Seria "Interviu cu un vampir"

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Mesajde Marguerite1981 » Vin Dec 08, 2006 6:38 pm

Adevaru este ca tiate cronicile vampirilor sunt fascinante, Lestat este un personaj teribil, desigur ca imaginatia noastra o ia razna. Imi place care este regula pentru vampiri, sa fie frumosi si fara regrete. Imi place filmul Interviu cu un vampir si de multe ori pot sa citez fraze din el cum citeaza americanii din nasul. Am citit tot ce misca din cronici, incluziv ultima, dar varianta in engleza Blood Canticle (sper ca spellingul e corect)

Anne Rice a scris sub pseudonim carti "sexy" (nu stiu exact cum se numesc), care daca le cititi va mai luminati de unde reiese aceasta atractie pe care o resimtim citind cronicile

"Evil is a point of view. God kills, indiscriminately, and so shall we. For no creatures under God are as we are, none so like him as ourselves. "

de fapt, e vorba despre oameni (asta vroiam de fapt sa scriu aici)
Marguerite1981
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Aug 24, 2006 1:29 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde damned_soul » Dum Dec 24, 2006 3:20 pm

eu am citit dect primul volum (interviu cu un vampir), mi-a placut mult si probabil o sa citesc si celelalte volume.. filmul nu l-am vazut, poate o sa am ocazia... si park mai era un film tot din cadrul seriei, regina damnatilor, care iar nu l-am vazut..
Be who you want to be, not who others want you to be. Be yourself
Avatar utilizator
damned_soul
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Dum Noi 05, 2006 12:00 am

Anterior

Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator