Vama veche

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Vama veche

Mesajde Morgoth » Sâm Oct 04, 2003 9:12 pm

Am si eu o neintelegere.... tot am auzit despre proiectul Salvati Vama Veche ... despre ce-i vorba ? Ce urmeaza sa se intample cu statiunea? Putem noi sa facem ceva ca sa oprim acest lucru?
Morgoth
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Oct 03, 2003 10:52 pm
Localitate: Romania Radauti

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Oct 08, 2003 5:11 pm

trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

hmhhm

Mesajde Noraxata » Vin Oct 24, 2003 8:53 pm

un pic cam confuz site-ul ala, nu? o sa mai intru sa citesc detalii, dar pana una-alta nu prea m-am lamurit...
Visele mele se implinesc cat bat din palme sau cat clipesc!!!
Avatar utilizator
Noraxata
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Iul 18, 2002 11:00 pm

Mesajde tequila » Dum Apr 25, 2004 8:37 am

se salveaza vama si anul asta cel putin asa sustin cei ce au organizat anul trecut...se preconizeaza un nou concert maraton asa cum a fost cel de asta vara...parerea mea ca a fost ok!
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde K_dOg » Mie Apr 28, 2004 7:35 am

Tare multe nu stiu dar din cate am vazut pe site(multe informatii) se incearca sa se lucreze.
In lupta dintre tine si lume...
Pariaza pe lume.
K_dOg
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Ian 22, 2004 5:38 pm
Localitate: Romania-Dej

ajutooor

Mesajde simona miriam » Lun Sep 19, 2005 7:32 pm

Dragi Fani, Va rog mult sa ma ajutati daca aveti vreunul muzica IUBESTE de VAMA VECHE. Am nevoie urgenta . Ma puteti contacta pe e-mail simsky1001@yahoo.com Multumiri anticipate si plata pe masura.
Thanks, Simona
simona miriam
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 19, 2005 7:24 pm
Localitate: brasov

Hmmm...

Mesajde cora » Lun Sep 26, 2005 12:00 pm

:O Eu zic ca StufStocku de anu asta intr-un fel a salvat vama veche si n tr-un fel...a disrus-o. E drept ca manelele, muzica fabricata la minut in baxuri si celelalte adiacente sunt tinute departe (chiar daca vara am auzit manele-house in vama - nu glumesc: era ceva remix :bash: )si ca lumea din Vama e diferita de lumea din "statiunui". Pe de alta parte atata reclama nu prinde prea bine, ca se piere atmosfera. S-a umplut Vama de tot felul de... carora li se pare cool sa se duca acolo sa bea bere si sa se :caca: in mare ca la baie e 10 000 - sa simta libertatea suprema. Si la StufStock era plin de punkeri beti. :bere Unii faceau cheta cu forta si se legau de persoane de 2 ori mai mici (in dimensiuni).
Asta nu inseamna ca sun impotriva festivalului, doar m-a dezamagit putin Vama anul asta. E esential faptul ca miscarea asta(salvati Vama Veche) a facut ceva foarte important si demn de admiratie: nu stiu prin ce metode a interzis proprietarilor de pamant din Vama sa construisca acolo monstrii de beton; si asta cu toate efectele secundare pozitive sau negative inseamna pentru Vama salvare. :rulz:
Avatar utilizator
cora
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 11, 2005 12:00 am

Mesajde Morrison » Mar Sep 27, 2005 12:03 am

nu pre ai dreptate
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Mie Sep 28, 2005 10:01 am

eu una as desfiinta stufstockul, la ceva mai absurd nici ca se puteau gandi...inghesui 50.000 de persoane pe 2 km patrati si zici ca salvezi vama veche.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Sep 28, 2005 10:07 am

tu poate l-ai desfiintza dar cei care umfla buzunarele de pe urma "incidentului" stufstock ce ar mai face?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

?

Mesajde cora » Mie Sep 28, 2005 11:24 am

da chiar, cine umfla buzunarele? In primu an n-a luat nime'. acuma firma de sonorizare, trupele... :police: ...si? adica as vrea sa stiu cine mai are ceva de castigat in afara de cei care "presteaza servicii".
Avatar utilizator
cora
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 11, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Sep 28, 2005 12:06 pm

scuze am uitat ca organizatori vin moca numai ca sa salveze, vanzatorii de shaorme, berile la pretz triplu in ziua festivalului, etc etc nu sunt bani si nu intra in buzunarul nimanui.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde wednesday » Mie Sep 28, 2005 1:21 pm

ca sa nu mai spunem de gazdele care ofera conditii inumane, care cer cu o saptamana inainte 400 de mii pe noapte, cu 1 zi inainte 500 de mii pe noapte si in timpul festului un milion...:angry:
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde trumpet_freak » Mie Sep 28, 2005 2:10 pm

si totusi, muzica e o chestie misto, nu? adica sa nu imi spuneti ca nu v-ati bucurat sa ascultati atatea trupe...mie mi-a parut bine ca am vazut BLAZZAJ, KUMM, IPR, AL JAWALA, SIMS, ADA MILEA, FARA ZAHAR, s.a.
solutia, dupa parerea mea, ar fi ca festivalul sa fie cu intrare si pus pe partea cealalta a autostrazii. pt ca, daca platesti bilet, poti sa ai pretentia sa ti se ofere servicii de calitate: camping pazit, dusuri, wc-uri normale. iar daca e pe cealalta parte a autostrazii, e foarte simplu: cine vrea la fest sta la fest, cine nu, pe plaja, la crasme, la soare, la alcool, cum ii duce mintea...
avem noi, romanii, asa un stil, la extreme: daca ne-am impiedicat de niste speculanti care au crescut preturile la cazari, sau de niste punkisti in coma alcoolica, gata, "sa nu se mai faca stufstock". e usor sa renunti, nu? ce-ar fi sa se gaseasca solutii? ganditi-va bine, e totusi singurul fest de rock&blues&jazz transmis in direct pe tvr; are acoperire nationala; are 40 de trupe; e singurul fest mare din sud. Ardealul are Peninsula si FanFest.
am vazut la sziget de zece ori mai multi oameni beti si de zece ori mai multe wc-uri pline. si acolo nu te impiedicai numai de vanzatorii de shaorma, acolo se vindea ORICE, chiar si masini. si totusi, nimeni nu stramba din nas. "toleranta" era cuvantul cheie. nu-ti convenea ceva, erai liber sa faci scandal sau sa te duci in alta parte.
in concluzie: sunteti liberi sa nu veniti la stufstock. iar vama veche, asa cum era ea, n-o sa o mai vedeti niciodata. insa asta chiar nu e vina celor care fac festivalul. nu ei au inventat marlania, nesimtirea si prostia. iar vama veche nu e proprietatea lor particulara ca sa interzica tuturor prostilor sa vanda la suprapret.
servus
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde wednesday » Mie Sep 28, 2005 8:23 pm

trumpet_freak scrie:iar vama veche, asa cum era ea, n-o sa o mai vedeti niciodata.

de acord, dar asta nu scuza faptul ca in ultimii trei ani festul asta nu a facut decat sa-i sporeasca degradarea...si da, refuz sa iau in calcul tot jazzul/rockul/skaul/bluzul/folkul, vama pur si si simplu are nevoie sa fie lasata in pace!!! si din pacate e prea tarziu...eu stiu ca la un stufstock 4 n-am sa mai calc, ca se va face pe plaja sau mai la sosea...cu intrare sau nu...eu nu mai pun picioru in locul ala pe timp de festival...si nu ma refer la cazari si la punkeri.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde cora » Joi Sep 29, 2005 6:12 pm

Eu zic ca la un festival de genu asta 2 lucruri sunt esentiale: muzica si atmosfera.
Organizatorii nu prea au ce face in legatura cu atmosfera, dar au ce fae in legatura cu muzica si de aceea eu cred ca niciodata nu vom auzi ceva de proasta calitate la Stuf. Dar cu atmosfera e o problema pt. ca vorba lui Mihnea: nu decid ei cine intra in Vama.
Nu stiu ce sa zic de ideea ta Mihnea. Ar fi avantajul ca cine vrea plaja sta pe plaja si cine vrea festival sta la festival...dar mie mi se pare ca s-ar mai pierde din farmec. Cat despre bilet...daca zici ca la festivalele din Ardeal era si mai rau nu stiu ce avantaj ar avea publicul. Chiar nu stiu ce solutii ar fi pentru un festival asa de mediatizat, la care e asa de "cool"sa mergi.
E clar ca paza mai stricta n-ar fi o solutie avand in vedere ce s-a intamplat anul asta, ca desteptii aia nu inteleg de ce sunt pusi acolo. :police: :scaun: :hang:
Oricum e mult mai bine asa decat cum ar fi fost Vama daca nu ar fost StufStocku(beton si muzica reciclabila). :tai:
Noi (eu si Dan) am zis ca in conditiile astea mergem la anu la Stuf numa da ca cantam (n-ar fi exclus, numa sa basim vocalista).
Si nu mai vreau
Sa nu mai vrei
Sa vezi ce n-ai sa poti sa iei
Cu mana ta de piatra
Avatar utilizator
cora
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 11, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Sep 30, 2005 10:10 am

urmatarele citate de la mihnea:
si totusi, muzica e o chestie misto, nu?


depinde de circumstante. de exemplu sa presupunem prin absurd :D ca tu faci o muzica geniala. dar pt ca organizarea a fost proasta, nu ai public decat trei rockeri betzivani ratacitzi eventual ascultatori de punk si pt ca sonorizarea salii a fost gandita pt un numar de spectatori se aude si ca dracu'. mai este o chestie mishto? (vorbeam de spectacole rock stricto senso, cu sonorizare si care are nevoie de public cum are echipa de galerie). deci raspuns corect: NU

adica sa nu imi spuneti ca nu v-ati bucurat sa ascultati atatea trupe


depinde cu cine vorbesti majoritatea beata pendula, putini au fost care AU ASCULTAT. deci NU per general.

solutia, dupa parerea mea, ar fi ca festivalul sa fie cu intrare si pus pe partea cealalta a autostrazii.


mdap. imbogatiti tzaranii. daca ai fi fost de bashtina din zona te-ai fi bucurat sau nu? daca balantza inclina spre DA esti mercantil si nu mai are rost discutia.

poti sa ai pretentia sa ti se ofere servicii de calitate


alooooo. in Romania? haida de, platesti o carca de bani pe tofelu de servicii si pretentii oi avea tu dar calitatea ... ia spune-mi ca mi-e lene sa-mi dau tricoul jos, la motorrock ati cantat? ca s-a platit. deci NU

iar daca e pe cealalta parte a autostrazii, e foarte simplu: cine vrea la fest sta la fest, cine nu, pe plaja, la crasme, la soare, la alcool, cum ii duce mintea...


care autostrada bre?

ganditi-va bine, e totusi singurul fest de rock&blues&jazz transmis in direct pe tvr; are acoperire nationala; are 40 de trupe; e singurul fest mare din sud


a mai fost unul la costinesti organizat de bat care se pisha (din punctul meu de vedere) pe toate organizarile de pana acum. de ce nu se face salvati costneshtiul de exemplu?

acolo se vindea ORICE, chiar si masini. si totusi, nimeni nu stramba din nas. "toleranta" era cuvantul cheie. nu-ti convenea ceva, erai liber sa faci scandal sau sa te duci in alta parte.


ahap. si daca zice cineva ca ne caracterizeaza balcanismul ne simtim lezati pana in moalele sufletului. mihnea, ideea este sa faci ORICE fara sa deranjezi din cale afara pe altzii. io zic ca vama veche a deranjat calutzii de mare.

am vazut la sziget de zece ori mai multi oameni beti si de zece ori mai multe wc-uri pline.


dupa cum zicea cora, te contrazici, acolo se plateste, nu? poti avea pretentii, nu?

in concluzie: sunteti liberi sa nu veniti la stufstock.


stai linistit ca eu personal daca nu era vreun anturaj aparte nu ash fi ajuns nici anul acesta. este usor sa renunti cand o armata de pushtani scapati de acasa asculta nu metal nu? ca parca prima oara cand v-am vazut in deschidere la cargo in regie aveati alt gen de ascultatori. e normal: daca nu-ti convine ce cantam nu veni, noi oricum suntem comerciali si stim ca o sa avem public.

insa asta chiar nu e vina celor care fac festivalul.


subiectivism pana la moarte, nu? nushcate mailuri de protest am primit cand cineva indrazneste sa nu cheme trupa luna amara la vreun fest. mi se pare lipsa de obraz ce zici.

iar vama veche nu e proprietatea lor particulara ca sa interzica tuturor prostilor sa vanda la suprapret.


ma lashi bre?

respect, personal nu am nimica cu nimeni dar postul este 100% subiectiv. mie de la vama mi-a placut prestatia celor de la taine desi sunetul a fost infect gratie stim noi cui. dar am vazut ca mai exista muuuuuuulta pushtime si nu numai care nu are numai alternative si nu metal in cap.

cora scrie:Oricum e mult mai bine asa decat cum ar fi fost Vama daca nu ar fost StufStocku


un loc linistit si placut cu calutzi de mare cum a fost pana sa devina cool?

Noi (eu si Dan) am zis ca in conditiile astea mergem la anu la Stuf numa da ca cantam (n-ar fi exclus, numa sa basim vocalista).


ezapt gandirea celor citati mai sus: daca nu suntem noi ... eheee.

da' daca basiti vocalista io vin.

propunere: faceti stufstocul la costinesti, poate dezgropati obeliscu si salvatzi costinestiu' facand-o imensa groapa de gunoi a litoralului, decat deloc macar sa fie locul unde o cantat vocalista basita.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde trumpet_freak » Vin Sep 30, 2005 12:43 pm

of, mai gaga, lungi mesaje mai scrii...si cu citate... :)
ai si tu dreptate, recunosc. dar chiar crezi ca daca nu se mai face stufstock o sa fie in vama linistea de care ne bucuram prin 96- 97? eu nu cred.
incercam sa imi dau cu parerea vizavi de situatia de azi. in ceea ce priveste ideea cu platitul si serviciile, am zis ca "poti sa ai pretentia" la servicii. nu ca o sa si ti se ofere...
si tu esti subiectiv: festivalul lui bat e un festival de metal (am vazut ca iti plac Taine...). ori stufstock e, totusi, altceva...
eu nu sunt subiectiv pt ca organizatorii ne-au chemat 3 ani la rand (desi le multumesc pt asta...), ci pt ca imi place muzica de la acest festival. ma intalnesc cu o gramada de lume faina si ma simt bine.
cat priveste faza aia cu mailurile la festivaluri, am mai spus-o: recunoastem ca nu a fost o idee inspirata a managementului trupei. totusi, la Peninsula am cantat...hihi...
repet: ar trebui sa cautam solutii, nu sa il luam pe "nu" in bratze. in timp, stufstock poate deveni ceva mai bun. ma rog, pentru mine e deja, dar nu mai spun nimic, ca ma acuzi de subiectivism... :)
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde nbm » Vin Sep 30, 2005 12:57 pm

mihnea, mie festivalul de anu asta mi s-a parut mai slab decit cel din 2004, atit ca muzicieni, cit si ca prestatie. ce-i drept, la prestatie s-ar putea sa ma insel, dat fiind ca stufstockul din 2005 l-am vazut la teveu, desi parerea mea a fost confirmata si de parerile celor de la fatza locului.

si daca in 2004 m-am nimerit aptsolut intinplator acolo, anul asta nu am putut sa ajung, iar la anul nici nu-mi doresc, dupa ce am vazut/auzit ca a fost acum.

din punctul meu de vedere:
1. vama veche nu este un loc potrivit pt a gazdui un festival cu mai mult de 5.000 de spectatori, oricare ar fi calitatea muzicii, invitatilor, spectatorilor. fiindca sta foarte prost la infrastructura (de orice fel), nu e spatiu suficient pt cazare, plus alte inconveniente care decurg din prezenta unui numar atit de mare de oameni (preturi mai mari, inghesuiala, mizeri etc).
2. nu cu un festival de asemenea amploare se salveaza vama
3. decit sa fie protejata localitatea, mai degraba se atrage atentia asupra ei
paranteza: eu nu am prins vremurile vechi ale vamei, creca prima oara am fost acolo prin 2000 sau 2001. dar deja prin 2003 se inmultisera alarmant jipurile si masinile de fitze. anul asta deja daciile se vedeau cu greu (majoritatea cu numar de constantza, deci probabil ale localnicilor), iar plaja era invadata de tot felul de supermashini si de snobi care mai de care. btw, i-a prins cineva pe fane spoitoru si miron cozma in vama? au fost acolo prin august si nu doar in trecere :D
4. nu in ultimul rind, cred ca NU mai e NIMIC de salvat in vama. clar nu o sa mai fie ce a fost - sper ca nimeni nu mai viseaza la asta - dar deja degradarea este iremediabila si cred ca singura solutie este ca tinp de citiva ani sa nu se mai atraga atentia asupra ei, pina cind vor deveni alte locuri la moda si se vor muta snobii acolo...

si ca sa fiu si un pic on-topic:
mihnea, cind ati intrat voi pe scena anul asta, la vama veche va refereati cind ati zis de unele formatii care nu respecta orarul? :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde trumpet_freak » Vin Sep 30, 2005 1:12 pm

si inca doua lucruri:
1. n-am inteles propozitia "imbogatiti tzaranii.". dupa tine ar trebui sa moara de foame?
2. esti un ghiveci metalistic si muuuuuult mai subiectiv subiectiv decat mine.


p.s.: daca noi cantam nu-metal, atunci calutii de mare necheaza si au copite!
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde piskeshu » Vin Sep 30, 2005 1:25 pm

Nu cantati nu metal, da' multi din fanii vostri is din zona asta. Ii gasesti atarnand la Matei Corvin, crezand ca ie cool daca sar gardu si beau langa catedrala aruncand priviri condescendente oamenilor obisnuiti.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Sep 30, 2005 1:29 pm

scuze de lungime :) m-a luat valul

festivalul lui bat e un festival de metal (am vazut ca iti plac Taine...). ori stufstock e, totusi, altceva...


ai dreptate, ma refeream strict ca organizare nu la genuri. desi cred ca ar fi greu sa se mai repete ce a fost atunci, cazarea in conditii impecabile pt trupe si restul, intrarea, betiile de inainte si dupa concert.

deci nereferindu-ma la stiluri mie de departe mi s-a parut cel mai bun exemplu intamplat la noi. si tocmai ca era de metale grele ar fi trebuit sa fie mai rai metalarii decat ashtilaltzi nu?

repet: ar trebui sa cautam solutii, nu sa il luam pe "nu" in bratze.


pai ti-am zis, da si tu ideea sa se faca salvati costinestiul!

1. era vorba de vanzatorii de tarabe de te miri ce prostii si de servicii si de toate prostiile din jurul festivalului.
2. ba nu :D

p.s. nush de unde reiese ca am zis de voi ca ati canta nu-metal. doamne fereshte. poate doar simpatizati umpic na :D

deci: salvati costinestiul!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cora » Lun Oct 03, 2005 12:35 pm

eu nu cred ca festivalu asta a fost gandit pt 70 000 de oameni. Uitati-va putin la muzica: nu e pt tot pokemonu. Dar a fost mediatizat anapoda si a devenit prea cool. Nu stiu cum a ajuns un festival de bautura si distractie... si muzica. Poate pe asta au pus accentul cei care au fost la primele editii, ideea e ca a devenit prea atractiv prin alte chestii la moda decat muzica. Si asa s-a schimbat publicul. Eu daca as avut ideea festivalului si speranta ca acesta va salva Vama, aum mi-as smulge parul din cap. Ca dupa cum spuneam: a salvat-o de cladiri de beton si a umlut-o cu punkeri beti.
Si nu mai vreau
Sa nu mai vrei
Sa vezi ce n-ai sa poti sa iei
Cu mana ta de piatra
Avatar utilizator
cora
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 11, 2005 12:00 am

Mesajde cora » Joi Oct 06, 2005 1:02 pm

da vi s-a terminat cerneala?
Si nu mai vreau
Sa nu mai vrei
Sa vezi ce n-ai sa poti sa iei
Cu mana ta de piatra
Avatar utilizator
cora
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Mar Ian 11, 2005 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Oct 06, 2005 1:29 pm

da



















.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde river » Vin Oct 21, 2005 4:33 pm

Am fost la stufstock anul acesta pentru prima oara. Si probabil pentru ca imi construisem in cap o imagine extraordinara despre ceea ce este stufstockul, m-am trezit complet deziluzionata si mahnita. Cu sigurantza ma voi gandi fooooaaaarte bine daca voi mai merge la editiile urmatoare.
Ideea e ca, da, a fost si muzica buna, dar sa nu vorbim de asta, in fond, gusturile nu se discuta, dar atmosfera generala nu a fost deloc cea la care ma asteptam. Probabil pentru ca am imbatranit? Ma rog, la 26 de ani ma simt inca ok :D Nu, pur si simplu mi s-a parut...debusolant, dezolant, o atmosfera incarcata negativ... Seara, in timpul concertelor mai ales. Ideea mea de libertate nu e compatibila cu ideea de "a zace" cu spume la gura, inconstient in nisip

Mie mi-a placut muzica si atmosfera de la scena b, asa imi inchipuiam, de fapt, ca va fi tot festivalul. Lume ascultand in liniste, vadit incantata si simtind mesajul: salvati vama veche...

Si mi-a mai placut reintalnirea de cateva clipe, dupa catziva ani buni, cu un amic despre care se spunea ca, ajuns pe culmile gloriei, nu-si mai recunoaste fostii camarazi... Faptul ca ne-am strans in brate a contat foarte mult pentru mine :)

He! Na ca mi s-a gatat si mie cerneala!
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde shiona » Mie Mar 15, 2006 7:39 pm

m-am trezit si io acu la mai bine de juma de an de la stuff...
pot sa zic ca impresia mea a fost ca s-a uitat scopul festului...am salvati vama veche ingropand-o in gunoaie...facand scandaluri si luandu-ne la bataie
ce-i drept...grupul cu care am fost acolo a fost linistit...toti au avut grija sa se faca muci in fiecare zi din saptamana de dinaintea festului...pt ca in timpul lui sa fie treaji[exceptand 1-2 persoane] dar stiu si destui care au mers acolo si s-au facut varza...de de-abia se tarau...sau care s-au intors cu ochii vineti
in rest am reusit in principiu sa vad toate trupele care-mi plac[cu 1-2 exceptii...si asta din cauza oboselii...dar poate si al anturajului]...oricum sunt f fericita ca am asc pe ada milea pt prima oara live[tipa-i bestiala...]
in rest acuma avand in vedere noul regulament...nu stiu cati isi vor mai permite sa vina in vama[doar ce-i pe care nu-i deranjeaza sa-si puna cortul in campinguri..locuri amenajate sau prin curtile oamenilor...si poate ce-i pe care nu-i deranjeaza sa doarma pe plaja...sau prin vre-un boschete...]
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde shiona » Mar Iul 18, 2006 10:17 pm

pentru cine-i interesat:

Stufstock 4
data:1-2 septembrie 2006
pret bilet:35 RON de persoana, cu acces la toate evenimentele Stufstock pe perioada celor 2 zile
Trupe care au confirmat participarea pana la 17 iulie, in ordine alfabetica:
AL JAWALA
ALTAR
BEGA BLUES BAN
D
BLAZZAJ
B-TON
BURICUL PAMANTULUI
BUTTERFLIES IN MY STOMACHDANCE
TRAUMA

DEFECT
DORU STANCULESCU & FLORIN MINGHIAT
EMIL

GRIMUS

HAVOC
ICORY
IMPLANT PT REFUZ
IORDACHE & FRIENDS
KUMM
LUNA AMARA
MAGICA
NOCIV
OCS
PROTEST URBAN
TAPINARII
TARGET
TRAVKA

TUNDERGROUND
VALI RACILA
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde Elsa... » Sâm Aug 12, 2006 7:01 pm

oricum, tot interesu pt a salva vama veche se pierde. nu ati mai viyitat site+ul de un an aproape. chiar se merita salvat, dar nu sunt organe competente pt asta. putem sa ne batem cu pumnul in piept ca noi putem si facem, dar cine ne asculta? fratilor, avem nevoie de o revolutie!
pace
Elsa...
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Aug 12, 2006 6:48 pm
Localitate: acasa

Mesajde CyanHeart » Dum Noi 19, 2006 8:48 pm

Elsa... scrie:oricum, tot interesu pt a salva vama veche se pierde. nu ati mai viyitat site+ul de un an aproape. chiar se merita salvat, dar nu sunt organe competente pt asta. putem sa ne batem cu pumnul in piept ca noi putem si facem, dar cine ne asculta? fratilor, avem nevoie de o revolutie!
pace


in frunte cu cine... revolutie cu cine?
hai sa mai aruncam cu vorbe...oricum nu se rezolva nimic
As I appear today: more than human, less than a woman....
Avatar utilizator
CyanHeart
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Sep 04, 2006 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori