Cover-uri

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde sorin vdv » Joi Sep 04, 2003 4:55 pm

Initial trimis de catharsis
sorin, din pacate marea majoritate a publicului nu are studii muzicale si nu compara melodiile nota cu nota, iar partea de chitara din totata seamana in principiu cu cea din i don't know anything asa ca se poate spune ca e copiata. oricum chestii din astea se mai intampla, de exemplu am gasit ca o bucata de piesa apartinand rhcp sa semene cu deus, sau o parte de bas din blink182 sa semene cu smashing pumpkins, desi cred ca daca as compara nota cu nota nu ar fi copii exacte, dar spiritul e acelasi.


sigur ca tema de chitara seamana cu mad season. incepe la fel, apoi difera, si de asemenea tempo-ul difera. dar de aici pina la a conclude ca e copiata e drum lung. nu o sa ma folosesc de exemplele tale, o sa dau altele - toate formulele de bas-chitara de rock and roll seamana extrem de mult intre ele. o gramada de balade cu pian incep cu aprox. aceeasi tema. ce sa mai vorbim de alternatia terta cintata in optimi-triolet pe pian la piese richard marx- phil collins - wonderful life, etc, etc ? bineinteles ca rock-ul alternativ nu poate face exceptie, existind si aici potriveli si teme inspirate de catre alte formatii. nu am inventat noi rock-ul alternativ, nici macar nu l-am adus in romania.

dupa parerea mea piesa copiata = piesa care contine un pasaj mai lung de 16 masuri copiat nota cu nota. si, bineinteles, cover nedeclarat.
sorin vdv
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Mie Dec 12, 2001 7:31 pm
Localitate: bucuresti - romania

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Sep 06, 2003 1:28 pm

Aliosha sa stii ca Julia Volkova & Lena Katina nu au facut un cover chiar atat de rau la "How soon is now?". Interpreteaza si ele destul de bine...semn ca nu sunt paralele cu muzica. Ce-mi pare mie rau...ca nu se specifica nicaieri ca melodia este a celor de la The Smiths , album Hatful of Hollow.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Sâm Sep 06, 2003 4:59 pm

Mi-aduc aminte o discutie care a aparut mai demult pe "Barfe Online" in care mai multi isi dadeau cu parerea despre primii care au cantat asa numitul "rap-metal"... Si nu mai stiu cine a mentionat melodia Walk this Way cu Run DMC & Aerosmith, care nu este altceva decat un cover al piesei Walk this Way a celor de la Aerosmith... Iti poti da seama si din faptul ca peste tot (site-uri sau televiziuni care se respecta) este scris Run DMC feat. Aerosmith si nu invers... Partea rap nu are nimic nou, asa canta Steven Tyler pe original, iar versurile sunt foarte putin schimbate, dupa cum puteti vedea aici si aici...

Permiteti-mi sa-i contrazic in continuare pe cei care sustin ca cei de mai sus au "inventat" acest stil, eu o vad doar ca o colaborare intre doua formatii de stil diferit, pe cand discutia era despre formatia care a facut prima oara asa ceva... Si Puff Daddy a facut cover dupa Kashmir si a cantat chiar cu Page, dar ala tot rap e...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

drumul de la kitch la arta pura

Mesajde usualflow » Sâm Sep 06, 2003 11:38 pm

Initial trimis de K-gula
eu sunt de princiupiul (si asa se si intampla), ca orice cover este de o calitate mult inferioara piesei originale. daca cineva crede ca ma poate contrazice, sa vina cu argumente.


K-gula.



Uite, cred ca am gasit un argument solid care sa ma ajute sa te contrazic. Stii melodia "Baby One More Time" cu care s-a "lansat" miss Britney Spears? Ei bine, asculta varianta Travis.... :)

Alchimie senzoriala? Eu asa zic...

catharsis, coverul Voltaj este destul de aiurea, dar nu mi se pare "mai" jenant. Numai bine!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Lun Sep 08, 2003 9:34 am

un cover pe sufletul meu este recent premiata piesa a lui Johnny Cash shi anume Hurt. varianta originala apartzine celor de la NIN. o piesa beton!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Ilinca_ » Joi Sep 11, 2003 8:23 pm

Initial trimis de sorin vdv


sigur ca tema de chitara seamana cu mad season. incepe la fel, apoi difera, si de asemenea tempo-ul difera. dar de aici pina la a conclude ca e copiata e drum lung. nu o sa ma folosesc de exemplele tale, o sa dau altele - toate formulele de bas-chitara de rock and roll seamana extrem de mult intre ele. o gramada de balade cu pian incep cu aprox. aceeasi tema. ce sa mai vorbim de alternatia terta cintata in optimi-triolet pe pian la piese richard marx- phil collins - wonderful life, etc, etc ? bineinteles ca rock-ul alternativ nu poate face exceptie, existind si aici potriveli si teme inspirate de catre alte formatii. nu am inventat noi rock-ul alternativ, nici macar nu l-am adus in romania.

dupa parerea mea piesa copiata = piesa care contine un pasaj mai lung de 16 masuri copiat nota cu nota. si, bineinteles, cover nedeclarat.



eu neavand studii muzicale si bazandu-ma numai pe auz si atentie am concluzionat ca suna la fel... bine, nu am zis corect.... am fost kinda stupid :D pt ca e doar o parte care seamana cu mad season.
in plus io cred ca sunt mai multi fara studii decat cu si deci exista mereu pericolul sa se mai trezeasca cate unu care sa zica ca unele piese seamana mai mult sau mai putin.
ps: mie tot la fel imi suna :yD


aaaaaa, trebe sa zic de un cover care suna fain: keep on rockin in the free world - pearl jam.... mie imi place mult mai mult decat originalul lui neil young. pincipala vinovata pentru asta e clar vocea lui vedder, mult mai faina ca a lui young, zic eu :)
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Mie Oct 22, 2003 9:11 am

un cover super beton: Knorkator - All That She Wants dupa Ace of base. ie incredibil cum o piesa atat de nashpa poa sa sune atat de bine in varianta baietzilor astora.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Oct 22, 2003 1:43 pm

si ca tot vorbeam mai deunaz’ de Sandra si mai sus de piese atat de naspa, ce in urma unor interventii chirugicale au reusit sa fie facute sa sune...macar sa sune, sa notam To/Die/For-In The Heat of The Night. personal, am un...ba chiar 2 (DOI) dinti impotriva acestei formatii da' cel putzin m-au facut sa ascult (si chiar cu o oarecare placere) piesa cantata de tanti Sandra si prezentata sub o alta forma.

neatza, intru si eu in categoria ascultator de Sandra? :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde thor » Mie Oct 22, 2003 5:43 pm

Cred ca am o melodie cu aproape la fel de multe cover-uri ca si "Knocking on heaven's door": "Whisky in the jarrow". ce spuneti de asta? Varianta mea favorita e cea de la Metallica. Mai sunt bune si cele de la Smokie si Thin Lizzie. Probabil cea mai apropiata varianta d eoriginal este varianta de la Te Dubliners din ce am ascultat io...
Is everybody in?
The ceremony is about to begin.
Avatar utilizator
thor
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Mie Iul 09, 2003 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Mie Oct 22, 2003 6:42 pm

Whiskey in the Jar. Jar = borcan.
Thin Lizzy. Lizuca cea subtirica.

De Smokie habar n-aveam ca se bagara la cantat si ei... ce le-o fi trebuit? :con:

Ai las-o naibii, cum poa' sa fie favorita Metallica si Thin Lizzy sa fie numa' "varianta buna"? Macar si pentru faptu' ca Lizzy e de la mama lor, si e cantata acu' o mie cincisute de ani, cu accentu' ala neaos si cu vocea inecata in beutura mai sus amintita. La borcan.

Un cover bunicel e facut de niste pustani pe care nush' cum ii cheama, i-am vazut la meteveu sau la vh1 de fo doua ori, da' piesa suna de n-spe ori mai fain ca-n original: Boys of Summer.
Originalu' e a lu' Don Henley, baterist de meserie, iar incredibila bucata de percutie este facuta de un drummer electronic, vai steaua ei de percutie, mai mare rusinea pentru asa meserias de meserie. Nu mai citesc la clasa muncitoare, ca nici io nu mai pricep ce zic...
Deci, sa le fie de bine la baietii de facura cover, ca au scos piesa din rahat, macar acu' suna tobele a tobe...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde thor » Joi Oct 23, 2003 6:54 pm

Whiskey in the Jar. Jar = borcan.

Si jarrow inseamna aceelasi lucru.

De Smokie habar n-aveam ca se bagara la cantat si ei... ce le-o fi trebuit? :con:

S-au bagat si ei... ce, n-au voie sa bea???

Ai las-o naibii, cum poa' sa fie favorita Metallica si Thin Lizzy sa fie numa' "varianta buna"?
am spus ca varianta favorita e de la Metallica, dar e buna si cea de la Thin Lizzy. Care chiar sunt irlandezi...

cover bunicel e facut de niste pustani pe care nush' cum ii cheama, i-am vazut la meteveu sau la vh1 de fo doua ori, da' piesa suna de n-spe ori mai fain ca-n original: Boys of Summer.

Asta depinde de gusturi, nu???
Originalu' e a lu' Don Henley, baterist de meserie, iar incredibila bucata de percutie este facuta de un drummer electronic, vai steaua ei de percutie, mai mare rusinea pentru asa meserias de meserie.
Originalu' e o melodie populara irlandeza de betie daah.
Deci, sa le fie de bine la baietii de facura cover, ca au scos piesa din rahat, macar acu' suna tobele a tobe...
Sper ca nu sunt irlandezi pe forum ca ai pus-o...
Is everybody in?
The ceremony is about to begin.
Avatar utilizator
thor
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Mie Iul 09, 2003 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Lun Oct 27, 2003 12:11 am

;a
Nu se poaaaaate! NUUUU!!! NUUUUUU!!!!

Ma, nu raspund la asa ceva, da' acu' nu ma pot abtine, zau! Stai sa termin de ras, stai oleaca, se zguduie biroul... asa, gata.

In dictionarul explicativ al limbii engleze de la webster's jarrow nu exista, deci nu inseamna nimic. Incearca http://www.dictionary.com si cearta-te cu aia.
Da' nu asta disutam aici, ca discutam cu se cheama piesa. Nu se cheama Whisky in the jarrow, SE CHEAMA WHISKEY IN THE JAR!!! CLAR???

Zau, Thin Lizzy chiar sunt irlandezi? Hai, da-o dracu', pe buuuuneeee? :eek:

Boys Of Summer e melodie populara irlandeza? ROFL! Stai sa ma adun de pe jos... ma, tu ai citit ce-am scris eu in mesajul ala, sau nu te-ai trezit azi?
Du-te si te spala pe ochi si lasa-ma in durerea mea cu lectiile despre muzica irlandeza. :mad:
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Floriris » Lun Oct 27, 2003 12:44 am

Mistreated, de pe albumul luiValter , din cadrul box-set-ului 4MOTION.Varianta originala compusa de catre Richie Blackmore, si David Coverdale.Suna super (este numai chitara electrica)
Rock-ul este cea mai sincera muzica
www.floriris.go.ro
Avatar utilizator
Floriris
Junior Member
 
Mesaje: 151
Membru din: Mar Iul 15, 2003 11:00 pm

Mesajde thor » Lun Oct 27, 2003 9:01 am

Boys Of Summer e melodie populara irlandeza? ROFL! Stai sa ma adun de pe jos... ma, tu ai citit ce-am scris eu in mesajul ala, sau nu te-ai trezit azi?
Du-te si te spala pe ochi si lasa-ma in durerea mea cu lectiile despre muzica irlandeza. :mad:


Cand pana mea am vorbit io despre Boys od Summer? io vorbeam de Whiskey in the Jar.

Si te las in durerea ta... pacat ca nu pot sa ti-o provoc io.
Is everybody in?
The ceremony is about to begin.
Avatar utilizator
thor
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Mie Iul 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Oct 29, 2003 7:49 am

Initial trimis de b0nechina
Un cover bunicel e facut de niste pustani pe care nush' cum ii cheama, i-am vazut la meteveu sau la vh1 de fo doua ori, da' piesa suna de n-spe ori mai fain ca-n original: Boys of Summer.
Originalu' e a lu' Don Henley, baterist de meserie, iar incredibila bucata de percutie este facuta de un drummer electronic, vai steaua ei de percutie, mai mare rusinea pentru asa meserias de meserie.


Nu am vazut clipul dar banui ca e vorba despre The Ataris. E misto varianta lor dar nici cea originala nu imi displace. Din contra.

Anul asta a murit Johnny Cash la cateva luni dupa ce i s-a stins nevasta. A apucat sa mai faca un cover care mie mi se pare superb. Versurile sunt opera (merita "studiate", nu citite) lui Trent Reznor insa doar interpretarea lui Cash a facut ca melodia sa ma prinda.

Hurt (original pe The Downward Spiral - Nine Inch Nails (1994))

I hurt myself today
to see if I still feel
I focus on the pain
the only thing that's real
the needle tears a hole
the old familiar sting
try to kill it all away
but I remember everything
what have I become?
my sweetest friend
everyone I know
goes away in the end
you could have it all
my empire of dirt

I will let you down
I will make you hurt

I wear my crown of thorns
on my liar's chair
full of broken thoughts
I cannot repair
beneath the stain of time
the feeling disappears
you are someone else
I am still right here
what have I become?
my sweetest friend
everyone I know
goes away in the end
you could have it all
my empire of dirt

I will let you down
I will make you hurt

if I could start again
a million miles away
I would keep myself
I would find a way
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Mie Oct 29, 2003 7:38 pm

Sinanhead - Jamican in N.Y. mi se pare unul dintre cele mai reusite coveruri al unei melodii care la randul ei a a vut mare succes - Sting - Englishman in N.Y.

Cuvinetele sunt putin schimbate dar isi mentine logica si ideea pe care Sting i-a dat-o atunci cand a scris textul initial .

Textul original este adaptat unui jamaican bineinteles. Un cover care merita ascultat !
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Joi Oct 30, 2003 4:18 pm

Un cover care-mi place mult e Hey Joe al lui Jimi Hendrix, cantat de Deep Purple pe primul lor album, Shades Of Deep Purple...

De curand, am mai descoperit o chestie: cele cateva note ale melodiei Butterfly cantata de Crazy Town sunt luate dintr-o melodie foarte scurta a celor de la Red Hot Chili Peppers, un fel de intro, nu i-am retinut numele...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde bad bad Annie » Sâm Noi 08, 2003 9:32 pm

Io una zic brava lu aia de vin cu un cover bun pe piata, si sint destui, ca nu degeaba si-au tocit tastaturile antevorbitorii mei.
Mai trist este cind poporu’ habar n-are ca e vorba de o preluare si zice: ia uite, domne, la asta, cinste lui de cintecu-asta frumos! Ha, ha, cind de fapt nici n-a auzit de bietu’ compozitoru’, saracu’, pe care in realitate il admira! Pai citi stiu ca piesa de-a facut-o celebra pe Whitney Houston era un obscur country de-al lui Dolly Parton? Si tot asa, e.t.c., s.a.m.d..
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde piper1996 » Vin Noi 14, 2003 7:24 pm

Mie mi-au placut mult coverurile din Moulin Rouge. Ciudate rau, din punctul meu de vedere. io cel putin, nu mi-am dat seama de la inceput despre ce piesa era vorba.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Sâm Noi 15, 2003 3:14 am

coverul de la smells like teen spirit din moulin rouge mi s-a parut de prost gust...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde piper1996 » Lun Noi 17, 2003 9:55 am

he he, uite ca de ala nici nu-mi aminteam ... ceea ce inseamna ca ori sunt superficiala, ori a fost de nerecunoscut pentru mine.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SatyR » Mie Noi 26, 2003 6:04 pm

Lasand Tv-ul pe postul Mtv am observat o piesa No Doubt care este un cover la o piesa interesanta din anii '80, este vorba de trupa Talk Talk...nu am nimik cu coverurile, sunt multe care imi plac mai mult ca originalul dar asta mi se pare total nepotrivit, suna aiurea rau piesa in varanta asta...aceasi prostie pe caer au facut-o si aia de la Guano pes cu big in japanu lu Alpha Ville.
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde paiacec » Mie Noi 26, 2003 6:25 pm

Helloween are un intreg album cu coveruri, shi anume Metal Jukebox.piesele de pe album sunt urmatoarele:
1 - he's a woman she's a man(scorpions)
2 - locomotive breath(jethro tull)
3 - lay all your love on me(abba)
4 - space oddity (david bowie)
5 - from out of nowere(faith no more)
6 - all my loving(beatles)
7 - hocus pocus(focus)
8 - faith healer(alex harvey)
9 - juggernaut(frank marino)
10 - white room (cream)
11 - mexican(babe ruth)
12 - rat bat blue(deep purple)

Preferatele mele sunt "mexican" shi "hocus pocus".
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde sublime_gwen » Joi Noi 27, 2003 4:51 pm

mie imi place mult me first and the gimme gimmes-astia canta numai coveruri facute punk-dupa toate melodiile ever..
sunt f misto
Avatar utilizator
sublime_gwen
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Mar Noi 18, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Dec 02, 2003 12:34 pm

Azi dimineata am nimerit intamplator pe Atomic, si ghici ce-mi vazura ochii: neica Fred Durst intr-un clip cu Halle Berry, cantand... cantand "Behind Blue Eyes"! Cover dupa the Who! Sunt cateva probleme cu cover-ul asta, unu ar fi ca nu adauga nimic in plus versiunii originale (doar niste nu-metal-isme pe ici pe colo, sau "check this out"-isme), in rest e mai lame, in principal si pentru ca bridge-ul suparat din original ("when my fist clenches, crack it open...") lipseste, de zici ca melodia puteau s-o cante si Atomic Kitten in forma asta :D. A, si mai adauga si o strofa de la ei putere. Bine, nu ca m-as fi asteptat la mare lucru.

Am incercat sa aflu daca e recenta melodia sau daca a aparut mai mult, din cate vad e destul de recent lansata. Recenzia albumului nou (de pe care e extrasa) pe allmusic face tzandari albumul. A, cica i-au scris gresit numele lui Pete Townshend la credits, lool, parca nu il jignisera destul.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nocturna » Mar Dec 02, 2003 12:44 pm

aha, ie recenta. am vazut si io piesa, in aceeasi zi, la aceeasi ora si pe acelasi post. ramasei un pic cascata din doo motive:
1/fred durst nu mai avea sapca (de ce?)
2/de cand e fred durst asa sentimentalos, sau o avea vreo legatura cu sapca care era in stare de lipsa?

acest cover o fost o dura lovitura data inc-o data formatiilor de rock vechi, pe care domnul durst le demonteaza cu atat nonsalantza, ca si aparitzia la nustu ce premii mtv alaturi de Jimmy Page cantand Thank You-l lui led zepp. (atunci avea sapca!)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Dec 03, 2003 3:19 pm

bre, am dat de un cavar de nu mia venit am crede urechilor.

nu shtu a bunghi teutona decat partzial, shi anume bucata aia care nu include scrisu. da de auzit o aud perfect. deci are das ich o piesa care se numeshte "destillat" unde zice ceva de genu "gib mir main altes tot... gib mir main destilat..." adeca da-mi cea mai veche muarte, da-mi elixirul... blablabla, muarte, dumnezei, diavoli care este. iar acu dau peste trupa care se numeshtePherphlixt shi care in piesa Eissalat zice cevade genu "gib mir main altes brot... gib mir main aissalat" care va sa zica da-mi cea mai uscata paine, da-mi o salata de ghiatza" care anlocuit anguasa cu pizza. da suna bine.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde sublime_gwen » Lun Dec 08, 2003 11:45 am

apropo de it's my life-cover-ul facut de no doubt-cred ca e o chestiune de gusturi, mie imi place foarte mult-chiar comparativ cu originalul-poate pentru ca nu ma prea omor cu new wave-ul sau ce e originalul respectiv...
Avatar utilizator
sublime_gwen
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Mar Noi 18, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Dec 09, 2003 10:06 am

deci acest cavar nu ie un cavar. ie un remix. da pentru ca nu am bunghit tred de remixur, lam bagat la cavarur. deci:

Carl Orff - Carmina Burana - O Fortuna (Front 242 Remix)

am ajuns la concluzia ca ajtia de la Front 242 ie dush rau de tot cu capu. nu po sa fii om normal sa te apuci de muzichie, te plimbi printr-o gramada de stiluri shi le mai faci shi pe tuate bine. shi ajtia asha fac.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Joi Dec 18, 2003 11:41 pm

Mi-aduc aminte de o piesa care era la moda prin '97 parca, Apollo 440 - Ain't Talking 'Bout Dub, pe care se faceau de obicei pogo-uri dragalase... Putin insa stiau ca asta e un cover dupa Van Halen, o melodie ce se numeste de fapt Ain't Talking 'Bout Love...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron