Caut o minte "creativa"

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Caut o minte "creativa"

Mesajde MRD » Dum Dec 05, 2004 12:28 pm

Am vazut mai multe topic-uri unde se vorbea daca conteza sau nu acum scriitorii romani de literatura SF sau politista.
O intrebare justificata. Noi cautam o "minte creativa" de ceva timp care sa "se produca" in cadrul proiectului nostru si nu prea am gasit.

E cineva in "in toate mintile" creative care sa poata realiza misiuni interesante si provocatoare pentru proiectul http://www.mrdetective.ro?

E ca si cum ai scrie scenarii in fiecare zi, dar mult mai mult decat o "scriere" obisnuita este partea interactiva; pentru ca sute (in curand mii) de oameni vor sa-ti rezolve scenariul in cel mai scurt timp.

Vrem mai mult dacat niste intrabri de tipul cine stie castiga; vrem mici (sau mari ) scenarii, cu indicii. si jaloane.

Cine se recomanda? :)
MRD
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 05, 2004 11:58 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde sspikeke » Dum Dec 12, 2004 11:50 am

Eu ce castig la faza asta ? Se instituie premii si pentru creatorii de scenarii sau doar pentru cei ce gasesc solutiile la scenariile de mai sus?
sspikeke
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Dec 08, 2004 7:02 pm
Localitate: Romania

Mesajde MRD » Lun Dec 13, 2004 11:52 am

sspikeke scrie:Eu ce castig la faza asta ? Se instituie premii si pentru creatorii de scenarii sau doar pentru cei ce gasesc solutiile la scenariile de mai sus?


Buna intrebare. Mintea respectiva va fi platita. Va face parte din echipa MrDetective. MRD
MRD
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 05, 2004 11:58 am
Localitate: Bucuresti

Nici un curajos:) hihihihihih

Mesajde MRD » Vin Dec 17, 2004 2:26 am

Pote fi vorba de "frica" de a trece bariera "discutiilor filozofice" si arbitrare in partea actiunii, a realitatii, a productiei si provocarii reale a "cenusiului"?


Ps: Pun pariu ca vor fi persoane care se vor "lua" de forma si vor uita substanta:)
MRD
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 05, 2004 11:58 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde usr » Sâm Feb 19, 2005 2:38 pm

Si cam cum ar dori domnia ta sa ne incerce imensa capacitate creeatoare de care dam pe dinafara lucrand pe mii de para la mari reviste din toata lumea ?
Prin extrapolare cati coco ies shefu ?
Avatar utilizator
usr
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Sâm Feb 19, 2005 12:00 am

Mesajde OANA23 » Mie Mar 16, 2005 10:24 pm

Eu Ma Recomand, Si O Fac Din Placere, Nu Am Nevoie De Bani
OANA23
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mar 16, 2005 9:58 pm
Localitate: PITESTI


Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori