despre semnaturi, cine e si ce face ele...

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Mesajde bhuttu » Vin Iun 14, 2002 8:24 pm

Hahaha! Ce-ai ba curly cu omu'?
Eu voiam sa zic ca imi place mult de tot semnatura lu' onka, semnatura care, fie vorba intre noi, e tare insipida!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde dinu » Vin Iun 14, 2002 8:35 pm

Initial trimis de onk
m-ai omorat... abar n-aveam...da ai licenta?
ce perfectiune...? sfera e perfecta, apaca e nondimensionala...brusture sa fi facut din el si tot nu se-nzí£pezea...


Frumos. Votez cea mai misto semnatura.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde onk » Dum Iun 16, 2002 3:16 pm

pentru megaplacerea mea de a ma da mare, pentru istoria forumului, ca sa am ce arata la nepoti, va rog pe amandoi sa specificati cu litere de tipar si continutul semnaturilor cand dati exemple, pur si simplu pentru ca ele se schimba de la o zi la alta, in caz ca n-ati observat...
a, si asta e valabil pentru toti cei care povestesc "despre semnaturi, cine e si ce face ele...", va rog sa faceti miraju ala cu copy/paste, ca sa stie omu cititor despre ce e vorba....
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde angus » Lun Iun 17, 2002 1:25 pm

Imi place si aia cu "latru si musc, pentru ca nu stiu sa pictez". Sau invers?
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde gaga » Mar Iun 18, 2002 9:05 am

Imi place si aia cu "latru si musc, pentru ca nu stiu sa pictez". Sau invers?


frustrarile din copilaria lui AC/DC? Pai la tine zice ca lucrurile nu-s ce par a fi... sau e ezapt invers? ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde angus » Mar Iun 18, 2002 2:20 pm

De fapt e invers. Ezapt! Adica partea cu frustrarile din copilaria lui AC/DC, ca lucrurile par a fi ce nu sunt in continuare!
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde gaga » Mar Iun 18, 2002 2:59 pm

daca e invers fatza de a parea cu totul altceva inseamna ca sunt exact ceea ce aparent se observa inversul fiind ceea ce ar putea sa fie in cazul in care n-ar fi fost evident ca sunt ceea ce in continuare frusteaza copilaria lui Bon Scott sfarshita in Hells Bells? Am intzele ezapt, huh? ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Mar Iun 18, 2002 7:09 pm

Dana tzakapaka sez: "Pictez pentru ca nu stiu sa dau din coada si sa musc"
intrebare: pentru ca nu stii sau pt ca nu poti? a?
si dak nu e asa, pictura e un talent sau o refulare (defulare, afulare nifulare hihihi), ;P nush sa dau din cod, adunci dau din penel...a? ia zi tu...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Iun 19, 2002 12:17 am

Mai era unu care zicea k s-a apucat de scris fiindca era timid,adevarata lui vocatie fiind cea de prestidigitator...Garcia-Marquez daca numa insel.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Iun 19, 2002 7:34 am

Gami-ash in gigi machez, nu putea sa ramana timid si scamator??

Onka, sa-tzi ezplic: citeam io nenea hesse ala de zicea de pictori de-mi facu un kef nebun sa-mi iau penelu-n deshte din nou. Si ii explica el unui gigi exact aceasta fraza: Pictez pt. ca nu stiu sa dau din coada. Cam asha: animalele datorita faptului ca sunt inzestrate cu ratziune si simtzire limitata se exprima asha: dau din coada, yada yada, eu ca om raportat la ratziunea mea superioara (mai superioara, huh afex?) exprim datul din coada in tablou, arat ca ma bucur dar la alt nivel, animalul din mine asha shtie sa-shi arate bucurii shi tristetzi. Asta mie tare mi-a placut (nu redau ezapt ce zicea hermanica pt. ca nu tziu minte). Aia cu mushcatu-i de la mine pt. a sublinia esentza pe care eram siiiigura ca nu o sa o prinzi :j
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Mie Iun 19, 2002 7:40 am

hai ca o lipishi.... ce zisai io...n-ai inteles, iti mai explic o data..nu ma enter de unde e citatu, si eu ma refeream la procesu invers
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Iun 19, 2002 7:52 am

Pai nu te intereseaza?

nush sa dau din cod, adunci dau din penel...a? ia zi tu...


asta nu-i o intrebare? huh? ia zi tu? si daca nu te interesa de ce intrebashi, eu fac dita compunerea shi tu treci cu mucii prin batista?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Mie Iun 19, 2002 8:03 am

scuze, graba mare de tot... vorbim...ti-o coc io....
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde angus » Mie Iun 19, 2002 8:45 am

Initial trimis de DANA
daca e invers fatza de a parea cu totul altceva inseamna ca sunt exact ceea ce aparent se observa inversul fiind ceea ce ar putea sa fie in cazul in care n-ar fi fost evident ca sunt ceea ce in continuare frusteaza copilaria lui Bon Scott sfarshita in Hells Bells? Am intzele ezapt, huh? ;D


Ce fraza lunga si fara nici o punctuatie, de ce nu ma previi ca trebe sa-mi iau avant si aer in plamani cand sa te citesc? In rest, agresivitatea ta mai tine spiritele tale treze p-acilisea, ca altfel am adormi cu totii. Si pana la a musca nu mai e mult, cu dragoste-n suflet ti-o spui.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde onk » Mie Iun 19, 2002 9:49 am

deci mah Dana, ai sa ne intelegem o data pt totdeauna:
nu discutam aici autoritatea literara care a excretat opera data ca exemplu de semnatura...deci nu e ceva gen "un autor si de ce" ci ceva "o carte care m-a marcat" sau altfel spus, conversatie de salon plecand de la cuvintele semnaturii si modul cum interactioneaza acestea cu imaginatia si metabolismul nostru de oameni fir-ar...

Pictez pentru ca nu stiu sa dau din coada si sa musc...
adica sa ma exprim asa,
1.pictez finca altceva nu stiu sa fac si tre sa ma exprim somehow...?
2. fac arta si sunt fiinta superioara finca nu sunt telurica si prozaica?
3.pictez de foame finca nu stiu sa fur?
4. pictez finca tre sa urlu si nu-mi sta in caracter?
5.
6.
si tot asa pana dimineata, vorbe...vorbe...discutii de forum de "Literatura", nu de "K-terinca" sau "Scandal"
acu m-ai priceput?
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Iun 19, 2002 10:13 am

angus, multzam de aprecieri, promit sa nu mai fac. dar nu ash numi-o agresivitate ci mai degraba aciditate. zic io.

asha onkaaaaa (pune-tzi semnatura "cine cauta gaseshte... eh?)

eu stiu ce este si ce draq vrei sa zici matale dar cand prezint o idee, semnatura, whatever, daca are si un istoric, deci nu provine din putza gandirii mele, zic: "gigel a zis". alfel vine unul shi zice:"plagiezi" ai intzeles? daca nu ce te bagi?

acum interpretarea:

1. pictez pt. ca simtzurile mele artistice exacerbate trebuie sa-i faca sa intzeleaga pe insensibilii ca tine datul din coada... asta nu presupune, spre exemplu ca nu pot sa scriu sau sa fac o fasole batuta artistica, eh?
2. arta este relativa, adica daca te referi la arta promovata de francmasoni, nu. Daca te referi la ceea ce exprima in cel mai pur sens o traire si o exprima bine crede-ma ca se vede "lumina" si intr-un tablou, si intr-o sculptura si intr-o carte. si n-are legatura cu prozaicul ci cu fatza diamantului pe care o privesti...
3. aici da, dar in alt sens, nu de pictura arta, ci de mazgalitor mercantil. da
4. vezi 1 si 2

Credeam ca e forum de discutzii, daca esti introvertita putem vorbi la admin cu un forum care sa se cheme "Autismul" for instance si sa contzina subiecte fara titlu si mesaje fara contzinut, vrei? ;v
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Mie Iun 19, 2002 10:25 am

;a ;a ;a ;a ;a
fata nu mai vorbesc cu tine ca nu tii la dume...:D
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Iun 19, 2002 10:40 am

yuppy!!!!!!!!! Promitzi? :p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde dinu » Mie Iun 19, 2002 10:56 am

Initial trimis de DANA
eu stiu ce este si ce draq vrei sa zici matale dar cand prezint o idee, semnatura, whatever, daca are si un istoric, deci nu provine din putza gandirii mele, zic: "gigel a zis". alfel vine unul shi zice:"plagiezi" ai intzeles? daca nu ce te bagi?

"Orice lucru minunat ai zice, oamenii il vor gasi mult mai fascinant daca Benjamin Franklin l-a spus primul."
Asta nu mai ezplic de cine e spusa... :p
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mie Iun 19, 2002 11:01 am

Initial trimis de dinu

"Orice lucru minunat ai zice, oamenii il vor gasi mult mai fascinant daca Benjamin Franklin l-a spus primul."


Pai si nu e normal, bah dinule? Ca se presupune ca Franklin a fost mai destept ca tine, iar lucru ala care-l zici are mai multa greutate daca l-a zis si Franklin. Nu?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Iun 19, 2002 11:06 am

Dinu, ala e un mic complex... eh? Nu mai conteaza ca eshti unic?
Si iar citate?

Bhuttu, daca "se presupune " nu-i musai ca e adevarat. Aduc argument discutzii mai vechi, daca zice profu ca eminescu-i tare in scara ta de valori nu-i musai ca este, este?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde bhuttu » Mie Iun 19, 2002 11:22 am

Initial trimis de DANA

Bhuttu, daca "se presupune " nu-i musai ca e adevarat. Aduc argument discutzii mai vechi, daca zice profu ca eminescu-i tare in scara ta de valori nu-i musai ca este, este?


Aici ai dreptate, da' nu asta era ideea, cred. Daca tu il citezi pe Franklin probabil ca in scara ta de valori cuvantu' lu' Franklin are o oarecare greutate, iar corectitudinea ideii si estetica exprimarii sunt deja recunoscute de tine, doar d-asta il citezi. Ca daca io as putea sa spun ceva mai intelept decat Franklin, sau sa spun acelasi lucru, da' exprimat mai frumos, nu-s tampit sa citez, nu? Iarasi, vorbim de scara de valori a aluia care citeaza, si numai a lui.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Iun 20, 2002 7:12 pm

It's between me & god now
__________________
dear god, could we please have another shot at that forbidden fruit thing?

Imi plac titlul si semnatura lu' Dana din perioada asta, ca suna a crestin ajuns la varsta marilor intrebari! :D
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Iun 20, 2002 10:48 pm

Io zic k suna a ateu sictirit de prea multe intrebari shi un pic cam sceptic.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde onk » Joi Iun 20, 2002 10:50 pm

bai ma bucur ca v-ati prins, si nu mai discutati autor/opera...
pe de alta parte, revin, Dana, pentru tine there is no god, who are you talking to?
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Iun 20, 2002 11:21 pm

Initial trimis de onk
Dana, pentru tine there is no god, who are you talking to?



:p ca bine graisi stimabilo
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde onk » Joi Iun 20, 2002 11:31 pm

desi ... e discutabil, ca io nu m-am prins, ea n-are god, si dak eu am, nu poa sa discute cu al meu? (vorbesc serios) da atunci n-are voie sa ceara socoteala
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Iun 20, 2002 11:31 pm

Nu v-ati prins deloc! De fapt Dana tocmai a descoperit Calea. Si revolta care se degaja din titlul ei imi da sperante ca, foarte curand, fata asta o sa se maturizeze! :p
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Iun 20, 2002 11:34 pm

Initial trimis de onk
desi ... e discutabil, ca io nu m-am prins, ea n-are god, si dak eu am, nu poa sa discute cu al meu? (vorbesc serios) da atunci n-are voie sa ceara socoteala


Pai sa ceara socoteala Dumnezeului nostru(?) pe care il renega cu atata ardoare ? Cum vine asta?

Cred ca e offsaid.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde onk » Joi Iun 20, 2002 11:40 pm

cand o sa intre, in loc sa recunoasca faptul ca s-a luat la tranta cu cel acceptat de altii, o sa zica faptul ca e un biet citat.
nu m-am prins, cum il reneaga:
-Tu nu existi
-El nu exista
-Notiunea e falsa
-Ideea e inoculata si pleaca de la un fals
-El e rau, deci nu-i mai recunosc autoritatea...
acu, dak stateam sa citesc discutia cu manelos, poate ma prindeam....sau poate nu.....da asa....
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron