Dedicati (...i) pe Atomic TV...

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Dedicati (...i) pe Atomic TV...

Mesajde deca » Dum Feb 02, 2003 5:26 pm

Oh god!

De cateva luni bune, daca ai prosta inspiratie sa te "conectezi" pe minunatul Atomic TV, ai parte de un asalt de DEDICATII care mai de care mai iesite din comun.
Inteleg dorinta fiecaruia de a iesi in evidenta (chiar ceva de genul: " Papuso, ti-am dat un semese direct pe Atomic! " ), dar modul HORROR la care este masacrata gramatica si cele mai elementare reguli de bun simt ma dezgusta!
Brava Atomic! Esti pe drumu' bum!
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Feb 02, 2003 5:49 pm

Atomic a ajuns un post infect. Nu inteleg de ce dau numai muzica romaneasca. Nu au bani sa cumpere muzici straine sau cum ?
Este un post ce se adreseaza tinerilor intre 14 si 16 ani .....asta cred ca este tinta lor.

In timp ce mai butonez si eu telecomanda..vad ca la orice ora dau dedicatzii. Se scurge un text care se gatuie pe o banda neagra. Si vorba lu deca...numai texte tampite.

Prefer sa ascult radioul decat sa ma uit la Atomic.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

inca ceva...

Mesajde nocturna » Mar Feb 04, 2003 1:33 pm

as mai adauga la aceste penibile, patetice Dedicati...i si pe don'soara (Cristina, parca) care le prezinta. Textele/comentariile ei (improvizate sau citite de pe promter, nustu') sunt in ton cu dedicatiile adica penibile si lipsite de orice sens sau continut. si Hatomicul nu se dezminte niciodata, inttodeauna a vut cele mai urate prezentatoare posibile.(cred ca asta este criteriul de alegere) Desi am trecut de ceva vreme de varsta la care fiintele infricosatoare ma speriau, totusi don'soara Cristina este absolut infioratoare, mai ales in cadrul de umbra, semi-umbra, pen-umbra (si alte combinatii de umbre) in care este prezentata. Daca emisiunea ar fi difuzata dupa ora 00:00 (CNA-ul ar trebui sesizat) atomicii ar obtine un veritabil film de groaza, care sa sensibilizeze si cele mai tari firi.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Re: Dedicati (...i) pe Atomic TV...

Mesajde Draga » Mar Feb 04, 2003 2:02 pm

Poate n-ati observat, da' in ultimul timp apar "dedicatii" de genul " caut blonda fara prejudecati", "daca vrei sa te distrezi, suna-ma, sunt gigolo", etc (cred ca-s si glume proaste la adresa unor "amici", ca se dau numere de telefoane mobile in draci). Astia chiar nu se uita, dau tot pe post?! Ar trebui sa le trieze intai.... oricum toate emisiunile de pe Bleahtomic sunt nashpa...
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Re: Dedicati (...i) pe Atomic TV...

Mesajde deca » Joi Feb 06, 2003 6:34 pm

Hola again!

Am devenit un vanator de dedicati (...i) mai dihai decat carcotasii din celebra cronica.

Am vazut un anunt luni pe MTV ( Romania, ce-i drept ! ) in care alaturi de Kylie Minogue aparea scris mare si FRUMUOOOZ un text care mi-a dat batalii de kap:

" Kylie iubeste copii ! "

M-am gandit ca frumusica australianca a devenit pedofila! Dar nu, ea e doar un sufletel caritabil. Omisiunea unui "i" a dus la o alta ineptie de nota 10.

Brava si voua MAI !
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Ei...

Mesajde UnCopilutz » Dum Feb 09, 2003 2:52 pm

Atomic ca si Atomic , dar nu ati vazut ca mai nou se intampla acelasi lucru si pe frumosul MTV Romania . Aceleasi dedicatii penibiloase , aceleasi cuvinte fara noima aruncate pe un ecran de TV.
Si , parerea mea e ca numerele alea date acolo dupa cate un textuletz ca : "Fata blonda,1,70...sunati la ..." nu sunt glume proaste facute prietenilor. Sunt chiar numerele celor care au trimis dedicatii.
Cand au aparut pe Atomic porcariile astea , in prima zi , am trimis si eu , dar nu era dedicatie , era un anunt mai degraba , si eu nu am vazut ca ia 70 de centi , credeam ca ia 7 . Si asa am ramas eu fara suta de centi care mi-au dat-o fratii de la Orange pentru 100 de minute vorbite .
Ce sa-i faci ... utilizatori de prePay-uri
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Mar Feb 18, 2003 4:16 am

tin sa te contrazic Nightwish. in vremurile de demult hatomicul avea prezentatoare chiar faine. o tin minte pe oana de la rockada sau pe ina de la reactor. mai aparuse intr-o vreme una faina (am uitat numele) dar dupa aia numai d-astea gen cristina. in vremurile de demult chiar si decorurile erau faine si oamenii inteligenti. aveau si 'subcultura'.... si southpark o scurta vreme..........

ps: va rog sa nu mai pomeniti de cna!
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Feb 18, 2003 11:47 am

Initial trimis de tre cool
avea prezentatoare chiar faine. o tin minte pe oana de la rockada sau pe ina de la reactor. mai aparuse intr-o vreme una faina (am uitat numele)


sa inteleg ca o preferai pe oana, ina etc. (care sa fim seriosi ca mai aveau de lucrat mult la look-ul lor) in favoarea unei Kitty Cepraga (stiu ca nu mai e la MTV da' a fost) sau Diana Munteanu?!nu cred. si facem abstractie ca's blonde. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Incotro?

Mesajde usualflow » Mar Feb 18, 2003 1:29 pm

.....mai grav e ca a inceput "sezonul" de dedicatzii si pe MTV.....Desi si acolo ruleaza mesaje matrimoniale, macar nu am vazut atat de multe greseli de ortografie ca la Atomic....
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Piciulika,atentie!

Mesajde UnCopilutz » Mar Feb 18, 2003 6:18 pm

Initial trimis de Piciulika
.....mai grav e ca a inceput "sezonul" de dedicatzii si pe MTV.....Desi si acolo ruleaza mesaje matrimoniale, macar nu am vazut atat de multe greseli de ortografie ca la Atomic....

Atomic ca si Atomic , dar nu ati vazut ca mai nou se intampla acelasi lucru si pe frumosul MTV Romania . Aceleasi dedicatii penibiloase , aceleasi cuvinte fara noima aruncate pe un ecran de TV.

Despre asta vorbeam si eu cu vreo 3 posturi mai sus.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Joi Feb 20, 2003 12:05 am

Da, Atomic a ajuns naspa de tot! Dar mie mi se par cat de cat mai decente dedicatiile de pe MTV Ro!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Sincer?

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 22, 2003 8:32 pm

Initial trimis de AdevaRapper
Da, Atomic a ajuns naspa de tot! Dar mie mi se par cat de cat mai decente dedicatiile de pe MTV Ro!


Sincer,nu am citit prea multe dedicatii trimise prin SMS de pe MTV,dar pot sa va asigur ca sunt la fel de penibile ca si cele de pe Atomic,ca doar e aceeasi idee tampita...
Nici macar nu le selecteaza?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Sâm Feb 22, 2003 11:46 pm

.....daca nu le-ar selecta am vedea si acolo greseli de exprimare si afirmatii gen "Nicu+Aneta=pedofilie"...

sunt de acord cu AdevaRapper. :mad:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Dum Feb 23, 2003 11:35 pm

Experiment: Am trimis si eu unul gandit si unul asa la misto! Primul a fost difuzat, al doilea - refuzat ;)
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Lun Feb 24, 2003 4:49 am

atomicu a falimentat anu trecut, concediat 3/4 din personal si a fost cumparat de un francez care nu a bagat nici un ban. da, postul nu mia are bani si castiga cum poate. un ss costa, am impresia, cam 1$ si au clienti.

de aia sunt dedicatii, de aia e muzica veche, de aia e aceeasi caseta in fiecare noapte (e a 5a noapte la rand cand acum ruleaza zob - telenovele si ma indoiesc ca e un asa hit incat sa merite asta)

exista o chesti numita telecomana. press vh-1. press mtv.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Lun Feb 24, 2003 7:10 pm

Degeaba mai , lumea s-a obisnuit cu Atomicul vechi care arata totusi mai bine decat cel de acum . Ar fi o televiziune mai normala si mai privita totusi..daca ar face ceva in mod organizat p-acolo.
Puteam sa jur , atunci cand am vazut ca au dat iama astia cu smsurile pe Atomic , ca nu o sa se mai scape postul de asa ceva...daca iese banul...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Feb 24, 2003 11:09 pm

Oricum pe mine m-au dezamagit de mult timp aia de la Atomic! Decat in primul an au fost cool!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Da,asa e...

Mesajde UnCopilutz » Mar Feb 25, 2003 9:12 pm

Acuma Atomicul a ajuns sub orice critica .
Am o singura nelamurire : exista vreunul care a trimis sms si care si l-a vazut pe ecran?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 12:19 pm

ok .. faza asta cu dedicatzii sux la greu .. mai nou vad peste tot dedicatzii .. a inceput atomicu` de sarbatori si acuma s-au luat totzi dupa ei .. B1TV MTV Prima .. etc. Defapt .. cred ca Marius Tuca a fost primu` cu mesajele pe ecran. Acuma vad ca e si la de 3x femeie .. in fine .. mie mine ma enerveaza chestia asta. Am auzit cateva persoane care si-au vazut mesajele pe ecran dar nah .. sa dai 70 de centi ca sa-ti vezi un mesaj pe tv .. mi se pare o tampenie .. SUX
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mie Feb 26, 2003 4:03 pm

V-am spus ca si eu am trimis un mesaj la Atomic mai demult , atunci cand au inceput cu porcariile astea ..? Si nici macar nu l am vazut. Eu faceam reclama fan clubului Simplu pe care il conduc si , in afara ca m am simtit fara 70 de centi , nu am simtit nici o placere.
Dar ce e mai important e ca eu credeam ca ia doar 7 centi. Va ganditi ca a trebuit sa imi spal teveul apoi dupa cum am reactionat...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 26, 2003 8:48 pm

UnCopilutz pai ..ma gandesc ca .. mesajele cu "reclama" nu le baga pe post .. am inteles de la cineva care a trimis mesaj si si l-a si vazut .. ca .. abia in 15-30 minute apare mesajul .. nah .. oricum .. multzi au fost .. fraieritzi ce .. ceea ce scrie pe ecran 0.7$ .. ;) Mi se pare oricum destul de mult 0.7$ .. si pe alte posturi am vazut si 0.9$ .. si gandeste-te ca e si +TVA .. damn
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Tot ce fac ei sunt numai niste fraiereli

Mesajde UnCopilutz » Joi Feb 27, 2003 10:06 am

In zilele trecute am auzit ca pe , TVR Cluj , cand dau muzica populara iau pentru o dedicatie scrisa pe ecran , jos (nu prin SMS,dar e exact la fel) 200 000 si pentru una pe care sa o citeasca ei de pe foaie 400 000 . Peste tot sunt numai hoti, incepand cu Atomic pana la Tvr Cluj :)
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde T.Z.K.A » Joi Sep 04, 2003 11:57 pm

Fratzilor trezitziva la realitate...asa se fac banii...pe spatele prostilor...Asta e!!!! Life sucks;a :fuck: ;j ;e :moon: ;P
Bafta tuturor!
No offence!
Danke pt. atentzie!!!
T.Z.K.A
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Sep 02, 2003 12:32 am
Localitate: undeva prin Honolulu

Mesajde NEmessIS » Joi Sep 11, 2003 9:36 pm

Si totusi... ce va crizati atat pentru ceva care a devenit banal la noi? Din pacate, mie deja a inceput sa mi se para normal sa vad la tv greseli de gramatica, mesaje tembele trimise de jmekeri care si-au cumparat si ei mobile si n-au ce face cu ele. Pe atomic nu m-am mai uitat de vreo cativa ani, pe mtv doar ocazional, cand n-am ce face... dar deja am inceput sa ignor dedicatiile cretinistice, pe care nu ma mai obosesc sa le urmaresc. Daca unii sunt tembeli, n-o sa ma enervez degeaba din cauza lor
If a god of love and life ever did exist... he is long since dead. Someone... something rules in his place.
NEmessIS
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 9:22 pm
Localitate: acasa...

nu mai gresiti

Mesajde DannyCS » Mar Noi 16, 2004 8:28 pm

Salut lume
Sunt nou si m-am logat numai pentru a va face sa intelegeti ca voi vorbiti de o alta televiziune decat numele pe care-l pomeniti.
Mai fratilor Atomic este un post tv iar TV K Lumea este altul
Daca va uitati mai bine pe cablu o sa vedeti ca Atomic este un alt canal de muzica decat TV K Lumea, este un alt post, care dupa parerea mea este mult mai bun. Este exact ceea ce vreau, este vechiul atomic. Acum dupa cate vad dau numai muzica, non-stop fara reclame si fara alte prostii...chiar sunt tari si ma bucur ca a avut cineva creier si s-a ocupat si de aceasta problema.
Ce parere aveti? e mai bine cu Atomic sau cu TV K Lumea?
DannyCS
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:31 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cubu » Mar Noi 16, 2004 8:59 pm

Cre' ca te uiti cam mult la teveu si ai probleme cu benoaclele, nu vezi ca ultimul post e din 2003?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Vin Feb 25, 2005 8:12 pm

Pe vremuri,Atomic-ul a fost un post interesant,erau difuzate emisiuni care nu trebuiau ratate,filme vechi,muzica era buna,variata.
In ultima vreme,postul asta difuzeaza numai muzica proasta,adresata in general unui public de 10-17 ani,ca sa nu mai vorbim de caliatatea emisiunilor care lasa de dorit.
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Feb 25, 2005 9:51 pm

filme vechi si muzica buna la atomic??? Cand dracu? Poate pe TCM; sau Vh1 :D.

E adevarat, am prins o data un clip cu Led Zeppelin la pranz, da' era greseala, probabil cocalarul de serviciu era la buda si a preluat altcineva playlistu :D.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori