Muzicieni VS Useri

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Muzicieni VS Useri

Mesajde Aliosha » Mar Mai 06, 2003 6:12 am

Am facut threadul asta dupa ce am citit un thread de pe Barfe,
http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=7171&pagenumber=1

Acolo, Mihai , enervat de parerile celor ce postau, sau mai exact de felul in care ele erau formulate a declarat ca se retrage de de forum. Cum nu a reiesit clar daca se retrage de pe barfe online sau fanclub.ro am facut threadul asta ca discutiile de acest gen sa se desfasoare intr-un mediu mai civilizat, neintrerupte de posturi offtopic, injuraturi, etc...

Acum serios, nu v-ati saturat si voi de fetite isterice care va cer autografe, de interviuri in care sunteti periati sau, la cealalta extrema, de oameni care va injura ? If so, aveti aici un loc unde sa raspundeti intrebarilor incomode, daca va simtiti in stare...


PS: puteti incepe cu intrebari pt Mihai- MOF, Mihai & Florin (hiq), Florin Barbu (Proconsul), K-gula.... si mai sunt dar sa iasa ei din anonimat.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: Muzicieni VS Useri

Mesajde aspyrin » Mar Mai 06, 2003 12:24 pm

N-as fi revenit, dar trebuie sa fac o precizare. Nu sunt Mihai de la Hi-Q. Numele meu este Mihai Ghiduc si ma ocup de promovare trupelor de la MOF-Records.

Ar mai fi un lucru. Am hotarat sa ma retrag de pe acest forum pentru ca, desi sunt unul dintre putinii oameni din mediul acesta care a incercat sa dea niste raspunsuri, nu pot si nu vreau sa fac fata unor insinuari stupide din partea unor indvizi care nu au treaba acasa. prin urmare retragerea mea ramane definitiva, thanx to Love2Fly si Drumplayer.

As ruga un moderator al acestui forum sa-mi stearga contul si posturile, daca acest lucru este posibil.
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Mai 06, 2003 12:55 pm

vezi ca ai un mesaj pe barfe, la TNT. io zic ca merita sa-l citeshti.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Mai 06, 2003 12:56 pm

ok. ma grabeam sa fac eu precizarea de mai sus. Mihai MOF spui ca ai incercat sa dai niste raspunsuri, ei bine nu prea ai reusit.dar este de apreciat ca ai incercat. pe de o parte este de inteles de ce nu ai reusit, tu nu poti fi obiectiv. trupele astea sunt "marfa" ta, marfa pe care incerci sa o vinzi, chiar daca respectivii nu au talent, chiar daca-s afoni si complet pe din-afara.
pe de alta parte in muzica romaneasca (si nu numai) e ca-n comertz (sau ca la piata mai exact) ambalaj frumos, eticheta stralucitoare, totul frumos aranjat si, surpriza, continut zero sau aproape zero. da' nu-i nici o problema ca romanu' s-a invatat sa primeasca nimic.

eu as avea ceva intrebari pentru acesti oameni de muzica, in special pentru cei doi artisti (sa zicem) de la Hi-q. v-am vazut luni la Rondul de dimineatza, si v-ati simtit tare lezati atunci cand Dobrovolski v-a intrebat "de ce faceti muzica pentru copii". puteti spune cu mana pe inima ca voi puneti pasiune in ceea ce faceti? in muzica pe care o scoateti pe piata? ca, ce se vede pe ecran tare seamana a prosteala. prosteala care prinde la prostime de minune. (scuzati-mi expresia) aveti curajul sa recunoasteti ca nu puneti nici un gram de pasiune in 'muzica' voastra, in melodiile voastre? chiar voi ati afirmat ca, acasa, ascultati cu totul altceva decat scoateti pe piata. dintre o ascultatoare de rock, hard rock chiar (sau cel putin asa sustine Dana), un ascultator de Craig David si probabil fan R&B (Florin) si un ascultator de oldies but goldies-Roy Orbison, bravo Mihai, sa iasa asa o formatie de pop ziceti voi, dance ar fi mai indicat!? voi ati mers pe sistemu': n-avem ce face asa ca ne facem trupa ca sa avem ce face. o cale la indemana, rapida spre succes, spre a deveni vedete aproape peste noapte, pentru a capata statutul de "artist" fara a cunoaste macar sensul cuvantului si fara a stii ce presupune acesta. aveti curajul sa recunoasteti asta? sa recunoasteti ca habar aveti de muzica sau de talent!? Florin, cata muzica ai studiat tu la Hyperion-facultatea de electronica?! (daca nu ma insel) dupa ureche pot canta multi si cateva versuri banale si inspide, de asemenea, pot scrie multi. dovada ca mai mult de un sfert din po****tia Romaniei se numeste 'artista' doar pentru ca stie sa tina un microfon in mana si sa cante (eventual) peste un negativ. ce mai, suntem un popor de artisti. sa ne traiasca si sa avem grija de ei.
Florin, Mihai (Hi-q) eu n-am absolut nimic cu voi, cred ca tara noastra are capacitatea sa mai suporta inca pe atatia "artisti", dar ar fi frumos din partea voastra sa recunoasteti ca n-aveti nimic in comun cu muzica, ca pentru voi este un mod de a scoate bani si eventual distractie 'in the process', si atat! aici se termina totul. e usor sa promovezi superficialitatea si sa o ridici la rang de arta.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Mai 06, 2003 1:49 pm

Referitor la cea zis Nightwish (ptiu, ce combate fata asta), acum vreo 4 ani erau la ProTV Van Noizz, nu stiu daca ii mai tineti minte, in fine, erau un tip care dadea cu sintetizatoru su o tipa la voce. Intreaba reporter-ul: "Versurile voastre sunt inspirate din lucruri care vi s-au intamplat?" (aveau o melodie gen: "nu te da batut, mergi mai departe" etc). La care tipu raspunde prompt, oarecum blazat: "Nu, sunt versuri comerciale". Reporterul insista: "Dar mesajul?", la care vine un raspuns la fel ca primul: "Nu, e un mesaj comercial".

Simplu si direct, fara fitze. Muzica gen HiQ sau Van Noizz se incadreaza la categoria "produs comercial", "marfa de vanzare". Stii ce vrea publicul si vinzi, tot respectul pentru calitatile tale de... afacerist (nu gasesc un cuvant mai potrivit acum), dar nu are de-a face cu talentul si cu muzica facuta de dragul muzicii (macar intr-o proportie rezonabila).
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde b0mber » Mar Mai 06, 2003 1:59 pm

chiar discutam cu un prieten zilele trecute despre calitatea muzicii romanesti si despre faptul ca tot ce apare pe piata in Romania e de cea mai joasa calitate...nu cred ca trebuie sa ne suparam pe artisti ca Hi-q sau mai stiu eu cine,Marius Moga sau Laurentiu Duta....astia fac muzica pentru bani,fac muzica pentru a o vinde,asta e singurul lor scop....iar principala vina pentru asta o au ascultatorii,care cer numai piese de cacat,sau si mai grav,manele....bine,adevarul e ca am fost si cumva intoxicati cu piese de doi lei de posturile de televiziune si radiouri,care nu difuzeaza decat tampenii...de asta anumiti artisti care fac o muzica cu totul si cu totul superficiala,melodii pe care le asculti o data,de doua ori,sunt cei care detin monopolul pe piata muzicala romaneasca...nu stiu cine sau ce poate sa schimbe asta...
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Re: Re: Muzicieni VS Useri

Mesajde Aliosha » Mar Mai 06, 2003 3:39 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
N-as fi revenit, dar trebuie sa fac o precizare. Nu sunt Mihai de la Hi-Q. Numele meu este Mihai Ghiduc si ma ocup de promovare trupelor de la MOF-Records.



Greseala mea. Oricum, mesajul este acelasi si oferta ramane deschisa tuturor.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Mai 06, 2003 6:55 pm

Stefane, treaba cu Van Noizz s-a mai discutat chiar p'aci... oricum, spre deosebire de alte "vedete" Maria este o fata deosebita.

Nightwisho, bravo, pacatele iti sunt iertate :D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Mar Mai 06, 2003 6:59 pm

O nelamurire am si eu care se leaga mai mult sau mai putin de ce era vorba aici . Dand click pe Vedete On-line tin sa va anunt ca numarul " vedetelor " care intra pe forum e mai mic decat cel real . De cand ati pus voi numele alea au mai intrat astea de la TNT , Omu Negru de la SIMPLU , careva de la Vita , Flavius Buzila , solistul de la HARA si cred ca ar mai fi si altii ...
Faceti ceva in acest sens?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Mai 06, 2003 8:50 pm

Pentru ca acolo sunt trecuti cei care posteaza si/sau de care suntem siguri ca sunt ei.

O sa cerem niste poze cu o scurta descriere si lui Flavius Buzila care stiu ca a mai postat.

"Careva de la Vita" e sorin_vdv care are pagina acolo si care de multe ori a si scris pe foumul Vita de vie.

De omu negru sau fetele de la tnt eu unul nici nu stiu ce nickuri ar avea... o sa ne interesam.

In general se poate observa ca putinii muzicieni/ vedete/ (persoane legate oficial de lumea muzicii) de pe forum se pot impartii in 2 categorii. Cei care posteaza si raspund de cate ori le permite timpul liber si cei care se simt cu musca pe caciula si se rezuma doar la citit.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Lasitate?

Mesajde Love2Fly » Mar Mai 06, 2003 9:28 pm

nu pot si nu vreau sa fac fata unor insinuari stupide din partea unor indvizi care nu au treaba acasa. prin urmare retragerea mea ramane definitiva, thanx to Love2Fly si Drumplayer.


Pun pariu ca tu plangi acum.....in alta ordine de idei, pentru a aborda un ton mai calm pentru a nu te mai ataca atat iti spun ca...insinuarile mele nu sunt stupide!(prietenii stiu de ce)....si faptul ca afirm ca MOF-ul (cu exceptia proiectului UNU') e de tot kktu' si din cate am inteles e DESCHIS tuturor "artistilor" in devenire! pun pariu ca daca vine un tip talentat(sau o formatie talentata) care canta versuri "necomerciale" nu va uitati nici cu c**u' la el(ei)?
Si nu mai arunca vina pe altii bai Mihai, ca nu din cauza mea sau a lu' Drumplayer te regtragi ci din cauza neputintzei tale de a da raspunsuri coerente si care daca nu sa ne convinga macar sa ne multumeasca....si ti-am mai zis-o....daca tu crezi ca muzica care se promoveaza in Romania e de buna calitate atunci esti irecuperabilll
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Mar Mai 06, 2003 9:52 pm

Initial trimis de Aliosha
In general se poate observa ca putinii muzicieni/ vedete/ (persoane legate oficial de lumea muzicii) de pe forum se pot impartii in 2 categorii. Cei care posteaza si raspund de cate ori le permite timpul liber si cei care se simt cu musca pe caciula si se rezuma doar la citit.


si cei care nu stiu/nu vor sa raspunda, cum sunt baietii de la cargo

blondul d ela hi-q e la jurnalism
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

offtopic

Mesajde bhuttu » Mar Mai 06, 2003 10:37 pm

Initial trimis de Nightwish
po****tia Romaniei


Vali...:D rest my case.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Re: Muzicieni VS Useri

Mesajde Bortzianu' » Mar Mai 06, 2003 11:25 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
N-as fi revenit, dar trebuie sa fac o precizare. Nu sunt Mihai de la Hi-Q. Numele meu este Mihai Ghiduc si ma ocup de promovare trupelor de la MOF-Records.

Ar mai fi un lucru. Am hotarat sa ma retrag de pe acest forum pentru ca, desi sunt unul dintre putinii oameni din mediul acesta care a incercat sa dea niste raspunsuri, nu pot si nu vreau sa fac fata unor insinuari stupide din partea unor indvizi care nu au treaba acasa. prin urmare retragerea mea ramane definitiva, thanx to Love2Fly si Drumplayer.

As ruga un moderator al acestui forum sa-mi stearga contul si posturile, daca acest lucru este posibil.


...pai de sters nu va fi sters nimic ...Ziarele de scandal din ce sa se "alimenteze"??? ... Iar tu esti ok ..comparativ cu "spurcaciunile" celor de la Body si soul ... acolo razbel..

..pai Mihai.. au si oamenii dreptatea lor. pentru ca ei cumpara/asculta/fac mp3-uri cu ceea ce vinzi tu.. Si mai ales ptr. ca (au zis-o altii destul de bine inaintea mea) chestia aia promovata de voi nu e tocmai muzica ...

..Intelege ca poporul asta si tinerii astia care te inconjoara AU NEVOIE mai multa ca oricand de VALORI... intelege ca tu si altii ca tine , din interese materiale, DISTRUG, sunt indiferenti la raul din jur ..si acest rau e cauzat in primul rand de lipsa valorii ...Voi nu sunteti chiar atat de rai ...ptr. ca voi inca nu promovati manele...

DAR: la fel ca si altii care sunt undeva, la o CARMA ... ATI PUTEA FACE cate ceva ... FACETI. Promovati o data pe an o trupa necomerciala, care transmite ceva ... (si sa stii ca nu bat apropouri referitoare la trupa mea...)... Ajutati . Mai spalati-va de pacate. Si veti vedea reactia .

..Poate eu sunt ultimul care mai spera ca va veti satura candva de bani ... Si va veti apuca de lucruri serioase si bine intentionate..

..ma rog ..poate ca patriotismul nu mai exista la generatia noastra ... poate am eu o defectiune genetica ..

..Multa bafta..
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Negatie...

Mesajde Aurolacul » Mie Mai 07, 2003 12:02 am

Pei normal, Love2Fly, daca el sta shi se gandeste prea mult la ce zicem noi, vezi cum maine o sa dispara shi MOF Records. Daca zice ca noi suntem idiotzi, copilaroshi, shi nu stim ce zicem, atuncea el este marele "smecher" care le arata la niste "idiotzi" "the right" way. Oricum, tragerea asta bate la ochi prea mult. NU vreau sa zic ca MIhai sa recunoasca ca noi avem un element de dreptate, dar se retrage, ca stie ca de acuma pe forum, nu prea mai are nici un cuvant de spus, ca mereu va fi ridiculat. E cam depresiv sa mergi la munca in fiecare zi, shi sa te gandesti ca muzica care o faci e mult prea mediocra. De asta se retrage tipu.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Lasitate?

Mesajde aspyrin » Mie Mai 07, 2003 9:18 am

MR. Love@Fly: Da, muzica care se produce acum in Romania e de calitate, o buna parte a ei. Sunt un irecuperabil. Sunt un numar mare de producatori si artisti din Romania care dau tot ce e mai bun pentru a iesi lucrurile cum trebuie. Ca sa nu zici ca-s partizan, uita-te doar la Voltaj sau la Music&Music. Poate ca tie nu-ti plac ceea ce cant, poate ti se par prea comerciale dar te asigur ca sunt niste piese lucrate cu grija.

Chestia cu "Prietenii stiu de ce" incepe sa ma enerveze. Fetele de la TNT sunt doar niste pustoaice de 17 ani si nu au facut nici un fel de favoruri pentru a ajunge in formatia asta.

Apropo de pariul tau. Stii cate piese bune am auzit, in 6 luni, pe demo-uri venite la MOF Records? Una singura. Care era foarte misto, doar ca era semnata deja cu alta casa de discuri. Poate E.M.I.L. iti spune ceva...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Re: Negatie...

Mesajde aspyrin » Mie Mai 07, 2003 9:25 am

Aurolace: ai stofa de psiholog :)

Ideea de a ma retrage nu are nici o legatura cu ce spui tu. Pur si simplu ma deranjeaza faptul ca atunci cand nu sunt argumente, se apeleaza la magarii. Incepand cu un tread care se cheama "artistele din Cripta" (n-am prea vazut argumente la tipul asta) pana la insinuari legate de diverse favoruri.

Legat de TNT: eu zic ca faptul ca in 6 luni, am reusit sa impunem pe piata o formatie de fete care nu apeleaza la accesoriile traditionale (recte: tzatze-cur) pentru a iesi in evidenta e o performanta. Uitate pe http://www.popcorn.ro, sa vezi acolo rezultatele unui sondaj de opinie. Iar daca vei avea rabdarea sa asculti albumul vei gasi acolo piese cu influente de rock alternativ, dub sau breakbeat, ceea ce nu prea vei vedea la alte formatii dance.
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Muzicieni VS Useri

Mesajde aspyrin » Mie Mai 07, 2003 9:43 am

Initial trimis de Bortzianu'


...pai de sters nu va fi sters nimic ...Ziarele de scandal din ce sa se "alimenteze"??? ... Iar tu esti ok ..comparativ cu "spurcaciunile" celor de la Body si soul ... acolo razbel..


Iti reamintesac de threadul cu Betty si seful de la RBA, facut de cine stie ce frustrat care a zburat de acolo! Mai uitate putrit si la threadul cu Andra, sper ca nu crezi ca acea "ASndra", care se adreseaza fanilor este cea reala...

Daca tu crezi ca eu vrea sa port discutia de pe barfe, n-ai decat... Parerea mea e ca, in scurt timp, o sa ramaneti sa discutati intre voi, pentru ca si putinele vedete sau oameni din domeniu care mai scriu pe aici, vor pleca...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mie Mai 07, 2003 9:48 am

Initial eram hotarat sa dispar definitiv de aici. Cum vad ca exista totusi si oameni cu pareri pertinente, voi incerca sa intru din cand in cand pe acest thread.
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde marian jan » Mie Mai 07, 2003 9:55 am

cu cine a semnat EMIL?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Muzicieni VS Useri

Mesajde dadius » Mie Mai 07, 2003 10:51 am

Initial trimis de Mihai-MOF

Parerea mea e ca, in scurt timp, o sa ramaneti sa discutati intre voi, pentru ca si putinele vedete sau oameni din domeniu care mai scriu pe aici, vor pleca...


Mai Mihai.Stii bine ca nu am nimic cu tine personal.Eu am reusit sa inteleg "sistemul" (vorba lu'Ernest:) ).Asta e si n-ai ce face.Daca asta se cere asta le dati.

faptul ca nu o sa mai intre vedete sau oameni din domeniu ma lasa rece.Oricum nu ne-au bagat in seama niciodata pe noi.daca ma uit pe toate threadurile in afara de faptul ca isi apara trupele nu fac nimic.Daca eu injur o trupa intra unu din gasca si o apara.ATAT. nu-mi amintesc sa fi tinut vreunul din voi cont de ce am zis noi vreodata.

Asa ca daca asta e dorinta voastra sa va carati de pe forum ....atunci asta e.ramanem noi de noi si discutam ce vrem noi si cand vrem noi.:)

Respect
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: Muzicieni VS Useri

Mesajde aspyrin » Mie Mai 07, 2003 10:53 am

I'm OK with that. Ramaneti voi!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Mai 07, 2003 10:58 am

Initial trimis de Mr Hyde
Stefane, treaba cu Van Noizz s-a mai discutat chiar p'aci... oricum, spre deosebire de alte "vedete" Maria este o fata deosebita.


asa e. subscriu! spre deosebire de multe alte "cantaretze" (includ aici si Dana Hi-q) Maria Radu are voce, si inca una buna. n-o fi ea zana, da' se descurca bine pe scena. zilele trecute a cantat la Taverna (daca nu ma insel), prestatie buna. fata are stofa.
cat despre Hi-q e logic ca tot ce fac e comercial, acum nu tot ce e comercial e neaparat in intregime un produs prost, da' la ei este si prost, tocmai asta-i problema.
si Hi-q la intrebarea pusa celor de la Van Noizz raspund ceva de genu: "tot ce facem vine din suflet", "prin muzica noastra ne exprimam sentimentele, trairile, emotiile..." si alte bla bla-uri. hmm...ce saraci in sentimente sunteti.

Initial trimis de Mr Hyde
Nightwisho, bravo, pacatele iti sunt iertate :D


oh bless me father for I have sinned... :p

P.S. so, scuzati cuvantul 'populatie'. intentia era buna. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Mai 07, 2003 11:49 am

Initial trimis de Mihai-MOF
Initial eram hotarat sa dispar definitiv de aici. Cum vad ca exista totusi si oameni cu pareri pertinente, voi incerca sa intru din cand in cand pe acest thread.


io vad ca sunt aceiash oameni, dar cred ca tu ai citit postu meu de pe tnt shi te-a lovit la PR. acuma, io de fiecare data cand te-am provocat la vro ceva, tu cam dadeai bir cu fugitzii folosind cuvinte grele in drumul catre usha. de ce nu scotzi in fatza cele mai tari productzii ale Mof(t) ca sa rupi gura targului cu iele? convinge-ma ca ceea ce facetzi voi ie o treaba beton. sunt un om deschis. accept parerile bine argumentate. shi daca tu zici ca multzi de p'aicia nu au argumente, de ce nu vii tu cu iele? majoritatea intra aici din placere, curiozitate sau din plitiseala. tu insa, ar trebui sa intri din datorie shi sa nu te lashi batut cu una cu doo.

ashtept sa ma convingi.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Mie Mai 07, 2003 12:00 pm

Initial trimis de neatza

ashtept sa ma convingi.


Am incerca de cateva ori sa-ti raspund,cu argumente, si de fiecare data o dadeai la intors, legandu-te de tot felul de prostii. Cred ca ti-am mai explicat odata ca nu mai vreau sa discut cu tine. Chestia a ramas valabila. Cand vii tu cu intrebari pertinente, s-ar putea sa ma hotarasc sa-ti raspund. Pana atunci, las-o balta!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Mai 07, 2003 12:03 pm

Initial trimis de Mihai-MOF


Am incerca de cateva ori sa-ti raspund,cu argumente, si de fiecare data o dadeai la intors, legandu-te de tot felul de prostii. Cred ca ti-am mai explicat odata ca nu mai vreau sa discut cu tine. Chestia a ramas valabila. Cand vii tu cu intrebari pertinente, s-ar putea sa ma hotarasc sa-ti raspund. Pana atunci, las-o balta!


m-ai convins
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: Muzicieni VS Useri

Mesajde Florin » Mie Mai 07, 2003 5:37 pm

Initial trimis de dadius



faptul ca nu o sa mai intre vedete sau oameni din domeniu ma lasa rece.Oricum nu ne-au bagat in seama niciodata pe noi.

Respect

Ma rog...
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mie Mai 07, 2003 7:30 pm

Ce ma florine, cauti consolare? Stii ca nu era vorba de tine... Pe tine te iubim si te stimam cu totii aproape la fel de tare pe cat ne place muzica voastra.

Ie-te-te cum vorbesc cu el, parc-ar fi femeie...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mie Mai 07, 2003 7:48 pm

Initial trimis de marian jan
cu cine a semnat EMIL?
nu erau la a&a?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Muzicieni VS Useri

Mesajde Bortzianu' » Mie Mai 07, 2003 9:51 pm

Initial trimis de Mihai-MOF


Iti reamintesac de threadul cu Betty si seful de la RBA, facut de cine stie ce frustrat care a zburat de acolo! Mai uitate putrit si la threadul cu Andra, sper ca nu crezi ca acea "ASndra", care se adreseaza fanilor este cea reala...

Daca tu crezi ca eu vrea sa port discutia de pe barfe, n-ai decat... Parerea mea e ca, in scurt timp, o sa ramaneti sa discutati intre voi, pentru ca si putinele vedete sau oameni din domeniu care mai scriu pe aici, vor pleca...


.. hai mai Mihai! ..sunt probleme mai grave in jurul nostru: mor oameni in Irak/numarul minorilor dependenti de droguri creste/ ne fura pe fata parlamentarii/ pretul la benzina e in urcare/ paritatea euro -leu ..etc.

..Vezi si tu mai putin in negru. Am zis: parte din oamenii care te-au apostrofat .. n-au fost RAU INTENTIONATI ..si cred ca asta conteaza..

.. Sa dea Al' de sus doar concerte live anul asta. ..

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron