Cultura muzicala

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 10, 2002 6:16 pm

Ce vrei Aliosha ? Care e problema ta ? Despre Mafia era vorba ! Nu vezi posturile de mai sus ???
De ce esti asa sarcastic ?? Ai dormit prost azi-noapte ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Mar 10, 2002 6:30 pm

Da. A fost furtuna si imi bateau ramuri in geam.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

cate ceva despre "The verve"

Mesajde Aliosha » Lun Apr 15, 2002 5:15 am

Uite ca voiam sa scriu ceva despre The Verve si nu stiam unde. Bine ca mi-am adus aminte de threadul asta facut de Oribilu.



The Verve este o formatie pe care am reconsiderat-o in ultimul timp. Initial nu mi-au placut hitul lor "Bitter sweet symphony" si nu i-am trecut pe lista de preferinte. Zilele astea am zis sa le mai dau o sansa si am fost foarte impresionat de ce am descoperit.
"Northern soul" si "Urban Hymns" sunt doua albume deosebite, in special al doilea.

De pe primul as remarca o melodie pe care am trecut-o si la "song of the day" si anume History. Am citit undeva ca in timpul inregistrarilor toti membrii erau pe acid, mai ales Ashcroft.

Inca odata se dovedeste ca muzicienii talentati cu reputatie de distrusi aduc un plus de frumusete pieselor pe care le creeaza.... un plus de emotie si sinceritate, ceva de genul "Omul beat adevar graieste".

In timpul inregistrarilor de la "Urban Hymns" se pare ca s-au mai potolit dovada si cantecul "Drugs don't work" iar dupa ascultari repetate m-am convins ca il bag la favorite albums.
Este un album pe care in afara de cantecul mai sus amintit cuprinde numai cantece de dragoste insa fara a fi nesatioase la ascultat si repetitive la mesaj. Versurile sunt foarte potrivite si in nici un caz naive. Ashcroft este un romantic incurabil.
Daca aveti curiozitatea sa ascultati incercati "Weeping Willow", "Lucky Man".
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Iun 05, 2002 2:19 am

bai nene,m-am spart de ras citind tot threadu asta.deci asta e smecheria - aia batranii cotonogesc pe astia tinerii.bai moshule,bai,da stiu ca ti-ai luat-o mai rau decat am luat-o io la inceput.cum bre sa nu stii formatii de rock'sor d'asta greut,bre?
oricum,a meritat sa stau atata si sa citesc tot!

si acum intreb si eu,ca sa nu fiu offtopic total,in ce categorie ma incadrez?ca ascult de toate si am si toate felurile de muzici pe acasa?
spre exemplu,de vreo 3 zile ascult la birou de sparg numai metale d'astea de nu iti plac tie!acu te intreb,am cultura au ba?
si te intreb asta pentru ca eu nu am inteles cum trebuie postat ca sa fii pe subiect.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 05, 2002 7:58 am

SOD....tu te incadrezi in aceiasi categorie cu mine. Adica noi ascultam orice,sau apropare orice. Nu ? Eu asa zic..din moment ce ascultzi si Slayer si Depeche Mode ....si Gabi Lunca ,dar si metale foarte grele.
Deci,te inscri in categoria pasionatzilor de muzica.

Dana & compania..se inscriu in categoria oamenilor cu vedere intr-o anumita directzie. Ei cu metalele lor. Dar sunt baietzi buni,pana la urma....si nu le fac nimic. :D

Si unde vezi tu ca mi-am luat-o rau ? Am recitit si eu...si nu am vazut decat 2 rockeri furioshi si enervatzi la culme care incercau sa fie peste un fan Blink 182,dar nu reuseau. Oricum,totzi 3 (je,Dana,manelesux) ...am fost cam la aceiashi inaltime.
Adica..ne-am expus cu totzii punctele de vedere. Am spus ce am simtzit.
Subiectul de fatza imi este cel mai drag de pe tot forumul si imi pare rau..ca este uitat. In schimb se scrie din plin..pe Hi Q,House si Andre. Asta e nivelul nostru.
Pe de alta parte...Dana si-a mai pierdut din placerea de a scrie,manelesux e prin muntzi pe la el...a uitat de noi ....iar eu m-am luat cu alte tampenii pe forum.

Sper sa mai discutam pe acest subiect , menit sa ne mai lumineze putin mintzile.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Eu, Incultul

Mesajde J.A.Tiranu » Lun Iun 24, 2002 8:23 am

Sau descultul cum mai zic unii...
Nu stiu de ce dar am o simpatie ptr. house. Probabil ptr. ca n-am invatat la scoala si astfel sa-mi creez un sistem de valori mai bun
Acuma e prea tarziu, si ritmurile alea obsesive, sunetul electronic,
efectele ptr multi stresante imi incanta viata de zi cu zi. Poate intr-o buna zi voi reveni cu picioarele pe pamant, sau poate chiar e prea tarziu.....
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 28, 2002 6:46 pm

Pe cd-urile aduse de Aliosha de peste ocean..am gasit doua melodii in interpretarea celor de la Squirrel Nut Zippers .
Una dintre melodii se intituleaza Hell ,iar cealalta Put a lid on it.

Ce este cu acesti oameni ? A auzit cineva de ei ? Nu imi pot da seama a ce suna muzica lor..dar imi place foarte mult.
Jazz ? Muzica de circ ? Muzica din desene animate ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

recunoaste

Mesajde mausy2000 » Mar Iul 02, 2002 5:06 am

Fratilor,sa-i dati lu' MANELESUX ceva calmante ca prea abereaza!!Cultura muzicala dragutule inseamna ce iti place tie mai mult!!DA...Ne-am convins sau ne-ai convins!!Tie greu asa sa recunosti??
mausy2000
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Lun Iul 01, 2002 1:46 pm
Localitate: zimnicea/romania

postul 3100

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iul 03, 2002 4:30 pm

Ba. Va rog frumos sa imi povestitzi si mie despre Dream Theatre astia. Ca aud ca va ducetzi cu totzii sa ii vedetzi..iar eu nici nu am auzit de ei.
Sunt cantaretzi ? Ce stil abordeaza ? Din ce tzara sunt ? Sunt chiar atat de cunoscutzi ? Cam cu cine se aseamana ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde aphextwinz » Vin Iul 05, 2002 3:00 pm

mausy, taci naibii din gura ca spui numai tampenii. omu' se intereseaza de o trupa shi tu ii propui un album live? mai ales cand e genul de trupa care se asculta la album, nu la piesa

mosh, sunt americani, canta progresive, 96.33% nu-tz place cum suna. daca vrei sa incerci, potzi sa iei ultimul album (se numeshte six degrees of inner turbulence). din alea mai vechi: images and words, awake, scenes from a memory
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 05, 2002 4:44 pm

Multumesc mult,aphe ! O sa incerc sa downlodez o melodie cu ei..asa de proba.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 25, 2002 11:18 am

Zicetzi ca generalitatzile sunt groapa de gunoi..dar acest forum de muzica a ajuns mult mai rau ca generalitatzile.
De la un timp in coace se discuta numai prostii. Nu mai sunt subiectele de alta data.
Vreau sa imi expun ideile si nu gasesc subiecte unde o pot face.
In sfarsit.

Va intrebam cu ceva vreme in urma (tot pe acest subiect) daca atzi auzit de Squirrel Nut Zippers . Se pare ca nu a auzit nimeni de ei din moment ce nu am primit raspunsuri.
Si atunci va intrebam cam ce stil canta. Am gasit singur raspunsul la aceasta intrebare . Stilul lor este retro-swing.

Altceva vreau sa va intreb ! Ce este cu acest stil...swing ? Cam de unde provine el ? Se incadreaza la rock...sau este ceva diferit ?
Are vreo legatura melodia celor de la Dire Straits ...Sultans of swing.....su swing-ul propriu zis ?

Daca vretzi sa cititzi despre Squirrel Nut Zippers...aici este pagina lor de la allmusic.com
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 2:54 am

O alta intrebare care o adresez pentru peretzi :

Care este diferentza dintre rap si hip-hop ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Peretele Seth2 receptioneaza...

Mesajde Seth2 » Dum Sep 01, 2002 10:46 am

... Nu ma simt prea in stare sa raspund aici , pentru ca nu ascult nici rap nici hip-hop dar o sa incerc sa-mi dau cu parerea .

So... Hip-Hop-ul e cam toata muzica care o sti tu ca se numeste asa. Au negativele foarte bine lucrate majoritate , si in rest versurile sunt... "vorbite" si eventual au cate un refren misto , cantat de o tipa sau tot de trupa in cauza insa ceva mai melodios , asta fiind din cauze comerciale probabil. (trupe hip-hop : BUG Mafia etc )

Rap : pe la noi nu cred ca se canta . Dar e , cel putin dupa cum il consider eu , chiar partea de "vorbita" a unei melodii hip-hop.
So.. daca ar fi sa generalizam , dupa mine , rap-ul e genul de muzica care are doar partea aia "vorbita" , plus un negativ bun . Lipseste refrenul melodios etc. (exemple : nu stiu daca e unul bun , dar muzica pe care o canta Will Smith mi se pare ca e rap )

Sper ca s-o inteles ceva. Compara exemplele pe care tzi le-am dat si o sa observi mai multe diferente.
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 10:59 am

Will Smith canta rap ? Cum draq ? Mie imi pare r&b !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Well..

Mesajde Seth2 » Dum Sep 01, 2002 11:15 am

I don't know for sure... si poate ca am zis o prostie cu Will Smith si rap-ul desi raman la aceeasi parere.

R&B canta : Usher , Craid David - cam astia de la baieti si apoi tot felul de trupe te fete : Sugarbabes si Destiny's Child.

Asta patru trupe/sau interpreti mi s epar cel mai bun exemplu de R&B . Si mi se pare ca partea "vorbita" lipseste de tot din R&B , asta in cazul in care nu se face vreaun Feat cu o vedeta rap.
In plus melodiile sunt f melodioase...

Daca am gandesc la Will Smith ... melodiile nu au nici cap nici coada , chiar daca tot suna bine , si ncii un refren care sa se distinga clar de restul melodiei. In plus apare partea "vorbita" .

Ma mai documentez...
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Un raspuns ...

Mesajde Seth2 » Dum Sep 01, 2002 11:26 am

... am dat un search pe yahoo... si m-am ferit de pagini personale... unde nu prea ma gandeam ca o sa scrie ce gen canta ...
Dar uite ce am gasit pe yahoo.. :

Although he initially became famous as a rapper, Will Smith went on to prove his acting talents in both television and films, eventually winning a reputation as an entertainer who could easily cross back and forth between musician and actor.


http://movies.yahoo.com/shop?d=hc&cf=bios&id=1800019959
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 11:30 am

Mda...rap o canta...dar un rap de o slaba factura ! Adica..ceva comercial si de prost gust !

Adica....tu ii potzi alatura pe Will Smith si Wu-Tang Clan ? Wu-Tang stiu sigur ca presteaza rap iar daca tu zici ca si Will Smith canta rap......
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

lol

Mesajde n3aGabitz » Dum Sep 01, 2002 11:46 am

moshule....da tu stii ce e ala "rep"? daca ai fii stiut nu ai mai fii postat ce ai postat...no offense. ca nu canta genul de rep care iti place tie asta e altceva, dar este "rep"!

just 4 the record....il respect ca artist...dar ma lasa rece ca "repper"!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Sep 01, 2002 11:53 am

Pai eu nu prea ma pricep la aceste genuri ! D'asta am si pus intrebarile de mai sus ! Sa aflu si eu care este granitza dintre hip-hop si rap !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Concluzie

Mesajde Seth2 » Dum Sep 01, 2002 12:58 pm

Concluzia mea ar fi ca nu exista o granitza stricta intre genurile astea. De fapt in ultima vreme tendinta e de diversificare a muzicii. Si care e cea mai usoara cale ca sa aduci ceva nou care sa atraga lumea? ... Sa combini mai multe genuri!

So.. nu prea vei gasi nimik pus hip hop sau pur rap.. sau R&B .

Asta se intampla in general , in toata muzica de moment . De exemplu , daca asculti noul album Linkin PArk - Reanimation ... poti sa zici ce gen de muzica ii ? Nu prea... is imbinate vreo 3-4 genuri pe albumul ala.

Eu rap si hip hop nu prea ascult . Numai ceva R&B ... Asa ca trebuie sa spun ca pentru mine , care nu prea am ascultat genul asta e mai greu sa fac o diferenta , asa cum e si pentru tine.

Dar acelasi lucru e si daca il pui pe unul care asculta hip-hop sa asculte mai multe trupe rock de tipuri diferite : black , power , metal , death , simphony , alternativ , prograsiv etc... El nu le va putea distinge !
Seth2
Junior Member
 
Mesaje: 243
Membru din: Sâm Aug 03, 2002 12:35 am

Mesajde SatyR » Dum Dec 08, 2002 8:47 pm

Cultura muzicala ti-o faci ascultand,ascultand si iar ascultand tot ce-ti pica in mana :
pop,metale,dance,house,muzica religioasa,muzica folclorica,militareasca,ambientala,soundtrack-uri,romantze,manele,clasica,industriala,etc..
Daca nu ignori nici un gen se poate spune ca ai ceva cultura.....
Sunt total impotriva exclusivismului......acum multi o sa spuneti ca gusturile nu se discuta..lucru adevarat doar partial pt ca dupa cum stiti gusturile se formeaza ,si nu le formezi decat ascultand ct mai multe genuri posibile si cat mai multe mixturi intre aceste genuri.....
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

re satyr

Mesajde korosheva » Mar Dec 10, 2002 11:31 am

[quote]Initial trimis de SatyR
[B]Cultura muzicala ti-o faci ascultand,ascultand si iar ascultand tot ce-ti pica in mana :
pop,metale,dance,house,muzica religioasa,muzica folclorica,militareasca,ambientala,soundtrack-uri,romantze,manele,clasica,industriala,etc..

in mare sunt de acord cu tine desi nu stiu ce castig ai avea ascultand manele.
eu cred ca este vorba mai curand de o cultivare a gustului muzical,nu a cunostintelor.
adica un om cu cultura muzicala are gust,si nu neaparat stie cine e florin salam
korosheva
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Dec 10, 2002 10:41 am
Localitate: london

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 14, 2002 6:49 pm

Buna ziua !

Tocmai discutam cu Decret pe YM si nu stim ce e aia sa cantzi acapella ! Sa ne lamureasca si pe noi cineva , va rog frumos !
Multumesc !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Dec 15, 2002 5:13 am

Sa canti fara instrumente, doar cu vocea.

Dar sa nu uitam ... google is our friend:


The phrase a cappella is among the most butchered and misunderstood musical terms. The predominant, and most "correct" spelling, is ...
a cappella - two words, two "p's," two "l's."
singing without instruments.

Musicologists have fun debating the extent to which a cappella, "in the style of the chapel," can include instrumental accompaniment. Some argue that early sacred a cappella performances would sometimes include instruments that double a human voice part. So, the correct definition of a cappella should be something like "singing without independent instrumental accompaniment."

At Mainely A Cappella, we are trying to popularize this style of music, so we like to keep it simple.

Those of you who are serious singers may say, "my voice is my instrument!" True. But will the general public understand the meaning of "singing without other instruments?" Or the more cumbersome, "singing without non-vocal instruments?"

Some musical dictionaries indicate the Italian a cappella is preferred over the Latin a capella (one "p") yet both are technically correct. Why do those dictionaries muddy the waters with two spellings?

The phrase was first used in Italian Catholic churches, where Latin was the language for sacred text. Thus, the Latin spelling for 'in the style of the chapel' - a capella - has some historical basis. However, most other musical terms - forte, accelerando, and many others - are Italian in origin. Since the Italian spelling is more consistent with other musical terms, it has been used more frequently.

Given the difficulty of spelling our favorite style of music, we'd like to endorse the simplicity of a single spelling: Acappella

Joining the two Italian words together to make Acappella is a popular variation in the U.S. For many streetcorner singing fans, Acappella means unaccompanied singing of '50s (and early '60s) songs. There were a series of recordings released in the early 1960's of Mid-Atlantic unaccompanied doo-wop groups called "The Best of Acappella." The liner notes on the first LP noted that Acappella means "singing without music." In this matter we do tend towards being picky - instruments do not alone music make! A cappella (or Acappella) singers make music while they are ...singing without instruments.

Restul aici:

http://www.google.ca/search?q=cache:qQRtMyljGHAC:www.a-cappella.com/readingroom/a-cappella.html+acapella+definition&hl=en&start=1&ie=UTF-8
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 03, 2004 2:58 pm

Am si eu o intrebare si o pun aici sa nu mai deschid alt subiect.

Ce este Buddha Bar ? O formatie ? O colectie de melodii ? Tot vad pe dc++ si am luat si eu cateva melodii si mi se par ciudate. Zici ca e muzica orientala.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Joi Iun 03, 2004 5:07 pm

Buddha Bar am primit si eu de la un coleg. Sunt compilatii de melodii de various artists cu influente orientale. Un fel de Chill-out collection. Foarte atmosferice piesele, iti recomand Blossoms from India - Ginko Garden(mi se pare ca e pe volumul II).

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 03, 2004 5:10 pm

Iti multumesc mult, scumpa darky ! O sa iau de pe dc++ tot ce gasesc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bestrom » Mar Iun 08, 2004 3:38 pm

frumos forumul cu cultura muzicala. din pacate ea a disparut de pe meleagurile noastre si nimeni n/o mai poate inlocui. cert este ca avem nevoie de diversitate si bine ar fi ca oamenii sa stie ce a aia acapella, buddha bar, solfegiu sau chiar woodstock indiferent de domeniul in care activeaza.
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde I`m With You » Dum Iun 13, 2004 4:41 pm

Imi place melodia de la Joe shi de la Coca Cola Light.. :P
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori