Caut o carte

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Mesajde kant emir » Lun Oct 03, 2005 12:41 pm

sibi scrie:BIBLIA tiparita de domnitorul Serban Cantacuzino la Targoviste in 1688 si reeditata in 1988. Cine o are, cum intru in posesia ei si cat costa...

Am io, da numa primele doo ("Facerea" si Exodul"); nush cum intri in tu posesia ei si nici cat costa...
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Oct 09, 2005 11:15 pm

gaga scrie:am io migule da editie veche, de la un anticariat de pe strada, 200k. vrei imprumut sau de tot?

sa traiasca baietii cu anticariatu de la metrou de la unirii, ca am gasit-o cu 2 lei noi:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Vreau orice de Cella Serghi!

Mesajde esoteria » Mie Oct 19, 2005 7:18 am

Cine are macar una din cartile astea:

Panza de paianjen,
Mirona,
Cartea Mironei
Pe firul de paianjen al memeoriei
Iubiri paralele
Aceasta dulce povara, tineretea
Gentiane

si ce o mai fi dar nu stiu eu...?
O vreau macar imprumut, daca nu de tot. Mersi
Parerea mea!...
Avatar utilizator
esoteria
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 15, 2005 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Oct 19, 2005 8:35 am

am io mirona, am luat-o de la uamenii aia cu cartzi de pe trepte de la universiate. fuarte frumoasa carte. itzi recomand sa cautzi tot pe acolo daca eshti din bucureshti. daca nu,mai incearca shi aici:

http://www.librarie.net/cautare-carti.php?pg=&source=left_box&k=cella+serghi&categorie=0&field=au&submit=+Caut%C4%83+

de-aici mi-am luat io o carte pe care mi-o doream de mult shi nu se gasea. deshi pe site scria k nu e in stoc, mi-a sosit dupa o saptamana shi ceva, macsim doo. prin poshta.
n-am idee daca cella serghi s-a reeditat, k sa te trimit la vreo librarie...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ioana lala » Mie Dec 07, 2005 9:19 pm

Si io vreau Anne Frank neaparat,da,ala cu evreica aia desteapta da care din pacate a murit,e misto ca atunci cand ma duc la anticariate si intreb de ea se uita la mine ca la nu stiu ce............
ioana lala
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Dec 04, 2005 9:28 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde wednesday » Joi Dec 08, 2005 9:59 am

ioana lala scrie:Si io vreau Anne Frank neaparat,da,ala cu evreica aia desteapta da care din pacate a murit,e misto ca atunci cand ma duc la anticariate si intreb de ea se uita la mine ca la nu stiu ce............

cre ca ar fi mai bine sa intrebi de jurnalul annei frank in loc de anne frank in sine si fara sa specifici "evreica aia desteapta da care din pacate a murit" mkey?

cartea mironei sigur am vazut-o pe la universitate la tarabe.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde h0va » Mie Ian 25, 2006 5:55 pm

Bre, caut si nu gasesc..si caut de mult timp..ce caut? ei bine caut Arhipelagul Gulag (Aleksandr Soljenitan) .. vreau sa o cumpar, daca stie cineva unde as putea sa o gasesc, daca stie cineva pe cineva suficient de nebun incat sa o vanda, va rog, nu ezitati sa ma contactati!

multumesc anticipat.

ps: in romana :)

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde sin ella » Mie Ian 25, 2006 6:24 pm

gasesti pe amazon in engleza sau in germana.
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde Sydney » Joi Ian 26, 2006 8:58 pm

Recitesc in perioada asta, in romana, in exceptionala traducere a lui Ion Covaci, "Arhipeleagul Gulag", uriasa, la propriu si la figurat, carte a lui Alexandr Soljenitin.

Vorbele sunt ale lui Ioan Grosan, luate de aici:
http://www.ziua.net/display.php?id=6199&data=2005-03-09

Deci cel putin o editie in romaneste o are cartea. Si daca nu ma inseala memoria, era una cu coperti rosii pe care am vazut-o de cateva ori pe la anticarii de la universitate.
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Joi Ian 26, 2006 9:17 pm

bre, deci eo shtiu ca a aparut ultima data la editura Univers prin '97-'98 in 3 volume..din pacate pe vremea aia nu auzisem de ea..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde ububu » Mar Dec 01, 2009 11:01 pm

caut lucrarea: [color="Red"]Arh. Petre Antonescu - Cladiri: constructii, proiecte si studii[/color], Bucuresti, Editura Tehnica, 1963. daca a vazut-o cineva il rog sa ma contacteze la tel. 0732767950 sau e-mail sailorman1511@yahoo.com; multumesc anticipat
ububu
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Dec 01, 2009 12:00 am

Anterior

Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron