Dru Klein

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Dru Klein

Mesajde KoRn_bitch » Mie Mar 12, 2003 9:57 pm

Nu stiu daca a mai fost vreun subiect pe tema asta ... daca da sorry .. dar chiar vreau sa aflu cat mai multe despre Andrew Klein ... daca stiti de unde pot sa iau mai multe poze cu el pls tell me ... cu cine a mai avut colaborari in afara de T`short shi Unu` ... de exemplu eu am luat de pe net o melodie de`a lui numita ROMANIA S.R.L. (ft. Michelle) care e destul de dragutza spun eu .. anyway tot ce stiti .. orice site despre el .. spune`ti`mi shi mie
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Mie Mar 12, 2003 10:12 pm

Si au as vrea sa shtiu mai multe despre acest "domn" :D !
auzisem ca e lansat de mult in muzica romaneasca,dar eu inainte de proiectul cu Unu` nu am auzit de el absolut nimik ( nici macar de T-Short)
Un site ceva.. poate ne ajuta cineva :hehe:
Oricum imi place mult melodia "the jam" ...defapt am mai spus ca sunt fana Unu` :) si imi plac toate melodiile lor de pana acum ( la cele de pe album ma refer, nu la toate la care au "ajutat" si ei .... la MOf REcords )
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Mie Mar 12, 2003 10:17 pm

promit sa ma documentez si sa va povestesc aici cat mai multe despre dru...

care, by the way, e un tip super ok
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

yeee

Mesajde Dee Dee » Mie Mar 12, 2003 11:09 pm

am gasit un site :) ( de pe alt subiect ) despre Dru Klein :P
take a look :

Dru Klein (Andrew Klein) s-a nascut in Mangalia (noiembrie 1977) si a parasit Romania la varsta de 4 ani alaturi de familie, care a emigrat in USA mai precis Pittsburgh. Primele sale experiente ca MC s-au intamplat in timpul colegiului, participand la diferite party-uri organizate de colegi si DJ. Prin 1997 se intoarce in Romania pentru a studia medicina in Constanta. In timpul verii din 1998 activeaza ca MC la un post de radio din Grecia, Radio Rock FM Athens Greece freestyle alaturi de ZOTA NI NECRIS, F.F.C, TERROR X CREW, DJ ALEX si DJ JIMMY D. La scurt timp in Constanta intra in studioul “3M Productionâ€Â
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde KoRn_bitch » Joi Mar 13, 2003 4:03 pm

Hehe ... marfa ... shi eu am vazut site`ul ala da pacat ca nu sunt decat 2 poze cu el :) ... in schimb eu am mai gasit pe http://www.nights.ro niste poze cu el in Club Space din Bucuresti ... bine el se vede asha mai in spate da tot e bine :) ... anyway ... asteptam vesti de la Mihai ...
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

hop si eu!

Mesajde usualflow » Mar Mar 25, 2003 1:47 pm

da, dupa cum a spus si dee dee, pe http://www.music.ro se gasesc date si fotografii cu si despre Andrew. Mai erau pe undeva fotografii cu el de prin web club, insa nu imi amintesc unde....
Pana revine mihai cu noutati, eu va dau adresa de mail drewklein@hotmail.com, care se pare ca ii apartine MC-ului. Eu nu stiu cat de valabila e, am gasit-o tot pe music.ro, unde se pare ca ar fi postat Dru pe forum. Oricum, daca ii scrieti, va sfatuiesc sa o faceti in english. :)

In final, iata o fotografie cu el de la lansarea Unu'. Enjoy!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Joi Mar 27, 2003 10:18 pm

Hey guys
Mihai vad ca ne`a uitat cu informatiile despre Dru ... anyway Piciulika e marfa poza aia (arata chiar super acolo) ... cat despre adresa de mail nu stiu ce sa zic ... o sa trimit un mail sa vedem daca primesc un reply ceva ...
Have a nice day peeps !!!
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Vin Mar 28, 2003 1:07 pm

n-am uitat.. nu stiu nici eu mai multe decat e pe music.ro...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

:)

Mesajde usualflow » Mar Apr 08, 2003 1:22 pm

ma, tipul asta e grozav...Mi-A placut la Yo!, a facut rime chiar si despre clatitele prea sarate aduse de Bogdan in cadru....Are stil si e foarte spontan Andrew asta, fara indoiala.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Mar Apr 08, 2003 6:26 pm

Eu nu l-am vazut la Yo!
Mai povestiti-mi si mie plssssss !!!!
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde usualflow » Mie Apr 16, 2003 12:40 pm

...nu prea poate fi povestit ceea ce s-a discutat in emisiune. Pacat ca nu ai vazut... cert e un lucru( iar Dru l-a sustinut si el, la randu-i, cu argumente): la noi muzica e inca departe de a fi o industrie, iar hip-hop-ul se afla taaaaare jos....din pacate.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Am si eu un wallpaper

Mesajde usualflow » Vin Apr 25, 2003 12:02 am

...e doar un background simpatic facut de mine pt cei ce il apreciaza pe Andrew.
Sper sa va placa si sper in primul rand ca e ok sa il pun aici si ca n-am sa supar nici un admin cu asta.
:)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Joi Iun 12, 2003 5:31 pm

Dru apare si canta si in clipul lui Pacha Man , clipul nou , facut la melodia "Acelasi sange" si a urcat si cu baietii de la UNU` cand le-a fost inmanat premiul pentru cel mai bun debut la MTV.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Vin Iun 13, 2003 9:49 pm

L-am vazut si eu la MTV si dupa aia l-am vazut si personal....e super sweet!!! keep it green keep it clean... asta e chestia la care ma gandesc cand il vad pe el...e primu lucru care imi vine in minte! :) foarte mishto a cantat cu Pacha man inainte de premiile MTV ! e super tare tipu`!ce nu inteleg eu... d c ai zis tu Flory sa ii scriem in engleza?? vorbeste foarte bine romaneste..nu are probleme!!! anyway...super background ;) !!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Iun 15, 2003 1:45 pm

Stie sa vorbeasca romana ? Pai de ce o da el tot timpul doar in engleza ?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mar Iun 17, 2003 10:18 pm

stie sa vorbeasca, normal...de atatia ani... :) ar fi culmea...la yo, doar a vorbit in romana. Eu ziceam sa ii scrieti in engleza ca sa ii fie mai usor... UnCopilutz....atata timp cat omul a stat de la 4 ani in Pittsburg, mi se pare normal sa "o dea" in engleza...

Mi-a placut si mie la premiile mtv... :)

...this is just the begining
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Mar Iun 17, 2003 11:09 pm

Sa speram ca e doar inceputul. Mai nou , baietasul apare peste tot...cand e vorba de Hip-hop si speram sa mai auzim cat de iute de el.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Vin Iun 27, 2003 10:20 pm

Aseara au fost la MTV imagini de la ultima filmare cu Dru....(concertul din Web Club). De ce ultima? Pentru ca Dru a plecat in Statele Unite miercuri. si nu se stie cand revine in Romania. :((
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron