pentru carcotashi: dumnezeu shi valoarea sa epistemica

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Mesajde aphextwinz » Lun Feb 28, 2005 1:20 pm

FAW,

1 ?
2 dumnezeii filozofici de care am discutat nu sunt "foarte" iudeo-creshtini ;)

Argumentul ontologic a fost solutzia adoptata de offender, din lipsa de timp, abia am apucat sa-l discut, evident ca el nu demonstreaza nimic cu privire la conceptualizarea lui Dumnezeu, insa nu puteam sa-l ignor. O subtzire legatura intre ontologie shi cunoashterea ei, totushi se poate face, caci chiar tu ceri la sfarshitul postului o demonstrare shtiintzifica a lui Dumnezeu, or shtiintza fara experiment, fara date reale, existente, palpabile este zero ;)

Consider totusi ca Necko a pus punctul pe i cu Nastratin Hogea deoarece aceasta dezbatere este, dupa cum am spus, doar un exercitiu filosofic; ca urmare, carcotasii chibitzishti nu prea au ce face
shi de ce n-ar putea shi carcotashii sa faca flotari impreuna cu noi, sau sa ne impiedice sa le facem? :)
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Djinn » Lun Feb 28, 2005 1:40 pm

1. aveam impresia ca dezbaterea respectiva are o limita de x runde (5?).

2.
dumnezeii filozofici de care am discutat nu sunt "foarte" iudeo-creshtini

abia acum am vazut ca de la propunerea initiala si pana la punerea in fapte a disparut "iudeo-crestinul" ~p asadar, scuze.

or shtiintza fara experiment, fara date reale, existente, palpabile este zero

corect ;) deci daca nu putem sa-l palpam pe Dumnezeu :D nu putem nici sa-i dovedim existenta in mod stiintific. Dar aceasta neputinta nu exclude in mod automat posibilitatea existentei acestuia ;)

shi de ce n-ar putea shi carcotashii sa faca flotari impreuna cu noi sa sa ne impiedice sa le facem?

uite, io ma straduiesc, da' de una singura nu pot sa va tzin piept la amandoi ~p mai ales ca nu prea sunt pe problema in ceea ce priveste filosofia...

Pe aceasta cale adresez un apel: carcotashi de prin tot forumul, unitzi-va :D

PS - vezi ca mi-am schimbat nick-ul, ca sa nu mai "racneasca" lumea la mine, ca ma sperii ;-)
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Feb 28, 2005 2:47 pm

faw scrie:ce-i aia "logaritm"?


anagramarea lui "algoritm" :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Lun Feb 28, 2005 2:51 pm

aha :yD

asa mai va in context :p
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Mar 14, 2005 11:45 am

cuescian: mai e sau nu mai e dezbaterea? :con: combatantzii duarme? A-) au ce?
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

bagatellensie puneti problema fals.inprimul rind nu sunt 700000de dumnezei ci doar un

Mesajde regele david » Sâm Aug 25, 2007 1:20 pm

in primul rind nu sunt 70000 de dumnezei filosofic,crestin etc ci doar unul singur.TEMA Este de 2 bani.dumnezeul cel adevarat este SUPRALOGICde aceea nu il inteleg toti cirnatii care incearca sa il clasifice de parca ar fi un produs de raft .va pierdeti timpul DUMNEZEUva iubeste chiar si asa fraieri cum sunteti si orgoliosi.mai bine vorbiti de curve ca de Dumnezeu e greu si.................apropos nu e filosofie.
regele david
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Aug 25, 2007 1:06 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 25, 2007 2:00 pm

bre, de ce vrei sa ne demonstrezi de la primu post pe fanclub ca esti idiot?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Aug 25, 2007 2:17 pm

TEMA Este de 2 bani

ai sictir (merge, iti place cum combat? is destul de agresiv in vorba casatz plac?), te-a poftit cineva sa ne dai note? aici nu se fac propagănzi, aici se discuta. orice, dar se discuta, nu se da cu paru'
dumnezeul cel adevarat este SUPRALOGIC

sigur, dar numai pentru cine tine mortis sa creada (asta al meu e cel adevarat. sau ADEVARAT, nah) - daca tot epuizeaza imediat argumentele, zic ca "ei, stai, ca asta nu se mai poate analiza, asta ie suuupralooogic!"
de aceea nu il inteleg toti cirnatii

stii ce sa le faci tu tuturor "cirnatilor" de pe forumu asta?
va pierdeti timpul

cu asta ne ocupam noi
DUMNEZEUva iubeste

cu asta se ocupa iel
asa fraieri cum sunteti si orgoliosi

sa ne mai faci o data, stii tu, am vorbit mai sus
mai bine vorbiti de curve

poi facem si d'astea, nai vazut?*
ca de Dumnezeu e greu si.

nu, nu-i greu; greu e pentru fraeri si carnati, si tot greu e si pentru credinciosii fanatici

ce, ai auzit tu se faca o analiza cinstita si obiectiva a comunismului in vreo tara comunista? nu, analizele pertinente sa fac, mereu, din afara sistemului; oficial toate erau aurite, chiar daca se traia ca naiba

la fel si cu credinta si divinitatea - nu-s decat niste manifestari omenesti ale unor nevoi omenesti; daca vrei sa le intelegi, intai lasa-te de ele














* btw, ce mai face maica-ta? da' surioara? sotia-i bine, sanatoasa? (asta a fost o pilda de rautate "in replica" - n-am nimic cu apropiatii tai, dar nu ne ma numai fraieri si carnati si alte asemenea, ca putem si noi sa fim mitocani)




buey martore, da' cat scriu io umpost, cu cote si cu saiz si cu italice, vii tu iute shil injuri si pleci - nui cinstit, era al meu!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Sâm Aug 25, 2007 2:21 pm

unde gasesc si eu link-ul cu discutia respectiva ? cand dau click pe linku lui aphex imi apare doar un simplu post.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 25, 2007 2:26 pm

buey martore, da' cat scriu io umpost, cu cote si cu saiz si cu italice, vii tu iute shil injuri si pleci - nui cinstit


bre kanti, io nu dialoghez cu idiotii, retardatii si inbecilii. imi spun parerea si plec, in tinp realizeaza iei singuri ca-s idioti, chestiune de tinp, multa cafea si tutun :D


zorox, tredu respectiv nu s-a mai dezvoltat. cred ca au fost nijte meciuri subsidiare intre uzerii participanti si dezbaterea, care se anunta interesanta, n-a mai avut loc. asa imi amintesc io
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde regele david » Dum Aug 26, 2007 9:31 am

pe de o parte ziceti ca vreti discutii iar pe de alta parte ma injurati de mama ,familie ,copiiietc daca te consideri cirnat emire nu e vina mea .PE de alta parte nu imi respectati opiniile ceea ce in sens aristocratic ma indeamna sa va va reamintesc niste vorbe de duh; NU risipiti margaritare la porci''
NU strica orzul pe giste'' si altele.Ar fi fost multe de zis dar cu d-alde astia de intreaba ce e ala logaritm ca distrusul ala de EYEWHITNESS ce sa discuti?pt el doar un incomensurabil SICTIR BRE esti apofatic de neinstruit.Si tu kantulica scuze dar nu am la ce sa-ti raspund nu m-ai lovit in gindire cu nimic va urez traditionalul HEIL HITLER filosofilor hihihihi.............lol
regele david
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Aug 25, 2007 1:06 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde eyewitness » Dum Aug 26, 2007 10:10 am

inbecile, pe langa faptu ca iejti idiot ai si vederea defecta, probabil ca si auzul. vezi in ma-ta cine a intrebat ce-i logartimu si treci in plm pe forumurile de handicapati
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Dum Aug 26, 2007 11:56 am

ZOROX scrie:unde gasesc si eu link-ul cu discutia respectiva ? cand dau click pe linku lui aphex imi apare doar un simplu post.

participantii au trecut de primele doua runde, dupa care dezbaterea a sucombat:
http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=13620

eh, ce tineri si frumosi eram. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde regele david » Joi Sep 06, 2007 7:45 pm

R Lumea Pe Tine De Prost/.
regele david
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Aug 25, 2007 1:06 pm
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron