tie o sa se gaseasca multi sa le faca praf.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Iul 28, 2002 1:11 pm

Guppy , Sopra si restul care or urma...

Cand am facut threadul asta nu mi-am pus in gand sa critic cu rautate tot ce vad la tv legat de muzica. El este destinat parerilor de orice gen. Eu scriam uitandu-ma pe atomic sau mtv si pur si simplu asa am interpretat eu cele vazute. Las si o gramada de pareri pozitive pe forumul de muzica iar ele au fost prezente chiar si in postul meu de mai sus. Pacat ca nu le-ati vazut.

Ascult muzica si ma uit la clipuri de ani de zile si ca multi altii pot vedea cand ceva este tras de par sau cusut cu ata alba. (nu m-am luat numai de muzica ci si de imagine)

Critic si nu ma apuc de cantat. Pastrand proportiile iti dau 2 exemple simple: nu trebuie sa stii sa pictezi ca sa apreciezi tablourile ca expert sau nu trebuie sa excelezi in a canta la un instrument pentru a fi critic muzical.


Si ca tot aveam tv ul pe mtv (ca sa nu ziceti ca am numai lucruri rele de spus) vad un clip reusit cu o melodie pe masura:
Suie paparude "Ajutor"
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 2:06 pm

Bai Sopra...ce minte ai si tu ! Adica daca noi nu ne pricepem sa cantam tre' sa acceptam muzica de kkt care se face in ziua de astazi ? De fapt nici nu e muzica...e ceva nedefinit.
Iar am butonat telecomanda..si am vazut niste emisiuni ale postului B1,in direct de la Mamaia. Au fost invitate niste asa-zise trupe de muzica. Bai fratilor...cum oare nu le e rusine sa se prezinte in fatza publicului ? Niste fete care isi arata burta si tzatzele si gata...cica fac muzica. Sau niste handicap[atzi vopsitzi in cap....cica ei au formatzie. Ingrozitor !
Asa..ca lasa-ne bai Sopra cu teoriile tale ! Nu ne mai spune tu ca asculta majoritatea asa ceva. De fapt cine este majoritatea pentru tine ? Melutza ,Animalutza si prietenasele ei ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Iul 28, 2002 2:08 pm

si daca mie imi place Stigma - trebuie sa ma simt vinovat sau prost?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 2:14 pm

DA :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Iul 28, 2002 2:56 pm

si se mai intreaba de ce il tratez in sictir uneori.... :con:
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 3:08 pm

Bai Sopra..acum serios vorbind....tu ai o parere buna despre cei ce asculta si le place....ceea ce a enumerat Aliosha ? Tzi se pare ca respectivii fac o muzica de calitate ? Tzi se pare ca ei canta din placerea de a canta ...sau o fac sa castige si ei un ban de pe urma prostanacilor ?
Te insufleteste muzica lor ? Te face sa simtzi ceva ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Iul 28, 2002 3:32 pm

De acord cu observatiile lui Aliosha.Adaug shi eu cateva impresii despre clipurile pe care le tot vad la mtv shi atomic.
Gandul Matei-la coicana(care se pare este o mahala din chisinau).Melodia nu e rea,versurile sunt totushi cam ridicole look-ul e exagerat iar clipul e slabutz.
Directia 5 shi Andreea-clipul e slab shi melodia shi mai shi...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Iul 28, 2002 4:34 pm

Eu stau cu tv-ul aprins in spatele meu cam 10-12 ore pe zi... din care 8-10 ore el sta deschis numai pe atomic.... so... think about it ;)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: Butonand spasmodic telecomanda

Mesajde Guppy » Dum Iul 28, 2002 6:06 pm

Initial trimis de Aliosha
O colega de suferinta a reginei de mai sus, Cristiana Radutza, a reusit sa iasa si ea in fatza datorita baietzilor de la 3se dupa ce prin 97 intorcea cu zel patratele care ascundeau mascote robingo sau felurite premii la o populara emisiune de cultura generala. [/B]


Si care ar fi problema? Ce daca intorcea mascotele la robingo? Ar fi trebuit sa ramana la mascote? Doh .. alta conceptie care ma enerveaza. E o tipa care arata traznet, si are melodii faine, per total un produs de succes; daca as intalni-o as felicita-o pentru evolutie si in nici un caz nu i-as zice ca “bai fata, de ce n-ai ramas tu la mascote? Pai nu e corect, caci fara LD nu faceai nimic,etc â€Â
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Iul 28, 2002 6:23 pm

Guppy cum draq de nu mai esti moderator? :con:... cred ca datorita faptului ca nu te implicai... hmmm... mai rar posturi ale tale de genul asta.

PS: se mai uita cineva la atomic dupa miezul noptii? :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Guppy » Dum Iul 28, 2002 6:40 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
Guppy cum draq de nu mai esti moderator?


Pai asta cred ca stii tu mai bine.. :p

Eh, am un pic de timp liber si il valorific luptandu-ma cu morile de vant...
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Iul 28, 2002 7:09 pm

asta vad... am facut si eu chestia asta candva... si nu a mers pana nu le-am bagat pumnul in gura :(
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: Re: Butonand spasmodic telecomanda

Mesajde catharsis » Dum Iul 28, 2002 7:24 pm

Initial trimis de Guppy


Baietii de la Stigma ... au niste melodii excelente, cred ca cele mai bune din ce e enumerat mai sus... ma asteptam sa placa si pretentiosilor.



ce e asa de greu de inteles: BAIETII DE LA STIGMA NU AU MELODII EXCELENTE PENTRU SIMPLU FAPT CA NU SUNT ALE LOR!
majoritatea hiturilor sunt coveruri, nu ma iau de celelalte piese de pe albumele lor pentru ca nu am cumparat niciodata asa ceva.
oricum, ce vezi pe la tv te face sa te intrebi care e diferenta dintre un peste si un producator la o casa de discuri...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Butonand spasmodic telecomanda

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Iul 28, 2002 7:41 pm

Initial trimis de catharsis
BAIETII DE LA STIGMA NU AU MELODII EXCELENTE PENTRU SIMPLU FAPT CA NU SUNT ALE LOR!...


Asa... si care e problema? nu iti place o melodie pentru ca este copiata?... hmmm.... pai eu nu am de gand sa ma interesez daca o melodie e copiata si abia apoi sa zic daca imi place sau nu... oricum o iei, e jenant ceea ce spui.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Guppy » Dum Iul 28, 2002 10:00 pm

Tot ii dati inainte cu copiatul... stiti foarte bine ca am fost tinuti in urma atatia ani, si ca primele melodii aparute dupa 89 la noi erau straine. Cei de afara au alte conditii, si isi permit sa stea relaxati sa scoata niste chestii originale, sa faca muzica din pasiune, sa cante live, sa isi cultive un bun gust... nu au foamea in gat. La noi copii sunt luati de la tzatza, li se pune microfonul in mana si sunt dusi pe scena. :D Nu chiar, dar oricum, eforturile lor ar trebui apreciate si nu hulite. Cu timpul, sa speram ca se va raspandi si pe la noi bunul gust si tot ce mai trebuie ca sa satisfaca cele mai pretentioase gusturi.

Ai impresia ca numai in muzica se copiaza? Te inseli. Se copiaza in tot pentru ca suntem in urma ... Pe forumul asta de ce stai? Nu e facut de romani... ai idee cate cunostinte trebuie sa ai sa faci o asemenea aplicatie? Trebuie sa inveti un kg de documentatie. De unde iei documentatia asta? Surpriza! Tot de la straini. Cred ca ai prins ideea...

Oricum, ce ma seaca este negativismul asta pe care il afisati peste tot.. nu-i destul de albastra situatia .

PS - Aliosha, de ce ti se par varza AnimalX?
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: Re: Butonand spasmodic telecomanda

Mesajde Aliosha » Dum Iul 28, 2002 10:23 pm

Initial trimis de Guppy


nu ma intereseaza daca sunt pleibec, daca I le scrie Laurentiu Duta sau bunica-saBaietii de la Stigma ... au niste melodii excelente, cred ca cele mai bune din ce e enumerat mai sus... ma asteptam sa placa si pretentiosilor.


Pacat mai Guppy ca nu ai pic de respect pentru urechile tale.
Mergand pe aceeasi linie te sfatuiesc de azi incolo sa bei Pepso, Coca - Cila, Toberg sau Farlsberg.

De ce nu il pune pe Mason pe sticla de Pepsi?? Ha?


Pentru ca majoritatea consumatorilor de Pepsi sunt tineri heterosexuali si tinere ce vor sa fie ca stimata domnisoara de tine amintita.

Ma mai uit cu un kg de sictir pe Barfe... pe langa cei care hai sa zicem ca au ceva de spus, sunt o gramada de copii care se abereaza – le dau parintii bani sa mearga la netcafe sa invete ternetu si ei pierd timpul aruncand cu rahat in formatii asa cum se poarta... ce daca nu-s in stare sa lege trei fraze corecte gramatical...


E mai bine Guppy sa ia banii parintilor si sa linga de rahat formatii nule. Greselile gramaticale sunt o prezenta constanta pe acele forumuri iar stupizenia preadolescentina este in floare.

Guppy tu nu ai cum sa te bati cu morile de vant dintr-un simplu motiv. Voi cei care ascultati Animal X si Andre sunteti incomparabil mai multi pe forum decat cei ce nu asculta. Voi il ridicati pe Sopra in clasamente si datorita posturilor de acolo a ajuns fanclubul unde a ajuns. Asadar morile de vant deveniti voi.

Imi pare rau ca threadul asta s-a transformat intr-o bataie de gusturi muzicale. Astept cu nerabdare un post detaliat din partea ta in care sa iti sustii preferintele si clipurile cu mici argumente.
Pana data viitoare permite-mi sa fiu carcotas si sa ma iau de cine cred de cuvinta. Mai am de privit clipuri romanesti inca o luna de zile dupa care ma voi retrage in camera mea din Montreal nedotata cu televizor. Vehementa mea va tinde spre zero spre linistea somnului tau.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 28, 2002 10:28 pm

Tata are o vorba : "Domne,poporul roman e un popor de dobitoci !" .
Astazi amandoi ne beam obisnuita bere de duminica in fatza televizorului. Se transmitea LIVE de la Mamaia,pe B1. Cantau niste fete...pe care toata lumea le apaluda cu sarguinciozitate. N-am auzit in viatza mea de ele. Cantau penibil..atat muzica cat si lirica. Eu daca ma chinui...cand mai frumos. La orice ora ..daca imi fac o formatzie cu Aliosha si Dana....am fi mai buni decat cei amintitzi mai sus decat mine. Dar....noi nu avem relatzii ca sa ajungem la televizor sau sa cantam mai stiu eu prin ce turneee. Sau nu avem bani ca sa mituim in stanga si in dreapta. Sau bani ca sa ne cumparam versuri si muzica. Sau bani sa ii dam lu Dutza sa ne compuna si noua o melodie de mana a 8 a. Dar..am fii mai buni ! Asa sa stii,bai Guppy ! Urmareste-i in continuare pe Animale si pe Stigma si pe Cristina Radutza. Cred ca daca se apuca si Horia Brenciu sa cante..o sa fi fanul lui.
Urmareste-i...dar fa-o in liniste. Nu-i mai lauda atat...ca sunt niste nuli. Sunt oameni ce nu au nimic in comun cu muzica. Sunt niste oameni fara merite. Doar vor sa castige un ban...asa cum vreau si eu sau tu ! Nu fac nimic frumos si spectaculos.
D'aia oamenii cu gust nu ii asculta ...ba mai mult..chiar ii detesta.
Si acum sa revenim la tata...care isi sorbea din bere...privind cu mila spre televizor. Si il intreb eu : " Itzi mai mentzi parerea ca poporul roman e un popor de dobitoci ? " Dar el : "Nu numai ca mi-o mentin...dar nu vezi ca imi este argumentata la fiecare pas ! "

Asa sa stitzi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Butonand spasmodic telecomanda

Mesajde Guppy » Dum Iul 28, 2002 11:08 pm

Initial trimis de Aliosha
Mai am de privit clipuri romanesti inca o luna de zile dupa care ma voi retrage in camera mea din Montreal nedotata cu televizor. Vehementa mea va tinde spre zero spre linistea somnului tau.


Iar eu voi ramane in camera mea din Bucuresti (nedotata cu televizor ca sa nu mai vorbim de alte cele) si te voi lasa sa ne arati in continuare cu degetul, de acolo ... si sa razi. Nu te voi auzi caci in casti voi avea AnimalX la maxim.

Stai tu linistit, nu vreau sa-ti zic cat de mult ii pasa somnului meu de vehementa ta ... :rolleyes:


Mosule, sa-i spui lui tatal tau ca m-am suparat pe el. :rolleyes:

Pa
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Iul 29, 2002 2:23 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Tata are o vorba : "Domne,poporul roman e un popor de dobitoci !" .


Ghici cine se face dobitoc?... si cel mai rau... ghici cine il moshteneshte :D

Aliosha... ai uitat sa ne spui cateva cuvinte si de formatiile care iti plac tie... pentru ca... dupa cum bine stii... la criticat ne pricepem cu totii... si oricare dintre noi daca am urca pe scena ii vom face muci pe toti... dar ce draq mai aberez... deci astept sa imi zici ce formatii romanesti iti plac si din ce motive... sau esti genul care nu shtie decat sa critice?

PS: urasc criticii... incepand cu Calinescu.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde gaga » Lun Iul 29, 2002 7:50 am

De ce nu il pune pe Mason pe sticla de Pepsi?? Ha?


Cine-i Mason? Francmason? si btw, calitatea clipurilor lui manson nu iti place fiindca nu canta ca amiba, parameciul si gandacul?

Aliosha are dreptate in tot ce a zis (mai putzin richi martin ;) ). Comparatiile facute de voi doi nu spun nimic, daca un cadru didactic asculta animal kix inseamna ce? Parca am vazut recent cam ce note si-au luat profii, nemaivorbind de experientele personale ale fiecaruia din noi in scoli. Daca imi ziceai ca Pavarotti asculta animal pix era un argument.

Sopra, subliniez ce zice aliosha, nu trebuie sa stii sa cantzi ca sa apreciezi muzica, tu nu o sa iti iei permis de conducere pt. ca nu sti sa fabrici o masina?

Din pacate nu adaug nimic la lista lui aliosha care evident a stat cam mult in casa in ultima vreme, dar imi amintesc un clip care ma calca pe sistem, ala cu m-ai intoxicat in care tanti aia de prezinta la atomic si canta si in camioane in multzime, da cu fieru-n podea imbracata in saci de plastic...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Guppy » Lun Iul 29, 2002 10:18 am

Initial trimis de DANA
daca un cadru didactic asculta animal kix inseamna ce? Parca am vazut recent cam ce note si-au luat profii, nemaivorbind de experientele personale ale fiecaruia din noi in scoli.


Daca era un smilie care arata cu degetul obrazul il foloseam...


PA
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Iul 29, 2002 10:36 am

Am vrut sa sune impersonal, daca o iei personal treaba ta. Ceea ce am vrut sa subliniez este ca nu e un factor decisiv un profesor, oricare ar fi ala, care asculta muzica (scuze ca folosesc cuvantul muzica) de tip animal fix.

Puteai sa folosesti :M, la revedere, drum bun
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 29, 2002 10:44 am

Bai da bai Sopra...normal ca eu & taicamiu facem parte din popor. In timp ce ne beam berile ne uitam la B1..la niste formatzii de mana a 14 a. Si o faceam..constientzi fiind. Nu ne placeau..dar ne uitam asa...din lipsa de altceva..sau pentru ca ne era prea lene pentru a schimba postul.
Dar macar noi (eu & batranu) ,dupa cum spuneam,constientizam cu poporul roman e un popor de dobitoci. Pe cand altzii.....

Si ca sa nu fiu oftopic..hai ca deschid televizorul. E ora 11:34. Stai putin..ca eu sunt mai greoi...si pana ajung la tv..dureaza....

Am inceput cu Atomic : melodia aia care face furori si eu o urasc. Nas de tagoniat. Sau cam asa ceva. Repeta o femeie refrenul asta la nesfarsit. Videoclipul e frumos...cu o cisterna -autotren care merge pe zapada.
Sunt rushi sau ce sunt astia ? Oricum...vai steaua lor.

MTV ...Class cu melodia Intr-o zi . Vai de mine si de mine. Unde e MTV-ul de alta data ? Class astia nu imi inspira nimic. O femeie care isi tot fraca parul...si canta ceva....dar parca mai mult vorbeste. Nu retin melodia...nici dupa 5 secunde. Nu pot sa o frenodez. Nici nu cred ca se paote fredona..pentru ca nu suna a muzica. Nu recunosc nici un instrument !

MCM. Am cautat MCM-ul dar nu il mai gasesc. Cred ca l-au scos bulanjii. Oricum...mai bine,...ca nu ma uitam la el.

Pe VH1..e marfa. E Lighthouse family ! Negrul ala simpatic. Mie imi place. Sper ca il stitzi si voi.

Muzica ne mai ofera si Prima. In lipsa de programe..totate dimineatza dau videoclipuri. Tot romanesti....d'ala naspa..de mana a 4 a .

Inapoi pe Atomic....e acelasi clip ca pe Prima ! :D Incredibil !

Gata..inkid televizorul ! Aaa....ba nu..dau pe Eurosport..ca sunt campionatele europene de natatie...LIVE.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Iul 29, 2002 12:47 pm

:bleah: ... criticati si iar criticati... v-am spus ca la critica se pricepe oricine... si am zis ca astept sa imi spuneti ce trupe romanesti va plac... dar se pare ca numai gura de voi... ceea ce si banuiam.

Oribilule... vezi ca ai uitat sa te legi de muzica de la radio... poate mai strangi cateva posturi. Cat despre tine si familia ta ;k... numai voi stiti ce e acolo si pe mine unul nu ma intereseaza.

DANA - normal ca ceea ce zice Aliosha e perfect adevarat, logic si absolut normal... dar ca sa nu cadem in penibil... trebuie sa gasim o exceptie ;D - chestia asta nu o inteleg decat cunoscatorii.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde gaga » Lun Iul 29, 2002 1:04 pm

Te repeti sopra, am inteles din prima.

Cunoscatorii cui? Ce legatura au exceptiile cu penibilul? Incearca sa te exprimi in limba romana man!

Iti dau eu exemple (nu din rock, nu?): pai e trupa aia Hara (parca) de canta binisor, apoi mai sunt Nightlosers, folkistii care-s marfa (alifantis, tudor ghorghe). Daca imi mai amintesc iti mai zic.

Si mai citesc odata postul tau si trebuie sa intreb: your point is?? :con:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 29, 2002 2:35 pm

Sopra..vad ca tu vrei sa strangi posturi,nu eu ! Titlul subiectului este Butonand spasmodic telecomanda. Afla ca eu la radio nu am telecomanda.

Acesta este un thread al nemultumitilor de programe tv muzica. Daca esti impotriva noastra..nu mai scrie aici ! Nu tu sustzi ca (de exemplu) daca suntem anti-Animal X..sa nu scriem la ei...sa ii lasam in pace ? Asa si noi....noi suntem fan anti TV muzica ! Asta e marea noastra pasiune..asa ca nu mai scrie aici daca esti impotriva noastra ! :p
Ai inteles ? Fiecare cu pasiunile lui ! Corect ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori