MTV Video Music Awards - tragedie sau comedie?

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

MTV Video Music Awards - tragedie sau comedie?

Mesajde gaga » Mar Noi 06, 2001 11:34 am

Probabil ca multi dintre voi au vazut nominalizatii... aceeasi pe la toate sectiunile (imi aduce aminte de un premiu de acum cativa ani pe care l-a castigat Prodigy la dans.....!!!!)
Interesant ar fi de stiut care sunt criteriile pe care se aleg nominalizatii? Albume vandute? Voturi? Are cineva vreo idee?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: MTV Video Music Awards - tragedie sau comedie?

Mesajde manelesux » Mar Noi 06, 2001 7:57 pm

Initial trimis de DANA
Probabil ca multi dintre voi au vazut nominalizatii... aceeasi pe la toate sectiunile (imi aduce aminte de un premiu de acum cativa ani pe care l-a castigat Prodigy la dans.....!!!!)
Interesant ar fi de stiut care sunt criteriile pe care se aleg nominalizatii? Albume vandute? Voturi? Are cineva vreo idee?


Nominalizatzii se aleg dintre organizatori...adica aia care au bagat bani in show.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: MTV Video Music Awards - tragedie sau comedie?

Mesajde the radical » Mar Noi 06, 2001 8:52 pm

Initial trimis de manelesux


Nominalizatzii se aleg dintre organizatori...adica aia care au bagat bani in show.



the nominees dupa vanzari cica , the winners dupa voturi ; dar cine stie ce gangsta' shit is behind really .
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Noi 07, 2001 10:57 am

Piua:

- doc sux, cum sa se aleaga nominalizatii dintre organizatori? Nu vezi ce tampenii spui? Adica si Lopez si eminem si U2 si...si ... si .... sunt organizatori? Gandeste inainte sa postezi...

- radical: in mare si eu credeam ca e pe voturi si vanzari de albume, mafia din show biz se reflecta in ce vedem zilnic la TV de-aia cine apare toata ziua pe MTV e motz la nominalizari. E un cerc vicios pe undeva (mai tineti minte topurile Metal Hammer? In anul in care era tallica no. 1, cel mai bun vocal era hetfield, cel mai bun tobar ulrich si evident cel mai bun bassist newsted. Asa ceva se intampla si acum dar la alt nivel...)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 07, 2001 3:49 pm

Eu cred ca se aleg dupa voturile publicului ! Fiecare categorie are 5 nominalizari. Nominalizarile se aleg in functzie de vanzari.
Aici sunt de acord cu Dana...premiile MTV sunt total aiurea.
De ex...anu trecut Blink a castigat mi se pare pt. debut sau ceva de genul asta....iar ei debutasera in 94.
Dana..ar trebui sa ascultzi primul album Blink din 1994....sa vezi ca nu era asa comercial cum zici tu ca sunt astea mai noi.

Sa vedetzi ca melodia anului o sa iasa Surviver de la Destiny's Child.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

grr

Mesajde Vizitator » Vin Noi 09, 2001 8:38 pm

bah, ce m-a enervat al dreaqului de tare a fost ca fred durst (de la limp kakanarit) s-a imbratisat cu JIMMY PAGE, care statea langa el. ce cauta PAGE acolo???
Vizitator
 

Re: grr

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Noi 10, 2001 6:40 pm

Initial trimis de vali
bah, ce m-a enervat al dreaqului de tare a fost ca fred durst (de la limp kakanarit) s-a imbratisat cu JIMMY PAGE, care statea langa el. ce cauta PAGE acolo???


Discut acum de MTV EUROPE AWARDS ca a fost o mare porcarie!!! Sa nu castige RAMMSTEIN?! Da-o dracului, S.U.A tot cu SULA!!!!:mad: :mad: :mad: :mad:
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Noi 12, 2001 11:20 am

Cosmine, sezi mereu, Rammstein nu au fost nominalizati ci invitati, a ras si tata (care are 70 de ani) cand l-a auzit pe imbecilul ala de prezentator: "And now the best POP group from Germany: Rammstein"
De asta trebuia sa te enervezi....
Vali, Page isi mai creste si el ratingul in randul pushtimii, nu el a cantat si cu Daddy pufuletz??? So...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Rammstein

Mesajde Aliosha » Mar Noi 13, 2001 1:18 am

Nu stiu daca a fost tragedie sau comedie pt ca nu m-am uitat.
Am vazut doar secvente. Baiatu' ala care a prezentat Ali G mi s-a parut un mare mare idiot.
In schimb mi-au placut Rammstein foarte mult.
Si e un lucru bun pentru ca vad ca muzica pop a inceput sa evolueze :))))
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Noi 13, 2001 9:35 am

Da aliosha, mare dreptate ai, nu ma gandisem la asta ;) e un pas inainte....:p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Comedie

Mesajde Rolf » Mar Noi 13, 2001 1:17 pm

Ca sa parafrazez topicul arzator cu staruri supraoameni, cred ca 80% comedie si 20% tragedie. Tragedie e in masura in care au fost luate in serios premiile astea. Comedie e cum se premiaza astia intre ei, ceea ce imi aduce aminte de premiile bomba muzicala de acu 3 ani de la noi, alea de s-au premiat pro-istii intre ei si si-au multumit dup-aia. Mersi de premiu, ia si tu unu!
Acu, sunt curios cit au cintarit voturile on-line, de la publicul telespectator si meloman.
Cind alearga Szabo 5 kilometri si cistiga ala e premiu. Cind vinde unu 100.000 albume si ia discul de metale rare, ala e premiu (a nu se confunda cu Roton care isi premiaza formatiile dupa legi d-ale lor).
Acu, e drept ca astea sunt premiile MTV, nu ale asociatiei mondiale de producatori, compozitori, muzicologi si lautari, asa ca premiaza pe cine vor ei.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Comedie hundred per cent

Mesajde gaga » Mar Noi 13, 2001 1:47 pm

Rolfuletz, io zic ca e 100% comedie, mai ales momentele in care scot pliculetele din cutie si aia de au castigat premiul de tabla in varf de arc se mira si varsa lacrimi... tragedia e pentru muzica mondiala, pentru promovarea nonvalorii, pentru calcarea in picioare a bunului simt, pentru degradarea notei muzicale...

p.s. ce anume ai vrut sa parafrazezi din topicul arzator cu staruri supraoameni? Ca io nu m-am prins...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Werde » Mar Noi 13, 2001 1:55 pm

Comedie de la inceput pana la sfarsit;
chiar credeti ca mtviu e o adunatura de prosti?!
de ce dracu credeti ca l-au pus pe Ali G prezentator? Asta e generatia actuala. Ce nu intelegi, nu trebuie sa denigrezi.
in ceea ce priveste tragedia pt muzica mondiala, promovarea non-valorii nu e de ieri de azi.
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

The green one..

Mesajde gaga » Mar Noi 13, 2001 2:57 pm

Din fericire generatia actuala e formata din mai multe ramuri (ca tot esti verde), in sala acolo n-am prea vazut generatia asta de care zici tu, sau erau aia cu blanuri si lanturi de aur?
Nu e vorba de inteles ci de acceptat.
Treaba cu generatiile nu tine, stiu multi de peste 35 de ani care asculta asia si andre, de aici tragi concluzia ca nu fac parte din generatia pic si poc?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Comedie hundred per cent

Mesajde Vizitator » Mar Noi 13, 2001 3:08 pm

Initial trimis de DANA
p.s. ce anume ai vrut sa parafrazezi din topicul arzator cu staruri supraoameni? Ca io nu m-am prins...


Jocul procentelor, cu transpiratia, inspiratia etc...
Vizitator
 

Anonima da semnata

Mesajde Rolf » Mar Noi 13, 2001 3:13 pm

Rog respektos nu stergeti mesaju meu de mai sus.

Rolf
(in caz ca iar ma ia de necunoscut)
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Mar Noi 13, 2001 3:13 pm

Rolf, logheaza-te ca era sa sterg mesajul, OK, am inteles ce-ai vrut sa spui.

hahaha, mi-ai luat-o inainte!!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: grr

Mesajde the radical » Vin Noi 16, 2001 5:57 am

Initial trimis de vali
bah, ce m-a enervat al dreaqului de tare a fost ca fred durst (de la limp kakanarit) s-a imbratisat cu JIMMY PAGE, care statea langa el. ce cauta PAGE acolo???


PAGE cauta probabil ce-a cautat si langa Puff Daddy ; si pe ala l-a imbratishat? i'd make a great KKK cum zicea cineva ...
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Rammstein

Mesajde the radical » Vin Noi 16, 2001 6:10 am

Initial trimis de Aliosha
Nu stiu daca a fost tragedie sau comedie pt ca nu m-am uitat.
Am vazut doar secvente. Baiatu' ala care a prezentat Ali G mi s-a parut un mare mare idiot.
In schimb mi-au placut Rammstein foarte mult.
Si e un lucru bun pentru ca vad ca muzica pop a inceput sa evolueze :))))


Ali G nu-i un idiot (are de fapt nu stiu ce degree de la Cambridge) doar ca "plays for the idiots" , ori il placi ori displaci , nu cred ca exista alta alternativa ; perosnal l-am urat la inceput , pt ca nu-i intelegeam sarcasmul , si ca sa fiu honest nici acuma nu ma omor dupa el ; but "he's the man " right now , so .. "respect" de fapt showrile lui sunt foarte mult axate pe atac la persoana daca vrei , cand te decizi sa apari in showul lui , ca celebritatea ar trebui sa fi pregatit pt orice , inclusiv a te face de kko (ceea ce Boris Becker n-a fost in stare sa cope with ).
Si daca inteleg de ce marea majoritate il adora , nu inteleg de ce amicul meu editor si prezentator la bbc world service in london (!) , om citit care asculta jazz vorba'aia ,m-a fortzat sa ma uit la o caseta video cu el , timp de vreo 2 ore spunandu-mi :"u gonna love it".

o fi treaba cu gusturile care nu se discuta , in cazul meu doar se inghit - ca eram la mine acasa si n-am doza necesara de personalitate sa-i zic omului sa se care cu comedia lui cu tot.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

:))))))))

Mesajde Vizitator » Lun Noi 19, 2001 1:12 am

Initial trimis de DANA
Vali, Page isi mai creste si el ratingul in randul pushtimii, nu el a cantat si cu Daddy pufuletz??? So...


ce p.ula mea de raspuns e asta??
cum adika isi creste ratingul???

e ca si cum ai spune ca megadeth ar face o piesa cu limp kkt ca sa se faca mai cunoscuti

cum dracu de ai gandit asha ceva???
cui ii pasa ca page canta cu puff daddy, cand eu ascult outrider (albumul lui solo, pentru aia care nu stiu) sau houses of the holy

a fost doar o remarca imbecila, iertati-o
Vizitator
 

Re: :))))))))

Mesajde gaga » Lun Noi 19, 2001 9:29 am

Initial trimis de vali


ce p.ula mea de raspuns e asta??
cum adika isi creste ratingul???

e ca si cum ai spune ca megadeth ar face o piesa cu limp kkt ca sa se faca mai cunoscuti

cum dracu de ai gandit asha ceva???
cui ii pasa ca page canta cu puff daddy, cand eu ascult outrider (albumul lui solo, pentru aia care nu stiu) sau [b]houses of the holy


a fost doar o remarca imbecila, iertati-o [/B]


Nu a fost o greseala, e purul adevar... Are nevoie de priza la pustani, crezi ca e singurul care pupa maini pentru audienta? Da se poate intampla si la deth sa cante cu biscuitzii, din fericire nu e cazul, inca mai au o imagine, si e prea putzin important ce asculti tu acasa cu sticla sub perna, o lume intreaga l-a vazut pe idolul tau dinozaurul Page cantand langa biscuiti si oricat ai vrea tu nu poti schimba asta, sorry pt. ego-ul tau de fan mototolit.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re:

Mesajde Werde » Mie Noi 28, 2001 6:50 pm

Initial trimis de the radical


Ali G nu-i un idiot (are de fapt nu stiu ce degree de la Cambridge) doar ca "plays for the idiots" , ori il placi ori displaci , nu cred ca exista alta alternativa ; perosnal l-am urat la inceput , pt ca nu-i intelegeam sarcasmul , si ca sa fiu honest nici acuma nu ma omor dupa el ; but "he's the man " right now , so .. "respect" de fapt showrile lui sunt foarte mult axate pe atac la persoana daca vrei , cand te decizi sa apari in showul lui , ca celebritatea ar trebui sa fi pregatit pt orice , inclusiv a te face de kko (ceea ce Boris Becker n-a fost in stare sa cope with ).

Dupa cum am mai zis, Ali G e un fenomen; ma bucur ca esti de acord.
Din pacate showurile lui actuale sunt slabe pt ca si-a pierdut mult din originalitate; cam ca vacanta mare...



Si daca inteleg de ce marea majoritate il adora , nu inteleg de ce amicul meu editor si prezentator la bbc world service in london (!) , om citit care asculta jazz vorba'aia ,m-a fortzat sa ma uit la o caseta video cu el , timp de vreo 2 ore spunandu-mi :"u gonna love it".

o fi treaba cu gusturile care nu se discuta , in cazul meu doar se inghit - ca eram la mine acasa si n-am doza necesara de personalitate sa-i zic omului sa se care cu comedia lui cu tot.


Cat despre amicul tau, ii zici in fata ca nu iti place Ali G, si daca se supara atunci e un idiot.
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Re: DA

Mesajde Werde » Mie Noi 28, 2001 7:02 pm

Initial trimis de DANA
Din fericire generatia actuala e formata din mai multe ramuri (ca tot esti verde), in sala acolo n-am prea vazut generatia asta de care zici tu, sau erau aia cu blanuri si lanturi de aur?
Nu e vorba de inteles ci de acceptat.
Treaba cu generatiile nu tine, stiu multi de peste 35 de ani care asculta asia si andre, de aici tragi concluzia ca nu fac parte din generatia pic si poc?


Mersi de coloratul comentariu. Stiu ca e cam tarziu pt raspuns, dar nu m-am putut abtine cand ti-am citit mesajul.

Cand m-am referit la generatia de azi, nu am fost prea explicit; nu ma refer la generatie in sens biologic, ci mental.

Apoi cine zice ca tu trebuie sa faci parte din generatia de azi? A se citi majoritatea idiotilor superficiali care traiesc pt muzica MTV si nu numai. (e doar un titlu general pentru categoria la care ma refer; dar esti fata desteapta si sigur nu ai nevoie de explicatia asta).

Imi cer scuze pt alegerea gresita a cuvantului; e intr-adevar vorba de acceptat si nu de inteles.
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Re: Re: DA

Mesajde gaga » Joi Noi 29, 2001 8:38 am

Initial trimis de Werde


Apoi cine zice ca tu trebuie sa faci parte din generatia de azi? [B] A se citi majoritatea idiotilor superficiali care traiesc pt muzica MTV si nu numai.
(e doar un titlu general pentru categoria la care ma refer; dar esti fata desteapta si sigur nu ai nevoie de explicatia asta).

Imi cer scuze pt alegerea gresita a cuvantului; e intr-adevar vorba de acceptat si nu de inteles. [/B]


Daca tot despic copacul in patru, lasa-ma sa te intreb, despre ce TU e vorba in intrebarea :"Apoi cine zice ca tu trebuie sa faci parte din generatia de azi? " este un tu personal sau un tu general pentru ca evazivitatea mesajelor e data in genere de cuvinte alese cu mai putina grija si de aceea polemica tinde sa degenereze intr-o directie incorecta. Adica e important ce fel de TU ai ales pentru ca de asta depinde si raspunsul...

p.s. nu trebuie sa te grabesti cu raspunsurile, daca mai sunt in viatza cand primesc reply raspund io, stai linistit... numa sa nu ma ajunga scleroza din urma LOL :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: DA

Mesajde Werde » Lun Dec 03, 2001 6:09 pm

Initial trimis de DANA


Daca tot despic copacul in patru, lasa-ma sa te intreb, despre ce TU e vorba in intrebarea :"Apoi cine zice ca tu trebuie sa faci parte din generatia de azi? " este un tu personal sau un tu general pentru ca evazivitatea mesajelor e data in genere de cuvinte alese cu mai putina grija si de aceea polemica tinde sa degenereze intr-o directie incorecta. Adica e important ce fel de TU ai ales pentru ca de asta depinde si raspunsul...

p.s. nu trebuie sa te grabesti cu raspunsurile, daca mai sunt in viatza cand primesc reply raspund io, stai linistit... numa sa nu ma ajunga scleroza din urma LOL :D


Tinind cont ca e vorba de un raspuns la mesajul trimis de tine, sensul pronumelui tu mi se pare evident in propozitia de mai sus.
;)
Nu incerc sa fiu evaziv, ci doar scurt si la obiect.
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Re: Re: Re: Re: DA

Mesajde gaga » Lun Dec 03, 2001 6:17 pm

Initial trimis de Werde


Tinind cont ca e vorba de un raspuns la mesajul trimis de tine, sensul pronumelui tu mi se pare evident in propozitia de mai sus.
;)
Nu incerc sa fiu evaziv, ci doar scurt si la obiect.


Daca e un tu personal, then let me explain (vorba lui Alice Cooper):

- fac si nu fac parte din generatia de astazi deci este mai mult decat evaziv :"Apoi cine zice ca tu trebuie sa faci parte din generatia de azi? " in sensul in care nu e definit acel "cine"

- din generatia de astazi muzical vorbind si batand frunza in dunga sunt mai multe ramuri (ca sa pastrez trandul verde) foarte bine definite deci din care parte fac iti pot spune daca definesti "cinele"

- partea din mune care nu face parte din "generatia de astazi" se intreaba la rece in ce sens ar trebui sa-i pese de cine ce zice si sa faca referiri la "pe vremea mea" cand oamenii invatau la scoala termenul de evazivitate (statzi linistite fetelor, nu evazat, evaziv)

- in concluzie cine e acel cine care zice de mine?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: Re: Re: DA

Mesajde Werde » Lun Dec 03, 2001 6:34 pm

Initial trimis de DANA


Daca e un tu personal, then let me explain (vorba lui Alice Cooper):

- fac si nu fac parte din generatia de astazi deci este mai mult decat evaziv :"Apoi cine zice ca tu trebuie sa faci parte din generatia de azi? " in sensul in care nu e definit acel "cine"

- din generatia de astazi muzical vorbind si batand frunza in dunga sunt mai multe ramuri (ca sa pastrez trandul verde) foarte bine definite deci din care parte fac iti pot spune daca definesti "cinele"

- partea din mune care nu face parte din "generatia de astazi" se intreaba la rece in ce sens ar trebui sa-i pese de cine ce zice si sa faca referiri la "pe vremea mea" cand oamenii invatau la scoala termenul de evazivitate (statzi linistite fetelor, nu evazat, evaziv)

- in concluzie cine e acel cine care zice de mine?



Ma bucur ca ai trimis un raspuns scurt si la obiect.:rolleyes:
Pe mine pot sa zic ca ma intereseaza doar in proportia in care imi poate salva viata mai tarziu, din ce generatie (a se citi de ambele parti din tine la care ai facut referire) faci parte.
"pe vremea ta", "pe vremea mea" toate eau bune si frumoase; a stai ca de fapt nu era nimic; scuze, ma insel, era libertatea de a te supune sistemului (doar daca nu erai sistemul).
Oricum nu trebuie sa ne gandim prea mult la trecut ca sa nu ramanem in el. Mai degraba sa ne concentram pe prezent; in cazul meu: foamea.
A, sa nu uit, cine era un termen general, atat de uzitat in limba romana; daca vrei poti sa te gandesti la el ca un raspuns din partea mea la raspunsul pe care l-ai trimis la mesajul meu in care vorbeam de genratia de azi.
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Mesajde gaga » Lun Dec 03, 2001 6:43 pm

Initial trimis de Werde

Ma bucur ca ai trimis un raspuns scurt si la obiect.:rolleyes:
Pe mine pot sa zic ca ma intereseaza doar in proportia in care imi poate salva viata mai tarziu, din ce generatie (a se citi de ambele parti din tine la care ai facut referire) faci parte.
"pe vremea ta", "pe vremea mea" toate eau bune si frumoase; a stai ca de fapt nu era nimic; scuze, ma insel, era libertatea de a te supune sistemului (doar daca nu erai sistemul).
Oricum nu trebuie sa ne gandim prea mult la trecut ca sa nu ramanem in el. Mai degraba sa ne concentram pe prezent; in cazul meu: foamea.
A, sa nu uit, cine era un termen general, atat de uzitat in limba romana; daca vrei poti sa te gandesti la el ca un raspuns din partea mea la raspunsul pe care l-ai trimis la mesajul meu in care vorbeam de genratia de azi.


O mica observatie: era si libertatea de a te duce la concerte si de a fi fugarit de militzie, de a bate parcurile noaptea, de a asculta europa libera si vocea americii... adic nu, astea erau interzise, noi ne luam libertatile astea si daca iau in considerare detinutii politici din familia mea cred ca iti dai seama cat de departe eram de sistemul pe care-l pomenesti fara a sti indeaproape implicatiile. Aici pun punct ca nu e excrementul zilei sa cititzi dezvaluiri senzationale.
In prezent cazul oricarui om cu un picut de cap ar trebui sa fie foamea: foamea de cunoastere, generatia se limiteaza la hrana care i se da preponderent si de aici ramurile care s-au creat dpdv cultural si artistic, incluzand muzica. Cinele general e OK pentru ca nu o mai iau personal.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Werde » Mar Dec 04, 2001 8:10 pm

Initial trimis de DANA


O mica observatie: era si libertatea de a te duce la concerte si de a fi fugarit de militzie, de a bate parcurile noaptea, de a asculta europa libera si vocea americii... adic nu, astea erau interzise, noi ne luam libertatile astea si daca iau in considerare detinutii politici din familia mea cred ca


Daca tot vorbesti de libertatea de a face lucruri interzise si nu numai, atunci ce parere ai de libertatea pe care o poti exprima in ziua de azi?
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Mesajde gaga » Mie Dec 05, 2001 9:02 am

Initial trimis de Werde


Daca tot vorbesti de libertatea de a face lucruri interzise si nu numai, atunci ce parere ai de libertatea pe care o poti exprima in ziua de azi?


Subiectul e tratat pe barfe online, nu mai stiu cum se numeste threadul, nu continui discutia pentru ca suntem demult offtopic, daca esti interesat cu adevarat deschide un subiect nou, OK?
;)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte


Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron