Versuri stupide.

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Versuri stupide.

Mesajde Nightmare » Mar Iun 03, 2003 9:31 pm

In muzica romaneasca apar din ce in ce mai multe piese cu versuri extrem de stupide si fara rost.
Ex: "Multi baieti roiesc in jurul meu, dar tu stii ca eu te-am ales pe tine/ Sa ma lasi in pace cred ca-i cel mai bine". (Candy).
Daca mai stiti astfel de versuri postati aici.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Re: Versuri stupide.

Mesajde clau@}- » Mar Iun 03, 2003 11:31 pm

[quote]Initial trimis de Cr@zY @nGeL
In muzica romaneasca apar din ce in ce mai multe piese cu versuri extrem de stupide si fara rost.
Ex: "Multi baieti roiesc in jurul meu, dar tu stii ca eu te-am ales pe tine/ Sa ma lasi in pace cred ca-i cel mai bine". (Candy).

astea le-ai gasit shi tu??sunt o gramada...astea nu sunt nici pe departe versuri stupide!!in comparatzie cu altele...eu dau ex melodia noua de la o-zone...vrei sa pleci dar nu ma nu ma iei ,nu ma nu ma iei, nu ma nu ma nu ma iei....ce zicetzi..ink nu e nik "chipul tau shi draostea din tei mi-amintesc de ochii tai"...intzelegetzi ceva din versurile astea?...inka ceva...nu am terminat..."alo,sunt eu,picasso...tzi-am dat beep shi sunt voinic...dar sa stii nu-tzi cer nimic..."
sunt sigura k suntetzi de acord ku mine...dar ce sa facem .??piesa este foarte dansabila shi are priza la public...in ziua de azi k sa ai succes tre sa ai verzuri cat mai simple...chiar stupide!!!


pupiki
clau
clau...clau...clau rulz!!!!!!!!!
clau@}-
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Mai 26, 2003 10:40 pm
Localitate: cluj-napoca

Mesajde cubu » Mie Iun 04, 2003 12:01 am

indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Mar Iun 24, 2003 12:27 pm

Versuri stupide....Doar cu tine vreau sa ma simt bine...langa tine sa stau..orice ai face tot pe tine te vreau..Daca vrei sa fi cu mine acum vreau sa stii ca te astept..sa vi dar eu iti dau un sfat scoate-ti fitele din cap(Anda Adam)...:lol:.. ...si mai sunt..De la 16 ani nu stiam de faima sau de bani..zi de zi visam iubirea ta dar mi-a furat-o alcineva (Akcent)....Nu..sa ma leg ..la cap..de plictiseala vreau sa scap...nu mai raspund..la telefon.......Eu sunt o fire complicata nu imi place niciodata sa stau prea mult sa meditez si vreau decat sa ma distrez in cluburi nopapte sa dansez..........Damneeeeeeeeeeee ce versuri!!!..si faza e..ca mai sunt o gramada..:mad:..muzica asta romanesca e...de toata Jena!!!!!!!!!!!
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Iun 26, 2003 2:01 pm

Hai sa va spun eu ceva cu adevarat... judecati singuri, e o melodie mai veche de-a lui Genius care a fost f la moda la vremea respectiva:"Hei, amigo, what you're gonna do?/ O-ntrebi de cine-i place, ea spune ca esti tu/ Asa ca ia-o tare si spune-i c-o doresti/ Spune-i ca o vrei, vrei s-o cuceresti/ Hei, locco, locco, macho, macho man/ Se tine foarte bine, again and again/ Un-dos, un-dos-tres, stai si fii pe faza/ Ragazza-i tare-tare si te hipnotizeaza"- au fost nemuritoarele versuri din melodia "Macho man", si cred ca Ackent, O-zone etc sunt deocamdata mici copii pe langa ei...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Iun 29, 2003 2:10 am

hai sa va spun si eu cateva...
"cand eram la 16 ani, nu stiam de faima sau de bani" Ackent
"mi-au mancat banana, roxana si suzana, bananaaaaa" o piesa clasica, cantata de cei de la valahia... dar las` k tot ei canta: catelus cu parul cret, pisicuta, scufita, etc.
"sunt urat nimeni nu ma vrea, sunt cel mai urat nimeni nu ma vrea, mai urat nici ca s-ar putea, nici mama nu ma vrea asa...." vesnicii 4u
"toate verile sunt la fel, iar ne-au dat afara din hotel, nu e drept, noi n-am facut nimic...nu mai am nici telefon, l-am pierdut aseara la sotron,sunt cu capu in nori m-am indragostit" ..la ce sa ne asteptam de la Moga?
"nu am masina , ma plimb pe jos, mersul pe jos este sanatos, privesc in jur si ma simt vrajit, vad multe fete si ma simt fericit" ah...Non stop

cre` k mai bine ma opresc aici ca deja ma doare capu... nu inteleg de ce in romania se promoveaza aceasta muzica... hai sa comparam versurile celor de la 4u cu orice piesa semnata R.E.M. sau Pink Floyd.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron