despre semnaturi, cine e si ce face ele...

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

despre semnaturi, cine e si ce face ele...

Mesajde onk » Mar Iun 04, 2002 2:15 pm

...nush ce sa scriu acilea, de fapt de semnatura Danei vroiam eu sa ma iau azi, in mod special, si nestiind ce thread sa stric, toate fiind deja compromise, m-am gandit sa initiez altul.
Propun sa ne dam aci cu parerea (dar numai in sens onorabil, nu la modul "ce nashpa...") de semnaturile proprii sau neproprii (stiu, nu ex. ac cuv.)
... sau pur si simplu sa emitem teorii despre ideile cuprinse... sau sa propunem la d-le moderatoare sa stearga ac sub din mot de idiotz...


so, Dana "Mintea intuitiva este un dar divin, iar mintea rationala este fidelul servitor al acesteia" cum te impaci tu, antidivina prin excelenta, cu viata, stiind ca posezi intuitie cu gramada, si ca iti este data de cine se spune in propozitie?
in plus, eu as fi de parere ca mintea rationala nu este un serv mizerabil, si stim f bine ca suntem in stare sa biruim rational ceea ce intuitiv nu ne serveste scopului de dominare...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

let me explain

Mesajde gaga » Mar Iun 04, 2002 2:29 pm

tanti, io-te care-i treaba, citem ceva pe net despre nenea Einstein care zicea el cum ar veni chestia asta, semnatura mea adica, shi o cam explica, el einstein, fiind ji... oops :T ovrei nu prea trebe luat in seama la faze de-astea shi mie mi-a placut ideea (un fel de amintire a unuia din primele mele scandaluri cu manelesux pe fanclub; shi cu vladonne, da! cand era vorba de transpiratie vs. inspiratie)
Si fara sa gandesc prea mult cat sunt eu in cearta cu susnumita divinitate, hatz am pus asta semnatura dat fiind ca de cateva zile renuntzasem la ea.
Asta-i povestea, raman cateva probleme cu threadu' matale:

1. de ashtia ca rolf shi afex care n-au semnaturi cum ne luam?
2. cateodata pun versuri care-s in concordantza cu starea mea de spirit. asta refuz sa explic fiindca-s o eretica shi spiritul = creshtin (ai vazut viatza spirituala la TV?)
3. de ce nu-i veveritza bizon? shi de cand?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Mar Iun 04, 2002 2:42 pm

auz colega, stai asa, ca nu mi-am propus:
1. sa ma iau de TOATA lumea
2. sa ma iau de TOATE semnaturile
ideea era de exprimat o parere sau o intrebare la semnaturile care se preteaza la asa ceva, cum ar veni semnatura ta, chiar vroiam de mult sa te intreb lucrurile acelea

raspunsuri
1. le dam o bere (asa se face p'acia, nu?) ca sa-si traga o semnatura discutabila, sa avem si noi ce manca o paine....
2. retine, nu toate semnaturile, toata ziua buna ziua, vaaaai onk de ce ai pus versurilii celea "the killer awoke before dawn/ and he put his boots on/ and he walk on down the hall.../ father/ yes son,/ I want to kill you.../ mother.../ I want to.........", ?
3. veveritza nu-i bizon, ai sa o spun in public, pentru ca are mai mult par pe coada....si de cand? nu stiu, inca cercetez...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Iun 04, 2002 2:55 pm

acum ca te-ai lamurit ca einstein e de vina shi io m-am erijat in tzweishtein o sa o schimb.

cat despre nesemnatzi, cum sa le dam mah noi? ei sa plateasca fiindca daca ma straduiesc le pun io nishte semnaturi de-i rad shi curcile :T

merci de explicatzie, cu semnaturile noastre o lamuriram, cine vine la rand?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde bhuttu » Mar Iun 04, 2002 11:22 pm

La capitolul cele mai proaste semnaturi (pentru ca-s lungi si fara sens) le-as nominaliza pe Andrada the Dev si darkshines.
O semnatura foarte simpatica mi se pare cea a lui dinu, dar parerea mea e ca i-a pus-o altcineva! :D (intelegeti ce vreti)

PS: Daca acest post imi va fi sters inseamna ca sunt un bou care n-a priceput spiritul acestui thread si o rog de pe-acum pe onka sa ma scuze!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Iun 04, 2002 11:31 pm

Ba .eu as vrea sa il vad pe ala care o sa dezbarlige9 k e imbarligata tare) semnatura mea.....sau eventual una din cele vechi.....ar fii aia cu A lie told often enough becomes the truth cu care am inceput sa postez shi care tindea sa devina prea adevarata in contextul acelea asa k am renuntzat la ea...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Iun 05, 2002 2:02 pm

E shi greu bah migule :D e caracterizarea tartaretzei care-tzi tzine de avatar...

Si ce-ar fi de dezbarligat la aia cu the lie? Macar de-o puneai in rusa ;D

Da bhuttule, asha-i, mai e una cu o semnatura de pork da' nu posteaza prea des (undeva pe muzica) si am uitat cum ii zice. Io daca-sh fi Sopra le-ash interzice.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Mie Iun 05, 2002 5:23 pm

subectu zilei de azi: semnatura d-lui SOD: "UNDE ESTI TU, TEPES DOAMNE?"

invocatie invocatie, stim ca e nevoie, da de ce tre sa apelam neaparat la un champ ca sa scapam de lepre? a? noi nu putem sa intepam? a? sau e numa un citat? da nu creca...bine, stim ca poporul roman e tzepar prin definitie, da io zic ca dak punem mana de la mana mai putem misca ceva, nu?



da bhuttu, te-ai prins, nu faceam comentarii de aspect, da nu esti bou, asa sunt eu mai ermetica si mai greu de priceput... hihihihi

dak ma fortez umpic fac un comentariu si la citatu ala in germana ca nu stiu boaba si io inteleg din el ca in lumea lui se simte nemuritor si rece...


uite domle ce tare Eminescu asta, nu poti sa faci un pas fara el, si mai sunt unii care zic ca e perimat...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Iun 06, 2002 7:19 am

nah, io zic asha: domnu' SOD e satul pana peste cap de tot felu' shi semnatura lui e o refulare, ca si multe din posturile lui.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Vin Iun 07, 2002 5:27 am

fratiloooooor, uite ce semnatura am gasit: "Numele meu este Aliosha si sunt dependent de alcool." tananana...
bine, acu fac o lista de semnaturi ca sa ramaie pentru posteritate, ca astea se schimba de la o zi la alta, ca fomeilii....
deci, sa explicam.... ce? mi-e ;s ....
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Iun 07, 2002 5:39 am

:D :p Rad cu lacrimi. Mai cauta ca o sa mai gasesti identice....la Oribilu, Rolf, ca asa a promis si poate la SOD de maine. Vorbeam noi pe chat si ni s-a parut amuzant la un moment dat sa ne punem chestiile astea triste ... dar adevarate (si sa le tinem 2-3 zile)

PS: as vrea eu sa schimb femeile ca pe semnaturi dar sunt genul fidel / lenes din fabricatie.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Iun 07, 2002 7:50 am

PS (ca sa incep cu finalul) no shit? Pai du-te la muzeu unicatule.

Si ca sa ma iau si de semnatura ta ca o vazui pe "Generalitatzi" chiar mah? Dependent? Pai welcome to the club bro. Trist dar adevarat? dependentu' lu mama, nu-i nimic trist in semnatura ta. Ba din contra :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Vin Iun 07, 2002 4:52 pm

Dana: "Asa va trebuie daca sunteti dependenti de alcool"


sfaturi: voi sunteti deja dependenti, sunteti pierduti definitiv... pentru cei care nu sunt inca dar exista pericolul asta pentru ei, un sfat: doze serioase, zilnice, de preferat sa acopere toata gama licorilor posesoare de grade superioare, intr-un mediu ambiant placut: margine de shantz, cu nenea lautaru pe la ureche, si neaparat, dar neaparat unu sau mai multi tovarasi de suferintza, ca vorba ceea, fara "cioc" cum sa spargi stecla...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Iun 07, 2002 4:58 pm

Initial trimis de DANA
PS (ca sa incep cu finalul) no shit? Pai du-te la muzeu unicatule.



Bine Dana reformulez:

as vrea sa schimb femeile ca pe semnaturi dar sunt genul lenes/fidel din fabricatie.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Iun 08, 2002 2:43 am

auzi tu,bre,refulare!da ce credeti voi,mai fetelor,ca arat a om coplesit de griji si probleme?
si daca trebuie ca semnatura sa reflecte un pic din sufletul omului,iaca o schimb!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Inca un epigon!

Mesajde KickAss » Sâm Iun 08, 2002 7:26 am

Variatiuni pe aceeasi tema (a se vedea semnatura mea)!!!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 08, 2002 8:01 pm

SUNT URAT DAR INIMOS , semnatura lui SOD ....am intalnit-o pe tricourile chinezesti de la inceputul deceniului trecut.
Am avut si eu vreo doua asemenea tricouri. Scria pe ele si in romana si in chineza. Oricum...nu ma caracteriza ce scria pe ele..pt. ca eu nu sunt inimos ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Iun 10, 2002 9:23 am

Aliosha... idem, muzeul de ceara ashteapta moaca dvs.

SOD, nu trebuia mah sa te dai in fapt, acu daca esti urat n-o sa te mai bag in seama ;D

Kickule te bagi in seama? :j

onk ai rezon maman, ai rezon, o sa o schimb... mai ales dupa shocul cu freza lu' kickass
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Lun Iun 10, 2002 10:14 pm

DANONE,aste e bre,m-am dat de gol.da sper sa te cuceresc altfel :G

cea mai catericioasa semnatura e a lu someru',ala de asculta rock.
m-am stricat de ras.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Iun 11, 2002 6:50 am

stormtrooperoffuckindeath, nu-i problem sunt ushor de cucerit :j o bere-i de ajuns (yeh, right)
Intamplator shomerul de orshova, ascultator de metale e un bun preten al meu shi ce scrie acolo e adevarat. Daca nu se oferea gratis l-ash fi cumparat. Face totzi banii.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Iun 11, 2002 2:47 pm

Initial trimis de DANA
Intamplator shomerul de orshova, ascultator de metale e un bun preten al meu shi ce scrie acolo e adevarat. Daca nu se oferea gratis l-ash fi cumparat. Face totzi banii.


fac toti banii adica nimic....sunt un kkt in soare!ma pis pe toti banii din lume!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde onk » Mar Iun 11, 2002 2:54 pm

ai ma unchiule ca stim noi ce vrei tu de la bucuresteni....:p :p :p
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Iun 11, 2002 3:37 pm

ce sa vrea, ce sa vrea, o semnatura noua: am bani, nu-s shomer shi ma pish de pe Intercontinental pe bucureshteni ca sa-i bucur pi unii
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde dinu » Mie Iun 12, 2002 1:00 am

Onk, tin sa-ti reamintesc ca expresia "Apaca" apartine repertoriului meu.. gaseste-ti si tu, ca io m-am caznit sa ating perfectiunea formei... :p
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde onk » Mie Iun 12, 2002 7:39 am

m-ai omorat... abar n-aveam...da ai licenta?
ce perfectiune...? sfera e perfecta, apaca e nondimensionala...brusture sa fi facut din el si tot nu se-nzí£pezea...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

semnat

Mesajde K-gula » Mie Iun 12, 2002 10:03 am

K-gula. :(
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Re: semnat

Mesajde gaga » Mie Iun 12, 2002 10:24 am

Initial trimis de K-gula
K-gula. :(


N-am intzeles ce-ai vrut a zice. Poti explica?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Iun 12, 2002 10:36 am

Initial trimis de DANA
ce sa vrea, ce sa vrea, o semnatura noua: am bani, nu-s shomer shi ma pish de pe Intercontinental pe bucureshteni ca sa-i bucur pi unii


da mah mih pish pe toti!si ma pis in sus sa ma pis si pe mine....sunt un dobitoc...

onk ceea ce vrea eu gasesti pe brumaru si incepe asa..."vreao o pizda ranceda de tara.....",nefiind de la tara nu ai ce cauta in pula mea!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde angus » Vin Iun 14, 2002 3:42 pm

Eu apreciez semnaturile care incap pe un singur rand. Celelalte ocupa spatiu prea mult si degeaba.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde curly » Vin Iun 14, 2002 7:06 pm

ce vb?dezvolti clasificari ale calitatii dupa cantitate?...n-ai trece clasa daca ai fi in fata unui prof de logica cat de cat


urmand datele problemei,tu tre'be sa fii un tip cu postere cu Angus Young si cu frustrari/fobii vis-avis de lucrurile mari,nu?
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Următorul

Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron