memento mori (avertismente)

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Mesajde dinu » Lun Iun 03, 2002 1:23 pm

Noah ca acuma deduc ca mi-ai raspuns mie. Deci da-mi voie sa reformulez:

Bai DANA, tu ai prieten ?
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Iun 03, 2002 1:38 pm

Da bai, am cel mai bun prieten al omului acilea da' nu prea da din coada: pe cainele de dinu.

in rest nu-i buba ta decat daca vrei sa divortzez in favoarea ta. shi nu ai atuul principal: nu reusheshti sa ma enervezi.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde costasilviu » Lun Iun 03, 2002 7:59 pm

Initial trimis de afra


Ce-l mai "prost" cedeaza primul.



Afra e un nume de caine, corect?, da cine-a scris metafora asta pentru tine?
FaDana, Madam Onca, de un'puii mei apar astia p'acilea, ha? Stai, m-am prins, ii aduni de prin baruri, le dai de baut si apoi ii pui in fata tastelor: musca, so pa el ! Cautati exemplare de rasa, ca asta nici macar pechinez nu-i!
Mars, potaie!
costasilviu
 

Asa sa ma aflu in treaba.

Mesajde afra » Lun Iun 03, 2002 8:23 pm

Haide sa explic mai pe intelesul dau de om "intelectual" acum daca tot ai mai facut rost de ceva lovele. Noi suntem "prostii" ce vom ceda in fata unei atat de luminate minti ca a dumitale domnule poet cu care nu ne putem intrece fiindca la cat de "destept" sunteti, textele noastre sunt prea "infantile" si greu de inteles. Asta este problema cu acea zicala ce ti-a spus-o K-gula. Ma intreb, de ce tot eviti niste intrebari ce iti sunt adresate si ne lovesti cu aberatii. Scuze, cu texte literare si filozofice cu un inalt mesaj. Nu voi afla fiindca nu are rost sa ma "ridic" la acest mare nivel intelectual de care dai dovada. Ma duc sa imi dea Dana berea de care spuneai. Apropos Dana, poate facem si noi cunostinta ;) Daca eram in locul vostru, acest proc zbura de mult de pe forum, dar cum porcul nu zboara, probabil vreti sa-l lasati sa putrezeasca si sa faca viermi. Cred ca nu mai este cazul, ca deja sa imputit zona.
Avatar utilizator
afra
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 30, 2002 11:00 pm

Mesajde costasilviu » Lun Iun 03, 2002 8:51 pm

Afra, culcat ! Afra, taras!
Auzi, esti atat de tampita si de insipida incat daca ti-as zice ca te poti incadra in sfantatreimeaprostiei i-as jignii pe oamenii aia (da, fratilor, ruga voastra s-a indeplinit: a aparut una si mai si decat voi!) .
Un sfat: ( ca se vede ca iesti din Bucale) altadata cand te plimbi cu metroul si auzi :"atentie, se inchid usile!", fii iute si trage-ti brusc capul dintre ele, ca poate si de acolo ii, mai sti?
Ma rog, nu te mai obosii ca oricum nu-ti mai citesc prosturile. BAN
costasilviu
 

Mesajde gaga » Mar Iun 04, 2002 7:13 am

Se cheama paranoia, unu-i obsedat de pretenii mei, silviu-i obsedat de berea pe care ash da-o eu nu stiu cui (nemaivorbind de complexul provincialului).

Asa ca: ontopic, vom da un avertisment pt. acest forum care se cheama LITERATURA pentru ca sunt stricate mesaje.
Cine doreste sa se certe cu costas si tantza lui este invitat pe forumul SCANDAL ca acolo-i legea junglei.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde costasilviu » Sâm Iun 08, 2002 7:48 pm

Danutza, n-am intzeles draga, imi iei apararea (oau, ce imagine in poezie) sau ma exilezi, ha?
costasilviu
 

Mesajde gaga » Lun Iun 10, 2002 8:57 am

nici una nici alta, sa-tzi explic: ai avertisment pt. postat offtopic pt. ca sa nu mai strici toate subiectele, in rest esti binevenit, eu chiar iubesc parfumul cizmei italieneshti pe care-l aduci :)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde bhuttu » Joi Iun 13, 2002 9:28 pm

N-am inteles eu bine sau a fost costa banat? Ar fi pacat si ar fi o mare pierdere pentru noi. Nu stiu daca intereseaza pe cineva, dar in ultima vreme a demonstrat ca, pe langa abilitatile lui de scandalagiu citit, e in stare sa de pe post si cate o opinie pertinenta, intemeiata si bine legata la nivel lingvistic si argumentativ. Cat despre scandalurile pe care le provoaca, pe mine nu fac decat sa ma distreze, oricat de tare m-as aprinde in posturi. Costa, vrei sa fii prietenul meu? :D
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde KickAss » Vin Iun 14, 2002 12:18 am

"opinie pertinenta, intemeiata si bine legata la nivel lingvistic si argumentativ"

What?! bhuttu, aloo :sal:, bhuttu, esti sigur ca vorbim de aceeasi persoana? Eu nu! Da-mi si mie te rog frumos un link care sa-mi ghideze pasii spre un astfel de post! Daca nu-mi joaca memoria feste, nu cred sa existe asa ceva in analele FanClubului!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Iun 14, 2002 8:39 am

bhuttu daca ti-ai pus avatar de dali nu inseamna ca intzelegi esentza suprarealismului. tot asha si mr costas; daca il injura pe eminescu nu inseamna ca a citit, sau ca e citit. asha ca matale si restul aplaudacilor sunteti liber sa va iubiti cu dumnealui pe orice alt forum. in afara de Literatura.

Decizia mea este irevocabila, ban aici, are destul loc pe fanclub sa improaste kkt.


p.s. plus ce a zis kicku
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde dinu » Vin Iun 14, 2002 9:02 am

"Si inregimentarea prinde bine civilului prea bleg si prea umil". Heh, bai Dana, tu ej dusa rau...
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

ultima oara...

Mesajde gaga » Vin Iun 14, 2002 9:36 am

E vorba de politica fanclubului, e ultima justificare pe care o mai dau, nu-i literatura zboara. Exista forum de scandal.

Sopra: Incepand de azi o sa introduc posibilitatea de a bana un membru pe un anumit forum, iar voi o sa puteti sa veniti direct pe subiectul de avertismente si sa cereti ban, nu trebuie sa asteptati ca respectivul sa scrie prostii de 3 ori.


DANA: Stai nitzel, nu-i valabil peste tot? Adica daca pe literatura vine gigel si deschide subiect de injuraturi (ca ilviu) sau pe Rock deschide subiect de fotbal (ca BJovi) nu-i pot cere banarea? Asta-i discriminare.


sopra: ba e peste tot... (...)


DANA: Da si dupa ce le rezolv apar plangaretzii de BJovi, costas & comp pe generalitatzi sau stiu io unde: mama mi-a luat jucariaaaa nenea sopra dana buba la noi
Si n-ar fi nimic da matale ii si bagi in seama.


sopra: si pe tine ar trebui sa te doara-n (...) shtii bine.


Basta. Domnul dinu forumul de scandal va asteapta. Drum bun, la revedere.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Extremistilor, ofticatilor, alcoolicilor!

Mesajde bhuttu » Lun Iun 17, 2002 4:38 pm

Ba oameni buni, eu va inteleg supararea, ca de, a facut si costa multe la viata lui. Da' ca sa fim total cinstiti cu noi insine, tre' sa recunoastem ca, pe langa multele, nenumaratele posturi care cer flegme, mai gasesti si la costa cate un post d'ala normal, omenesc, chiar peste medie uneori. Si dupa indelunga munca de documentatie pe care am facut-o, iata ce-am gasit:

http://www.fanclub.ro/showthread.php?postid=56850#post56850

http://www.fanclub.ro/showthread.php?postid=56847#post56847

http://www.fanclub.ro/showthread.php?postid=56839#post56839

http://www.fanclub.ro/showthread.php?postid=56594#post56594

http://www.fanclub.ro/showthread.php?postid=56589#post56589

http://www.fanclub.ro/showthread.php?postid=56578#post56578

http://www.fanclub.ro/showthread.php?postid=56556#post56556

Hm, si ma opresc aici ca m-am plictisit. Nu stiu sa dau link exact la un post, asa ca s-ar putea sa gasiti si posturi emanand de costasilvism pe acolo. Alegeti si voi, ca banuiesc ca puteti sa va dati seama care-s pertinente si care nu. Acu', ce sa zic, io imi dau seama ca mi-am cam aprins paie in cap cu postu' asta (in special ultimu' link o sa va enerveze), da' cauza e una nobila dupa parerea mea. Si faptul ca e greu de sustinut mi s-a parut o provocare, altfel nu ma inhamam la citit posturi de costasilviu. Nu stiu daca le-am luat exact pe cele mai relevante, da' am incercat si eu... Daca vreti mai caut. Si mai ganditi-va la o chestie. Daca vedeti intr-un post cate-un cuvant gen "coiae", "sex oral", "fa" si altele, nu-l judecati prea aspru, ca de doar e vorba de costasilviu. Omu' are frustrarile lui care si le refuleaza in scris. Dar, dincolo de asta, daca stam, mestecam, sapam si slefuim in esenta mesajelor, am putea sa gasim si cate o idee pe alocuri. Unele s-ar putea sa fie chiar bune. Si ganditi-va ca si aurul il gasim numai amestecat cu noroi!

PS: Dana, daca aia cu suprarealismul si avatarul de Dali s-a vrut jignire, zi si mie ca io-s prost, nu prind subtilitati.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Extremistilor, ofticatilor, alcoolicilor!

Mesajde KickAss » Lun Iun 17, 2002 4:50 pm

Initial trimis de bhuttu
Si dupa indelunga munca de documentatie pe care am facut-o, iata ce-am gasit:


Bhuttu, felicitari! Tocmai imi vine sa vomit! Partea proasta e ca imi vine sa borasc pe tine! 7 linkuri din care 5 sunt la fotbal, 1 e de la scandal, ala cu Dumnezeu(in care nu zice el nimic ci da un citat din begnini) si unul total aiurea in care se plange! VARZA!!! Nu uita, vorbeam de lipsa lui de argumentatii pe literatura. Parca asta-i forumul, sau ma insel?
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Iun 17, 2002 5:02 pm

Initial trimis de KickAss
"opinie pertinenta, intemeiata si bine legata la nivel lingvistic si argumentativ"

What?! bhuttu, aloo :sal:, bhuttu, esti sigur ca vorbim de aceeasi persoana? Eu nu! Da-mi si mie te rog frumos un link care sa-mi ghideze pasii spre un astfel de post! Daca nu-mi joaca memoria feste, nu cred sa existe asa ceva in analele FanClubului!


Ietete ce zice Kicku' mai devreme! "aceeasi persoana", "analele Fanclubului", dupa care, la cateva posturi distanta, "vorbeam de lipsa de argumentatie pe literatura". Ce dracu', ba Kickule, putina coerenta! N-am cum sa-ti dau linkuri la posturi de pe "antieminescu" pentru ca acolo zice, in covarsitoarea majoritate a cazurilor, numai tampenii. De ce? Frustrari din copilarie, frustrari sexuale, placerea de a fi gica-contra, stresul de la slujba, masochism, nu stiu si nici nu era asta discutia. Io nu m-am referit niciodata numai la posturile de pe Literatura, ci la costa in general. Si vezi ca linku' la Dumnezeu nu l-am dat pentru citatu' din Benigni, ci pentru postul ala cu "Fa Dana, sa mori tu, genialo..." si pentru "Daca da Domnu' si Benigni moare/Ramane Dana si Vacanta Mare". Io la astea doua am ras, si pe un ras bun dau mai mult decat pentru un thread de 20 de pagini de cearta Dana-aphex.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Iun 17, 2002 5:15 pm

Initial trimis de KickAss
"opinie pertinenta, intemeiata si bine legata la nivel lingvistic si argumentativ"

What?! bhuttu, aloo :sal:, bhuttu, esti sigur ca vorbim de aceeasi persoana? Eu nu! Da-mi si mie te rog frumos un link care sa-mi ghideze pasii spre un astfel de post! Daca nu-mi joaca memoria feste, nu cred sa existe asa ceva in analele FanClubului!


Nu's de ce p*la mea n-a vrut sa trimita, si am mai pierdut un post, da' o sa ma chinui sa repet ce-am zis cat mai fidel cu putinta, desi second-handu' nu mi-a iesit niciodata cum trebuie. Ma rog.
Ziceam o data ca esti incoerent ("vorbeam de lipsa lui de argumentatii pe literatura" pentru ca la vreo cateva posturi mai inainte... "aceeasi persoana" si "analele FanClubului")
A doua oara ziceam ca intr-adevar, pe Literatura posturile lu' costa sunt in marea lor majoritate imbecile, asa cum tu insuti ai binevoit sa le caracterizezi. Daca te refereai numai la costa de pe Literatura ai dreptate, eu ma retrag, si case closed. Da' fii mai concis! Eu vorbeam de costa in general si de posturile lui de pe tot fanclubu'.
Si trei: la linku' de la Dumnezeu trebuia sa citesti postu' cu "Fa Dana, sa mori tu, genialo..." si aia cu "Daca da Domnu' si Benigni moare/Ramane Dana si Vacanta Mare". Astea doua-s poante reusite, si valoreaza in opinia ta mai mult decat cateva pagini de certuri Dana-aphex. La alea nu rad.

E cam asta ziceam si-n postu' ala de-l pierdui, da' ti-am zis, exprimasem ceva mai frumos. Oricum, ai priceput, nu?

*EDIT: sau uite ca nu s-a pierdut nici primul post. Citeste-le si tu p-amandoua si vezi care e mai expresiv, oricum am zis acelasi lucru.

EDIT DANA: nu mai injura ca se supara nenea sopra.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Re: Extremistilor, ofticatilor, alcoolicilor!

Mesajde dinu » Lun Iun 17, 2002 5:20 pm

Initial trimis de bhuttu
Si mai ganditi-va la o chestie. Daca vedeti intr-un post cate-un cuvant gen "coiae", "sex oral", "fa" si altele, nu-l judecati prea aspru, ca de doar e vorba de costasilviu. Omu' are frustrarile lui care si le refuleaza in scris.
PS: Dana, daca aia cu suprarealismul si avatarul de Dali s-a vrut jignire, zi si mie ca io-s prost, nu prind subtilitati.


In primu rand, nu te mai baga in chestii destea teleparapsihologice ca-ti prinzi urechile. Frustrare=refulare. Defulare cred eu ca era termenul pe care il cautai...

Cat despre PS, double dare pentru Dana: si eu mor de curiozitate.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: Re: Extremistilor, ofticatilor, alcoolicilor!

Mesajde bhuttu » Lun Iun 17, 2002 5:29 pm

Initial trimis de dinu


In primu rand, nu te mai baga in chestii destea teleparapsihologice ca-ti prinzi urechile. Frustrare=refulare. Defulare cred eu ca era termenul pe care il cautai...



Dinule, tu ma stii pe mine ca-s aliterat, da' chiar frustrare=refulare? Nu bag mana-n foc, ca deh, n-am un DEX la indemana. Nu d-alta, da' aveam cu ce sa-ti dau in cap. Oricum, daca am vrut sa zic defulare, defulare sa-i ramana numele! Si demanusi!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde dinu » Lun Iun 17, 2002 5:42 pm

Pai nah, de fapt refularea se refera la faptul propriu-zis pe cand frustrarea e consecinta refularii... oricum se refera la acelasi lucru.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde KickAss » Lun Iun 17, 2002 8:11 pm

Bhuttu, mea culpa! Da, ma rog, pe mine fotbalul nu ma intereseaza nici cat negrul de sub unghie asa ca ma doare undeva de parerile pertinente ale lu' costas vis-a-vis de acest subiect.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Iun 18, 2002 8:38 am

Initial trimis de bhuttu

Astea doua-s poante reusite, si valoreaza in opinia ta mai mult decat cateva pagini de certuri Dana-aphex. La alea nu rad.


Pai e aiurea sa razi de ceva ce nu intzelegi.

PS: era un mod poate prea subtil de a spune ca nu tot ce zboara se mananca, daca-ti umpli biblioteca nu esti musai cult, dace esti incaltzat nu-i musai ca mergi, daca ai tricou cu NBA nu inseamna ca ai habar. Prea subtile? Sa mor io daca ma pricev vreun pic la fotbal ca sa vorbesc pe limba barbatului roman fotolist si mancator de semintze.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde bhuttu » Mie Iun 19, 2002 12:56 am

Dana, asta cu subtilitatile e raspuns la alt thread, nu?
Cat despre aia ca nu te pricepi la fotbal, iar faci magaria aia a ta, "manevra Dana". Ce treaba are faptul ca sunt 5 din 7 linkuri la fotbal? Asa s-a nimerit! Daca tii neaparat, citeste si threadul despre Coelho, sau acolo unde se vorbeste de autorii rusi, sa vezi ce costasilviu de treaba gasesti!
dinule, te pierd! O lasam asa?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde dinu » Mie Iun 19, 2002 2:27 am

Da.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

copilu' esti pe alta planeta

Mesajde gaga » Mie Iun 19, 2002 7:23 am

Initial trimis de bhuttu
Dana, asta cu subtilitatile e raspuns la alt thread, nu?


E raspuns la asta de mai sus memorie...

PS: Dana, daca aia cu suprarealismul si avatarul de Dali s-a vrut jignire, zi si mie ca io-s prost, nu prind subtilitati.


Double dare by dinu:

Cat despre PS, double dare pentru Dana: si eu mor de curiozitate


Ce draq pretentii sa mai am la dvs daca nu mai stitzi nici despre ce este vorba in propozitie? Asa ca voi face un superb si inteligibil post ca al lui nenea dinu cu care ne-am obisnuit: da.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: copilu' esti pe alta planeta

Mesajde bhuttu » Mie Iun 19, 2002 10:27 am

Initial trimis de DANA


E raspuns la asta de mai sus memorie...


Scuzele mele, da' cre'ca era vorba de fo' 2 zile distanta. Ma rog... scuze!

Urasc sa-mi recunosc greselile!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Iun 19, 2002 10:46 am

Mai ia una pe care ai bagat-o in postul asta de deasupra:

atzi intrebat:

Dana, asta cu subtilitatile e raspuns la alt thread, nu?


acum zici:

Scuzele mele, da' cre'ca era vorba de fo' 2 zile distanta


De unde se deduce ca la dumneavoastra in dictzionarul englez roman "thread" se traduce prin "zile"... eh, mai invatza omul.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde bhuttu » Mie Iun 19, 2002 10:53 am

Ziceam asa: din multele threaduri pe care ne-am certat, n-am tinut minte unde venise vorba de Dali si esenta suprarealismului, asta am zis! Acu' ce sa fac, regret si eu ca n-am citit toata pagina. Hai, Dana, musca acu' cat ai ocazia!

Daca ma uit la Dictionarul roman-englez(editia aia care mi-ai indicat-o), cuvantul zile s-ar traduce prin "posturi", nu prin "threaduri"! (Daca nu pricepi ce-am zis aici, nu te ingrijora: si eu m-am chinuit nitel)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

nenea bhuttu...

Mesajde gaga » Joi Iun 20, 2002 7:40 am

Chiar de eshti fantomas si-tzi creshte par pe nas nu potzi sa stai deoparte?????
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: nenea bhuttu...

Mesajde bhuttu » Joi Iun 20, 2002 9:47 am

Initial trimis de DANA
Chiar de eshti fantomas si-tzi creshte par pe nas nu potzi sa stai deoparte?????


Aoleu, Dana, cum ma citesti tu pe mine! :D
nu cumva... Simti energia?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori