certuri pe melodiile de moment

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde cubu » Mar Noi 25, 2003 3:28 pm

Tzapinare, cum poti sa spui ca Ronnie James Dio e de kkt? Poate ca nu se potriveste prea bine cu stilul Black Sabbath, si mie imi place cu Ozzy mai mult, dar Dio e unul din cei mai buni vocalisti, putin respect...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Noi 27, 2003 7:44 am

Uite ca nu stiam unde sa il intreb pe Portnoy ceva si am gasit threadu asta. Am ascultat si eu parte din ultimul album Dream Theater, mi-a placut, insa nu la asta voiam sa ma opresc. Ce parere ai de vocalist ? Mie nu prea imi place cum pica vocea aia a lui peste acordurile alea frumoase.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Sâm Ian 24, 2004 12:25 am

pt ca nu s-a scris de mult ceva aici si pt ca vreo 3 au pus la melodie de moment piesa evanescence - my immortal, pun aici un review de pe defunctul dotmusic.com cu care sunt total de acord:
"Deprived of a female front(wo)man for so long during nu metal's testosterone-fuelled days, teen hordes willingly mobilised. In fact, they were so wide-awake you'd suspect they'd washed down a packet of Pro-Plus with a cheeky Red Bull.

But Christmas is no time to be thumping out power chords at maximum volume, so 'My Immortal' is predictably a weepy string laden piano ballad drawing a fine line between Meat Loaf and Sarah Brightman - best not to dwell too long on that thought.

While this path has been well-trodden - black and white video, painful memories, tear stained cheeks (oh god, it's started me off...pass the Kleenex) - not many bands would get away with this kind of cheese very often except, say, at Christmas time. Genius!"
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Feb 21, 2004 12:33 pm

unde ai fost ma nenorocitule azi noapte?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 21, 2004 12:35 pm

Aline, titlul corect este Welcome home (Sanitarium).
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde marian jan » Sâm Feb 21, 2004 12:35 pm

cu klaus,intr-un loc de cacat,fire,unde ascultai rammstein - engel. daca ai posibilitati,eu cu shomeru bem in seara asta,da' nu stim unde,ca niciunu n-avem bani.da' facem orisishe :D

moshule,ia mai da-te ba-n ....
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Feb 21, 2004 12:37 pm

daca avrtzi ficatzi competitivi,ne vedem.daca nu,sa stii ca io nu beau cu oamini din ligile inferioare.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Sâm Feb 21, 2004 12:38 pm

taci,ba,fanta de portocale!

oano,lasa-l,ma,ca vine.....
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Superba Oana » Sâm Feb 21, 2004 12:40 pm

stiu mah ca vine dar vorba aia...."asteptarea ma omoara"
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Melodii de moment

Mesajde b0nechina » Vin Feb 27, 2004 11:28 am

Gabytzule, ce melodie e aia Armagedon si ce trupa e aia Aero Smith? Poate Acro Stih.
In orice caz, ai grija cu posturile care contin numai versuri, nu-ti face un obicei din a posta asa.

Apropo de "melodia" lu' matale, mi-adusei aminte de una care se cheama Armageddon It, a lu' baietii frumosi de la Def Leppard. O freaca la activ in fiecare zi, cateodata si mai des. Anyway, mi-e lene sa caut pe net, da' daca stie cineva ce mai canta Lepparzii in zilele noastre sa imi esplice si mie. Eu credeam ca-si dadura obsescul sfarsit, da' mi-a zis un preten ca inca se mai produc.
Armageddon It e una din fostele mele favorite, daca nu ma inseala memoria e de pe un album de se numeste Hysteria cu maaare priza la gagici. Ce nu prea am inteles eu la piesa asta sunt versurile, si nu pen'ca ar fi foarte inteligente... :con:
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Feb 27, 2004 11:57 am

bre, nu cred ca ii cazul sa imi spui cum sa postez. postez cum cred eu de cuvintza. clara? ideea e ca daca las cateva versuri si numele melodiilor este pentru ca asta ascult in moment si ca ma bantuie, si ca fredonez. as putea evident sa spun toate astea dar nu-mi place a ma repeta. cand voi avea ceva aparte de spus , fii fara grija, voi spune.
cat despre piesa celor de la Aerosmith - Armagedon , am scris exact asea cum e la mine-n playlist.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde b0nechina » Vin Feb 27, 2004 12:11 pm

Bre, posteaza cum vrei, da' daca te trezesti cu mesaje lipsa si avertismente, sa nu plangi ca n-ai fost informat. Clara? (cine-i clara? :con: )
Ideea este ca daca la tine in playlist scrie o prostie, nu tre' sa ne-o torni noua pe forum, si la mine in scara blocului stau scrise niste porcarii, sa fac un thread special cu ele, ce zici?
Tot ce vreau sa pricepi este ca daca n-ai nimic "aparte" de spus in mod constant, s-ar putea sa nu trebuiasca sa mai spui. Ca asta nu e thread de versuri, pentru versuri e altele. Si corecteaza titlul din playlist, vezi ca probabil e vorba de I don't wanna miss a thing.

Neatzo, eu nu ma mir de unde iei pesele, eu ma mir de unde gasesti trupele alea cu nume interesante... daca as fi ceva mai tanara, cu siguranta mi-as umple hard diskul cu muzichiia matale, da' pen'ca stau prost cu rabdarea ma multumesc sa-ti citesc posturile (tre' sa te pun la panou la rubrica "ASA DA!") si sa ma minunez de numele trupelor. :D
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Feb 27, 2004 12:16 pm

bone, nu-s paranoic sa am mereu impresia ca playlistu meu e mincinos, asa ca n-o sa stau mereu sa verific corectitudinea scrierii titlului piesei sau a formatiei...
dau titlul melodiei, artistul/formatia si eventual daca am chef niste versuri, la fel se intampla si cu comentariile referitoare la melodie. sunt perfect on topic, asa ca vez de muzicile lu' matale si mai scuteste-ma cu porcheriile astea. Clara? :D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde b0nechina » Vin Feb 27, 2004 12:24 pm

Gabitzu, ai citit despre ce e vorba in threadu' asta? Nu? Pune mana si citeste! Si pastreaza-ti nervisorii pentru prieteni de varsta ta.
("Discutia" de mai sus se va muta pe "certuri" sau va fi stearsa in cateva momentele... asta in functie de ce erori mai primesc la split).
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Feb 27, 2004 12:34 pm

mda. bone, nu esti aici moderatoare pentru a-mi spune mie cum sa postez pe threadul asta, stiu cred ca mai bine decat tine. sau problema ta, de fapt, era varsta? despre compelxe discutam pe psihologie iar despre halucinatii pe psihiatrie. astept cu interes sa muti minunata discutie.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde b0nechina » Vin Feb 27, 2004 12:42 pm

Pentru ultimele doua mesaje de mai sus, te rog sa primesti de la mine un avertisment, impreuna cu cele mai calde urari. O zi buna!
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Vin Feb 27, 2004 12:47 pm

b0nechina scrie:
Neatzo, eu nu ma mir de unde iei pesele, eu ma mir de unde gasesti trupele alea cu nume interesante... daca as fi ceva mai tanara, cu siguranta mi-as umple hard diskul cu muzichiia matale, da' pen'ca stau prost cu rabdarea ma multumesc sa-ti citesc posturile (tre' sa te pun la panou la rubrica "ASA DA!") si sa ma minunez de numele trupelor. :D


daca nu sunt .... (am uitat cum ii zice lu cuvantu ala) puatem zici shi mie ce etate posedezi matale in scop ca sam fac shi eo o parere.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Vin Feb 27, 2004 12:51 pm

N-are a face etatea, bre (daca ma uit la ce scrie sub cainele stupid, cred ca's chiar mai tanara decat el... :D), important e ca nu-s suficient de tanara (si insuficient de blonda) ca sa imi inving lenea si puturosenia si sa caut/ascult cu rabdare neste chestii de care n-am auzit in veata mea.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Feb 27, 2004 12:52 pm

Si mie mi se pare ca Bonechinu asta exagereaza da can l-o pus Moshu moderator. Cum adica sa esplic io ce-mi place la o piesa: de ce-mi place mie trilili si nu tralala. Io pun piesa aia acolo ca asa vreau io si ca poate ii inspira si pa altii sa asculte. Ai putea schimba eventual numele threadului (melodii de moment) in "Explicati ce va place la piesa...".
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde b0nechina » Vin Feb 27, 2004 1:03 pm

Mai, draga, nu tre' sa explici ce-ti place, dar ai putea sa ne zici ceva de piesa, de trupa, de ce iti inspira, orice, numa' nu un titlu de melodie si-atat.
Si, pe urma, regula asta nici macar n-am facut-o eu, scrie foarte clar in primul mesaj al threadului, ai vazut?
Eu una prefer sa citesc comentarii interminabile despre o piesa, o trupa, orice are legatura cu muzica, chiar daca sunt perfect offtopic, decat posturi minuscule in care mi se arunca, precum gainilor grauntele, un cantaret si o piesa si gata. Care-i faza, de ce m-as apuca eu sa ascult o melodie doar pen'ca a scris-o pishkesu pe un thread? Ca sa nu mai spun ca pot sa fac douaj' de astfel de posturi pe zi si intr-o luna va bat pe toti la mesaje.

Incerc sa nu tai chiar orice mesaj aiurea, dovada ca pe Gabizzu numa' l-am avertizat, am lasat chiar si comentarii aurolachiene de genul "ce piesa misto!", dar n-as vrea sa transformam threadul asta in ceva gen katerinca si aberatii.
Iar avertismentul primit de Gabizzu nu este datorat mesajului cu Armagedon, ci impertinentei dumisale pe care eu, aici, n-o inghit.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Feb 27, 2004 1:16 pm

Tie ti se pare ca io alerg dupa posturi? Poate unii is cuorioshi sa asculte ce ascult io. Poate unii nu-s. Io-s f. curios din fire si daca un om care prezinta interes pt. mine de pe fanclub posteaza numele unei formatii/piese ma apuc imediat sa caut chiar daca nu-mi spune si povestea vietii lor pa care o aflu oricum da pa net .
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Vin Feb 27, 2004 1:27 pm

piscesule, unte nu intzelegi bre? vez ca ie un regulament la inceputu tredului. dute pacolo, studiaza problema shi actzioneaza in consecintza. shi eo am facut lafel ca tine, mi sa atras atentzia shi am rezolvat problema.

eo shtiu ca asta ie tred de scandal, ca duar eo lam facut. da asta nunseamna ca trebe sal unplem cu certuri stupide.

shi ca sa nu zic cam trecut pacilea fara sa spun shi eo o vorba urata: deci shi pe mine ma calca pe neuroni aia care tzin cu tot dinadinsu sa bage o polologhie intreaga de versuri ca shi cand, vez duamne, ia te uita cate shtiu. cacat! mai bine bagi un linc, o poza... ceva.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Vin Feb 27, 2004 1:31 pm

Piskeshule, mie nu mi se pare nimic. Exista reguli, si sunt pentru toata lumea. Daca pana acum (din lipsa de timp, de atentie, whatever) nu s-au respectat, nu e vina mea. "Vina" mea este ca se vor respecta de acum. Nu e bine, imi iau zborul si o luam de la capat, cu lutze care vin si posteaza tarla de melodii fara un cuvintel anexat.

Acestea fiind zise, eu te invit sa postezi in orice mod doresti. Ai vazut cum scrie neata? Acu' pe bune, nu cred ca o sa ascult niciodata muzica aia (mai ales ca am aflat din surse sigure ca e greu de digerat :D), dar imi place sa-i citesc posturile. Din partea mea are un 10 la caligrafie, imi place cum "boldeste" numele trupelor. :)

Si scoate naibii deshtu' ala din nas!
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Feb 27, 2004 1:39 pm

Io nu scriu decat versuri care merita citite dupa parerea mea.
Ash asculta ce pune Neatza p-acolo, daca ash gasi (acuma incerc cu edonkey da nu-mi mere nicicum).
Shi nu, nu, n-o sa scot dejetu din nas!

P.S. cum se boldeaza, ca butonu ala nu-mi merje?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Vin Feb 27, 2004 1:42 pm

ia ma daicia, ca sa nu zici ca sunt al dracu. ie un inceput bun. itzi recomand Mlada Fronta. Ie shi genocide organ pacolo. mai departe, descurca-te!

http://www.1fx.de/directd.htm
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Vin Feb 27, 2004 1:44 pm

Se boldeaza cu [b ] si [/b ]. Adica textu' cu pricina il pui intre tagurile alea doo, da' nu pui spatii ca mine, ca io daca nu puneam spatii il boldea si nu mai vedeai cum se boldeste. Ai inteles ceva?
Vezi ca in enhanced mode merge, o sa pricepi mai bine decat ce mama dracu' am scris io aici.

Ma, deci atata s-a vorbit despre melodiile lu' neata, ca sa mor de nu ma apuc sa caut...
Gata, aberrare humanum est, da' pentru mine ajunge!
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Feb 27, 2004 1:46 pm

mai nene, va certati ca sa aveti ce face. gabitzule ti-ai mai luat-o o data (de la vali) da vad ca nu pricepi mare lucru. din punctul meu de vedere, problema este simpla: daca un moderator/administrator considera ca un user merita avertisment/ban, trece la fapte. la fel si in cazul posturilor. ce o fi asa greu de inteles?

pischesule, se boldeaza cu ctrl+b.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Feb 27, 2004 2:06 pm

baixiniule, vad ca si tu ai un obicei din a te baga exact acolo unde prezenta ta este total inutila. nu mai stau sa argumentez, caci consider cum ca nu meriti. clara?

bone, vorbim impreuna dar ne intelegem - ca de obicei - separat. Prima impertinenta a venit din partea ta si mi se pare normal sa raspund ca atare. daca vroiai sa imi atragi atentia o puteai face intr-un mod mai putin caustic, de bun simtz, iar eu postam in consecinta. tot ceea ce a urmat se datoreaza tie. desi nu imi place sa ma repet, ma simt nevoit, despre complexe discutam pe psihologie! (astept un al doilea avert pentru sfatul asta care iti e atat de necesar...)
iti cam luasi lumea-n cap si asta nu imi suna a bine. uita-te cati au postat inaintea mea in acelasi mod, facand abstractie de regulile threadului.
te las, stiu ca ai cateva probleme de ordin organizatoric, dar e de inteles, esti la inceput. astept cu interes un nou avertisment pentru faptul ca am postat pe certuri...cu o impertinenta ce deranjeaza. amin!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Feb 27, 2004 2:23 pm

esht prost. care este
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gabuba » Vin Feb 27, 2004 2:35 pm

bone, danone a jignit pe cineva, nu se stie exact pe cine dar ne imaginam cu totiiiii :rolleyes:. nu ii dai avert pentru asta?

danone scrie:esht prost. care este


asta asa ca nu-si stearga capodeopera si sa zica cum ca al ei post n-a existat. am zis!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori