Despre aspectul fizic al cantaretilor...

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Despre aspectul fizic al cantaretilor...

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Sep 03, 2002 2:02 am

Am stat cam 2 luni de zile cu tv-ul deschis pe atomic cam 6-8 ore pe zi... si imi mai aruncam din cand in cand ochii pe el... iar cand ce am mutat pe mtv... am simtit o oarece schimbare... si nu ma refer la muzica sau la felul in care sunt facute videoclipurile... ci la aspectul fizic al cantaretilor.

Dupa parerea mea cele mai "bune" gagici din muzica romaneasca sunt: Anamaria (Demmo), Delia (N&D), DANA (Hi-Q) (cand spun gagica, ma refer la tipa trecuta de 22-23 de ani... care este nevoita sa isi lucreze corpul pentru a arata mai bine... si nu ma refer la cele sub 20 de ani, care arata binishor pentru ca asha le-a lasat mama natura). Deci, daca stam si ne uitam la gagicile noastre si la cele de afara... se vede o diferenta clara dpdv fizic. Vedete ca Britney Spears, Jenifer Lopez, Madonna, Natalie Imbruglia, Shakira, etc. ... petrec ore bune pentru a-si intretine corpul, pe cand romancutele noastre par cam nemancate... probabil ca ele se infrumuseteaza la saloanele de cosmetica si tin cure cu salate de castraveti. Nu cred ca mai are rost sa aduc in discutie si baietii... pentru ca acolo diferenta este si mai clara.

De ce credeti ca nu se ingrijesc artistii romani de look-ul lor tot asha cum o fac cei de afara?... sau poate ca diferenta asta e doar in mintea mea ... :con:
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

...

Mesajde Seth2 » Mar Sep 03, 2002 2:23 am

O data ar fi o chesite sa zicem de educatie... In general romanii nu prea se ingrijesc de cum arata... Sau ma rog.. Nu asa cum se intampla cu cei din alte tari.. Asta pentru ca probabil avem alte probleme pe cap si "life style-ul" nostru nu include si orele de mentinere in stare buna a corpului...

Suntem aruncati intr-o groaza de alte probleme care necesita rezolvare rapida astfel incat neglijam pregatirea unei stari bune a corpului , si consideram ca pana una alta , o stare de "funtionabilitate" e de ajuns...

Normal ca eu fiind roman , nu am nici eu intentii mai "nobile" :p , desi poate ca totusi e o chesite de respect fatza de tine in primul rand , faza cu ingrijitul corpului , si apoi fatza de restul.

Evident ca lucrul acesta nu se intampla doar cu romanii , dar daca la asta se referea topicul , m-am limitat la ei.

Buuunnn... Si acuma sa revenim la subiect.

In strainatate , tipe ca Jennifer Lopez stie ca a-si intretine corpul si a apare in ipostaze sexy si provocatoare e unul dintre celel mai bune moduri de a-si vinde marfa. Cu cat arata mai bine.. Cu atatea mai multa reclama , cu atata mai multe albume vandute.

So.. nu cred ca starurile astea ar fi neaparat disperate de una voie sa arate bine , ci sunt fortate de imprejurari.

Cu cat au un look mai bun cu atata atrag mai multa lume.

Evident ca muzica nu inseaman cum arata cantaretzul.. Si de fapt Jennifer Lopez chiar nu prea imi place f tare ca si cantareatza ... Asa ca o sa ma leg de ea :p . Ok.. Tipa e sexy , arata bine etc. Dar cine ar mai asculta muzica ei , adika un R&B comercial , daca ea nu ar avea look-ul asta ? So... nu vreau s ama intelegeti gresit! Teoria cu "cine ar mai cumpara muzica ei daca ar arata altfel" e valabila numai pentru muzica comerciala.

Anyway , revenind in Romania... Aici inca nu s-a fosrmat un cult asa puternic al personalitatii artistilor ... So... Inca nu e asa de important cum arati.. pentru ca nu sunt asa de ridicate standardele.. si asta pentru ca piatza locala nu exista o foarte mare concurenta. Asta e si ideea... Cand muzica se concureaza .. adika trupele sau cantaretii/cantaretele intre ei/ele... si au o mzuica care place la fel... Incearca sa recupereze prin alte moduri... Si primul lucru pe care-l gasesc disponibil e modificare look-ului... Cam asta e legatura cu concurenta... Avand in vedere ca muzica in Romania de-abea a inceput sa se "dezvolte"... e clar ca nu putem vorbi de o concurenta serioasa... , deci nici look-uri bestiale nu o sa avem in curand (asta , dupa cum spui tu, numai daca nu e de la "mama natura" ) ... Dar vedeti , incet incet lucrurile se schimba sau se vor schimba.. Ganditi-va cum aratau interpretii nostrii acum vreo 4 ani si cum arata acuma... Mie mi se pare ca au evolat ceva fatza de cum erau , asta fiind un semn , sau mai bine spus , o consecinta a faptului ca muzica a inceput sa se dezvolte...

So.... Anyway ? Ce cautai tu pe Atomic? MTV is better. :p Cel putin pentru moment.
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Sep 03, 2002 2:32 am

eu zic ca e o diferenta mare intre cultura muzicala de afara si cea de aici, din cauza asta si diferenta de fizic. Nu numai ca prin fizic atragi mai multi fani, dar le si acorzi un respect celor din jur.

Da, era e o mica diferenta intre ceea ce era acum 4 ani si ceea ce e acum... prin faptul ca acum iau orice curvishtina care arata bine, o urca pe scena la 14 ani, o tin 4 ani... si apoi ii dau shuturi in fund si o trimit sa se marite :)

Ma uitam pe atomic pentru ca atunci fanclub.ro nu avea forumuri de muzica straina ;b
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 04, 2002 10:42 am

Pa mine nu ma intereseaza look-ul cantaretzilor. Ei sunt cantaretzi ..sa cante..nu sa ne incante privirea cu frumusetzea lor fizica.
De exemplu daca vreau sa vad femei frumoase...ma duc in parc....nicidecum la un concert.
Comercialii astia tin la look...ca si asa nu stiu sa cante. Daca ar fi si uratzi..chiar ca nu i-ar mai cumpara nimeni.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dadius » Mie Sep 04, 2002 4:03 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Pa mine nu ma intereseaza look-ul cantaretzilor. Ei sunt cantaretzi ..sa cante..nu sa ne incante privirea cu frumusetzea lor fizica.
De exemplu daca vreau sa vad femei frumoase...ma duc in parc....nicidecum la un concert.
Comercialii astia tin la look...ca si asa nu stiu sa cante. Daca ar fi si uratzi..chiar ca nu i-ar mai cumpara nimeni.


Bravo omule.

Cine canta sa cante iar restul care o freaca la rece sa ne mai lase.
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Sep 04, 2002 4:42 pm

de ce sunt facute videoclipurile si posterele?

Care e diferenta intre coregrafiile sustinute de Britney Spears si orice artist roman? Eu unul... decat sa ma duc la un concert unde sa vad o grasana cu 10 kg in plus, sanii lasati si care transpira ca vaca... mai bine stau acasa si dorm.

Este normal ca ceea ce conteaza in principal este vocea si muzica... dar totusi... mi se face greatza uneori... cu vocea lor cu tot.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 04, 2002 7:22 pm

Sopra..nu stii ce spui !

Ia exemplu o Mahalia Jackson..care avea 175 de kile si transpira cand canta.....! Dar DA....aia e muzica ce face ea ! Nu dau nici 500 de Britney pe o grasa gen Mahalia....dar cu vocea de aur !

Posterele ? Pentru ce sunt facute ? Cum pentru ce ? Pentru fani !
Daca imi place Mahalia Jackson...imi iau poster cu ea...indiferent ca e urata. Imi place pentru vocea ei !

E cantareatza..nu e Miss Alabama ! :)

PS : dar cine sa isi mai aduca aminte de Mahalia in ziua de azi ? (a murit in urma cu 30 de ani) .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Sep 04, 2002 7:32 pm

grasule, tu sa taci... ca nu esti impartial :D
Poate vrei sa comparam numarul de fani pe care ii are acum Britney Spears cu numarul de fani pe care ii avea daca era o batoza la 80kg...
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde JaJa Beens » Mie Sep 04, 2002 7:35 pm

Moshule, cum sa nu-si aduca aminte lumea de Mahalia. Oare chiar sunt o raritate avand discografia ei? Chiar, n-ai cateva cd-uri ca discografia mea e pe vinilin?
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 04, 2002 7:48 pm

Sopra...tu faci parte din iubitori de muzica ....care stau toata ziua pe Atomic. Asa..ca sa taci...ca te faci de ras ! :p


Nu..Jaja..nu am mp3uri cu ea. Tot neste viniluri am si eu ! :)

Sopra...mai cultiva-te si tu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

... 2

Mesajde Seth2 » Mie Sep 04, 2002 8:44 pm

Cum am mai spus si in postul anterior e vorba de muzica comerciala , cea la care te referi tu. Evident ca aproaape nimeni nu ar mai cumpara Britney Spears daca ar fi de vreo 3 ori pe cat ii acuma , dar asta pur si simplu pentru ca face o muzica comerciala , a careai metoda de promovare e , printre altele , si look-ul artistei. Totusi nu vad nimik gresit in asta , pentru ca in fond nu e o muzica care va ramane... E ceva de moment.

In schimb exista si alt fel de muzica si alt fel de interpreti... , care nu au nevoie de o atitudine provocatoare si de un corp sexy ca sa se impuna.

Anyway... un exemplu bun fatza de ideea asta ar fi Jennifer Lopez. Mie mie se pare ca lumea s-a cam plictisit de ea in ultima vreme... Adika si eu m-am plictisit. Oricum... Ea avut mai multe metode de "lupta" :

: si-a schimbat stilul de la album la album (latino , R&B , R&B ombinat cu hip hop si mixat) , mai o relatie , mai o casatorie , mai un restaurant etc... Plus look-ul mai mult sau mai putin aratat in ifecare film si videoclip. Dar cat pot dura toate astea? In nici un caz la infinit... Deja lumea a inceput sa o uite sau sa se plictiseasca de look-ul ei... Daca in FHM anii trecuti iesise pe locul 1 , anul asta a iesit de-abea pe 6 !!! Mi se pare un exemplu destul de elocvent. Si asta fiindca muzica ei nu a fost de calitate.. ci una comerciala... nu zic ca nu fainutza , dar comerciala... De exemplu isi mai aminteste multa lume de "If you had my love" (desi melodia asta mi-o plccut cel mai mult dintre toate) sau "Let's get loud" etc... Piese care au fost pe primele locuri in topuri dar acum nu mai amintesc de nimik.

Anyway.. au fost trebuie sa recunosc si cateva proecte de muzica mai noi , care sa nu se bazeze pe look.

exemplele care imi vin acuma ... Gorillaz si Daft Punk ... desi nu pot sa zic ca muzica lor nu era comerciala...
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Sep 04, 2002 10:09 pm

Seth2 - da bine le mai zici... :)

Deci, sa pun altfel problema... sa inteleaga si aia mai "culti" si trecuti de 100kg :D
De ce artistii nostri care sunt comerciali nu arata ca ai lor? Din cate stiu eu si din cate am vazut prin interviuri... nu prea fac asta. Unii zic ca ei mai alearga prin parc... altii ca fac abdomene acasa... numai la Nadine am auzit ca merge de 3 ori pe saptamana la sala... si nu pot sa zic ca nu se vede... si daca n-ar merge... poate ca era deja cu balcoanele la pamant :shock:
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde dadius » Joi Sep 05, 2002 7:27 am

Initial trimis de Sopra Tutt1
Seth2 - da bine le mai zici... :)

Deci, sa pun altfel problema... sa inteleaga si aia mai "culti" si trecuti de 100kg :D
De ce artistii nostri care sunt comerciali nu arata ca ai lor? Din cate stiu eu si din cate am vazut prin interviuri... nu prea fac asta. Unii zic ca ei mai alearga prin parc... altii ca fac abdomene acasa... numai la Nadine am auzit ca merge de 3 ori pe saptamana la sala... si nu pot sa zic ca nu se vede... si daca n-ar merge... poate ca era deja cu balcoanele la pamant :shock:


eu am doar 84 de kg ....sper sa nu te deranjez draga sopra.

De ce nu arata ca cei de afara? ma apuca rasul.
Ei nici macar nu canta ca cei de afara.Ai facut vreodata comparatie intre un cd romanesc si unul strain? Cu toate ca au tehnica buna si romanii... tot nu suna ca afara.

sa vorbesti de look cand romanii se imbraca de unde apuca iar cei de afara au contracte cu cele mai tari firme de imbracaminte din lume?

si nu in ultimul rand americanii spre exemplu isi aleg artisti din 50 de state fiecare mai mare decat Romania, iar noi alegem dintr-o amarata de tara care.... vai de capul ei.

look'ul inseamna mult mai mult decat ce vezi. de ex sting,george michael,baby face si mai sunt o gramada care ar putea sa cante si in zdrente si tot s-ar gasi macar o mana de oameni sa-i asculte.Pentru ca sunt niste periculosi.

Moshule sunt de acord cu tine la faza asta.

Sopra...... you suck.
Te folosesti de faptul ca un om e gras ca sa-i inchizi gura.

E suficient ca sa-mi dau seama ca ESTI DEGEABA.

si m-ai si scoti posturile care nu-ti plac pt ca esti administrator.

nu e corect.

pa pa
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Sep 05, 2002 8:47 am

Da..dadius..ai mare dreptate in ce-l priveste pe Sopra asta ! Are ceva cu mine..ca am 99 de kile.

Bai Sopra...stii tu cine se uita dupa look-ul cantaretzilor ?.....copchii de pana in 16 ani ...si cei ca tine !

De exemplu..aseara m-am uitat la Kelly's Family...iar grasuna lor..mi s-a parut tare simpatica. Avea prezentza scenica..stia sa fie aproape de public.

Si nu e adevarat ca ..interpretzii de afara se imbraca bine..dupa ultimele mode. Asta ..poate astia comerciali..gen J Lo si Christina Aquillera.
Se imbraca special..Eric Clapton sau Phil Collins ? Ei sunt cu cantatul ,doamnelor si domnilor....nu cu look-ul ! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dadius » Joi Sep 05, 2002 9:25 am

Initial trimis de Oribilul Mosh

Si nu e adevarat ca ..interpretzii de afara se imbraca bine..dupa ultimele mode. Asta ..poate astia comerciali..gen J Lo si Christina Aquillera.
Se imbraca special..Eric Clapton sau Phil Collins ? Ei sunt cu cantatul ,doamnelor si domnilor....nu cu look-ul ! :)


Ai dreptate. Astia nu se imbraca special. Astia intra in categoria de PERICULOSI amintita de mine mai sus.

Pai crezi ca Sopra asta se referea la Dan Bitman sau la Minculescu atunci cand a deschis subiectul asta? Se referea la trupe ca N&D, Demmo, H- q si alti otraviti din astia.

Asa ca adevaratii cu adevaratii si comercialii cu comercialii
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Sep 05, 2002 1:53 pm

Initial trimis de dadius
De ce nu arata ca cei de afara? ma apuca rasul.
Ei nici macar nu canta ca cei de afara.Ai facut vreodata comparatie intre un cd romanesc si unul strain? Cu toate ca au tehnica buna si romanii... tot nu suna ca afara.

Subiectul nu discuta calitatea muzicii. Vezi sa nu tzi se blocheze maxilarul de atata ras.

Initial trimis de dadius
look'ul inseamna mult mai mult decat ce vezi. de ex sting,george michael,baby face si mai sunt o gramada care ar putea sa cante si in zdrente si tot s-ar gasi macar o mana de oameni sa-i asculte.

Daca canta in zdrentze... probabil ca or sa vina o mana de oameni, dar nicidecum nu o sa stranga un stadion plin.

Initial trimis de dadius
Sopra...... you suck.
Te folosesti de faptul ca un om e gras ca sa-i inchizi gura.

Moshu e amic cu mine... si imi permit sa fac glume cu el... dar se pare ca tu le iei mult prea personal.

Initial trimis de dadius
si m-ai si scoti posturile care nu-ti plac pt ca esti administrator.

nu e corect.

Astept lamuriri... ce posturi am sters pentru ca nu mi-au placut?

Initial trimis de Oribilul Mosh
Se imbraca special..Eric Clapton sau Phil Collins ? Ei sunt cu cantatul ,doamnelor si domnilor....nu cu look-ul !

Nu pun in discutie calitatile vocale sau faptul ca tine o chitara in mana. Mie imi plac oamenii frumosi... si am intrebat de ce la cantaretii romani nu exista acceeasi cultura a look-ului ca la cei de afara? Pentru a te ingriji de look-ul tau nu e nevoie sa ai voce ... iar prin asta arati ca ii respecti pe cei din jurul tau. Daca va uitati la prezentatoarele tv de la noi, gen Andreea Marin sau Mihaela Radulescu... si mai sunt multe altele... ele chiar se ocupa de look, de ce nu o fac si cei care canta? Am vazut o discutie intre cele de la ASIA cand doreau sa isi faca nu shtiu ce set de costume... si trebuiau sa isi impace toate poftele... una ca are celulita, alta ca are kg in plus... bla bla

Initial trimis de dadius
Pai crezi ca Sopra asta se referea la Dan Bitman sau la Minculescu atunci cand a deschis subiectul asta? Se referea la trupe ca N&D, Demmo, H- q si alti otraviti din astia.

Eram la o masa in Pub18... cand Iris se pregatea pentru concert... si la masa alaturata era Minculescu... nu vreau sa va zic ce greatza mi-a produs burta lui... una foarte proeminenta (dar pe el nu il acuz cu nimic... pentru ca e din probleme de sanatate... dupa cate am auzit).
Dan Bitman se ocupa de look-ul lui.
Poate ca dupa parerea ta; N&D, Demmo, Hi-Q sunt niste otraviti... dar parerea ta si gusturile tale muzicale nu reprezinta nimic pentru mine... si cu atat mai putin nu reprezinta nimic pentru subiectul in discutie. Daca esti frustrat din cauza asta... nu ma intereseaza...

Ma repet... nu mai aduceti in discutie calitatile vocale, pentru ca nu despre asta e facut subiectul. Calitati vocale foarte bune are si Paula Seling si Monica Anghel... dar parca dpdv fizic e o diferentza.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

:(

Mesajde shinee » Joi Sep 05, 2002 3:29 pm

afirmatia legata de starea fizica a lui Cristi Minculescu, din postul anterior, mi se pare inacceptabila:(((
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Sep 05, 2002 3:36 pm

da mah... eu incercam sa mananc ca omul... si omul era cu o bere in mana si foarte sictirit... iar cand s-a ridicat la microfon... vai ce burta are... tipul are ciroza, este?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

pt sopra

Mesajde dadius » Joi Sep 05, 2002 4:42 pm

deoarece mi-ai raspuns la obiect si cu un calm desavarsit am tinut sa te anunt ca am citit tot ce ai scris si am retinut ce era de retinut. Bravo

Numai bine si mai vorbim.

Dadius (alias Cassuci Jeans)
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Sep 05, 2002 4:55 pm

Sopra...are dreptate. Cristi Minculescu este oribil. Iar cand ..canta face niste grimase de te speri ! Dar ce daca ? E bun rau de tot !
Si imi place cum se imbraca....la parpalac ! :p
E un clasic al scenelor din Romania !

oftopic : Dadius....ce itzi veni cu Cassuci Jeans ? (nici nu cred ca se mai fabrica. bluji d'astia erau la moda prin anii 80 :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mai...

Mesajde Seth2 » Joi Sep 05, 2002 7:58 pm

Se pare ca discutia asta a ajuns unde nu cred ca se vroia sau trebuia sa ajunga... Anyway... cand Sopra zicea ceva de cati oameni o sa se stranga la concerte .... Mi-am amintit o poveste pe care am citit-o si pe car eo sa o copiez imediat... dar o sa-mi ia vreo juma de ora... :p Evident povestea o ca si o paralela la ce vb noi acuma.. dar sper ca o sa vedeti legatura. Desi subierctul thread-ului e despre look-ul artistilor.. nu uitati ca in asta intra si comportamenul , si felul in care arata sau in care se imbraca etc...

Sper sa va placa poveste! Revin peste jumatate de ora! :)
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Poveste

Mesajde Seth2 » Joi Sep 05, 2002 8:27 pm

Cand deschise usa , dadu peste o scena neobisnuita ; mesele si scaunele fusesera impinse la perete , lasand un mare spatiu gol in centru. Acolo , asezati pe jos , se aflau membrii Fratiei , ascultandu-l pe un barbat in costum cu cravata.

- ... atunci il poftira pe marele maestru al traditiei sufiste , ca sa tina o cuvantare – zicea el.

Cand se deschise usa , toti cei din sala privira catre Veronika . Barbatul in costum I se adresa.

- Asezati-va.

Ea se aseza pe jos , langa doamna cu parul alb , Mari , care fusese atat de agresiva la prima lor intalnire. Spre surprinderea ei , Mari o intampina cu un zambet de bun-venit.
Omul in costum continua :

- Nasrudin a fixat conferinta la ora doua dupa-amiaza , si a fost un success : cele o mie de bilete au fost in intregime vandute si peste sase sute de personae au ramas afara , urmand sa asiste la prelegere prin intermediul unei televiziuni cu circuit inchis.
La ora doua fix , a intrat un asistent al lui Nasrudin , spunand ca , dintr-un motiv de forta majora , conferinta avea sa inceapa mai tarziu .Unii s-au ridicat indignati , au cerut sa li se restituie banii si au plecat. Chiar si asa , ramasese multa lume in sala si afara.
La patru dupa-amiaza , maestrul sufist tot nu-si facuse aparitia , si publicul parasi , incetul cu incetul , sala , recuperandu-si banii : in definitive , ziua de munca se terminase , venise momentul sa se intoarca acasa . Cand se facu ora sapte , cei o mie sapte sute de spectatori initiali se reduceau la mai putin de o suta.
Atunci intra Nasrudin. Parea beat turta si se apuca sa-I faca curte unei tinere frumoase din primul rand.
O data trecuta surpriza , lumea incepu sa se indigneze : dup ace-I lasase sa-l astepte patru ore battue pe muchie , cum de se mai si comporta asa omul asta ? Se facura auzite cateva murmure de dezaprobare , dar maestrul sufist nu le dadu nici o importanta : continua sa spuna in gura mare cat de sexy era fata si o invita sa calatoreasca impreuna cu el in Franta.


“Ce mai professor , gandi Veronika . Oricum , n-am dat niciodata crezare unor asemenea lucruri .â€Â
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Re: Poveste

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Sep 05, 2002 9:09 pm

O aberatie... pura aberatie... Eu zic ca aia care au ramas... au ramas pentru ca adormisera in scaune :D
Initial trimis de Seth2
"Ati trecut prin doua dintre cele mai grele incercari de pe drumul spiritual : rabdarea de a astepta momentul prielnic si curajul de a nu te lasa deceptionat de ceea ce-ti iese in cale."

Rabdarea de a ashtepta momentul prielnic pentru???
curajul de a nu te lasa deceptionat... de cine? de el? - prea multa superioritate afisata la faza asta :)
Poate ma insel eu, dar e o prostie.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 07, 2002 10:46 am

Si mie mi se pare o prostie ! Dupa ce ca am dat atatia bani..sa-l mai si astept ! Ash fi plecat cu sigurantza !

In alta ordine de idei..eu nu am prins spilul. Care e legatura citatului din "Veronika se hotaraste sa moara" ( unde am mai intalnit eu un citat din aceasta carte :con: ) ...si look-ul muzicienilor ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Sep 26, 2002 12:52 am

Hai ca am cateva nelamuriri: de unde pana unde s-a tras concluzia ca vedetele din strainatate arata mai bine ca cele din Romania??? A, ca dpdv muzical sunt superioare, asta fara nici o indoiala, dar la look??? Si imi dai ca exemplu pe vaca aia grasa ( da grasa, ai vazut ce abdomen nelucrat are) de Britney??? Sau pe J. Lopez, mexicana aia scarboasa? Pai se compara cu Delia de la N&D, sau Cristiana Raduta, Alexandra ( Deluxe), Dana (Hi-Q), Ileana Lazariuc si atatea altele??? Nu, dpdv al look-ului stam bine, altele sunt problemele. Cat despre Cristi Minculescu, e chiar jenant sa il critici: omul are deja o varsta, e si bolnav, ce ii poti cere?
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Sep 27, 2002 9:58 am

Initial trimis de Mr Hyde
Si imi dai ca exemplu pe vaca aia grasa ( da grasa, ai vazut ce abdomen nelucrat are) de Britney??? Sau pe J. Lopez, mexicana aia scarboasa? Pai se compara cu Delia de la N&D, sau Cristiana Raduta, Alexandra ( Deluxe), Dana (Hi-Q), Ileana Lazariuc si atatea altele??? Nu, dpdv al look-ului stam bine, altele sunt problemele.
Parerea ta... poate ca delia arata bine cu grimasa aia pe fatza si cand baga riduri... Cristiana Radutza - asta cati ani are? tzi se pare fata lucrata? eu zic ca asa arata de la mama natura si probabil ca tie iti iau ochii machiajul sau tzoalele... Dana - banuiesc ca in 2-3 ani o sa isi caute sanii pe jos (desi ea arata cam cel mai bine dintre toate)... Ileana Lazariuc - sa fim serioshi, aici vorbim de artisti, nu de *****.

Initial trimis de Mr Hyde
Cat despre Cristi Minculescu, e chiar jenant sa il critici: omul are deja o varsta, e si bolnav, ce ii poti cere?
Ia deschide ochii mai bine... am zis si de boala si probabil si de varsta... si am zis ca se intelege... capishi?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Sep 27, 2002 3:09 pm

Pe mine nu ma intereseaza neaparat fizicul cantaretzilor!
Ma intereseaza muzica, gesturile si ce au in cap.
Un cantaretz poate sa fie urat ca dracu' dar daca-mi place cum canta, si daca-i om de treaba cu capul pe umeri, m-a cucerit.
Sufletul si muzica sunt pe primul loc.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Vin Sep 27, 2002 8:38 pm

aspectul fizic nu conteaza pentru ca atunci cand ai albumul, nuj vezi nimic, ci doar asculti (asta daca nu ai vreo imaginatie perversa alimentata de muzica)
anyways, o lista cu ***** (a se citi soliste) romanesti supraevaluate:
- delia de la n&d (mica, rahitica, proasta)
- andreea b (diforma, fatza de cal)
- andreea a (de la gat in jos merge, dar fatza ^%%^&$%^#%^!)
paula seling mi se pare cea mai eleganta si rafinata, si de asemenea partea feminina din class
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Vin Sep 27, 2002 9:35 pm

Andreea B e intr-adevar hidoasa si ingrozitor de slaba, Andreea A e proasta si urata, in privinta Deliei insa IMO te inseli.
Pt. Sopra: Ma, inteleg ca Lazariuc e o curva ( sper ca nu deranjeaza exprimarea), da' de unde pana unde o fi Spears artista? Sau Lopez? In privinta machiajului, toate il folosesc.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Vin Sep 27, 2002 9:55 pm

delia e mica si naspa.. hic! dupa cum spunea marele (alcoolic poate) vacaroiu: pararea mea, hic!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron