misogini si feministe

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

Mesajde KickAss » Lun Sep 23, 2002 8:18 pm

Ce face o femeie? Ridica nasul si se evidentiaza? LOOOL! Poate intr-un univers paralel!

Da, femeile au niste drepturi! Corect! Da nu inteleg ce atata problema? Le-a luat lor cineva dreptul de a sta la cratita? Eu nu cred ca acest drept a fost vreun moment in pericol.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

nitzel offtopic

Mesajde gaga » Mar Sep 24, 2002 9:15 am

da' tre sa va spun parerea mea sincera:

aceasta discutie semana cu una la (ex) coada la lapte, de persoane cu o cultura, inteligenta si imaginatie submedie si asta este tot comentariul meu. argumentatie-mi sunt posturile domniilor voastre.

SOD: cum se pronunta mah? cotogarle sau cotzogarle? contzopine...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde KickAss » Mar Sep 24, 2002 9:38 am

Dana, ce trebuie sa argumentez? Ca femeile e cum e? LOL. Nu inteleg ce trebuie sa mai demonstram?
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Sep 24, 2002 10:28 am

Nu era vorba de dvs draga egocentricule. Era vorba de argumentatia mea (a postului meu) care se bazeaza pe insisi posturile domniilor voastre, antescriitorii mei.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mar Sep 24, 2002 6:47 pm

Cotzogarla se zice,cotzogarla!Si odata cu trecerea timpului,termenul se transforma in hoasca!
Termenul de cotzogarla este mentionat pentru prima data de marele Herodot,care povesteste,ca in periplul sau la Pontul Euxin,a observat cu ca toate femeile vroiau sa iasa in fata cu ceva,ajungand pana acolo incat au revendicat si dreptul de a conduce triburile locale.Motiv pentru care barbatii acelor locuri le-au aplicat o corectie cu teaca de la sabii,incat acele femei au dormit pe burta cateva luni.Astfel,Herodot le-a numit pe aceste femei cotzogarle,termen ce vine de la latinescul cotzogarlum,la imperfect cotzogarlicumus,ceea ce inseama femei ce viseaza cu ochii deschisi.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde KickAss » Mar Sep 24, 2002 11:52 pm

Bah, eu nu cred o iota din ce ai scris tu aici! :D Eu stiam ca termenul vine de la Vacanta Mare. Fraiere! Habar n-ai!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Sep 25, 2002 9:23 am

Nu stie nici unu' nimic. Cotzogarlele-s alea care chiar conduc triburile matriarhale care vietzuiesc pe la radacina lu' Everest, Himalaya, stuff.
Cica exista in nepal acolosha niste localitatzi cu foaaarte multi barbati. Si atunci cum sa se adapteze? Gagicile alea putzine isi iau pe la 12 - 13 anisori cam 7-8 sotzi, cu diferentza de varsta intre ei (ultimul poa sa aiba si un anisor) si ii roteaza pana la adanci batranetze. Sa vad io acolo misogini.

Partea dragutza e ca aia nu prea au drepturi (decat sa mulga yakul poate), adica daca vine famelia-n vizita, or musafiri, n-au voie sa intre in casa decat pt a servi. Si la masa, numa femeile au voie sa manance in casa, masculii afara, in praf!

Acolo or fi misogini mah? SF ar fi sa se care toate feministele acolo :D (cotzogarlicumus dixit)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Mie Sep 25, 2002 5:04 pm

bai sod din clanul LuSod, uite care e problema (ta): se povesteste, ca pe vremuri, demult, tare de mult, inainte sa inceapa jana gheorghiu sa-si revendice dreptul de participare directa la orgiile initiate de morpheus in capul unui fan al florilor de cap, se povesteste ca exista un satanist infocat ce il urmarea pe neaga... si satanistu ce-mi facea? o revista ca-mi citea, noi cunoastem ce era, o revista de-aia grea, de stiinta se-ocupa.....

mai pe scurt, ca scurtu e mai ieftin:
nenea sod, conform revistei mai sus mentionate, rolul barbatului, sau ma rog, al masculului (cum ii place sa se numeasca) in lumea animala este greu de definit, si mai anevoie de remarcat. partea cu reproducerea pica, cea cu protectia, asa si asa, mai ramane de stabilit daca nu cumva barbatu ie sau nu responsabil cu amestecarea genelor pentru apararea organismelor vii de bacterii.
remarcatzi va rog, stimatzi privitori ca nu ma refer la societate, ci numai la evolutia umana... so... de ce mai exista barbatzi? cineva trebuie sa ne mai calce si pe noi din cand in cand pe nervi cu pretentzia " io-s tare, tu du-te la cratitza, desi gatesc mai bine ca tine, adu-mi papucii, stai sa vezi ce meseriash sunt...."

bla-bla-bla....
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Sep 26, 2002 11:52 am

gresit ,gresit,gresit!doar daca nu sunt femeile cumva castravete de mare sau mai stiu eu ce specie de gandac amazonian.
tot pe vremuri,se spunea ca barbatul are rol de transmitere a genelor,astfel fiind posibila dezvoltarea sistemului imunitar in toata lumea animala.nu zic ca nu ati putea supravietui fara noi,caci in vreun 1.000.000 de ani,v-ai adapta,fiind capabile sa va reproduceti singure.dar ce s-ar intampla?ati fi degenerate mai draga,ati avea trei tate si 8 gauri!
asa ca lasati trebusoara asta in grija noastra si voi treceti la cratita!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde as xxl » Joi Sep 26, 2002 4:04 pm

Initial trimis de onk
so... de ce mai exista barbatzi? cineva trebuie sa ne mai calce si pe noi din cand in cand ....
bla-bla-bla....


shasha se naste o concluzie. neodrita de nime', nici macar de femeia de serviciu de la orfelinat:
femeile sunt gaini
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde onk » Joi Sep 26, 2002 4:40 pm

satz spui un sicrit: dak fomeile den calarashi are pene, nu ie de rasa umana...:D
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde as xxl » Joi Sep 26, 2002 7:14 pm

satz spui eo altu si mai grozav:
potz sa te numesti gaina si sa nu ai nicio pana.. doar v-oliaca de puf si par pe ici colo - voila !
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Sep 27, 2002 12:40 pm

as xxl, satz zic si io un secret, si cocoshii se castreaza, vezi sa n-ajungi clapon si sa cotcodaceshti panatz merg fuljii
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: misogini si feministe

Mesajde bluesky89 » Joi Dec 02, 2010 9:14 am

Femeile sunt, prin natura lor, mai superficiale si mai iraţionale decât barbatii, se plang prea mult, îşi fac tot felul de probleme închipuite, de cele mai multe ori pentru ca să aibă de ce să se plângă si nu sunt în stare să se descurce singure. Folosesc o gândire bazată în special pe presentimente, impresii, superstiţii şi în general tot ce ţine de lumea subconştientului. Întotdeauna răstălmăcesc tot ce li se spune, iau lucrurile la modul personal şi folosesc din plin figuri de stil gen hiperbolizări, metafore, comparaţii etc.
Avatar utilizator
bluesky89
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 14, 2010 2:29 pm

Anterior

Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron