Muzica din reclame

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Melodia Bacardi

Mesajde Raziel2004 » Mar Iul 13, 2004 8:34 am

de vreo 2 luni ma rog de voi sa`mi spuneti si mie numele melodiei din reclama cu bacardi care era pe MTV acu ceva timp cu tipul ala de mere pe strada si o tava cu sigla bacardi ii taie florile

chiar asa sa nu o stie nima!?
I am Raziel ! First born of his lieutenants ! I stood with Kain and my bretheren at the dawn of the Empire ! I have served him a millenium !
Imagine
Avatar utilizator
Raziel2004
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 02, 2004 11:00 pm

Mesajde freeway » Vin Iul 16, 2004 11:54 am

LoS scrie:sper ca nu s-a mai raspuns la asta inca
Jackie DeShannon -- What The World Needs Now



10x alot de tot de tot!


Cine canta melodia din reclaMA de la fanta? ... Aia cu I just want you back..
nu exista soare in lumea cea din umbra...
Avatar utilizator
freeway
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Ian 12, 2004 12:00 am

reclama la LM !!!!! imposibil sa nu o fi auzit careva !!

Mesajde oalgvi17 » Vin Iul 16, 2004 7:43 pm

oalgvi17 scrie::cry:
reclama la LM !!!!! imposibil sa nu o fi auzit careva !!
scrieti-mi urgent ce piesa-i aia de la ultima reclama cu tigarile LM care este difuzata la hollywood multiplex??
este o tema faina cantata pentru inceput la ceva gen ocarina, apoi la vioara, apoi la alte instrumente , fiecare caracteristice unei mari zone geografice.
piesa-i tare de tot.
haideti ca mor de suparare !


Edit (b0nechina): Oalgvi, te rog sa folosesti un font normal, precum si un ton calm. Este a treia oara cand repostezi acesti mesaj, te-as ruga sa te opresti.
oalgvi17
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Iul 03, 2004 11:21 am
Localitate: oradea

:)

Mesajde ManDaR|nU » Dum Iul 18, 2004 10:37 am

care ma ajuta shi pe mine ... si imi spune cum se numeste melodia din reclama noua de la romtelecom ? pliz`
ManDaR|nU
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 30, 2004 10:34 pm
Localitate: oradea

Mesajde dj_tzakanel » Lun Iul 19, 2004 2:36 pm

Rock Chick scrie:da,dar vezi k versiunea din reclama era un remix la acea mel...iar remixul e mult mai marpha (Beautiful->7" Canny mix)...nu shtiu d unde sa iei remixul...k eu l-am luat cu Kazza...



a friendly :hi:...from friendy i am askultat(de zeci de ori):D mandalay - beautiful...adica melodia originala(cred) si e mai mult decat klumea....mersi k mi-ai spus de remix...cred ji yo k e mai tzapan...numai ca durerea dureroasa e k nu am de unde sa'l iau..remixu'....de melodie am facut rost cu ajutorul lui proXtu :kiss:...
pls nu ai cum sa o pui pe un site ceva da down' si yo[-o k pana gasesk kazza'u' ma doare capu'
if you poate pls helping me....:-:
dj_tzakanel
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iun 24, 2004 11:17 pm
Localitate: acasa

Mesajde Pali » Mar Iul 20, 2004 5:58 pm

Stie cineva care e melodia din reclama la revista The One? sau macar melodia din reclama la Golf V. Dau 1 capac la ala care imi zice, la 10 capace primeste o bere :P.
Pali
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 29, 2003 5:19 pm

Mesajde zador » Mie Iul 21, 2004 4:19 pm

Pali scrie:Care e numele melodiei din reclama lu' Carlsberg (aia cu sticlele in care sufla si canta "I love u babe")? ... Ca tare ma framanta. Si cine o canta?!

cauta mah pe google ;acolo am gasit-o
zador
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 28, 2003 7:29 pm
Localitate: focsani

Mandalay - Beautiful (7 Inch Canny Mix)

Mesajde Hbobo » Joi Iul 22, 2004 6:06 am

dj_tzakanel scrie:a friendly :hi:...from friendy i am askultat(de zeci de ori):D mandalay - beautiful...adica melodia originala(cred) si e mai mult decat klumea....mersi k mi-ai spus de remix...cred ji yo k e mai tzapan...numai ca durerea dureroasa e k nu am de unde sa'l iau..remixu'....de melodie am facut rost cu ajutorul lui proXtu :kiss:...
pls nu ai cum sa o pui pe un site ceva da down' si yo[-o k pana gasesk kazza'u' ma doare capu'
if you poate pls helping me....:-:


Salut! O am eu! Ai cont de mail la yahoo sa ti-o trimit acolo? Dk nu vedem noi cum facem! Bye
Orice prost poate stii. Scopul este sa intelegi.
Avatar utilizator
Hbobo
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 11:00 pm

Johnson Baby Shampoo - No More Tears

Mesajde AntiFletz » Joi Iul 22, 2004 12:23 pm

Am mai intrebat ...mai intreb odata ...poate poate ...
ma intereseaza daca stie cineva melodia de la reclama Johnson Baby Shampoo cu fetita aia mica care alearga sa n-o spele mamasa pe cap sau asa ceva ...melodia e ceva cu awimbawe....:)...hai ..poate poate o vede careva si are idee.
AntiFletz
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 29, 2004 1:19 am
Localitate: acasa

Mesajde doky » Vin Iul 23, 2004 8:43 pm

Am si eu o intrebare care ma chinuie rau de tot [-o . A cui este varianta melodiei "Over de Rainbow" din reclama de la apa Roua? Aceeasi melodie am regasit-o si intr-un episod din "ER"

Thanks! ;v
doky
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Iun 06, 2004 7:05 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde doky » Vin Iul 23, 2004 10:09 pm

Na ca mi-am dat cu stangu'n dreptu'! ;a. Eu intreb, eu raspund :con: Nici prin cap nu mi-a trecut ca interpretarea melodiei apartine lui Israel Kamakawiwo'ole. Din punctul meu de vedere este cea mai frumoasa versiune a acestui cantec compus prin anii '30 de catre Harold Arlen - muzica si Yip Harburg - versurile. Din pacate pentru Israel "IZ" Kamakawiwo'ole, acordurile dar mai ales versurile i se potrivesc perfect, pentru ca a murit pe 26 iunie 1997. Absolut superba interpretarea!
doky
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Iun 06, 2004 7:05 pm
Localitate: Bucuresti

bine ca v-am descoperit si eu!

Mesajde laeloo » Sâm Iul 24, 2004 10:25 pm

nici nu stiti cat am cautat sa aflu cine canta melodia aia din reclama de la apa minerala roua, sau pe aia de la zapp... ca dupa aia, sa aflu ca puteam foarte simplu sa intru pe forum, aici si aflam !!!!bine macar ca am descoperit acum:))eu sunt o mare fana a melodiilor din reclame/filme, insa sunt unele foooarte prost puse, cum ar fi aia din reclama la mezym forte, care mi se pare absolut groteasca...daca vrea cineva sa mai schimbam impresii pe tema asta, scrieti-mi pe mail-zapacita_bzz@yahoo.com, sau mai vb pe forum... see u, and thnks!
laeloo
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Iul 24, 2004 10:13 pm
Localitate: acasa, bucuresti

Mesajde laeloo » Sâm Iul 24, 2004 10:29 pm

a! si pt cine cauta rasp la intrebarea "cine canta mel din reclama de la the one?"
shania twain, in caz ca nu ai aflat
laeloo
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Iul 24, 2004 10:13 pm
Localitate: acasa, bucuresti

Mesajde taca2206 » Lun Iul 26, 2004 2:31 pm

Stie cineva ce melodie e in reclama cu apa minerala Dorna (cu tipul care iese dintr-o perdea de apa care se desface pe mijloc) ?
Avatar utilizator
taca2206
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde xeonel » Mar Iul 27, 2004 9:06 am

Cine canta melodia din reclama connex la mms si sms... aia cu "Mio cuore, tu stai sofrendo..." ?
xeonel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 27, 2004 9:03 am
Localitate: Craiova

Mesajde xeonel » Mar Iul 27, 2004 9:29 am

xeonel scrie:Cine canta melodia din reclama connex la mms si sms... aia cu "Mio cuore, tu stai sofrendo..." ?


am aflat intre timp ca e vorba de Rita Pavone cu melodia Cuore, dar din cate am vazut nu este aceeasi tonalitate... ceea ce ma duce cu gandul la un remix ceva...
xeonel
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 27, 2004 9:03 am
Localitate: Craiova

Mesajde proXtu » Mar Iul 27, 2004 5:20 pm

taca2206 scrie:Stie cineva ce melodie e in reclama cu apa minerala Dorna (cu tipul care iese dintr-o perdea de apa care se desface pe mijloc) ?


daca nu fac vreo confuzie, ca toate reclamele astea la ape minerale e la fel, melodia e Snique - Alive.
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde taca2206 » Mie Iul 28, 2004 8:28 am

Multumesc din suflet proXtu!
Tocmai ce-am verificat-o si aia e. Raman dator-vandut!
Avatar utilizator
taca2206
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Lun Aug 02, 2004 6:24 pm

melodia de la "Joe" cu :"Just a little samba"
sau de la Pepsi Twist...
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Aug 03, 2004 9:04 am

Da p-aia de la Roua Muntilor cu Somewhere over the rainbow cine uo canta?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Zaply » Mar Aug 03, 2004 11:42 am

buna!
poate sa-mi spuna si mie cineva ce melodie e aia din ultima reclama la elite cafe?
aceea cu familia fericita, cu bebelusul care stropeste cu apa...
ceva de genul: "palavras de amor y de passion"
ma chinui sa aflu de ceva vreme... :(
Pupici zapaciti! :)
Avatar utilizator
Zaply
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Aug 01, 2004 11:00 pm

Mesajde Zaply » Mar Aug 03, 2004 12:15 pm

Carlsberg

Pai melodia de la reclama la Carlsberg este Gloria Gaynor - Can't take my eyes off of you. Asta e varianta originala. :)
poate ma ajutati si pe mine cu melodia de la elite! ;)
Pupici zapaciti! :)
Avatar utilizator
Zaply
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Aug 01, 2004 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Aug 03, 2004 12:29 pm

MiG29 scrie:Da p-aia de la Roua Muntilor cu Somewhere over the rainbow cine uo canta?



s-a zis ceva mai sus - Israel Kamakawiwo'ole - a aparut si intr-un episod din ER
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

orange

Mesajde shcumpix » Mar Aug 03, 2004 2:33 pm

mie-mi place reclama d la orange cu tipa shi tipul in metrou... mel e smash mouth- all star. tare rau :))
shcumpix
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Iul 26, 2004 10:48 pm
Localitate: in the shadows...

Mesajde Zaply » Mar Aug 03, 2004 3:20 pm

nbm scrie:s-a zis ceva mai sus - Israel Kamakawiwo'ole - a aparut si intr-un episod din ER


e de-a dreptul super! am plans la ER!:P
Pupici zapaciti! :)
Avatar utilizator
Zaply
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Aug 01, 2004 11:00 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Mie Aug 04, 2004 1:35 am

I`m With You scrie:melodia de la "Joe" cu :"Just a little samba"


Ugly Duckling - Just a Little Samba
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Aug 04, 2004 2:08 am

off-topic : Apropos de Israel Kamakawiwo'ole ...a murit de gras ce era. cantarea in jur de 330 kile. era hawaian.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

ciocolata cu dragoste...

Mesajde Rodiva » Vin Aug 06, 2004 10:51 am

Intr-adevar, m-am lamurit si eu ca melodia din reclama la Kandia este Mandalay - Beautiful... Problema este urmatoarea: eu as vrea sa obtin aceasta melodie ca mp3. Deocamdata nu o pot asculta decat online pe site-ul http://club.mp3search.ru, unde nu ai nevoie decat de un mail si o parola, te autentifici, si asculti muzica online cat cuprinde. Daca ai si o Visa sau un Mastercard, poti cumpara orice melodie vrei cu numai 5 centi. Nici pe acest site nu era melodia, dar dupa lungi insistente la support@club.mp3search.ru, mi-au postat-o pe site. Sunt THE BEST, dupa parerea mea, daca au reusit sa puna pe site aceasta melodie. Asa ca, cine ma poate ajuta si cu un mp3, ii voi fi vesnic recunoscatoare.
Rodiva
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 06, 2004 10:39 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde CrAsh0v3r » Vin Aug 06, 2004 11:00 am

da-mi adresa de mail in privat si-ti trimit yo melodia. dar mailul sa fie pe yahoo k sa o pot trimite. ;)
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde proXtu » Vin Aug 06, 2004 12:01 pm

eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron