aberatia sonora a zilei

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde nocturna » Vin Iul 25, 2003 9:45 pm

stefan, cumva se cere deschiderea unui thread cu 'certurile' de pe 'aberatia sonora a zilei'? :D

aberatia sonora a zilei, sau ce m-a oripilat, respectiv ingrozit, auditiv precum si vizual, pe mine azi (si pe multi altii, sunt sigura), vine de la formatia lu' elgi (draq stie cum ii zice la aberatie, ca atare o numim generic, da' sugestiv: 'mizerie'), cu dedicatie speciala pentru toate fetitzele si toti baietii sensibili, lacrimosi, frezati, si cu lantz gros la gat, care e cu noi si care stie sa se distreze, si sa moara dusmanii de necaz, ca ne-am scos piesa noua de mare succes. de data asta tziganii deosebit de "artistici" (nu ca as fi si rasista acum) si-au depasit orizonturile, au incercat marea din piscina din clip cu dejetu' mic cu care se scobesc de zor in nas, si au venit in intampinarea fanilor, cu ceva suav, romantic si absolut emotionant. 'mizerie' numa' buna sa-ti bati nevasta, soacra, copiii, cainele, prietenii manelisti, precum si celelalte animale de pe langa casa omului, pe, si anume respectiva 'mizerie'. (moshule, tu poti exersa lejer cu maimutza dumitale :D
in rest (alora mai sensibili) nu va recomand sa va plecati urechile la respectiva 'mizerie', existand riscul iminent sa va pierdeti, instantaneu si pe nesimtite, cel putin 300 de neuroni in mai putin de 3 secunde prin autodistrugere, respectiv combustie spontana. si cine sta prost cu cerebelul si nu-si permite, e mai bine sa stea potolit si sa sada frumos. (aviz amatorilor)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Vin Iul 25, 2003 11:07 pm

aberatie sonora a zilei este un individ cain, pe care de abia azi l-am vazut si care are o melodie aberanta despre fete si bani daca nu ma insel.

stefan, ca sa concluzionez, n-o fi coma salvarea rockului romanesc, nu sunt piloshi (povesteau la tv ca au facut foamea pana au scos albumul si ca au scos video la bruzli vs. vandam ca sa se mai auda de ei si sa stie publicul ca inca mai exista) si oricum valoreaza mai mult decat niste formatiii mediocre din anii `80, care au ajuns sa aiba succes si sa fie cunoscute doar pentru simplul fapt ca au rezistat in timp si care canta aceeasi muzica obosita din anii `80
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Iul 25, 2003 11:56 pm

catharule, hai sa n-o mai lungim, poate facem thread separat or something. Totusi sa zici ca "au facut foamea" e cam aiurea, sunt formatii mai bune ca ei care fac foamea, nu-s singurii, iar ca sa ti se promoveze o melodie asa de penala ca aia cu Bruzli eu zic ca sugereaza existenta unor oarestecare pile, nu? Sau te pomenesti ca i-or fi induiosat pe aia de la atomic cu "foamea lor" :D?

Comparatia cu "formatii din anii '80" e un cu totul alt subiect, totusi nu inteleg de ce le-ar fi superior celor vizati (Iris, Holograf, mai e cineva?).
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Lun Iul 28, 2003 10:35 am

zilele astea am auzit o melodie care se poate baga la aberatia sonora a lunii lejer...
melodia asta e cantata de niste kinderi, care probabil au undeva la zece ani (nu am vazut videoclipu') si se numeste We will rock you. Ofcourse ca kinderii aia (cacofonia e de la regie :D) se chinuie sa-l imite pe Freddy, dar reusesc sa distruga urechile. Cum dracu ajung asemenea aberatii la radio, mai oameni buni?

ps: stie cineva melodia? cum ii cheama pe kinderi si care e povestea?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Iul 28, 2003 10:59 am

un boy band care a preluat piesa queen "we will rocvk you" a fost, daca nu ma insel, Five. iar kinderii, ca orice boy band care se respecta, din cate stiu eu, nici nu mai exista.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Salma » Lun Iul 28, 2003 11:06 am

Am auzit o varianta in limba franceza a melodiei "Don't speak"-No doubt si toti din camera ne tavaleam pe jos la auzul refrenul care suna de genul "SHMEXIT...pararara rara, etc". In plus, Animal X au voce pe langa frantzujii aia care cantau. Am auzit si melodia de care zice animaloo, si nu sunt aia de la Five, sunt chiar niste pushti care habar n-au sa cante. Te doare mintea! :silly:
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Iul 28, 2003 2:38 pm

ohhoohoh!!
perindand telecomanda pe atomic respectiv mtv, dau peste un desen animat. Da. Georgia. Care arata mult mai bine desenata... aceasta diva nemuritoare nu mai conteneste a scoate pe piata muzicilor romanesti cate un hit saptamanal difuzat de doua ori .
sa recapitulam. georgia este la cumparaturi. si canta "te caut in noapte, te vreau aproape' (cati artisti paras nostra patria mama zice asta ca ma doare creierii...) o arata desenata cum plateste la casa. ce sa zic , fff sugestiv. Dupa care o arata pe georgia ce-a independenta si dura cum se urca in masina, si te rogi la Dzeu sa-si rupa nasu ala mare de capota. :rolleyes:
nu va sfatuiesc a urmari nici macar 2 sec clipul cu pricina pt ca veti fi pusi in situatia jenanta de a vomita.
(apropos, bagati-va desh'tele in urechi daca incepe melodia)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Iul 28, 2003 10:38 pm

aberatia sonora a zilei apartinei loredanei, care probabil ca are voce sau a avut, dar melodia "sunt femeia ta" nu se potriveste deloc pe timbrul ei vocal si ma zgarie pe creier. in plus, e si foarte confuza muzical: scoate muzica populara, muzica interbelica, muzica pop etc.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Aug 06, 2003 10:39 am

Initial trimis de Nightwish
un boy band care a preluat piesa queen "we will rocvk you" a fost, daca nu ma insel, Five. iar kinderii, ca orice boy band care se respecta, din cate stiu eu, nici nu mai exista.


te inseli amarnic Nighty. Nu e vorba de versiunea Five ci efectiv :)
sunt niste kinderi sub 15 anisori (cred, nu am auzit decat de doua ori melodia nu am vazut videoclipu'). si incearca sa cante...mama...
aberatia sonora a uichendului: "Jumatate tu jumatate io" Adrian ciorditoru minune. uitasem cat de frumos suna o manea pe plajele insorite al marii negre sau pe deosebitele trenuri romanesti.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Aug 06, 2003 10:42 am

Nu e vorba de versiunea Five ci sunt niste kinderi sub 15 anisori

ie-fec-tiv e tot aia.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Aug 07, 2003 10:10 am

efectiv nu e chiar asa, daca iti amintesti 5-ul il aveau alaturi pe Brian May. later edit: asa era


Nu stie nimeni cine canta aberatia aia? ca efecttiv nu mai pot lucra si efectiv trebuie sa aflu, cine e formatia cu un deosebit talent care-si bate gioc efetiv de we will rock you
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Aug 07, 2003 10:38 am

aia fu o aberatzie si sincer nu-mi amintesc sa fi fost chiar asa. nu reiese nik clar.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde NEmessIS » Sâm Aug 09, 2003 10:05 pm

Aberatia zilei ziceti... Va tot plangeti ca ati nimerit pe cutare post la teveu si v-a suparat nu'sh ce melodie... Din pacate, de curand am fost la mare... Din pacate, pe plaja era o cosmelie care continea o statie de amplificare si un idiot care facea pe marele "dijei"... Si din pacate, respectivul a avut ideea geniala sa organizeze un concurs de karaoke pt mucoshi de 5-6 anishori, pupa-i-ar ciuma sa-i pupe...
Sa nu ma mai lungesc, ia ghiciti voi ce cantecel au ales (in unanimitate) sa cante copchilashii aia dragutzi: Pupaza din... aa, pardon, Dragostea din tei de la ozone... Sa-i fi auzit, mititeii de ei, ptiuptiuptiu sa nu-i deochi, ce sunete scoteau cu vocile lor de usa neunsa: maiaHIIIII, maiaHUUUU, maiaHAAA, maiaHAAAHHHAAA...
A fost dureros...
NEmessIS
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 9:22 pm
Localitate: acasa...

locatie: Mamaia beach

Mesajde usualflow » Lun Aug 11, 2003 11:43 pm

Mare...plaja....la cativa metri.....terasa cu muzica......

Sa vedeti ce playlist aveau( ordinea e exacta):
1. Candy- "Lasa-ma-n pace"
2. Beatles - "Michelle"
3. patru nopti si patru zileeee..... (ma scuzati da' atata stiu despre "piesa".....)
4. Bob Marley - "I shot the sherif"
5. Andre - "emotii"

.....asorteu i d e a l!!!! perfect, as putea spune... :con:


Ajung in camera pe la pranz....deschid teveu'... ce vad? :bleah: DILER!!!!!!! :D manca-l-ar mama de lingau ;n malnutrit suprasaturat de femei urate..... Ii recomand sa asculte "My red hot car"- Squarepusher. Mda, vezi sa nu..... La legalizarea canabis-ului, poate?! :fuck:

;e
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Aug 18, 2003 9:22 pm

aberatia sonora a lunii poate e cineva care pretinde ca el canta hip-hop si care se numeste fizz. piesa incepe cu "nu am fitze/dar paraca nici berea nu-mi place" si cred ca se numeste "apasa pedala". inca un lamer cu bani care apare pe atomic cu videoclip si fara piesa. no comment!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Ilinca_ » Lun Aug 18, 2003 10:11 pm

haaaaaaaaaahaaaaaaaaaa... am vazut si io clipu ala ... fizz... :)).. e atat de cretin.. goddddddddd. mie imi place atunci cand zice ala partea cu "cheama-ti sora, prietena, ......(bunica, soacra asta de la mine:D)"
have fun, drink milk!
Avatar utilizator
Ilinca_
Junior Member
 
Mesaje: 195
Membru din: Lun Aug 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Gavozdita » Mar Aug 19, 2003 1:15 am

pt Gabyzzu (fara rautate) asculta the smiths-how soon is now?( nu mel celor de la tatu)si dupa aia mai vb...
pt animaloo...am auzit si eu mel celor de la queen cantata de niste pusti.nu stiu care i povestea.mergeam cu busu la cj .eram cu varu meu.drumu era rau era cald mi era sete si ii aud pe aia.asta mai lipsea!ma interesez daca vrei cine canta:D
Gavozdita
 

Mesajde usualflow » Mar Aug 19, 2003 1:52 am

Initial trimis de Gabyzzu
...... coverul facut de tatu , 'how soon is now?' suna mai bine ca originalul, fie vorba asa, intre noi...


......simpla curiozitate: citatul asta l-ai luat dintr-un nr. al revistei Bravo,de la pagina cu top-ul???:con: Sunt sigura ca am citit acolo exact aceleasi lucruri pe care le-ai afirmat tu.... :D


mmmmmmda...lalallalaaalalaaalaaaa!!!!

...aberatia zilei? "You Spin Me Around" se numeste piesa..."autorilor" nu le-am retinut numele.... trebuia??? :p Clipul e cu niste freeks si cu un travestit tatuat care se tot mangaie tolanit pe un fel de....pat....si.... cam atat. (asta v-o spun in caz ca doriti sa vizionati superbul clip al superbei melodii....)
Minunat. Nu inteleg io dom'le arta asta.... sunt vai de capu' meu.... :confused:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Aug 19, 2003 8:02 am

e vorba de dead or alive - you spin me round(like a record) din 1984 ,iar transgenderul este pete burns al carui model de conduita si chiar muzica fu boy george si culture club.

nu as pune aceasta piesa/grup la aberatia muzicala a zilei (ie unele mult mai "grele")numa pentru transexualismul liderului grupului. multe piese DOA , incadrate la pop dance , au fost hituri atat in marea britanie cat si in sua. mie chiar mi-au placut mai ales in sensul ambientului muzical pentru seratele culturale dansante.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

m e a c u l p a

Mesajde usualflow » Mie Aug 20, 2003 11:25 pm

eyewitness, puteam sa jur ca va fi un reply la mesajul meu :D

Eu stiu piesa (originalul), insa nu mi-a placut niciodata...(si tot niciodata nu am putut sa retin numele trupei...de-acum cu siguranta o sa o fac :) ), iar varianta in discutie, "you spin me around(2002)" ma streseaza si mai mult... refrenul ala obsedant care se tot repeta....
Nu stiam de "legatura" lui pete burns cu boy george...oricum, recunosc ca in momentul in care am vazut clipul, automat m-am gandit la boy george.

Sa stii ca nu transexualismul liderului grupului m-a determinat sa aduc in discutie piesa pe acest thread (referirea la acest fapt a fost o simpla completare...buimaca, rautacioasa si pripita), mai ales ca aici discutam piesele, nu videoclipurile. As fi adus piesa in discutie si daca as fi auzit-o doar la radio , fara indoiala, pt ca din punctul meu de vedere, este un soi de kitch mai inzorzonat.

Insa asta este doar parerea mea foarte personala si foarte subiectiva. sper din tot sufletul sa nu fi jignit vreun ascultator al genului, dar mie sincer piesa in sine mi se pare o jignire la adresa urechiushelor unora dintre noi.... adica, mai pe scurt, o aberatie...

RECUNOSC, am gresit, catalogand prea aspru un lucru, doar pentru ca nu se "pupa" cu gusturile mele... Irefutabil.....


chiar ca sunt vai de capul meu...nu inteleg arta deloc. :p :confused:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Re: m e a c u l p a

Mesajde T.Z.K.A » Joi Sep 04, 2003 11:10 pm

invingatoare la puncte o declar pe GEORGIA cat despre parea lui Love2Fly privind-o pe GIA...am o intrebare cam cata muzica ai ascultat la viatza ta... cred ca nu prea ai habar de muzichie si cu ce se manaca acesta treaba....:t
Bafta tuturor!
No offence!
Danke pt. atentzie!!!
T.Z.K.A
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Sep 02, 2003 12:32 am
Localitate: undeva prin Honolulu

Mesajde nocturna » Joi Oct 30, 2003 10:06 am

sa trecem peste faptul ca ma doare ochii si mi-a crapat ecranu' de la mesaju de mai sus.

aberatzia zilei, lunii, anului, secolului, mileniului vine de la casanova - astept iubire, o asa numita, de la ei putere, manea rock, cu acorduri fine de chitari si voci colorate de pana si plodu' minune ar fi invidios pe cei doi.

cre'ca se apropie sfarsitul lumii, ca altfel nu-mi explic. :con:
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Oct 30, 2003 10:14 am

naiti, in melodia asta isi dau tipi ochii peste cap cand canta...stiu ca am vazut o melodie in genul asta pe atomic, da eram mult prea luat sa mai stiu versurile si cine canta (tot ce stiu e faza cu ochii si ca unul era parca blond...)

manea rock???? parca vad un cover Metallica made by Pustiu Minune
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Oct 30, 2003 10:21 am

dracu' stie, ca toti isi dau ochii peste cap.

aia cu metallica e nimic. arabu' nu facu' unu' dupa Zeppelin? mama lor!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Oct 30, 2003 10:28 am

naiti....te invit in mod oficial in fan clubu ninia...avand in vedere experienta de pe fan club asia, io te propun ca presedinte de semi-onoare si membru cu drepturi depline si jumatate...

arabu' nu facu' unu' dupa Zeppelin?
cine? ce? cum? din fericire urechiusele mele firave nu mai asculta ineptii d-astea...se numeste ca nu ascult decat 3 formatii de 2-3 luni (Savatage+Maiden+Manowar), dar sincer imi pare rau de vremurile cu trandafirii accentuati sau jumatatea noi jumatate voi si of picioru meu... ;P ce vremuri
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bad bad Annie » Sâm Noi 08, 2003 9:23 pm

Ma omoara astaia la MTV si la radio cu o „cintareata“, parca Lumidee ii zice, da rau mai poate sa falseze fatuca asta, adica intrece orice Mikki de la Capital si orice AB4! Cintecul, Oh-ooh, parca, n-ar fi de fape rau, daca l-ar cinta oricine altcineva.
A, si am mai vazut-o azi si pe Pink, cintind life la niste premii MTV. Era imbracata in dracusor, desi arata mai degraba ca un porcusor inainte de Craciun, si am jigni cuvintul „aberatie sonora“ daca am denumi astfel urletele si jeluielile atonale cu care am fost delectati!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Wydarr » Lun Noi 10, 2003 11:06 am

La capitolul aberatia sonora a zilei as trece o "melodie" cu care m-au terminat nenorocitii de colegii mei de armata cand m-am liberat cu "Trenu-n gara, trenu-n gara patineaza, ciclul trei se libereaza". Mi-a crapat capul.
Wydarr
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Lun Noi 10, 2003 11:01 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Necko » Sâm Noi 15, 2003 9:31 pm

Hi, pot sa-mi dau si eu cu parerea? Orice s-ar spune, nu cred ca va putea vreodata cineva sa-l depaseasca la capitolul "aberatia sonora a zilei" pe acel costi ionita (n-as mai fi auzit de el) indiferent cu ce strigatura ar aparea pe posturile radio - tv. Acum, cu nenorocirea aia de videoclip si urlatura cu care ne asasineaza, am avut aceeasi senzatie de groaza pe care am avut-o atunci cind a scos chestia aia cu viata lui. Groaznic. ;S ;S . Si mai grav e ca sunt atitia care vor prelua aceasta arma de distrugere in masa a timpanelor noastre si o vor folosi peste tot: taxi, tarabe, piete, etc.... Nu cred ca se poate mai rau.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

sa zic shi io

Mesajde proXtu » Mie Noi 19, 2003 3:31 pm

... e cam veke, deci o bag la aberatzia verii : ciuaua :D asta m'o innebunit toata vara, in mashina, pe strada shi la radio :D
la romanashii noshtrii ash avea urmatoarele :
elgi, bikini party, cocteil .. shi ar mai fi multe fetzite cu coditze, da' nu le'am retzinut numele :D
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde paiacec » Joi Noi 20, 2003 11:53 am

Aberatzia sonora a zilei asteia ie "formatzia" VARZA cu melodia caramele pe podele. M-au intoxicat colegii cu "caramelele" lor expirate!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori