Muzica din reclame

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde SatyR » Lun Mai 10, 2004 1:06 am

ma intereseaza si pe mine numele piesei ce serveste drept fundal in reclama acea de la toyota corolla, cu aia de nu opresc la gagica aia de avea corolla...

thanx
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Tzepila » Dum Mai 16, 2004 12:20 am

hi!
as vrea sa stiu si eu .. cum pot sa fac sa dau si eu de reclama aia cu orange cu tipa care se scoala dimineata ? am cautat numele melodiei de pe fundal vreo 3 saptamani ! dar am ramas cu gandul la reclama ! shtitzi careva de unde pot si eu sa o downloadez ? sau sa mi-o trimitetzi si mie pe mail baby_boy_tzep@yahoo.com .. dau o bere care mi-o trimitetzi !:) plz help ca`s obsedat! :P
Tzepila
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mai 16, 2004 12:05 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Tzepila » Dum Mai 16, 2004 11:36 am

hai noroc la lume !
dupa ce am intrebat totzi prietenii mei si am rascolit tot internetu` .. am aflat ca melodia din reclama cu orange cu tipa aia care se trezeste dimineata se numeste island in the sun si apartine lui weezer, acum vreau sa shtiu si eu de unde pot lua reclama in sine ? sunt obsedat dupa tipa aia :PP
Tzepila
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mai 16, 2004 12:05 am
Localitate: bucuresti

"Muzicute din reclame:)"

Mesajde justin00 » Dum Mai 16, 2004 1:44 pm

Salutareeeeee,
imi place foarte mult melodia de la spotul ala cu "Kent", in afara de asta mai recent imi plac melodiile de la "Dots" si "Joe"... *p
Avatar utilizator
justin00
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 04, 2004 11:00 pm

Bacardi

Mesajde Raziel2004 » Mar Mai 25, 2004 2:08 pm

haidetzi mah nu stiti nici unu cum se numeste melodia aia din reclama de la bacardi cu tipul ala de i se taie florile cu o tava cu sigla de la bacrdi pe ea?

va rog mult de tot sa`mi spuneti si mie ca mor dupa melodia aia
I am Raziel ! First born of his lieutenants ! I stood with Kain and my bretheren at the dawn of the Empire ! I have served him a millenium !
Imagine
Avatar utilizator
Raziel2004
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 02, 2004 11:00 pm

Mesajde verygood » Mie Mai 26, 2004 3:47 pm

Dar melodia de pe fundalul reclamei la Zapp cu tipa care probeaza haine si il suna din cabina de proba pe prietenul ei ca sa-i aduca alte tzoale?????


Am aflat: Tribalistas - Ja sei namorar
verygood
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Feb 23, 2004 9:52 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde roberth » Vin Mai 28, 2004 7:55 pm

[stie cineva cine cinta melodia din ultima reclama de la elite?....sau macar niste versuri? merci
roberth
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 28, 2004 7:45 pm
Localitate: centru

Mesajde pkrysty » Joi Iun 03, 2004 10:05 pm

Salut! Stie cineva titlul melodiei din reclama de la orange , aia cu start names , cea cu frumoasa aia care-si scrie numarul de telefon pe parbriz, cu rujul?Chiar ce numar de telefon scrie? O fi pe Orange ?
pkrysty
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Dec 13, 2003 12:20 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde b0nechina » Vin Iun 04, 2004 9:37 am

Cornershop - Brimful of Asha. Parca asta era, ca m-a obsedat si pe mine acu' fo cateva zile...
Allmusic spune despre stilul Cornershop ca este un melanj de muzica indiana si indie rock, iar albumul nr. 3 (pe care se afla si piesa in cauza) ar merita 4 stelute jumate din 5. Eu sunt hotarata sa pun mana pe el, sa vedem cand voi reusi sa-l si ascult... :con:

PS Numarul este evident pe Orange (duh!), se vede clar 744 in fata :D
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde doky » Mar Iun 08, 2004 5:04 pm

E foarte adevarat ca melodia este "Brimful of Asha" dar cred ca este versiunea celor de la Fatboy Slim
doky
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Iun 06, 2004 7:05 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde b0nechina » Mie Iun 09, 2004 3:07 pm

Ihi, e remixul lui Fatboy Slim, my mistake. Varianta originala e mult mai lalaita, n-as zice ca ma incanta ideea sa ascult tot albumul...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Yellow Pinkie » Mie Iun 09, 2004 3:34 pm

Melodia asta inca de cind s-a lansat si a avut succes (99 daca imi amintesc bine) a fost sub forma acestui remix (Cornershop & Norman Cook, asta fiind Fatboy Slim, si Mighty Dub Cats, si Pizzaman si sub ce nume o mai fi scos albume). Varianta originala, lalaita, nu cred ca a fost difuzata pe undeva.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde weed13 » Mie Iun 09, 2004 6:56 pm

pkrysty scrie:Salut! Stie cineva titlul melodiei din reclama de la orange , aia cu start names , cea cu frumoasa aia care-si scrie numarul de telefon pe parbriz, cu rujul?Chiar ce numar de telefon scrie? O fi pe Orange ?

numaru care il scrie aia ii 0744672643. si daca nu iti aduci aminte, o cheama Ana (are mere????)
si am o intrebare, nu stie careva a cui ii piesa de la reclama cu ciuc? orice reclama, ca la toate ii aceeasi? daca stie careva, il rog sa imi zica
mersi
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde darkshines » Sâm Iun 19, 2004 10:53 am

Am observat ca prima tot foloseste melodii de Rammstein in reclamele lor. De ex. era una la un club de arte martiale si in fundal se auzea Sensucht. Acum eu vreau inversul intrebarilor de dinainte, stiu ca mai era una cu Feuer Frei, dar la ce era reclama?

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Iun 21, 2004 10:37 pm

Iar eu am observat ca de la o vreme in reclamele romanesti se folosesc "hibrizi" ai unor melodii consacrate, schimba cateva note sau ordinea lor ca sa sune cunoscut pentru dobitoci si sa nu plateasca drepturi de autor. Ma refer la ultima reclama Ciuc, unde se vrea sa fie "Shinny Happy People" - R.E.M. si la una din reclamele Arctic - Red Hot Chilli Peppers - "Scar Tissue".
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

please "helping" me!

Mesajde dj_tzakanel » Sâm Iun 26, 2004 1:49 pm

am aflat intr-un final k melodia din reclama kandia e cantata de MANDALAY si se intituleaza BEAUTIFUL.....aku durerea mare DE UNDE SA O DOWNLOADEZ??? :confused: :cry: e o reclama mai mult decat k lumea..si ma dispera melodia...asha k pls "helping" me!!! dak o avetzi melodia sau dak shtitzi de unde se down....PLS TELL ME! i owe you! [-o
dj_tzakanel
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iun 24, 2004 11:17 pm
Localitate: acasa

Mesajde proXtu » Sâm Iun 26, 2004 2:57 pm

am gasit'o io pe mIRC, unde gaseshti cam tot ce vrei :p
am pus'o momentan pe site, ca sa o descarci, da' repede,
ca n'o pot lasa mult timp acolo ca mi'o sterg aia la care am hosting :D
uite aici linku' : http://www.proxtu.com/download/Mandalay%20-%20Beautiful.mp3
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde LoS » Dum Iun 27, 2004 1:50 pm

freeway scrie::-? cine`o canta p`aia de la poiana.. mama, bebelusu`, bunica, etc.. :yD

e ceva cu sweet love..

sper ca nu s-a mai raspuns la asta inca
Jackie DeShannon -- What The World Needs Now

cum se numeste melodia de la ultima reclama Tuborg? cea cu minivanu', celularu... cu alex care vine dupa bere...
LoS
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iun 27, 2004 1:47 pm
Localitate: headed straight into the shining sun

Melodie...

Mesajde Hbobo » Dum Iun 27, 2004 4:10 pm

Mai nu stiu cine o cata sau cum se numeste, dar banuiesc ca este Pharrell Williams. Eu am un CD promotianal Nike unde sunt toate reclamele (la backet, fotbal si mai era un joc cu discul pe plaja) si de acolo am scos melodia. O am in format mp3 si dc vrei as putea sa ti-o trimit pe mail. Poti sa-mi scii la hbobo@go.ro. Bafta!


UnCopilutz scrie:Doua melodii vreau sa aflu si eu cum se numesc si cine le canta :
1.Cea dintr-o reclama la Orange de mai demult ... cu un copil si cu un delfin care sarea din apa...
2. Cea de la reclama la nike , cu baschetbalistii aia care tot fac scheme si care se aude si pe http://www.nikefreestyle.com pe fundal.


Melodia este cantata de Mandalay - Beautiful. Bafta!

Blu3Ros3 scrie:Vreau si eu sa stiu cine canta melodia aia de la reclama cu ciocolata Kandia... eu cred ca e Mylene Farmeer.. dar nu sunt sigura.. Pls... Help?! :D .. si daca se poate.. si numele melodiei! :P


Salut din nou. Imi cer scuze pentru ca n-am vazut postu-rile cu Mandalay - Beautiful, dar eu azi am descoperit forum-ul si m-am apucat sa citesc in ordine cronologica....:P
Oricum. doresc si eu sa aflu cum se numeste o melodie. Era in reclama de la Xavier Laurent, mai demult....erau 2 reclame care aveau aceeasi mel pe fundal si intr-un din ele era un tip care facea o prezentare de moda (parca) .....

edit by catharsis: data viitoare sa folosesti optiunea de edit si sa citesti tot threadul, nu numai primele mesaje...
Avatar utilizator
Hbobo
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 11:00 pm

Melodie

Mesajde Hbobo » Dum Iun 27, 2004 4:35 pm

Melodia este cantata de Mandalay - Beautiful. Bafta!

Blu3Ros3 scrie:Vreau si eu sa stiu cine canta melodia aia de la reclama cu ciocolata Kandia... eu cred ca e Mylene Farmeer.. dar nu sunt sigura.. Pls... Help?! :D .. si daca se poate.. si numele melodiei! :P
Avatar utilizator
Hbobo
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 11:00 pm

Mesajde Hbobo » Dum Iun 27, 2004 5:26 pm

Salut din nou. Imi cer scuze pentru ca n-am vazut postu-rile cu Mandalay - Beautiful, dar eu azi am descoperit forum-ul si m-am apucat sa citesc in ordine cronologica....:P
Oricum. doresc si eu sa aflu cum se numeste o melodie. Era in reclama de la Xavier Laurent, mai demult....erau 2 reclame care aveau aceeasi mel pe fundal si intr-un din ele era un tip care facea o prezentare de moda (parca) .....
Avatar utilizator
Hbobo
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 11:00 pm

happy happy joy joy.....happy happy joi joy:D

Mesajde dj_tzakanel » Mie Iun 30, 2004 12:13 am

proXtu scrie:am gasit'o io pe mIRC, unde gaseshti cam tot ce vrei :p
am pus'o momentan pe site, ca sa o descarci, da' repede,
ca n'o pot lasa mult timp acolo ca mi'o sterg aia la care am hosting :D
uite aici linku' : http://www.proxtu.com/download/Mandalay%20-%20Beautiful.mp3




god!!!!!THANKS :kiss: !!!!!!i owe you..big time :-: ! it's suuuper melodia imi place de mor! i hope i won't die pana iti send mesajul kre il citeshti aku! :D your the best! :B
sunt :T....cat de suuuuuuper poate fi melodia asta....mai ales partea de inceput care se regaseshte si in reclama!
:bye: and 10x a lot!
dj_tzakanel
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iun 24, 2004 11:17 pm
Localitate: acasa

muzica de la ultima reclama la tigari LM

Mesajde oalgvi17 » Sâm Iul 03, 2004 12:30 pm

:cry:
baieti de baieti si fete de ... baieti !!!
scrieti-mi urgent ce piesa-i aia de la ultima reclama cu tigarile LM care este difuzata la hollywood multiplex??
este o tema faina cantata pentru inceput la ceva gen ocarina, apoi la vioara, apoi la alte instrumente , fiecare caracteristice unei mari zone geografice.
piesa-i tare de tot.
haideti ca mor de suparare !!!
oalgvi17
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Iul 03, 2004 11:21 am
Localitate: oradea

Mesajde UnCopilutz » Lun Iul 05, 2004 6:01 pm

Nu stiu daca ati mai vbit despre melodia despre care o sa va spun eu acum,ca mi e prea lene sa citesc blana de posturi , dar nu pot sa nu laud melodia cu pricina din reclama de la zapp cu cabina de probe , cu alea : tribalistas - ja sei namorar ! Superba piesa!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Iul 05, 2004 10:56 pm

dau o bere pt. cine imi spune ce melodie e la reclama la peugeot 407!

later edit: ma duc sa beau o bere ca melodia e the film - can you trust me. sau sa dau o bere la google?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Joi Iul 08, 2004 1:19 pm

dj_tzakanel scrie:am aflat intr-un final k melodia din reclama kandia e cantata de MANDALAY si se intituleaza BEAUTIFUL.....


da,dar vezi k versiunea din reclama era un remix la acea mel...iar remixul e mult mai marpha (Beautiful->7" Canny mix)...nu shtiu d unde sa iei remixul...k eu l-am luat cu Kazza...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

reclama la LM !!!!! imposibil sa nu o fi auzit careva !!

Mesajde oalgvi17 » Vin Iul 09, 2004 6:08 pm

[quote="oalgvi17"]:cry:

reclama la LM !!!!! imposibil sa nu o fi auzit careva !!
scrieti-mi urgent ce piesa-i aia de la ultima reclama cu tigarile LM care este difuzata la hollywood multiplex??
este o tema faina cantata pentru inceput la ceva gen ocarina, apoi la vioara, apoi la alte instrumente , fiecare caracteristice unei mari zone geografice.
piesa-i tare de tot.
haideti ca mor de suparare !
oalgvi17
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Iul 03, 2004 11:21 am
Localitate: oradea

Mesajde LoS » Sâm Iul 10, 2004 11:03 am

LoS scrie:cum se numeste melodia de la ultima reclama Tuborg? cea cu minivanu', celularu... cu alex care vine dupa bere...

eu centrez, eu dau cu capul:
Smash Mouth - Walking on the Sun
LoS
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iun 27, 2004 1:47 pm
Localitate: headed straight into the shining sun

ultima reclama cu tigarile LM

Mesajde oalgvi17 » Sâm Iul 10, 2004 5:42 pm

oalgvi17 scrie:
oalgvi17 scrie::cry:

reclama la LM !!!!! imposibil sa nu o fi auzit careva !!
scrieti-mi urgent ce piesa-i aia de la ultima reclama cu tigarile LM care este difuzata la hollywood multiplex??
este o tema faina cantata pentru inceput la ceva gen ocarina, apoi la vioara, apoi la alte instrumente , fiecare caracteristice unei mari zone geografice.
piesa-i tare de tot.
haideti ca mor de suparare !
oalgvi17
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Iul 03, 2004 11:21 am
Localitate: oradea

Mesajde Sandman » Lun Iul 12, 2004 1:12 pm

Cum se numeste melodia din reclama aia la laptele La dorna (sau cum draq se scrie), aia cu copii aia care au prea multa energie in ei (cica) :D.
- Father?
- Yes, son?
- I want to kill you.
Sandman
 
Mesaje: 25
Membru din: Mar Dec 30, 2003 5:33 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron