J.R.R. Tolkien's "Lord of the Rings'' trilogy

parca urmand sirul de slove, ce-a tale ganduri samanara...

J.R.R. Tolkien's "Lord of the Rings'' trilogy

Mesajde Bamse » Mar Dec 17, 2002 8:13 am

A citit cineva?
Eu am vazut filmu (doh) , abia astept sa il vad si pe al doilea,
mi-a placut ce sa mai. Vreau sa citesc si cartile. M-am interesat pe ici pe colo nu le are nimeni de imprumutat dar le-am gasit pe undeva sa le cumpar da' nu-s chiar ieftine. Ce ziceti, merita?!
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mar Dec 17, 2002 10:23 am

Io unu' o sa le cumpar, ca-s mare fan de fantasy si ca am si ceva bani in perioada asta...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Fester » Mie Dec 18, 2002 12:41 am

Nu am sa spun ca mi-au placut cartile si prima parte a filmului pentru ca nu are cum sa nu-ti placa, ci doar stau si ma gandesc la munca titanica pe care a prestat-o JRR Tolkien pentru a creea tot universul acesta fantasy. Daca ar fi fost altfel lumea era cu siguranta mai saraca.
Fester
Junior Member
 
Mesaje: 95
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 10:45 pm
Localitate: Otherwhere

Mesajde Superba Oana » Vin Ian 17, 2003 9:12 am

am si eu o intrebare legata de cartea "povestea unui hobbit" scrisa de jrr tolkien"...filmul are vreo legatura cu aceasta carte? nu de alta dar vreau s-o citesc ...
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Joi Mar 13, 2003 9:33 pm

Initial trimis de Superba Oana
am si eu o intrebare legata de cartea "povestea unui hobbit" scrisa de jrr tolkien"...filmul are vreo legatura cu aceasta carte? nu de alta dar vreau s-o citesc ...


e un fel de prequel la "Stapanul inelelelor"... si daca o citesti ai sa intelegi multe lucruri... si din carte si din film...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Re: J.R.R. Tolkien's "Lord of the Rings'' trilogy

Mesajde afra » Vin Mar 14, 2003 11:40 am

Initial trimis de ingerasRO
...nu le are nimeni de imprumutat dar le-am gasit pe undeva sa le cumpar da' nu-s chiar ieftine. Ce ziceti, merita?!




Eu le-am gasit la biblioteca Nichita Stanescu din Crangasi , dar este bataie cam mare pe ele.
Avatar utilizator
afra
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 30, 2002 11:00 pm

Re: Re: J.R.R. Tolkien's "Lord of the Rings'' trilogy

Mesajde aspyrin » Vin Mar 14, 2003 3:51 pm

eu zic ca merita cumparate... e o carte de avut in biblioteca si de citit o data la cativa ani...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Re: Re: J.R.R. Tolkien's "Lord of the Rings'' trilogy

Mesajde Bamse » Sâm Mar 15, 2003 10:43 am

Initial trimis de afra




Eu le-am gasit la biblioteca Nichita Stanescu din Crangasi , dar este bataie cam mare pe ele.


Loool....chiar la mine pe parcela nu m-am gandit sa caut...oricum intre timp am si cartile...da e cam nasol cu timpu ...sper sa apuc sa le si citesc.
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

Mesajde Hyeny » Dum Mar 23, 2003 12:54 pm

Eu am citit intai cartile si apoi am vazut filmul.Le-am citit in 2000
cand aproape nimeni nu auzise de aceasta trilogie,iar acum toti snobii din clasa si-au cumparat cartile deoarece au vazut filmul.
Vinovatia este un sac plin cu caramizi.Tot ce ai de facut este sa-l lasi jos din spate.
Hyeny
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Dum Dec 29, 2002 1:42 pm
Localitate: Katalitik

Cartea sau filmul?

Mesajde Shaki » Lun Mar 24, 2003 12:55 pm

Sora mea a citit cartea inainte sa vada filmul si sustine ca e mai buna cartea. Voi ce parere aveti?
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde onk » Lun Mar 24, 2003 1:43 pm

acest subiect este deschis inutil pe literatura intrucat contzine aceleasi idei minunate si aceleasi posturi, cu aceleasi cuvinte, ale acelorasi autori, pe forumul de cinema, tv. In acest caz, explicatiile despre cum se inchide si de ce acest subiect consider ca sunt redundante, drept pentru care va multumesc pentru intelegere
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am


Înapoi la Carte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron